آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چرا استقبال خریداران از سولانا عملکرد بهتری از اتریوم خواهد داشت؟

چرا سولانا در بازار دائمی گاو نر عملکرد بهتری از اتریوم خواهد داشت؟

چرا استقبال خریداران از سولانا عملکرد بهتری از اتریوم خواهد داشت؟

به گزارش زوم ارز، در حال حاضر، در شور و هیجان بازار صعودی که بیت‌کوین و اتریوم متمرکز شده‌اند، توجه قابل توجهی به SOL، توکن اصلی بلاک چین سولانا، جلب شده است و قیمت آن به طرز قابل توجهی افزایش یافته است.

با وجود ارتباطات قبلی با سام بنکمن-فرید، یک سرمایه‌گذار بزرگ در عرصه رمزنگاری، سولانا توانسته است پیشرفت چشمگیری را کسب کند و به سطوح بی‌سابقه‌ای دست یابد. همچنین، توانسته است تعداد زیادی از کاربران را به شبکه خود جذب کند.

VanEck برجسته اکوسیستم پر رونق

بلاک چین سولانا خود را به عنوان یک گزینه سریعتر و مقرون به صرفه‌تر نسبت به اتریوم معرفی کرده است. با این حال، اتریوم همچنان به عنوان انتخاب اصلی برای بازارهای NFT و برنامه‌های مالی غیرمتمرکز شناخته می‌شود.

اما این می‌تواند در آینده به طور قابل توجهی تغییر کند، زیرا شرکت مدیریت دارایی VanEck پیش‌بینی کرده است که سولانا با ارزش بازار، ارزش کل قفل شده و تعداد کاربران فعال، به یکی از سه شبکه بلاکچین برتر تبدیل خواهد شد. این شرکت پیش‌بینی کرده بود که چندین مدیر دارایی در سال آینده برای یک ETF  سولانا درخواست خواهند داد.

اکوسیستم فعلی سولانا به این پیش‌بینی اعتبار می‌بخشد. در طول سال گذشته، سولانا همکاری‌های کلیدی با نهادهای مالی سنتی جهانی را برقرار کرده است. بهینه‌کننده مالی BeInCrypto گزارش کرده است که این پلتفرم با شرکت‌های بزرگ صنعتی مانند Visa و Shopify که از فناوری سولانا برای شتاب‌بخشی فرآیندهای پرداخت خود استفاده می‌کنند، همکاری می‌کند.

Solana DeFI TVL. منبع: VanEck
Solana DeFI TVL. منبع: VanEck

به علاوه، شرکت VanEck، پتانسیل پروتکل‌های مبتنی بر سولانا مانند شبکه Pyth را برای پیشی گرفتن از پروتکل‌های فعال در اتریوم برجسته کرده است. شبکه Pyth به عنوان یک ارائه‌دهنده اوراکل مشابه Chainlink عمل می‌کند. در حال حاضر، Chainlink تقریباً ۱۵ میلیارد دلار دارایی را تضمین می‌کند، در حالی که Pyth Network کمتر از ۲ میلیارد دلار را مدیریت می‌کند.

با این حال، تجزیه و تحلیل‌گران شرکت VanEck اظهار داشته‌اند که اگر سولانا سهم بیشتری از بازار را به دست آورده و فعالیت‌های DeFi آن رشد بیشتری را نشان دهد، ممکن است تغییری رخ دهد.

به عبارت دیگر، VanEck اشاره کرده است: “در حالی که Chainlink در تلاش است تا قبولی نهادی برای توکن LINK خود را بیابد، ما انتظار داریم که Pyth با استفاده از چندین نوآوری واقعی، از جمله معماری “فشار” و سیستم فاصله اطمینان، به اندازه‌ای که سهم قابل توجهی از بازار را به دست آورد.”

سولانا با اپل مقایسه می کند

همچنین، مدیرعامل Real Vision، رائول پال، بیان کرده است که تجربه کاربری در Solana، برنامه‌های آن را آسان‌تر می‌کند. او به عنوان مقایسه، سولانا و اتریوم را مانند اپل و اندروید توصیف می‌کند.

با طراحی زیبا و سیستم بسته‌ای که دارد، سولانا بیشتر شبیه به اپل است، اما اتریوم گسترده‌تر و بازتر است.

پال می‌گوید: “مقایسه مانند اندروید در مقابل اپل است. سولانا مانند اپل احساس می‌شود. این یک سیستم بسته است، اما بسیار انعطاف‌پذیر، بسیار خوب، و وفاداری بسیاری را به همراه دارد. [اما] اتریوم در مقایسه با موارد دیگری که می‌توان در بالای آن ساخت، گسترده‌تر و بازتر است.”

با این حال، پال معتقد است که اتریوم همچنان به عنوان رهبر باقی خواهد ماند، زیرا توسعه‌دهندگان همواره در آن نوآوری می‌کنند. با این حال، او انتظار دارد که سولانا رشد کند و به یک اکوسیستم باارزش میلیاردها دلاری تبدیل شود.


منبع: beincrypto.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده