آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

حمله داستینگ Dusting Attack چیست؟ | راه جلو گیری از حمله ی داستینگ

حمله داستینگ Dusting Attack چیست؟

حمله داستینگ Dusting Attack چیست؟ اگر در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشید و یا اینکه در بستر رمزارزها به سرمایه گذاری پرداخته باشید شاید تا به حال با واژه حمله داستینگ Dusting Attack برخورد کرده باشید. این حمله یکی از حملاتی می باشد که هکرها از آن برای نفوذ به حریم شخصی کاربر استفاده می نمایند. در این مقاله در ابتدا به معرفی واژه داست Dust که ممکن است از زبان تریدرها این واژه را شنیده باشید، خواهیم پرداخت و در ادامه حمله داستینگ Dusting Attack و نحوه برخورد با ان را به شما معرفی خواهیم نمود.


لیست عناوینی که در این مقاله برای شما زوم ارزی عزیز آماده کرده ایم:

داست Dust چیست؟

داست Dust چیست؟
داست Dust چیست؟

در زبان ارزهای دیجیتال، داست به مقدار اندکی کوین و یا توکن اشاره دارد که این مقدار آنقدر کم و کوچک می باشد که کاربران حتی متوجه آن نمی شوند. در واقع واژه داست برای خرده کوین هایی استفاده می شود که از یک ارز دیجیتال باقی می ماند.  بیاید از یک نگاه دیگر به معرفی این واژه بپردازیم.

واژه داست در رمزارز بیت کوین به مقدار کمی بیت کوین اشاره دارد که در کیف پول یا آدرس خاصی باقی می ماند زیرا ارزش پولی آن آنقدر ناچیز است که کمتر از میزان کارمزد لازم برای صرف بیت کوین است. این عمل در واقع پردازش تراکنش را غیرممکن می کند.

در شبکه بیت کوین، هر زمان هر تراکنشی که در شبکه رخ دهد لازم است اعتبار آن تایید شود تا تراکنش در مدت زمان معقولی پردازش شود. ماینرها تراکنش را تایید می کنند و ان را به شبکه بلاکچین اضافه می کنند. برای انجام این سرویس کارمزد استخراج به انها پرداخت می شود.

به دلیل مکانیسم کار شبکه بلاکچین، در بعضی مواقع کارمزد استخراج و یا هزینه آن می تواند از مقدار واقعی معامله یا تراکنش بالاتر باشد. داسک بیت کوین به مقدار معامله بیت کوین اشاره دارد که در ان کارمزد بالاتر از مبلغ معامله است و انجام ان تراکنش غیرممکن است.


حمله داستینگ Dusting Attack چیست؟

حمله داستینگ Dusting Attack چیست؟
حمله داستینگ Dusting Attack چیست؟

در این قسمت از مقاله شما می توانید با مفهوم حمله داستینگ Dusting Attack آشنا شوید. زمانی که شما کاربران در صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال مشغول ترید و خرید و فروش می باشید شاید با این موضوع برخورد کرده باشید که بعضی مواقع مقدار اندکی کوین و یا ارز دیجیتال در حساب شما باقی می ماند. این موارد همان داست ها می باشند که در مطلب قبل به ان اشاره نمودیم و آن را برای شما تعریف کردیم. بعضی از صرافی ها همانند بایننس به کاربران خود اجازه می دهند تا با تبدیل داست ها به ارز دیجیتال BNB، دیگر داستی در حساب شما باقی نماند.

اما لازم است بدانید که مقدار داست ها در هر صرافی یا کیف پول متفاوت است و داست مربوط به هر رمزارز با یکدیگر فرق می کند. نکته قابل توجه این است که انتقال رمزارزها از طریق کیف پول داست یا خرده کوین های بیشتری را در حساب نسبت به انتقال از صرافی ها نگه می دارد.

همانطور که از اسم حمله داستینگ پیداست در این حمله نیز از داست ها یا همان خرده کوین ها استفاده می شود و این داست ها یا خورده کوین ها توسط هکرها مورد استفاده قرار می گیرد. اما شاید برای شما هم سوال پیش بیاید این امر چگونه صورت می گیرد؟

در حمله داستینگ هکرها از داست ها یا خرده کوین ها استفاده می کنند و این داست ها یا خرده کوین ها را به کیف پول هزاران کاربر دیگر ارسال می کنند و زمانی که کاربر این داست ها را به یک حساب دیگر ارسال می کند، حساب کاربر را به طور کامل بررسی می نمایند. در واقع هکرها می توانند از این طریق به شناسایی حساب کاربر بپردازند و اطلاعات حساب کاربر را در دست دارند. این کار سبب می شود تا هکرها بتوانند به راحتی کاربر را مورد حمله سایبری قرار داده و از اطلاعات حساب کاربر سوء استفاده نمایند.

نکته ی دیگری که در بحث حملات داستینگ وجود دارد این است که این حمله تنها توسط هکرها مورد استفاده قرار نمی گیرد. بسیاری از مقامات از این حمله به منظور شناسایی افراد و جلوگیری از اقدامات غیرقانونی استفاده می کنند تا تخلفات کمتری در بحث ارزهای دیجیتال صورت گیرد.

در ادامه مطالب شما می توانید با نحوه جلوگیری از این حمله یعنی حمله داستینگ Dusting Attack آشنا شوید.


جلوگیری از حمله داستینگ Dusting Attack چگونه است؟

جلوگیری از حمله داستینگ Dusting Attack چگونه است؟
جلوگیری از حمله داستینگ Dusting Attack چگونه است؟

اکنون که در حال خواندن این مقاله می باشید، شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که چگونه می توانید از این حمله جلوگیری کنید و یا اینکه چگونه می توانید از حملات داستینگ Dusting Attack در امان بمانید. در این قسمت از مقاله ما اطلاعاتی را در ارتباط با چگونگی جلوگیری از این حملات در اختیار شما قرار خواهیم داد.

همانطور که در بحث قبلی مقاله گفته شد، یکی از علت هایی که حملات داستینگ صورت گیرد، تجزیه و تحلیل تراکنش های صورت گرفته در حساب کاربر و دریافت اطلاعات حساب کاربر می باشد. برای اینکه از این کار جلوگیری کنید بهتر است برای نگهداری و ذخیره سازی رمزارز خود از کیف پول هایی استفاده کنید که از امنیت بالایی برخوردار می باشند و یا می توانید از کیف پول های سخت افزاری که بسیار ایمن می باشند، استفاده نمایید. همچنین پس از استفاده از یک کیف پول ایمن برای ذخیره سازی رمزارز خود این نکته را در نظر بگیرید که همیشه حساب خود را چک کنید و اطلاعات آن را در دست داشته باشید یا به عبارت دیگر میزان دقیق حساب خود را به خاطر داشته باشید تا بتوانید در صورت مشاهده داست Dust در حساب خود با پشتیبانی کیف پول ارتباط برقرار کرده و مورد حملات داستینگ قرار نگیرید.

یکی دیگر از راه هایی که می توانید از حملات داستینگ Dusting Attack جلوگیری کنید، انتخاب یک صرافی معتبر برای مبادله رمزارزها می باشد. بهتر است شما برای انجام مبادلات خود و یا خرید و فروش رمزارزها از صرافی هایی استفاده نمایید که از امنیت بالایی برخوردار می باشند و معتبر هستند یا به عبارت دیگر هک و یا هیچ گونه حمله ای در درون این صرافی ها صورت نگرفته است.

علاوه بر در نظر گرفتن نکات بالا حتما این نکته را در نظر داشته باشید که از داست های حساب خود استفاده نکنید و آنها را در تراکنش ها انتقال ندهید تا بتوانید از حمله داستینگ در امان باشید و اطالاعات حساب شما در دست کسی قرار نگیرد.


سخن پایانی

به طور کلی شما می توانید با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با شناخت حملات داستینگ Dusting Attack به دست اورید. در این مقاله در ابتدا به معرفی داسک ها یا همان خورده کوین ها پرداختیم و گفته شد که داسک ها همان خرده کوین ها یا مبالغ ناچیزی می باشند که در حساب شما باقی می مانند. پس از آن به بررسی حملات داستینگ پرداختیم. گفته شد که حملات داستینگ توسط هکرها برای دریافت اطلاعات حساب کاربران صورت می گیرد. هکرها در واقع داست ها را به حساب کاربران ارسال کرده و پس از اینکه کاربر قصد ارسال ان به حساب دیگر را داشت آنها اطلاعات حساب کاربر را دریافت می کنند.

برای جلوگیری از حمله داستینگ بهتر است تا از کیف پول ها و صرافی های ایمن برای انجام تراکنش های خود استفاده کنید و نکته دیگر این است که از داست های حساب خود در انجام تراکنش ها استفاده نکنید تا از هر گونه حمله در امان باشید.

از اینکه تا پایان این مقاله”حمله داستینگ Dusting Attack چیست؟” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بهاره
2 سال قبل

حمله داستینگ برای همه ارزها امکانپذیر است؟

مهنیا
2 سال قبل

چه جوری میشه ااز حمله داستینگ جلوگیری کرد؟

شیما
2 سال قبل

حمله داستینگ در کیف پول ها انجام میگیره یا در صرافی ها؟

لیدا
2 سال قبل

آیا تابحال به بیت کوین حمله داستینگ انجام شده؟

آخرین مقالات منتشر شده