آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

توسعه و تغییر در مقررات ارزهای دیجیتال در ترکیه

توسعه و تغییر در مقررات ارزهای دیجیتال در ترکیه

توسعه و تغییر در مقررات ارزهای دیجیتال در ترکیه

به گزارش زوم ارز، پروژه تهیه قانون برای تنظیم مقررات و تعاریف مربوط به دارایی‌های رمزنگاری شده به مراحل پایانی رسیده و آماده ارائه به مجلس می باشد. این طرح که قرار است این هفته به مجلس ارائه شود، فروش کوتاه و تراکنش‌های اهرمی را در حوزه دارایی‌های رمزنگاری شده غیرمجاز اعلام می‌کند. اولین بار دارایی‌های رمزنگاری به عنوان “دارایی نامشهود” شناخته شدند، که این بهبود امکان انجام تراکنش‌ها به شیوه‌ای شفاف و معتبرتر را فراهم کرده است. لایحه‌ای که به مجلس ارائه می‌شود، تعریف دقیق دارایی‌های رمزنگاری را با تعاریف سازمان‌های بین‌المللی هماهنگ کرده است.

همه تراکنش‌های انتقالی در پلتفرم‌ها به ثبت رسیده و از رعایت مقررات تعیین‌شده توسط هیئت رسیدگی به جرائم مالی (مساک) اطمینان حاصل می‌شود. به دلیل احتمال وقوع نوسانات ناگهانی و گسترده در قیمت دارایی‌های کریپتو، تراکنش‌های حاشیه‌ای، فروش کوتاه مدت و تراکنش‌های اهرمی که ریسک را افزایش می‌دهند، ممنوع خواهند بود.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

گفته شده است که تدابیر مشابهی برای ممنوعیت ها و محدودیت های فرآیندهای خارج از کشور تصویب شده است. قوانین فرعی برای مشاوره در زمینه سرمایه گذاری و مدیریت پرتفوی گذاری خواهد شد و CMB اختیارات مربوطه را در این زمینه دارا خواهد بود.

به دلیل خطرناک بودن سرمایه گذاری در دارایی های کریپتو، هیچ سیستم بیمه ای برای تراکنش های تجاری وجود نخواهد داشت. این معاملات از پرداخت جریمه سرمایه گذار معاف خواهد بود. در طرح قانون، جرم “فراهم کننده خدمات دارایی های رمزنگاری غیر مجاز” تعریف شده است و مجازات های لازم برای افرادی که بدون مجوز از CMB فعالیت می کنند، تعیین شده است.

منبع: en.bitcoinsistemi.com


بیشتر بخوانید

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده