آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز وتور توکن VTHO چیست؟ | آینده ارز دیجیتال VeThor Token

ارز وتور توکن VeThor Token چیست؟

ارز وتور توکن VTHO چیست؟، ارز وتور توکن یکی از ۲ توکن مورد استفاده در بلاک چین عمومی وی چین تور (VeChainThor) است.

اگر یک اکوسیستم تجاری وجود داشته باشد که قادر باشد تا جریان داده‌های شفاف را امکان‌پذیر ساخته و راه را برای وجود یک همکاری کارآمد باز کند، این اکوسیستم وی چین (VeChain) است. درواقع تا قبل از این، وقتی‌که داده‌های زنجیره تأمین، بین سهامداران متعدد توزیع می‌شدند، هیچ راهی برای کسب اطمینان از جریان اطلاعات وجود نداشت. اما امروزه و به وجود نوعی از فناوری بلاک چین که توسط VeChain استفاده می‌شود، کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان این امکان را خواهند داشت تا دید واضحی از اطلاعات مربوط به محصولات مختلف داشته و به‌نوعی شفافیت دسترسی داشته باشند که پیش‌ازاین، مشابه آن را ندیده‌ایم.

در این مطلب از زوم ارز، قصد داریم تا به بلاک چین وی چین و ارز وتور توکن پرداخته و تمامی زوایای این ارز دیجیتال را موردبررسی قرار دهیم.

ارز وتور توکن (VeThor Token) چیست؟

ارز وی تور توکن (VeThor Token) چیست؟
ارز وتور توکن (VeThor Token) چیست؟

ارز وتور توکن یکی از ۲ توکن مورداستفاده در بلاک چین عمومی وی چین تور (VeChainThor) است. در حقیقت زنجیره بلاکی VeChain ابتدا در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد، ولی در سال ۲۰۱۸ یک فرآیند تغییر نام تجاری سنگین را پشت سر گذاشت و به‌عنوان فعلی خود تغییر نام داد. از طرفی، درحالی‌که رمز ارز VeChain  یا وی چین (VET) توکن بومی این پلتفرم به‌حساب می‌آید، توکن VeThor یا وتور (VTHO)، نقشی اساسی را در عملکرد کلی این بلاک چین ایفا می‌کند.

علاوه بر این، ارز توکن VeThor، یک توکن با استاندارد VIP-180 به‌حساب می‌آید که این موضوع به‌خودی‌خود نشان‌دهنده بهاء استفاده از بلاک چین VeChainThor است و هدف اصلی آن، تسهیل فرآیندها و تراکنش‌ها در این بلاک چین خواهد بود. از طرفی، این توکن اساساً بیانگر لایه قرارداد هوشمند این شبکه است.

نکته مهم دیگر در خصوص این رمز ارز این است که هدف اصلی بنیاد VeChain این است که از طریق تعدیل متغیرهایی همچون قیمت این توکن، سرعت تراکنش‌های آن و میزان کارمزد گس (Gas Fee) برای معاملات این رمز ارز، یک تعادل را در میزان عرضه و تقاضای توکن VTHO ایجاد کرده و آن را حفظ کند.


نیم نگاهی به توکن VTHO

 

نام اختصاری

 

VTHO
نوع ارز Token
عرضه کل ۴۵,۶۳۰,۱۸۰,۳۵۶
مقدار در گردش ۴۵.۶۳B
وب سایت رسمی https://vechain.org/
بلاکچین اکسپلورر explore.vechain

vechainstats

vescan.io

وایت پیپر *******
پیچ های رسمی ارتباطی Telegram.me

twitter.com

سورس کد github.com
قرار دادهوشمند 0x0000000000000000000000000000456E65726779

بنیان‌گذاران ارز وتور توکن (تاریخچه VeThor Token)

بنیان‌گذاران ارز وی تور توکن (تاریخچه VeThor Token)
بنیان‌گذاران ارز وتور توکن (تاریخچه VeThor Token)

سانی لو (Sunny Lu) مؤسس و مدیرعامل VeChain است. وی در دوران فعالیت‌های حرفه‌ای خود چندین چرخش بزرگ داشته است؛ به‌عنوان‌ مثال او در سال ۲۰۰۹، به‌عنوان مدیر فناوری اطلاعات شرکت باکاردی (Bacardi) در چین مشغول به‌کار شده است. یک سال بعد، سانی لو تمرکز خود را به دنیای مد معطوف کرد و به سمت مدیر فنی برند لویی ویتون (Louis Vuitton) در کشور چین منصوب شد. علاوه بر این، او در سال ۲۰۱۴ به بخش IT این کمپانی منتقل شد و سمت مدیر ارشد فناوری این برند در کشور را عهده دارد شد.

بااین‌وجود، یک سال بعد و در سال ۲۰۱۵، ایده VeChain متولد شد و سانی لو اقدام به تأسیس این شرکت کرد. در ابتدا، VeChain جزء زیرمجموعه‌های یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در صنعت بلاک چین به نام بیتسه (Bitse) به‌حساب می‌آمد. بعدها، سانی لو از Bitse جدا شد و VeChain به یک شرکت منحصربه‌فرد تبدیل شد.

همچنین همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم، در سال ۲۰۱۸، این شرکت فرآیند تغییر نام تجاری قابل‌توجهی را پشت سر گذاشت که منجر به ایجاد بلاک چین VeChainThor و ارز وتور توکن شد.


ویژگی های ارز وتور توکن

ویژگی های ارز وی تور توکن
ویژگی های ارز وتور توکن

ارز وتور توکن (VTHO)، به دلیل ماهیت بخصوص خود که یک توکن با استاندارد VIP-180 است، رمز ارز منحصربه‌فردی به‌حساب می‌آید. از طرفی، درحالی‌که توکن وی چین (VET) به‌عنوان توکن انتقال ارزش اولیه در این بلاک چین عمل می‌کند، توکن VTHO بخش جدایی‌ناپذیری از عملیات‌های انجام‌شده در شبکه VeChainThor است. در حقیقت طراحی ۲ توکن در این بلاک چین، به معامله گران اجازه می‌دهد تا با هر ۲ توکن در بازار فعال بوده و مشارکت متنوعی در پروژه داشته باشند.

جدا از این، بلاک چین VeChainThor از قابلیت‌هایی همچون سرعت پردازش بالا و طراحی منبع باز برخوردار است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا بتوانند توانایی‌های مختلف خود را باهم ترکیب کنند. علاوه بر این، VeChainThor توانسته تا ویژگی‌های تراکنش‌های عظیم یا متا تراکنش (meta-transaction) را توسعه داده که به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا پرداخت‌های چند طرفه و تراکنش‌های چند وظیفه‌ای را سازمان‌دهی کنند.

ازاین‌رو، این تطبیق‌پذیری به کاربران سازمانی در همه سطوح اجازه می‌دهد تا از قابلیت‌های این بلاک چین بهره‌مند شوند. ضمناً همان‌طور که در بالا اشاره شد، شبکه VeChainThor از طراحی منحصربه‌فرد توکن دوگانه سود می‌برد؛ درواقع تراکنش‌ها و قراردادهای هوشمند این بلاک چین به لطف توکن VTHO انجام می‌شوند و این توکن هیچ ارتباطی با ارزش بازار توکن VET ندارد.


توکن VTHO

توکن VTHO
توکن VTHO

ارز وتور توکن (VTHO) یک رمز ارز است که با ارزش بازاری در حدود ۶۶ میلیون دلار، هم‌اکنون در میان ۳۰۰ رمز ارز برتر بازار قرار گرفته و توانسته تا سهم ۰.۰۰۷ درصدی از تمامی معاملات بازار رمز ارزها را در اختیار بگیرد. از طرفی، هر توکن VTHO در حال حاضر باقیمتی در حدود ۰.۰۰۱۴۴۷ دلار معامله می‌شود. همچنین بالاترین قیمت ثبت‌شده برای توکن VTHO، ۷۰,۴۱۷.۷۱ دلار است که این رقم مربوط است به تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۴ آذر ماه ۱۴۰۰) که در قیاس با قیمت حال حاضر آن، نزدیک به صد درصد بالاتر است.

بااین‌وجود، حداکثر میزان عرضه توکن VET، ۸۶۷۱۲۶۳۴۴۶۶ واحد است که از این رقم، چیزی در حدود ۷۴٪ آنها (رقمی در حدود نزدیک به ۶۴۳۱۵۵۷۶۹۸۹ توکن) تاکنون به بازار رمز ارزها عرضه‌شده‌اند. این در حالی است که عرضه توکن VTHO به میزان قابل‌توجهی کمتر از توکن VET است و تا الآن ۳۱۹۴۶۵۳۲۵۳۳ توکن VTHO به بازار عرضه شده است.

نکته جالب در خصوص توکن VTHO این است که این توکن، توکنی مشتق شده از توکن VET است. در حقیقت به‌منظور پردازش تراکنش‌ها در بلاک چین VeChainThor، به ازای هر توکن VET اضافه‌شده به بلاک چین، بخشی از یک واحد از توکن VTHO ایجاد می‌شود. در اصل، این فرایند بدین معنا است که به ازای هر توکن VET تولیدشده در بلاک چین وی چین تور، ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۵ واحد از توکن VTHO نیز در این بلاک چین تولید می‌شود.

تفاوت بین توکن VET و VTHO

بلاک چین VeChainThor یک بلاک چین عمومی است که برای پذیرش انبوه مشاغل مختلف ایجاد شده است. بااین‌حال، اساساً ۲ توکن منحصربه‌فرد وجود دارند که مستقیماً بر بستر بلاک چین VeChainThor ایجادشده‌اند که عبارت‌اند از ارز وی چین (VET) و ارز وتور توکن (VTHO). در خصوص تفاوت‌های این ۲ توکن بایستی اشاره داشته باشیم که رمز ارز VET، درست مثل بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال، نقش یک پول هوشمند را در این شبکه بر عهده دارد؛ درحالی‌که از رمز ارز VTHO جهت انجام تراکنش‌ها در بلاک چین VeChain استفاده می‌شود.


امنیت ارز وتور توکن

امنیت ارز وی تور توکن
امنیت ارز وتور توکن

شبکه VeChainThor، بلاک چینی است که بر اساس مکانیزم اجماع PoA یا گواه اثبات اعتبار (Proof of Authority) کار می‌کند. در حقیقت این مکانیزم به بلاک چین وتور چین اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را با سرعتی بسیار بالاتر اعتبارسنجی کند. جدا از این، پایه و اساس این بلاک چین، به‌شدت تحت تأثیر ماشین مجازی اتریوم (EVM) است و از برخی از مفاهیم اصلی بکار گرفته شده توسط بلاک چین اتریوم استفاده می‌کند. دقت داشته باشید که شبکه VeChainThor بر بستر بلاک چین اتریوم ایجاد نشده است و بلاک چینی جدا از اتریوم و کاملاً منحصربه‌فرد است.

علاوه بر این، مکانیزم اجماع PoA، مکانیزمی است که متکی بر تأیید یک AM یا مستر نود مختار (Authority Masternode) است که این مستر نود، مستقیماً توسط بنیاد VeChain انتخاب می‌شود. البته قبل از اینکه بنیاد VeChain این مستر نود را به‌عنوان یک اعتبارسنج (Validator) رسمی شبکه تأیید کند، مستر نودهای معتبر بایستی هویت خود را برای آنها فاش کنند و این موضوع به‌خودی‌خود نکته قابل‌توجه دیگری از سطح امنیتی ارز وتور توکن است.

ضمناً بد نیست اشاره داشته باشیم که هر دو توکن VET و VTHO، کلاس ویژه‌ای از توکن های ERC-20 به‌حساب می‌آیند؛ این موضوع به این معنی است که این توکن ها، همه‌کاره این بلاک چین هستند و همچنین سرمایه‌گذاران می‌توانند آنها را در خیل عظیمی از کیف پول‌های ارز دیجیتال سرد و گرم ذخیره کنند.


روند قیمتی توکن VTHO

روند قیمتی توکن VTHO
روند قیمتی توکن VTHO

در این بخش از مقاله قصد داریم تا به سراغ روند قیمتی توکن VTHO برویم تا ببینیم که توکن فوق چه روند قیمتی را طی کرده است. برای مشاهده روند قیمتی شما می توانید از سایت هایی مثل Coinmarketcap و یا tradingview اقدام کنید. در ادامه برای اینکه بتوانیم بهتر و راحت تر نمودار این توکن را مشاهده کنیم، به سایت tradingview مراجعه و نام توکن فوق را جستجو می کنیم. در حال حاضر، شما می توانید نمودار های این توکن را در صرافی های Binance، Coinex مشاهده کنید. ما در این بخش نمودار صرافی بایننس را انتخاب می کنیم تا بتوانیم یک نمودار بهینه را مشاهده کنیم. پس از انتخاب صرافی بایننس، با صفحه ای همانند تصویر فوق رو به رو می شوید.

این توکن در ۱۳ Jul 2020 در صرافی بایننس با قیمتی معادل ۰.۰۰۰۹۹۹ لیست شد. به محض لیست شدن، قیمت تا محدوده ۰.۰۱۳۰۳۰ صعود کرد؛ اما قیمت نتوانست در آن محدوده تثبیت شود و به همین دلیل، در هفته اول قیمت در محدوده ۰.۰۰۱۴۱۰ بسته شد. از هفته دوم، تقریباً یک روند نزولی آغاز شد. این روند تا محدوده ۰.۰۰۰۵۱۹ ادامه داشت. تقریباً چند هفته (کوتاه) قیمت در محدوده های ۰.۰۰۰۵۱۹ الی ۰.۰۰۰۹۹۶ نوسان داشت.

تقریباً در تاریخ ۱۸ Jun 2021 بود که با توجه به فشار خریداران، قیمت یک روند صعودی پر قدرت را از محدوده ۰.۰۰۰۸۵۷ آغاز کرد. این روند صعودی باعث شد تا قیمت یک بار دیگر به اوج قیمتی قبلی خود برسد و حتی کمی بالاتر هم برود و یک اوج قیمتی جدید یا AHT در محدوده ۰.۰۲۴۴۰۹ ثبت کند.

اما قیمت نتوانست از این محدوده بالاتر برود و یا اینکه در این محدوده تثبیت شود چراکه پس از تاچ این محدوده قیمت یک روند نزولی را آغاز کرد که هم اکنون نیز روند نزولی فوق ادامه دارد. در این روند نزولی بارها فشار خریداران افزایش پیدا می کرد اما ازآنجایی که روند کلی بازار در آن زمان نزولی بود، این توکن نیز تحت تأثیر بازار قرار گرفت و فشار های خرید فوق بی فایده بود. همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید. در زمان نگارش این مقاله، قیمت این توکن در محدوده ۰.۰۰۱۵۵۶ می باشد.


کیف پول های توکن VTHO

کیف پول های توکن VTHO
کیف پول های توکن VTHO

 برای اینکه بتوانید توکن VTHO را همانند هر توکن دیگری ذخیره سازی کنید نیاز به یک کیف پول دارید. در این بخش از مقاله قصد داریم تا به سراغ کیف پول های توکن VTHO برویم و آن ها را بررسی کنیم. در صورتی که با کیف پول های این توکن آشنا نیستید، به شما پیشنهاد می کنیم که به هیچ عنوان مطالعه این بخش از مقاله را از دست ندهید. همراه ما باشید.

  1. کیف پول نرم افزاری تراست Trust:

کیف پول تراست یکی از کیف پول های مطرح بازار کریپتو می‌باشد اگر در بازار کریپتو فعال باشید قطعاً نام این ولت را شنیده اید و یا در حال حاضر از این کیف پول استفاده می کنید. خوشبختانه تراست ولت امنیت بسیار مناسبی دارد و این موضوع نیز باعث شده است تا کاربران بیشتری از آن استفاده کنند. در صورتی که شما نیز قصد استفاده از این ولت را دارید می توانید به راحتی کیف پول تراست را برای سیستم عامل مورد نظرتان دانلود و سپس نصب و همچنین استفاده کنید.

یکی از سؤالات پرتکرار شما عزیزان معمولاً در مورد رابط کاربری کیف پول تراست می باشد. در پاسخ به این سؤال و سؤالات مشابه باید بگوییم که فرقی ندارد که شما مبتدی هستید و یا حرفه ای چرا کیف پول تراست ولت رابط کاربری بسیار مناسبی دارد و شما می توانید با هر سطحی از این ولت استفاده کنید. اگر در هنگام کار با کیف پول تراست با مشکل رو به رو شدید می توانید مشکل و یا سؤال خود را در بخش نظرات این مقاله مطرح کنید.

متأسفانه کیف پول تراست ولت هیچ نسخه ای متناسب با سیستم عامل های دسکتاپی ندارد. به همین دلیل، از این ولت تنها می توانید در سیستم عامل های موبایلی مثل اندروید Android و همچنین ای او اس IOS استفاده کنید. در صورتی که قصد استفاده از این ولت در سیستم عامل های دسکتاپی را دارید تنها یک روش وجود دارد که در ادامه به آن روش اشاره ای خواهیم کرد؛ اما به یاد داشته باشید که روش فوق را به هیچ عنوان به شما پیشنهاد می کنیم و بهتر است که از آن استفاده نکنید چراکه ممکن است به دلایل امنیتی سرمایه تان از دست برود.

تنها روشی که برای استفاده از کیف پول تراست ولت در سیستم عامل دسکتاپ وجود دارد این است که یک نرم افزار شبیه ساز سیستم عامل های موبایلی را در سیستم عامل دسکتاپی خود نصب کنید. حال می توانید به کمک آن نرم افزار، کیف پول تراست را در شبیه ساز نصب کنید و سپس آن را راه اندازی و استفاده کنید.

 در آخر لازم است اشاره کنیم که شما می توانید در این ولت توکن VTHO را ذخیره سازی کنید جز این توکن کیف پول تراست از رمز ارزها و همچنین توکن های دیگری نیز پشتیبانی می کنند. در صورتی که علاقه مند به آشنایی بیشتر با کیف پول تراست هستید می توانید به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول تراست ولت در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق کیف پول تراست به صورت کامل بررسی و سپس طریقه کار با آن به صورت جامع آموزش داده شده است.

  1. کیف پول نرم افزاری سیف پل Safepal:

کیف پول سیف پل همانند کیف پول تراست ولت یکی از معروف ترین کیف پول های کریپتو می باشد. در صورتی که تمایل به استفاده از کیف پول تراست ندارید می توانید به راحتی این کیف پول را انتخاب و سپس از آن برای ذخیره توکن VTHO استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که جز توکن فوق شما می توانید در کیف پول سیف و توکن هم همچنین رمز ارز های دیگری را نیز ذخیره کنید.

 خوشبختانه کیف پول سیف پل از لحاظ امنیتی مناسب و همچنین قابل اعتماد است. شما می توانید به راحتی و همچنین با اطمینان دارایی خود را در این و ذخیره سازی کنید. البته لازم به ذکر است که اگر شما نیز مسائل امنیتی مربوط به استفاده از این ولت مثل انتخاب کلمه عبور مناسب، حفاظت از عبارات بازیابی و… را رعایت نکنید ممکن است در آینده با مشکلات مختلفی روبرو شوید.

 کیف پول سیف پل در حال حاضر تنها برای سیستم عامل های اندروید و همچنین ios توسعه داده شده است. در صورتی که قصد استفاده از این ولت را در سیستم عامل‌های دسکتاپی دارید باید از نسخه افزونه ای کیف پول سیف پل استفاده کنید چرا که این ولت هیچ نسخه نرم افزاری برای سیستم‌عامل‌های دسکتاپ ندارد.

این ولت نیز همانند سایر ولت های سخت افزاری رایگان است و شما می توانید به صورت کامل رایگان نسخه متناسب با سیستم عاملتان را دانلود و سپس از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که جدیداً لوگوی این ولت فرق کرده است. به همین دلیل متأسفانه برخی از افراد سودجو از این فرصت استفاده می کنند و کیف پول سیف پل با لوگوی جدید را به برخی از کاربران مبتدی با قیمت هایی بسیار بالایی می فروشند. در صورتی که با موارد فوق رو به رو شدید، سریعاً با فرد خاطی برخورد کنید.

در آخر نیز باید اشاره کنیم که این ولت، جز نسخه نرم افزاری یک نسخه سخت افزاری نیز دارد. در صورت تمایل شما می توانید از نسخه نرم افزاری و یا سخت افزاری استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که تمامی مطالب گفته شده در این بخش مختص به کیف پول تراست نسخه نرم افزاری می باشد.

در صورتی که قصد دارید تا درباره این ولت اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید به مقاله اختصاصی کیف پول سیف پل سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع و همچنین تصویری طریقه کار با این ولت را آموزش داده ایم. اگر برایتان سؤالی نیز ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

  1. کیف پول نرم افزاری اکسودوس Exodus:

کیف پول اکسودوس یکی دیگر از ولت های نرم افزاری می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید. در همین ابتدا باید اشاره کنیم که توسعه دهندگان کیف پول اکسودوس ورود کاربران ایرانی را به این ولت ممنوع کرده اند. به همین دلیل اگر با ای پی ایران وارد سایت رسمی این پلتفرم شوید، مشاهده می کنید که اجازه ورود به سایت را ندارید.

با توجه به این موضوع، نمی توان گفت که کیف پول اکسودوس می تواند حساب ولت شما را مسدود کند چراکه کیف پول ها معمولاً غیرمتمرکز هستند. با توجه به این موضوع، در هنگام استفاده از این ولت می توانید ای پی خود را به ای پی یکی از کشور های تحریم نشده تغییر دهید. در صورتی که علاقه ای به انجام این کار ندارید، می توانید به سراغ باقی ولت ها بروید و این ولت را فراموش کنید.

کیف پول اکسودوس در حال حاضر از سیستم عامل های دسکتاپی و همچنین موبایلی پشتیبانی می کند. شما می توانید در صورت تمایل نسخه مورد نظرتان را دانلود و سپس از آن استفاده کنید. همچنین جز این موضوع، شما می توانید با استفاده از نرم افزار های کیف پول اکسودوس در سیستم عامل های دسکتاپی و یا موبایلی، کیف پول های سخت افزاری ترزور Trezor را نیز راه اندازی کنید. در اصل این دو کمپانی با یک در حال مشارکت هستند و به همین دلیل شما می توانید از هر دو استفاده کنید.

در حال حاضر کیف پول اکسودوس از بیش از ۲۳۵ ارز و همچنین توکن پشتیبانی می کند که یکی از آن توکن ها VTHO می باشد. شما می توانید تمامی توکن ها را به مقدار دلخواه در کیف پول اکسودوس ذخیره و سپس از آن ها استفاده کنید.

در صورتی که قصد استفاده از کیف پول اکسودوس را دارید اما نیازمند دریافت اطلاعات بیشتری هستید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول اکسودوس در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع طریقه کار با این ولت را به شما عزیزان (تصویری و ویدیویی) آموزش داده ایم.


صرافی های توکن VTHO

صرافی های توکن VTHO
صرافی های توکن VTHO

در بخش قبل با کیف پول هایی که از توکن VTHO پشتیبانی می کنند به صورت کامل آشنا شدید. در ادامه این بخش همان‌طور که مطلع هستید قصد داریم تا به سراغ معرفی صرافی های توکن VTHO برویم. در صورتی که قصد معامله این توکن را دارید اما نمی دانید در کدام صرافی می توانید آن را معامله کنید، مطالعه ادامه این بخش را از دست ندهید چراکه در ادامه به صورت کامل با صرافی های توکن VTHO آشنا می شوید.

قبل از معرفی صرافی لازم است تا به یک نکته اشاره کنیم. در حال حاضر، جز صرافی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد، صرافی های دیگری نیز از این توکن پشتیبانی می کنند اما متأسفانه به دلیل تحریم ها کاربران ایرانی نمی توانند از برخی آن ها استفاده کنند و یا اینکه در نهایت برخی از آن ها معتبر نیستند. به همین دلیل، در این بخش تصمیم بر این گرفتیم که سراغ صرافی برویم که کاربران ایرانی مجاز به استفاده از آن می باشد. با توجه به این موضوع، تنها توانستیم صرافی کوینکس را برای معامله این توکن انتخاب کنید. در نتیجه در ادامه تنها این صرافی به شما معرفی خواهد شد و شما نیز تنها می توانید از این صرافی برای معامله این توکن استفاده کنید.

  1. صرافی متمرکز کوینکس coinex:

پس از اینکه صرافی بایننس و باقی صرافی های ارز دیجیتال احراز هویت را اجباری کردند، کاربران ایرانی ناچار به انتخاب یکی از صرافی های کوکوین و یا کوینکس شدند. به همین دلیل، ممکن است بیشتر نام این دو صرافی را از بین تمامی صرافی های ارز دیجیتال شنیده باشید.

در حال حاضر صرافی کوینکس نیازی به احراز هویت ندارند و کاربران می توانند بدون احراز هویت در این صرافی فعالیت کنند. البته اگر علاقه مند به استفاده از امکانات این صرافی مثل شرکت در ایردراپ ها و… هستید، می توانید با مدارک ایرانی احراز هویت کنید چراکه اگر به درستی تمامی مراحل را انجام دهید صرافی کوینکس تایید می کند و حساب کاربری شما احراز هویت می شود.

با توجه به تحریم های ایران و همچنین ممنوعیت ورود کاربران ایرانی به دیگر صرافی ها این موضوع کمی شک برانگیز است اما متأسفانه راه دیگری وجود ندارد و باید این صرافی را انتخاب کنید.

از لحاظ امنیتی اگر قصد دارید تا درباره این صرافی اطلاعات به دست بیاورید، بهتر است خودتان کمی تحقیق کنید تا بتوانید به صورت کامل با این صرافی آشنا شوید. در صورتی که قصد دارید تا بیشتر با صرافی فوق آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی آموزش صرافی کوینکس مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل صرافی کوینکس را بررسی کرده ایم و در نهایت طریقه کار با این صرافی را به شما آموزش داده ایم. اگر برایتان سؤالی نیز درباره صرافی فوق ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

اگر از بحث امنیت بگذریم، از لحاظ رابط کاربری خوشبختانه صرافی کوینکس رابط کاربری مناسب و همچنین کاربرپسندی دارد و شما می توانید با هر سطحی با این صرافی فعالیت های مورد نظرتان را انجام دهید.

صرافی کوینکس از جفت ارز های بسیاری چه در بازار فیوچرز یا Futures و همچنین بازار اسپات یا Spot پشتیبانی می کند. اگر قصد معامله این توکن و یا دیگر رمز ارز های را در صرافی کوینکس دارید، می توانید با مراجعه به سایت رسمی این صرافی مشاهده کنید که از توکن موردنظرتان در چه بخشید این صرافی پشتیبانی می کند و یا اینکه حجم معاملات توکن های فوق چگونه است؟ در صورت دریافت نتیجه مثبت می توانید در این صرافی ثبت نام کنید و سپس معاملات مورد نظرتان را نیز انجام دهید.


نحوه خرید و فروش توکن VTHO

نحوه خرید و فروش توکن VTHO
نحوه خرید و فروش توکن VTHO

خرید و فروش توکن VTHO همانند دیگر توکن ها و همچنین ارز های دیجیتال انجام می شوند. همان‌طور که شما برای خرید یک توکن به صرافی های دیجیتال مراجعه می کنید، برای خرید این توکن نیز باید به یک صرافی دیجیتال مراجعه کنید. در بخش قبل آشنا شدید که در حال حاضر کاربران ایرانی تنها می توانند در صرافی کوینکس معاملات خود را با توکن VTHO‌ انجام دهند. توجه داشته باشید که در این بخش قصد ما تنها معرفی صرافی های خارجی است. به همین دلیل هیچ صرافی ایرانی در این بخش نام نبرده شده است اما امکان دارد برخی از صرافی های ایرانی نیز از این توکن پشتیبانی کنند. رد صورتی که قصد دارید تا با صرافی های فوق آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه مقایسه قیمت صرافی های داخلی در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در صورتی که صرافی های ایرانی از این توکن پشتیبانی کنند، شما می توانید در آن بخش این موضوع را مشاهده کنید.

با توجه به این موضوع، برخی از افراد از ما سؤال می کنند که علاقه ای به معامله در صرافی کوینکس ندارند، چه راه دیگری وجود دارد که بتوانند این توکن را معامله کنند؟ اگر به معامله این توکن در صرافی کوینکس علاقه ای ندارید، می توانید از روش های دیگر را تست کنید. یکی از راه هایی که وجود دارد این است که به سراغ صرافی هایی بروید که به صورت مستقیم به صرافی هایی مثل بایننس متصل هستند و به تازگی فعالیت خود را شروع کرده اند. در حال حاضر از این نوع صرافی ها بسیار وجود دارد اما به دلیل اینکه هنوز اعتبار صرافی های فوق مشخص نیست آن ها را برای استفاده معرفی نخواهیم کرد. شما می توانید به راحتی با مراجعه به صرافی های فوق، توکن مورد نظر خود را در آن صرافی با حجم و همچنین قیمت صرافی بایننس معامله کنید.

البته جز این راه، یک روش دیگری نیز وجود دارد که متأسفانه مناسب معامله توکن VTHO نمی باشد. در حال حاضر، تمامی کیف پول ها از بخش تبدیل یا Swap و همچنین صرافی داخلی پشتیبانی می کنند. شما می توانید از صرافی داخلی و یا بخش Swap کیف پول ها، توکن های مورد نظرتان را معامله کنید؛ اما همان‌طور که گفتیم متأسفانه صرافی داخلی و یا بخش Swap هیچ یک از کیف پول های فوق از توکن VTHO پشتیبانی نمی کنند. به همین دلیل امکان انجام این کار میسر نیست. تنها روش برای معامله این توکن استفاده از صرافی کوینکس و یا صرافی های متصل به صرافی بایننس است. می توانید با توجه به ریسک و همچنین موارد دیگر، تصمیم خود را بگیرید و در نهایت توکن VTHO را معامله کنید.


آینده ارز وتور توکن VTHO

آینده ارز وی تور توکن VTHO
آینده ارز وتور توکن VTHO

به نظر می‌رسد که توکن VTHO، تا پایان سال ۲۰۲۲، آینده خوبی را در پیش داشته باشد. در حقیقت با پیشرفت‌های مداوم در اکوسیستم VTHO و همچنین در کل بازار ارزهای دیجیتال، ممکن است شاهد رسیدن VTHO به نقطه اوج قیمتی جدیدی برای این رمز ارز باشیم.

از طرفی، پیش‌بینی می‌شود که اگر این رمز ارز روندی صعودی داشته باشد، قیمت VTHO تا آخر سال ۲۰۲۲، به ۰٫۰۱۵۴۸ دلار برسد. بااین‌وجود، به نظر می‌رسد که VTHO یکی از رمز ارزهایی باشد که به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری خوب برای بلندمدت در نظر گرفته شود. به‌عنوان‌مثال، پیش‌بینی قیمت این توکن برای سال ۲۰۲۳، ۰٫۵ دلار، برای سال ۲۰۲۵، ۲ دلار و برای سال ۲۰۳۰، ۵۰ دلار است.


اینفوگرافیک ارز وتور توکن VTHO

اینفوگرافیک ارز وتور توکن VTHO
اینفوگرافیک ارز وتور توکن VTHO

سخن پایانی درباره ارز وتور توکن VTHO

ارز وتور توکن (VTHO)، بخش جدایی‌ناپذیر از شبکه VeChain Thor به‌حساب می‌آید که به کاربران اجازه می‌دهد تا تجربه متنوع‌تری در استفاده از بلاک چین VeChain داشته باشند. در حقیقت کاربرد اصلی توکن VTHO در پوشش کارمزدهای استفاده از این شبکه است؛ این در حالی است که هیچ عملیات واحدی بر روی بلاک چین وتور بدون ارز وتور توکن انجام نمی‌شود.

درواقع ازاین‌رو است که بلاک چین VeChain Thor توانسته تا با اجرای سریع کلیه تراکنش‌ها و عملیات قراردادهای هوشمند، به بزرگ‌ترین اکوسیستم فعلی در حوزه رمز ارزها در مقیاس سازمانی بدل گردد. ضمناً با توسعه بیشتر شبکه بلاک چین وی چین تور در آینده، ارز وتور توکن (VTHO) می‌تواند به‌عنوان یک رمز ارز ارزشمند در بازار ارزهای دیجیتال و همچنین یک عنصر حیاتی در اکوسیستم VeChain Thor، به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

 

ممنون از اینکه تا پایان “ارز وتور توکن VTHO” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید


از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
رضا هستم و در حوزه تولید محتوا فعالیت دارم
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده