آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پشت محوری Celo به اتریوم چیست؟

پشت محوری Celo به اتریوم چیست؟

پشت محوری Celo به اتریوم چیست؟

به گزارش زوم ارز، پس از نه ماه بحث، تیم توسعه‌دهندگان Celo، تصمیم گرفتند OP Stack را به عنوان زیرساختی برای انتقال پروژه به اتریوم انتخاب کنند.

در یک اعلامیه منتشر شده در پست فروم روز دوشنبه، cLabs که شرکت نرم‌افزاری پشت پروژه Celo است، اعلام کرد که تصمیم گرفته است انتقال OP Stack را برای موضوع رأی‌گیری در جامعه قرار دهد. اگر این انتقال با موفقیت صورت گیرد، لایه-۲ قرار است تا تابستان سال ۲۰۲۴ به تست‌نت پیشرو بروید.

CLabs برای اولین بار اعلام کرد که در ماه ژوئیه سال ۲۰۲۳ به لایه ۲ منتقل خواهد شد.

بر اساس گزارش CoinGecko، توکن‌های Celo و Optimism، به‌ترتیب، حدوداً ۵ درصد رشد داشتند.

لایه ۱ با EVM (Ethereum Virtual Machine) سازگار بود و به این معنی است که قراردادهای هوشمند اتریوم قابل اجرا بر روی Celo هستند.

Marek Olszewski، مدیر ارشد فناوری cLabs روز دوشنبه در یک فضای X گفت که Celo EIP-1559 را کمی متفاوت با پیشنهاد اتریوم پیاده‌سازی کرد، و هزینه سازگار ماندن با اتریوم در نهایت “بسیار عالی” بود.

برای خواندن اخبار بیشتر راجب اخبار ارزدیجیتال، اخبار بیت کوین و اخبار اتریوم کلیک کنید.

GitHub Celo نشان می دهد که کاربران برای تراکنش هایی مانند EIP-1559 اتریوم، کارمزد پایه گاز و انعام پرداخت می کنند، اما تغییرات کوچکی اعمال شده است. به عنوان مثال، هزینه های پایه به جای اینکه مانند اتریوم سوزانده شود، به صندوق جامعه Celo پرداخت می شود.

اولشفسکی هنگام بحث درباره اینکه چرا Celo OP Stack را انتخاب کرد، اضافه کرد: «ما واقعاً بر روی هم‌تراز شدن با اتریوم بسیار متمرکز شده‌ایم، و قبلاً درس‌هایی آموخته‌ایم.

CLabs تمایل دارد که لایه ۲ Celo ویژگی‌های منحصربه‌فردی از لایه ۱ را حفظ کند، از جمله نهایت بودن یک بلوک که به تسهیل و سرعت‌بخشیدن به تراکنش‌ها کمک می‌کند و از هر گونه تعلیق یا بازنگری مجدد زنجیره جلوگیری می‌کند – حتی اگر اتریوم به طور کلی بازسازی شود. Olszewski مدعی است که برخی از ویژگی‌های تحتاج به استفاده ممکن است با مهاجرت از بین برود.

به‌جز بهینگی، Celo نیز به‌ساختار لایه‌ی دو خود با استفاده از تکنولوژی‌های Arbitrum، Polygon یا zkSync می‌پردازد.

در صورت انجام مهاجرت، بهینه‌گرایی یک مشتری مهم دیگر را به Superchain لایه‌های ۲ خود اضافه می‌کند که معمولا ۲.۵٪ از درآمد به بهینه‌گرایی پرداخت می‌شود. Coinbase از OP Stack برای راه‌اندازی Base استفاده کرده است و هفته گذشته Worldcoin با حمایت Sam Altman اعلام کرد که لایه ۲ آن با OP Stack ساخته خواهد شد.

[منبع: blockworks.co]


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده