آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نات کوین چیست؟ به زبان ساده

notcoin

نات کوین چیست؟ به زبان ساده، با گسترش بلاکچین ها در ابعاد مختلف زندگی، حوزه بازی ها و سرگرمی ها نیز با این تکنولوژی ادغام شد. بازی های مختلفی با سبک های متنوعی راهی بازار شد که کاربران را جذب خود کرد. استفاده از بلاکچین ها در بخش سرگرمی و بازی ها باعث می شود که کاربران، خودشان مالک دارایی های درون بازی ها باشند و حساب های آن ها تنها متعلق به خودشان باشد و هیچ دخل و تصرفی از طرف شرکت های بازی سازی، حساب های کاربران را تهدید نکند.

امروز در این مقاله بازی notcoin که بسیار خبر ساز شده را بررسی می کنیم و همچنین قصد داریم تا با یک بررسی کامل از ساختار این بازی تشخیص دهیم که این بازی یک فرصت سرمایه گذاری و کسب درآمد است و یا تنها یک بازی معمولی برای گذراندن وقت می باشد.

” از آن جا که بازی notcoin بر بستر شبکه TON می باشد به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله مربوط به پروژه TON را نیز مطالعه کنید.”


بررسی ویدیویی ارز نات کوین notcoin


نات کوین notcoin چیست؟

نات کوین notcoin چیست؟
نات کوین notcoin چیست؟

تا پیش از این، بازی ها اکثرا جنبه سرگرمی داشت و تنها راه های درآمد از بازی ها فروش حساب کاربری و یا استریم کردن از بازی ها و همچنین شرکت در مسابقات گوناگون بود اما با ادغام بازی ها با تکنولوژی بلاکچین حالا کاربران با مفهوم جدید play to earn یا همان کسب درآمد به واسطه بازی ها آشنا شدند. بنابر سیاست های پروژه های مختلف کاربران در هنگام بازی ها می توانند دارایی هایی را در قالب ارزهای دیجیتال و یا NFT ها به دست آورند و این دارایی ها را در بازارها و یا صرافی ها تبدیل به ارز فیات کنند.

اما بازی notcoin با استفاده از مفهوم tap to earn شروع به فعالیت کرد، در این مدل بازی ها کاربران با لمس کردن صفحه نمایشگر کسب امتیاز می کنند. در نظر داشته باشید بازی notcoin تنها روی گوشی همراه قابل اجرایی است.

بازی های tap to earn اغلب باعث تاثیر خوب روانی کاربران می شوند و به گونه ای طراحی شده اند که به محض بی انگیزه شدن کاربران، یک قابلیت جدید با استفاده از امتیازهایی که کاربران جمع آوری کرده اند، در اختیار کاربر قرار بگیرد که امتیاز بیشتری را بتواند جمع آوری کند و این الگو فکری که با تلاش بیشتر می توان پیشرفت بیشتری داشت دقیقا همان رویایی می باشد که انسان ها در دنیای واقعی در سر دارند اما هیچ وقت به آن نرسیده اند و حالا که یک بازی این گونه طراحی شده از نظر روانی می تواند کاربران را به خود جذب کند.

اما یک پرسش مهم، آیا بازی notcoin کلاهبرداری است؟

دوستان با قطعیت نمی توان به این سوال جواب داد اما به احتمال زیاد این اپ کلاهبرداری نباشد ولی اگر چیزی که کلاهبرداری نباشد، حتما مفید است؟ اجازه بدید از همان الگو فکری که هرچه بیشتر تلاش کنی بیشتر پیشرفت می کنی استفاده کنیم. به نظر شما چرا این الگو فکری در جامعه پیاده سازی نمی شود؟! قطعا افرادی که در راس هرم اقتصادی قرار دارند نمی خواهند تعداد افراد سرمایه دار بیشتری رشد کنند زیرا وقتی همه پولدار شوند کارخانه ها و شرکت ها خالی می ماند زیرا وقتی همه پولدارند کسی تمایل به کار ندارد.

این موضوع زمانی که آمریکا به شهروندانش کمک هزینه زندگی می داد تا در زمان همه گیری کرونا به کار نروند، مشهود بود. زیرا بعد از همه گیری کرونا کسی مایل نبود به کار قبلی خود باز گردد. حال یک پرسش مهم مطرح می شود، به نظر شما با استفاده از یک ربات در تلگرام می شود پولدار شد؟ اصلا افراد راس هرم این اجازه را می دهند؟

از این موضوعات بگذریم یک اصل مهم وجود دارد و آن نیز عرضه و تقاضا است. تا این زمان همه کاربران شروع به استخراج این ارز کرده اند و در انتظار روزی هستند که این ارز در یک صرافی لیست شود و شروع به فروش آن کنند. قانون عرضه و تقاضا می گویند وقتی همه فروشنده باشند این ارز به سرعت نابود خواهد شد، اما چه کسی خریدار این ارز است؟ آیا خود شما مایل هستید این ارز را بخرید؟ در صورتی که هیچ کاربردی بیرون از دنیای بازی ندارد.

تنها در یک صورت ممکن است این بازی شت کوین نشود و آن نیز در صورتی است که یک شرکت بزرگ حامی مالی این بازی شود و این بازی در ازای آن تبلیغات این شرکت را در پلتفرم خود نمایش دهد. اما در این صورت به نظر شما تیم notcoin تمامی درآمدها را در اختیار کاربران قرار می دهد؟ یا اصلا با آن پول شروع به خرید notcoin های درون بازار می کند که قیمت این ارز حفظ شود؟ یا مکانیزمی را طراحی کرده اند که این ارز ضد تورمی باشد؟

باید بدانید که بی نهایت از این ارز (در زمان نگارش این مقاله) قرار است داشته باشیم و هر روز با ورود کاربران جدید به چرخه عرضه این توکن افزوده می شود اما تقاضایی وجود ندارد. اگر تقاضایی هم باشد، بازهم عرضه این توکن به شدت کفه ترازو را به سمت خود می کشد.


تاریخچه و بنیان گذاران نات کوین notcoin

تاریخچه و بنیان گذاران نات کوین notcoin
تاریخچه و بنیان گذاران نات کوین notcoin

قبل از هر چیزی خوب است بدانید notcoin توسط یک مینی اپ اجرایی می شود و این ارز بیشتر مانند یک میم می باشد تا یک ارز با هدف های مهم، همچنین اسم این ارز معکوس شده از اسم پروژه TONCOIN و حتی لوگوی این بازی نیز معکوس شده از لوگوی پروژه TON می باشد.

تاریخچه و بنیان گذاران نات کوین notcoin
تاریخچه و بنیان گذاران نات کوین notcoin

در پستی که در وبلاگ مخصوص به پروژه TON منتشر شده، اشاره شده که تیم سازنده notcoin، Open Builders نام دارد که این بازی را در نمایشگاه Gateway 2023 در دبی رونمایی کرد. این بازی تنها یک هفته بعد از راه اندازی نسخه اولیه خود به ۴.۱ میلیون کاربر رسید که باعث شد سریع ‌ترین بازی Web3 در تاریخ بلاکچین ها بشود. جالب است که این بازی هیچ گونه تبلیغاتی انجام نداده و تنها با استفاده از بلاکچین TON و بستر تلگرام توانسته این گونه جذب مخاطب کند.

طبق آخرین اطلاعات در تاریخ ۱۷ ژانویه ۲۰۲۴ این بازی بیش از ۱۵ میلیون نفر کاربر ثبت نام شده و ۵ میلیون نفر کاربران فعال روزانه دارد. این آمار محبوبیت این بازی را در بین کاربران نشان می دهد که باعث شده این بازی به تنهایی به اندازه کل بازی های دنیای بلاکچینی کاربر داشته باشد.


آینده پیش روی نات کوین notcoin

آینده پیش روی نات کوین notcoin
آینده پیش روی نات کوین notcoin

دوستان در این بخش با توجه به مواردی که بالا به آن اشاره کردیم، قصد داریم آینده پیش روی این پروژه را بررسی کنیم و دریابیم که سرمایه گذاری روی این پروژه درست است یا خیر؟

جدا از این که شما با کد دعوت می توانید دوستان خود را به این بازی دعوت کنید و ارز بیشتری پاداش بگیرید، می توان مهم ترین دلیل رشد این بازی را رسانه تلگرام و بلاکچین TON دانست. رسانه تلگرام یکی از بزرگترین و مهم ترین شبکه های اجتماعی است که می تواند از نظر تبلیغات و بازاریابی به یک پروژه کمک کند و خیلی سریع یک پروژه را مطرح کند. احتمالا تا کنون برخی تبلیغات مربوط به پروژه های مختلف را دیده اید که تلگرام در کانال های مختلف و البته بدون اجازه از مالک آن گروه، این تبلیغات را منتشر می کند. در صورتی که پروژه های دیگر نیاز است چندین میلیون دلار هزینه کنند تا تبلیغات و بازاریابی انجام دهند، پروژه هایی که روی شبکه TON اجرایی می شوند این کار را رایگان و یا با هزینه بسیار کمی انجام می دهند.

در نظر داشته باشید که تیم تلگرام و پروژه TON مالک این بازی نیستند و تنها این بازی را تبلیغ و پروموت کرده اند پس این نظر که تلگرام خالق این بازی است و در نهایت آینده آن می تواند روشن باشد، اشتباه است!

اما خود بازی مثل سایر سرگرمی ها، جذاب است و استفاده از آن بسیار ساده است ولی آیا از این بازی می توان کسب درآمد کرد؟

در حال حاظر خیر و در آینده نیز اگر این پروژه بتواند جذب سرمایه کند احتمالا کسب درآمد از این بازی نسبت به زمانی که می گذارید بسیار کم است که عملا صرف اقتصادی ندارد این کار!!

این موارد در کنار فاکتورهایی مثل نداشتن وایت پیپر و نقشه راه، عرضه نامحدود باعث می شود که این پروژه در آینده کم کم فراموش شود. جالب آن است که تیم این پروژه اعلام کرده که notcoin احتمالا چیزی نیست!!

در نهایت اگر تا پیش از این برای اوقات فراغت خود بازی می کردید، از این پس می توانید از این بازی استفاده کنید اما اگر با این ایده که این بازی برای کسب درآمد مناسب است پس برای آن وقت بگذاریم، این دیدگاه اشتباه است و باعث از دست رفتن وقت شما که مهم ترین دارایی شما است، می شود.


سخن پایانی

نات کوین، به عنوان یک فرصت کسب درآمد سرگرم‌کننده، ممکن است برای شما مناسب باشد. اما قبل از ورود به این حوزه، نیاز است تحقیقات کافی انجام داده و خطرات مربوطه را در نظر بگیرید.

در تصمیم‌گیری خود، اهداف مالیتان را مشخص کنید و تحمل ریسک خود را ارزیابی کنید. آیا به دنبال درآمد مکمل هستید یا قصد دارید نات کوین را به عنوان منبع اصلی درآمد خود استفاده کنید؟ همچنین، زمان و تلاشی که می‌توانید به بازی‌های نات کوین اختصاص دهید را در نظر بگیرید.

با در نظر گرفتن این عوامل، می‌توانید تصمیمی آگاهانه‌تر درباره اینکه آیا نات کوین برای شما مناسب است یا خیر، بگیرید. به خاطر داشته باشید که همچنان نات کوین یک بازی ریسک‌زاست و هیچ گونه تضمینی برای کسب درآمد وجود ندارد. بنابراین، با دقت و احتیاط به این موضوع نگریسته و تصمیم خود را بگیرید.


سوالات متداول

  •  نات کوین چیست؟

نات کوین یک توکن دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است که توسط پلتفرم بازی نات کوین ایجاد شده است. کاربران می‌توانند با انجام بازی‌های مختلف، نات کوین کسب کنند.

  •  چگونه می‌توان نات کوین کسب کرد؟

کاربران می‌توانند با انجام بازی‌های مختلف نات کوین کسب کنند. بازی‌های نات کوین انواع مختلفی دارند، از بازی‌های ساده و سرگرم‌کننده گرفته تا بازی‌های پیچیده و چالش‌برانگیز.

  • ارزش نات کوین چقدر است؟

ارزش نات کوین به عرضه و تقاضا بستگی دارد. در حال حاضر، ارزش نات کوین در حدود ۰.۰۰۰۰۰۳ دلار است.

  •  آیا می‌توان نات کوین را با ارزهای فیات مبادله کرد؟

بله، می‌توان نات کوین را با ارزهای فیات مانند دلار آمریکا مبادله کرد. برای این کار، می‌توانید از صرافی‌های ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

  •  آیا نات کوین یک فرصت کسب درآمد است؟

این موضوع به عوامل مختلفی مانند اهداف مالی شما، تحمل ریسک شما و زمان و تلاشی که مایل به صرف آن هستید، بستگی دارد. اگر به دنبال یک درآمد مکمل هستید و مایل هستید وقت و تلاش خود را برای بازی‌های نات کوین صرف کنید، نات کوین ممکن است برای شما مناسب باشد.

  •  آیا نات کوین یک اتلاف وقت است؟

این موضوع نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر به دنبال یک راه سریع و آسان برای کسب درآمد هستید، نات کوین ممکن است برای شما یک اتلاف وقت باشد. با این حال، اگر به دنبال یک تجربه سرگرم‌کننده و چالش‌برانگیز هستید که می‌تواند به شما کمک کند تا مقداری درآمد کسب کنید، نات کوین ممکن است برای شما مناسب باشد.

  • آیا نات کوین یک طرح پانزی است؟

برخی از افراد معتقدند که نات کوین یک طرح پانزی است. طرح پانزی یک طرح کلاهبرداری است که در آن سرمایه‌گذاران اولیه با پول سرمایه‌گذاران بعدی پرداخت می‌شوند. در حال حاضر، شواهدی مبنی بر اینکه نات کوین یک طرح پانزی است وجود ندارد. با این حال، مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری در نات کوین، تحقیقات خود را انجام دهید و خطرات احتمالی را در نظر بگیرید.

  • آیا نات کوین قانونی است؟

در حال حاضر، هیچ قانون مشخصی در مورد نات کوین وجود ندارد. با این حال، برخی از کشورها، مانند چین و کره جنوبی، قوانینی را برای محدود کردن استفاده از ارزهای دیجیتال وضع کرده‌اند.

  • چگونه می‌توان از نات کوین محافظت کرد؟

برای محافظت از نات کوین خود، باید از کیف پول‌های امن استفاده کنید. کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند Trezor و Ledger گزینه‌های خوبی برای ذخیره نات کوین هستند.

  •  آینده نات کوین چیست؟

آینده نات کوین به عوامل مختلفی مانند پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال بستگی دارد. اگر ارزهای دیجیتال به طور گسترده پذیرفته شوند، نات کوین نیز ممکن است ارزشمندتر شود. با این حال، اگر ارزهای دیجیتال به طور گسترده پذیرفته نشوند، نات کوین نیز ممکن است ارزش خود را از دست بدهد.

امیدوارم این سوالات متداول در مورد نات کوین برای شما مفید باشد.

ممنون که تا پایان مقاله”نات کوین notcoin، کسب درآمد یا اتلاف وقت؟!“همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده