آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تحلیلگران، دو دلیل برای انتظار افزایش نوسان قیمت بیت کوین در این هفته دارند.

تحلیلگران، دو دلیل برای انتظار افزایش نوسان قیمت بیت کوین در این هفته دارند.

به گزارش زوم ارز، پیش‌بینی ناظران بازار درباره نوسانات قیمت بیت کوین شامل دو دلیل اساسی است. یکی از این دلایل، افزایش فعالیت زنجیره‌ای و تأثیر تأیید قریب الوقوع صندوق قابل معامله ETFبیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده است.

به گفته BlackRock، این شرکت انتظار دارد تا ۱۰ ژانویه اخبار مطلوبی درباره برنامه خود برای ETF بیت کوین دریافت کند. جالب اینجاست که این تاریخ با مهلت تأیید یا رد برنامه ۲۱ ETF بیت کوین از سوی ARK همزمان است.

تصمیم ETF بیت کوین ظاهر می شود

اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ، درباره عدم مخالفت احتمالی گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده  با راه‌اندازی ETF بیت کوین، توضیحاتی ارائه کرده است. او برجسته ساخت عدم وجود دلایل اساسی برای امتناع جنسلر و به رهبری فعال او در برابر کارکنان SEC اشاره کرد که با متقاضیان ETF بیت کوین در تعامل هستند.

بالچوناس اظهار کرد: “[جنسلر] واقعاً کارکنان را دستور داد تا هزاران ساعت کار با ۱۱ صادرکننده در ۵-۱۰ دور نظرات را بررسی کنند و به تازگی به آنها گفته است که می‌خواهد اینها برای صف آرایی تا ۱ نوامبر آماده شوند.”

این بینش ناشی از مجموعه‌ای از بحث‌ها و جلسات بود که SEC با متقاضیان ETF بیت کوین داشت و که منجر به اصلاحات متعدد شد. ارزشمند است به‌یاد داشته باشیم که بلک‌راک نیز در میان بسیاری از متقاضیان بود که در تاریخ ۵ ژانویه اصلاحات ۱۹b-4 را به SEC ارائه کردند.

ساتوشی ناکاموتو بیدار می شود

در همین حال، رخداد جالبی روی داد که یک فرد ناشناس بیش از ۱ میلیون دلار بیت کوین را به کیف پول ساتوشی ناکاموتو منتقل کرد. این فرد دارایی‌ها را از بایننس به دست آورد و آن‌ها را به کیف پول ناکاموتو منتقل کرد. این اتفاق باعث ایجاد حس کنجکاوی و ترس در جامعه کریپتو شد. این تراکنش باعث بروز حدس‌های متعددی شد؛ از احتمال تجدید حیات ناکاموتو تا احتمال وجود یک استراتژی بازاریابی غیرمعمول مرتبط با ETF بیت کوین قریب‌الوقوع.

کانر گروگان، یکی از مدیران Coinbase، اظهار نظر کرد: “یا ساتوشی از خواب بیدار شد، ۲۷ بیت کوین را از بایننس خرید و به کیف پول خود واریز کرد، یا کسی فقط یک میلیون دلار سوزاند.”

علاوه بر این، افزایش فعالیت نهنگ‌های بیت کوین، از جمله این تراکنش مرموز، نشانه‌ای از افزایش نوسانات بازار است. شرکت امنیتی بلاکچین Santiment اشاره کرد که تراکنش‌های نهنگ به سطح بالاتر خود از ژوئن ۲۰۲۲ رسیده است.

با توجه به این شرکت، افزایش فعالیت نهنگ‌ها انتظار نوسانات و عدم اطمینان در بازار آینده را افزایش می‌دهد.

“ممکن است نوساناتی در آینده پیش بیاید، زیرا تراکنش‌های نهنگ به سطح بالاتر خود از ۱۲ ژوئن ۲۰۲۲ رسیده است. هنگامی که فعالیت نهنگ‌ها در اوج خود است، قیمت‌ها اغلب یک چرخه نوسانی را پیش‌بینی می‌کنند.

فعالیت نهنگ بیت کوین. منبع: Santiment
فعالیت نهنگ بیت کوین. منبع: Santiment

قیمت بیت کوین در این آخر هفته  کاهش یافته است. بیت کوین برای مدت کوتاهی از ۴۴۰۰۰ دلار در ۲۴ ساعت گذشته گذشت و به ۴۳۹۸۶ دلار رسید.


منبع: beincrypto. com

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده