آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST چیست؟

ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST چیست؟

ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST چیست؟، در بازار ارزهای دیجیتال علاوه بر استیبل کوین تتر که مورد استفاده بسیاری از کاربران ایرانی می باشد، استیبل کوین های دیگری نیز وجود دارد. در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با یکی از این استیبل کوین ها با نام ترا یو اس دی TerraUSD که با نماد UST در بازار موجود است، به گفتگو بپردازیم.

ترا یو اس دی را به صورت مختصر و کوتاه می توان یک استیبل کوین غیرمتمرکز، مقیاس پذیر و الگوریتمی معرفی نمود که ویژگی های مختلفی را ارائه می دهد. لازم به ذکر است که این استیبل کوین بر روی بلاکچین ترا Terra پیاده سازی شده است و چندین مزیت آن را به یک رقیب برجسته دیگر استیبل کوین ها تبدیل کرده است. در ادامه شما می توانید با این استیبل کوین، تاریخچه، بنیانگذاران، عملکرد، ویژگی ها، خرید، فروش و نحوه ذخیره سازی ترا یو اس دی به صورت کامل آشنا شوید.

ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST چیست؟

ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST چیست؟
ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST چیست؟

همانطور که در مقدمه این مقاله بیان نمودیم، ترا یو اس دی TerraUSD یک استیبل کوین می باشد که با نماد UST در بازار موجود است. این یک استیبل کوین غیرمتمرکز و الگوریتمی بلاکچین ترا Terra است و ارزش آن به دلار آمریکا وابسته می باشد. ترا به عبارتی یک پروتکل بلاکچین است که از پرداخت های قابل برنامه ریزی پایدار و توسعه زیرساخت های مالی باز پشتیبانی می کند.

به طور کلی می توان بیان نمود با افزایش تقاضا برای استیبل کوین ها، روشن است که بیشتر آنها واقعا مقیاس پذیر نیستند. به همین دلیل نیاز به یک استیبل کوین مانند ترا یو اس دی وجود داشت. شایان ذکر است که ترا یو اس دی به عنوان یک استیبل کوین غیرمتمرکز و مقیاس پذیر معرفی می شود که طیف وسیعی از ویژگی ها را به کاربران ارائه می دهد. همچنین در میان مشکلات مقیاس پذیری شدید که بسیاری از بلاکچین های معمولی با آن مواجه هستند، تجربه ای مقیاس پذیر را به بازار دیفای DeFi ارائه می دهد.


نیم نگاهی به کوین ترا یو اس دی TerraUSD

نام اختصاری  UST
نوع ارز  Coin
عرضه کل  ۱۲،۸۵۲،۹۷۳،۰۵۹
مقدار در گردش  ۱۲،۸۵۲،۹۷۳،۰۵۹
وب سایت رسمی  terra.money
وایت پیپر https://terra.money/Terra_White_paper.pdf
بلاکچین اکسپلورر finder.terra.money

etherscan.io

solscan.io

polygonscan.io

avascan.info

سورس کد https://github.com/terra-project
آدرس قرارداد هوشمند اتریوم  0xa47c8bf37f92aBed4A126BDA807A7b7498661acD

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ترا یو اس دی TerraUSD

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ترا یو اس دی TerraUSD
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ترا یو اس دی TerraUSD

کمپانی که پشت ترا یو اس دی وجود دارد یعنی ترا توسط دو نفر به نام های Do Kwon و Daniel Shin در آپریل ۲۰۱۹ راه اندازی شد. رمز ارز ترا یو اس دی در ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۰ در بیترکس گلوبال Bittrex Global منتشر شد. از آن تاریخ، ترا یو اس دی از بسیاری از رقبای خود در بازار مانند GUSD و PAX پیشی گرفته است. در ادامه به معرفی کامل این دو بنیانگذار خواهیم پرداخت:

  • Do Kwon: این فرد مدیرعامل کمپانی Terraform Labs می باشد و قبل از این به عنوان مهندس نرم افزار در مایکروسافت و اپل فعالیت نموده است. وی همچنین در Anyfi خدمت کرد. Kwon از موفق ترین کارآفرینان جهان است.
  • Daniel Shin: شین به عنوان یکی از بنیانگذاران، یک اقتصاددان و کارآفرین با استعداد معرفی می شود. قبل از ترا او یک استارتاپ را تاسیس کرد و موفق شد یک پلتفرم تجارت الکترونیک کره جنوبی را تاسیس و رهبری کند.

بررسی عملکرد ترا یو اس دی TerraUSD

بررسی عملکرد ترا یو اس دی TerraUSD
بررسی عملکرد ترا یو اس دی TerraUSD

برای دسترسی به ویژگی های رمز ارز ترا یو اس دی شبکه ترا از پروتکل های ساده ای استفاده می نماید که شامل مقیاس پذیری، قابلیت های میان زنجیره ای و سودآوری می باشد. همچنین رمز ارز ترا یو اس دی به منظور ارائه تجربه کاربری بهتر، از فناوری های مختلف استفاده می نماید.

ترا یو اس دی همانطور که گفته شد به عنوان ییک استیبل کوین الگوریتمی شناخته می شود که هزینه تولید آن برابر با ارزش واقعی ارز UST است و از لونا که توکن بومی شبکه ترا است به عنوان دارایی ذخیره استفاده می نماید. همچنین می توان گفت برای اینکه یک واحد ترا یو اس دی تولید شود، مقداری از توکن لونا به ارزش یک دلار سوزانده خواهد شد.

از پروتکلی به نام Droship در ترا یو اس دی استفاده می شود که با استفاده از این پروتکل ترا یو اس دی می تواند اکوسیستم های بلاکچینی را متصل نماید. این پروتکل به ترا یو اس دی انکان می دهد تا بین پلتفرم های دیفای و صرافی های غیرمتمرکز ادغام شود. همچنین به حفظ مقیاس پذیری کمک می نماید.


بررسی ویژگی های ترا یو اس دی TerraUSD

بررسی ویژگی های ترا یو اس دی TerraUSD
بررسی ویژگی های ترا یو اس دی TerraUSD

در این قسمت از مقاله به معرفی ویژگی هایی خواهیم پرداخت که ترا یو اس دی را نسبت به سایر رقبا منحصر به فرد می سازد. این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشد:

۱.مقیاس پذیری پیشرفته

ترا یو اس دی TerraUSD یک استیبل کوین الگوریتمی می باشد. برای صدور یک ترا یو اس دی باید ۱ دارایی ذخیره لونا LUNA را بسوزانید. به نظر می رسد سیاست پولی ترا یو اس دی TerraUSD تقریبا بدون محدودیت مقیاس پذیر شود و در نتیجه به پروژه های دیفای کمک می کند تا به پتانسیل کامل خود دست یابند.

۲.تبادل آسان

استیبل کوین های موجود در اکوسیستم ترا کل نقدینگی را به اشتراک می گذارند، به این معنی که شما می توانید ترا یو اس دی USDT را با TerraKRW با حداقل کارمزد کبادله کنید.

۳.پتانسیل درآمد غیرفعال

کاربران می توانند با استفاده از ترا یو اس دی TerraUSD با نرخ بهره پایدار پروتکل Anchor درآمد غیرفعال به دست آورند. Anchor به عنوان یک پروتکل وام دهی شناخته می شود که با پس از انداز UST می توان ۲۰ درصد سود دریافت کرد.


معرفی کاربردهای ارز دیجیتال ترا یو اس دی TerraUSD

معرفی کاربردهای ارز دیجیتال ترا یو اس دی TerraUSD
معرفی کاربردهای ارز دیجیتال ترا یو اس دی TerraUSD

در ابتدا لازم است بیان نماییم که ارز دیجیتال ترا یو اس دی در نظر دارد تا به کاربران سود برساند. همچنین این رمز ارز به مشارکت در خدمات مختلفی پرداخته است و قسمتی از چندین محصول به شمار می رود.

ارز دیجیتال ترا یو اس دی با استفاده از مکانیزم تولید منحصر به فرد خود، می تواند تقاضای بالا را برآورده نماید. به همین دلیل پروتکل های دیفای قادرند از آن استفاده نمایند بدون اینکه مقیاس پذیری با مشکلی مواجه شود. برای مثال کیف پول های Chai و MemePay با ادغام ترا یو اس دی به عنوان یک گزینه پرداخت توانسته اند از آن استفاده کنند.

از دیگر کاربردهای استیبل کوین ترا یو اس دی می توان به استفاده آن در برنامه های غیرمتمرکز اشاره نمود. برای مثال Mirror Protocol یکی از آنها می باشد که رمز ارز ترا یو اس دی به عنوان دارایی پشتیبان مورد استفاده قرار می دهد.


تفاوت رمز ارز ترا یو اس دی UST و لونا LUNA

تفاوت رمز ارز ترا یو اس دی UST و لونا LUNA
تفاوت رمز ارز ترا یو اس دی UST و لونا LUNA

رمز ارز لونا به عنوان ارز اصلی شبکه ترا Terra شناخته می شود و دارندگان این رمز می توانند در حاکمیت پروتکل شرکت کنند. همچنین رمز ارز لونا منجر به تشکیل یک استخر می شود که سرمایه ساخت برنامه های غیرمتمرکز در آن نگهداری می شود.

استفاده از رمز ارز لونا در شبکه ترا امری حیاتی تلقی می شود که یکی از آنها حفظ ثبات ترا یو اس دی است. در واقع ثبات ارز دیجیتال ترا یو اس دی با سوزاندن لونا حفظ می شود و همراه با افزایش عرضه ترا یو اس دی قیمت لونا نیز افزایش خواهد یافت.


خرید و فروش ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST

خرید و فروش ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST
خرید و فروش ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST

برای خرید و فروش ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST شما باید در ابتدا در یکی از صرافی های داخلی که از ارز دیجیتال ترا یو اس دی ثبت نام کرده و اقدام به خرید این رمز ارز کنید اما اگر صرافی داخلی از این ارز پشتیبانی نمی‌کند شما می‌توانید در یکی از صرافی های خارجی (در قسمت بعدی به معرفی صرافی های خارجی که از ارز ترا یو اس دی UST پشتیبانی می‌کند می‌پردازیم) اقدام به خرید این رمز ارز کنید.

متاسفانه کشور ما ایران تحریم است و ما قادر نیستیم بصورت مستقیم اقدام به خرید ارز ترا یو اس دی UST با تومان کنیم ما باید در ابتدا در یکی از صرافی های داخلی تومان خود را به یکی از استیبل کوین های موجود مانند تتر تبدیل کرده و در یکی از صرافی های خارجی پشتیبان کننده ی ارز ترا یو اس دی UST اقدام به خرید این رمز ارز با استفاده از تتر های خود کنید.

شما می‌توانید با استفاده از روش بالا اقدام به فروش رمز ارز ترا یو اس دی UST کنید.


صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST
صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST

در این قسمت ما به صرافی هایی که از ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST پشتیبانی می‌کنند می‌پردازیم و آنها را برای شما نام برده که در صورتی که می‌خواهید به خرید و فروش این رمز ارز بپردازید به راحتی از صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST آگاه باشید.

قبل از انتخاب صرافی به بررسی آن بپردازید و صرافی را که از نظر امنیت قابل اعتماد بوده است را انتخاب کنید و قبل از ثبت نام ما به شما پیشنهاد می‌دهیم صرافی ارز دیجیتالی را که انتخاب کرده اید، مقاله ی آموزشی تخصصی آن را در قسمت صرافی سایت زوم ارز مطالعه کرده و بعد اقدام به فعالیت کنید.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST عبارتند از:

همراهان عزیز صرافی های بیشتری از ارز ترا یو اس دی UST پشتیبانی می‌کنند شما می‌توانید وارد صفحه ی ارز ترا یو اس دی UST در سایت کوین مارکت کپ شده و سپس وارد قسمت Market شده و لیست صرافی های پشتیبان کننده ی ارز ترا یو اس دی UST را مشاهده کنید.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST

بعد از انتخاب صرافی مناسب و خرید ارز ترا یو اس دی UST نوبت به نگهداری رمز ارز های خریداری شده می‌رسد. امروزه با زیاد شدن تعداد و تنوع کیف پول های ارز دیجیتال انتخاب کیف پول متناسب با کاربرد های شما کار بسیار دشواری شده است.

ما در این قسمت کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال ترا یو اس دی را برای شما معرفی می‌کنیم، شما می‌توانید کیف پول های پشتیبان کننده ی رمز ارز UST را بررسی کرده و کیف پولی را که مناسب شما است انتخاب کنید، این نکته را در نظر بگیرید که امنیت کیف پول ها بسیار دارای اهمیت هستند زیرا پایین بودن امنیت کیف پول احتمال از دست رفتن و کلاه برداری سرمایه ی شما را افزایش می‌دهد.


کلام پایانی درباره ی ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST چیست؟

در این مقاله به معرفی یکی از استیبل کوین ها با نام ترا یو اس دی TerraUSD پرداختیم. ترا یو اس دی TerraUSD با نماد UST در بازار موجود است. این یک استیبل کوین غیرمتمرکز و الگوریتمی بلاکچین ترا Terra است و ارزش آن به دلار آمریکا وابسته می باشد. ترا در واقع یک پروتکل بلاکچین است که از پرداخت های قابل برنامه ریزی پایدار و توسعه زیرساخت های مالی باز پشتیبانی می کند.

همانطور که در این مقاله گفته شد مقیاس پذیری پیشرفته، تبادل آسان و پتانسیل درآمد غیرفعال از جمله ویژگی های این رمز ارز است. امیدواریم که تا انتهای این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با رمز ارز ترا یو اس دی را دریافت کرده باشید.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز دیجیتال ترا یو اس دی UST چیست؟” همراه ما بودید از شما متشکریم.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده