آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چرا راه اندازی ETFبیت کوین  خبر خوبی برای آلت کوین ها است؟

چرا راه اندازی ETFبیت کوین  خبر خوبی برای آلت کوین ها است؟

به گزارش زوم ارز، از زمان راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله بیت کوین در بورس، به ندرت می‌توان انکار کرد که آلت‌کوین‌ها نسبت به بیت‌کوین عملکرد بهتری داشته‌اند. با تقویت درخواست‌ها برای اجازه راه‌اندازی ETF‌ها در بازار، تحلیل‌گران به اعتقاد می‌رسند که راه‌اندازی صندوق‌های مبادله نقدی می‌تواند برای آلت‌کوین‌ها خبر خوبی باشد.

قیمت بیت‌کوین در روزهای پس از راه‌اندازی ETF‌های نقدی در ایالات متحده با یک اصلاح ۱۴ درصدی مواجه شد. با این حال، آلت‌کوین‌ها به طور قابل توجهی انعطاف‌پذیر مانده‌اند و دستاوردهای اخیر خود را حفظ کرده‌اند.

نوسان‌پذیری کم BTC برای آلت‌کوین‌ها خوب است

در تاریخ ۱۷ ژانویه، اندرو کانگ، یکی از بنیانگذاران شرکت سرمایه گذاری مخاطره‌آمیز ارز دیجیتال Mechanism Capital، اظهار داشت که راه‌اندازی ETF بیت کوین  برای بیت کوین مفید است، اما برای آلت کوین‌ها بهتر است. او توضیح داد که در حال حاضر که مؤسسات در این زمینه فعال هستند، نوسانات بیت کوین به طور کلی کاهش خواهد یافت و سودها پایدارتر خواهند بود.

کانگ با اشاره به سناریوی “Goldilocks” برای آلت کوین‌ها، بیان کرد که در این حالت، ارز دیجیتال بیت کوین به طور آرام و پیوسته در طول ماه‌ها و سال‌ها رشد می‌کند. قبل از این اظهارات، وی به نوسانات روزانه دو رقمی اشاره کرده و توضیح داد که اغلب روزها این نوسانات به حداقل می‌رسند ولی در مقایسه با اوج شکوه اولیه، افزایش چندانی ندارند.

بیانات کانگ اشاره کردند که بیت کوین نوسانات کمتری را برای معامله‌گرانی که به آرامش و اطمینان در بازار ارزهای دیجیتال نیاز دارند، فراهم می‌کند. این امر به “آسایش مداوم و تخصیص ریسک کمتر” منجر خواهد شد.

علاوه بر این، از زمان راه‌اندازی ETF‌ها در هفته گذشته، حجم معاملات بیت کوین به ۶ درصد کاهش یافته است. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط TradingView، سهم بازار بیت کوین در حال حاضر کمتر از ۵۱٪ است، که نسبت به بالاترین سطح خود در آوریل ۲۰۲۱ و در تاریخ ۱۰ ژانویه با ۵۵ درصد، کاهش یافت. کانگ پیش‌بینی کرده است که حصت بازار بیت کوین در سال جاری به ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت.

به‌علاوه، تحلیلگر زنجیره‌ای به نام “نجنتروپیک” در تاریخ ۱۶ ژانویه خبری منتشر کرده است که در آن اعلام می‌کند: “آلت‌کوین‌ها آماده پرواز هستند!” او به این نکته اشاره کرده که پس از گذشت دوره تثبیت از “شکست شکل گیری کف گرد”، بازار در مرحله شتاب قراردارد. او توقع دارد که در عرض چند هفته تا چند ماه آینده، بازار آلت کوین‌ها به دو یا سه برابر خواهد رسید.

سرمایه گذاری کل رمزارز آلتکوین. منبع: X/@Negentropic_
سرمایه گذاری کل رمزارز آلتکوین. منبع: X/@Negentropic_

بازارهای رمزنگاری ۱.۴% افزایش یافت

سرمایه کلی در بازار ارزهای دیجیتال، از جمله بیت‌کوین، در حال حاضر ۱.۷۸ تریلیون دلار است که در روز با یک افزایش ۱.۴ درصدی روبه‌رو بود. اما بیت‌کوین به سختی حرکت کرده است و آلت‌کوین‌ها است که بازار را به حرکت درآورده‌اند.

قیمت اتریوم به نسبت خوبی با یک افزایش ۲.۲ درصدی، و در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۲۵۷۸ دلار معامله می‌شود. همچنین، سولانا  پس از افزایش ۴.۶ درصدی، ۱۰۰ دلار را بهبود بخشید.

علاوه بر این، Chainlink نیز با یک عملکرد خوب به ۳.۳ درصد افزایش، به قیمت ۱۵.۷۵ دلار رسید.

با این حال، تحلیلگران انتظار دارند که با تصویب ETF بیت‌کوین، بازار اصلاحی را تجربه کند.


منبع: beincrypto. com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده