آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

افزایش ۵۰ درصدی قیمت Uniswap پس از اعلام پیشنهاد حاکمیت!

افزایش ۵۰ درصدی قیمت Uniswap پس از اعلام پیشنهاد حاکمیت!

افزایش ۵۰ درصدی قیمت Uniswap پس از اعلام پیشنهاد حاکمیت!

به گزارش زوم ارز، Uniswap، یک پروتکل پیشرو در حوزه مالی غیرمتمرکز، اخیراً افزایش قابل توجهی در قیمت خود را تجربه کرده است که بیش از ۵۰٪ افزایش یافته است. این افزایش در پی یک پیشنهاد حاکمیتی پیشگامانه اتفاق افتاده است که به منظور تقویت فرآیند تصمیم‌گیری پروتکل و ایجاد انگیزه برای دارندگان توکن UNI ارائه شده است.

پیشنهاد اجرای یک مکانیسم اشتراک هزینه را پیشنهاد می‌کند که به دارندگان UNI که توکن‌های خود را به اشتراک می‌گذارند و تفویض اختیار می‌کنند، پاداش می‌دهد. این مکانیسم سبب می‌شود که مشارکت و مشارکت در اکوسیستم حاکمیتی Uniswap افزایش یابد. افزایش قابل توجه در قیمت UNI نشان دهنده پاسخ مثبت بازار به این ابتکارات است که هدف آن تقویت حاکمیت غیرمتمرکز و جامعه‌ی مشارکتی در اکوسیستم Uniswap است.

Uniswap چشم انداز DeFi را تکان می دهد

در روز جمعه، قیمت توکن حاکمیت Uniswap در صرافی غیرمتمرکز Uniswap به نسبت ۵۰ درصد افزایش یافت. این افزایش قابل توجه در پی پیشنهادی است که توسط ارین کوئن، سرپرست مدیریت بنیاد Uniswap، برای بازنگری سیستم حاکمیتی پروتکل ارائه شده است.

به علاوه از تقویت حاکمیت Uniswap، این پیشنهاد به دارندگان توکن UNI که توکن‌های خود را سهام‌داری و تفویض کرده‌اند، پاداشی ارائه می‌دهد. ارین کوئن در یک پست اظهار داشته است: “من معتقدم باید پروتکل را ارتقا دهیم تا مکانیزم هزینه آن به دارندگان توکن UNI که توکن‌های خود را سهام‌داری و تفویض کرده‌اند، پاداش دهد.”

در صورت تأیید این ارتقاء، دارندگان توکن UNI که توکن‌های خود را واگذار کرده و به اشتراک گذاشته‌اند، از طریق مکانیزم کارمزد به شکل غرامت مستقیم پاداش دریافت خواهند کرد. این ابتکار نیازمند حمایت حاکمیت است و به رأی گذاشته خواهد شد.

بزرگترین صرافی غیرمتمرکز در مورد حجم معاملات، با پیشنهاد کوئن قدمی مثبت برداشته است. این پیشنهاد از ابتکاری که در سال گذشته به منظور جبران کارمزدهای انباشته به دارندگان توکن ارائه شده بود، فاصله گرفته است.

در ژوئن سال گذشته، جامعه Uniswap یک پیشنهاد را که برای بخشی از استخرهای نقدینگی بورس کارمزد اعمال می‌کرد، رد کرد. درآمد ایجاد شده از این کارمزد به دارندگان توکن تخصیص داده می‌شد.

صرافی Uniswap کارمزد ۰.۱۵ درصدی برای مبادلات رمزارزهایی مانند ETH، USDC و سایر توکن‌هایی که از ماه اکتبر امسال از طریق رابط پروتکل معامله می‌شدند، تعیین کرده بود.

در صورتی که جامعه در روز جمعه پیشنهاد بازطراحی شده را تأیید کند، این اقدام به جمع‌آوری برنامه‌ای و بدون نیاز به مجوز هزینه‌های پروتکل را تسهدر روز جمعه، نماد حاکمیت  صرافی غیرمتمرکز Uniswap به پیشنهادی برای بازنگری سیستم حاکمیتی پروتکل ارائه شده توسط ارین کوئن، سرپرست مدیریت بنیاد Uniswap، پاسخ داد و تا ۵۰ درصد افزایش یافت.

این پیشنهاد، علاوه بر تقویت حاکمیت Uniswap، به دارندگان توکن UNI که توکن‌های خود را سهام‌داری و تفویض کرده‌اند، نیز پاداش می‌دهد.

ارین کوئن در یک پست اظهار داشت: “من معتقدم باید پروتکل را ارتقا دهیم تا مکانیزم هزینه آن به دارندگان توکن UNI که توکن‌های خود را سهام‌داری و تفویض کرده‌اند، پاداش دهد.”

با تأیید این ارتقاء، دارندگان توکن UNI که توکن‌های خود را واگذار کرده و به اشتراک گذاشته‌اند، از طریق مکانیزم کارمزد به عنوان غرامت پاداش دریافت خواهند کرد. این ابتکار نیازمند حمایت حاکمیت است و به رای گذاشته خواهد شد.

از نظر حجم معاملات، Uniswap به عنوان بزرگترین صرافی غیرمتمرکز پیشرفت قابل توجهی با پیشنهاد کوئن داشته است. این پیشنهاد از ابتکاری که در سال قبل جبران کارمزدهای انباشته به دارندگان توکن هدف داشت، متمایز می‌شود.

در ژوئن سال گذشته، جامعه Uniswap پیشنهادی را که برای بخش قابل توجهی از استخرهای نقدینگی بورس کارمزد اعمال می‌کرد، رد کرد و بخشی از درآمد ایجاد شده را به دارندگان توکن اختصاص داد.

صرافی Uniswap کارمزد ۰.۱۵ درصدی برای مبادلات رمزارزهایی مانند ETH، USDC و سایر توکن‌ها که از ماه اکتبر آغاز شده بودند، تعیین کرده بود.

اگر پیشنهاد بازطراحی مورد حمایت جامعه قرار گیرد، جمع‌آوری برنامه‌ای بدون نیاز به مجوز هزینه‌های پروتکل را تسهیل خواهد کرد و وجوه به طور عادلانه بین دارندگان توکن UNI که شرط‌بندی کرده و رای واگذار کرده‌اند، توزیع خواهد شد.

عملکرد بازار UNI

مطابق نمودار انحلال‌ها، قیمت توکن Uniswap در پایان روز جمعه با یک شمع بلند و نشان‌دهنده‌ی افزایش قابل توجهی قرار گرفت که تا حدی توجه معامله‌گران را به خود جلب کرد.

در حال حاضر، قیمت UNI در حدود ۱۲ دلار است که نشانگر افزایش نزدیک به ۵۰ درصدی آن در مقایسه با ۲۴ ساعت گذشته و بالاترین قیمت آن از آوریل ۲۰۲۲ است.

در این بازه زمانی، علاقه‌مندی به توکن UNI به دلیل هیجانات مربوط به پیشنهادهای احتمالی آن به ۱۷۴.۴ میلیون دلار افزایش یافته است. صرافی Binance با ۹۷.۲ میلیون دلار رتبه اول را دارد و پس از آن، صرافی‌های Bybit و OKX به ترتیب با ۴۰.۷ میلیون دلار و ۳۰.۵ میلیون دلار قرار دارند.

همچنین، همزمان با افزایش علاقه‌مندی بازار، موقعیت‌های فروش به ارزش ۳.۰۷ میلیون دلار در مقابل موقعیت‌های خرید به ارزش ۱.۷۸ میلیون دلار نقد شدند، زیرا قیمت Uniswap تقریباً ۵۰% افزایش یافت.

علاوه بر این، گزارشات نشان می‌دهند که بیش از ۵۰۰،۰۰۰ توکن UNI، که در آن زمان حدود ۳ میلیون دلار ارزش داشتند، در شش ساعت قبل از انتشار عمومی به‌روزرسانی پیشنهاد، خریداری شده‌اند.

به طور خلاصه، بیش از ۵۰۰ هزار توکن UNI (با ارزش ۳ میلیون دلار) در ۶ ساعت قبل از انتشار اخبار خریداری شده‌اند.

همچنین، قیمت UNI ممکن است به منظور بازپس‌گیری قله ۱۲.۴۹ دلاری خود در تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۲۲ دوباره افزایش یابد و این اقدام باعث افزایش ۱۰ درصدی نسبت به سطوح فعلی خواهد شد.

در تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۴، یک رای‌گیری فوری جهت حمایت از این پیشنهاد انجام خواهد شد و در تاریخ ۸ مارس ۲۰۲۴، یک رای‌گیری زنجیره‌ای منتشر خواهد شد.


منبع: cryptopolitan.com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده