آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا این تراشه جدید بیت کوین پس از هاوینگ بعدی برای ماینرها موهبت خواهد بود؟

آیا این تراشه جدید بیت کوین پس از هاوینگ بعدی برای ماینرها موهبت خواهد بود؟

به گزارش زوم ارز، شرکت Bitdeer، یک شرکت پیشگام در زمینه استخراج بیت کوین و راه حل‌های ابری هوش مصنوعی، یک تراشه استخراج بیت کوین بسیار کارآمد توسعه داده است. این تراشه با بازده انرژی فوق‌العاده، عملکرد استخراج بیت کوین را به طور قابل توجهی بهبود می‌بخشد و در عین حال مصرف انرژی را به حداقل ممکن می‌رساند.

Bitdeer اعلام می‌کند که این تراشه به جامعه استخراج بیت کوین قدرت می‌بخشد تا از فرصت‌های پس از رویداد نصف شدن بیت کوین در آوریل بهره‌برداری کند.

Bitdeer Flexes جدیدترین تراشه استخراج بیت کوین

در یک پست اخیر در X (توئیتر سابق)، Bitdeer شناسایی کرده است که چالش‌هایی در انتظار استخراج کنندگان بیت کوین قرار دارد.

در این پست، به نصف شدن بیت کوین در ماه آوریل اشاره شده است که ممکن است به طور موقت سودآوری ماینرها را کاهش دهد. Bitdeer توجه به کارایی تراشه SEAL01 را جلب کرده است.

تراشه SEAL01 با استفاده از فناوری فرآیند پیشرفته ۴ نانومتری از یک سازنده نیمه‌هادی پیشرو در جهان طراحی شده است. در آزمایش‌ها، این تراشه موفق به دست‌یابی به سطحی با راندمان توان استثنایی ۱۸.۱ J/TH شده است.

اگر این ادعا درست باشد، SEAL01 به یکی از کارآمدترین تراشه‌های استخراج بیت کوین در بازار تبدیل خواهد شد. داده‌های سال ۲۰۲۳ نشان می‌دهد که تراشه‌های AntMiner S19 Pro Bitmain با راندمان استخراج زیر ۳۰ J/TH کار می‌کنند.

بازده تراشه ASIC استخراج بیت کوین. منبع: D-Central
بازده تراشه ASIC استخراج بیت کوین. منبع: D-Central

این شرکت تاکید کرد که این ابتکار بخشی از تلاش‌های آن برای آماده‌سازی برای تولید انبوه دکل‌های معدنی SEALMINER A1 است.

شرکت های استخراج بیت کوین رشد مثبت سهام را ثبت می کنند

شرکت‌های بزرگ استخراج بیت کوین تقریباً یک سال گذشته را برای رویداد بعدی نصف شدن بیت کوین که احتمالاً در آوریل رخ خواهد داد، آماده کرده‌اند.

در تاریخ ۲۸ فوریه، شرکت ماینینگ کریپتو اعلام کرد که ۸ برنامه خود را برای سرمایه‌گذاری ۱۷.۳ میلیون دلاری به منظور ایجاد یک مرکز جدید استخراج کریپتو در تگزاس فاش کرده است.

گزارش‌های اخیر از سایت BeInCrypto نشان می‌دهد که انتظار می‌رود نصف شدن بیت کوین تأثیر قابل توجهی بر روی هزینه استخراج یک بیت کوین داشته باشد و آن را دو برابر کند که معمولاً در بازه ۳۰,۰۰۰ تا ۶۰,۰۰۰ دلار قرار می‌گیرد.

همچنین در ۲۸ فوریه، شرکت استخراج بیت کوین Marathon Digital پس از افشای سود سالانه ۱۵۱.۸ میلیون دلار در سه ماهه آخر سال قبل، شاهد افزایش قیمت سهام خود بود. در لحظه انتشار، قیمت سهام شرکت Marathon Digital 27 دلار است.

قیمت سهام هلدینگ دیجیتال ماراتون 30 روز. منبع: BeInCrypto
قیمت سهام هلدینگ دیجیتال ماراتون ۳۰ روز. منبع: BeInCrypto

Marathon Digital در طول فراخوان درآمد خود اعلام کرد که درآمد خالص سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ را به مبلغ ۱۵۱.۸ میلیون دلار برای هر سهم گزارش کرده است. این یک تغییر قابل توجه از ضرر خالص ۳۹۱.۶ میلیون دلاری گزارش شده در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ است.

هزینه‌های اولیه شرکت‌های استخراج بیت کوین شامل مواردی از قبیل هزینه برق، هزینه میزبانی، استهلاک تجهیزات استخراج، فروش و هزینه‌های عمومی و اداری می‌شود.


منبع: beincrypto. com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده