آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نحوه انتقال nft از opensea به کیف پول

نحوه انتقال nft از opensea به کیف پول

نحوه انتقال nft، با توجه به غرش NFT ها در سال ۲۰۲۱ امروزه افراد زیادی وارد این بازار شده اند و یا اینکه در حال ورود هستند. با تمام این تفاسیر، بازار ان.اف.تی ها نیز همانند بازار ارزهای دیجیتال امکانات بسیاری دارد. حال که صحبت ارزهای دیجیتال و NFT ها شد، یکی از سوالاتی که همیشه توسط کاربران از ما پرسیده می شود این است که تفاوت ان.اف.تی ها و بازار رمز ارز ها دقیقاً چه چیزی است؟

اگر بخواهیم در یک کلام پاسخ این سؤال را بدهیم این‌گونه می گوییم که بازار ان.اف.تی و ارزهای دیجیتال به اندازه یک انسان و یک شانپانزه با یکدیگر شباهت دارند. تقریباً، هر کار و امکانی که شما در بازار ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشید، در این بازار (NFT) نیز دسترسی دارید. برای مثال، شما می توانید NFT ها را همانند ارزهای دیجیتال به راحتی از یک ولت به ولت دیگر انتقال دهید؛ و یا اینکه می توانید از مارکت پلیس به ولت خود منتقل کنید. دقیقاً همانند ارزهای دیجیتال که شما برای امنیت بیشتر رمز ارز های خود را از صرافی به کیف پول منتقل می کنید.

اگر افراد از این امکان باخبر نیستند و دلیل آن نیز هم فقط اطلاعات در زمینه NFT ها می باشد. تیم زوم ارز سعی کرده است در مقالات مختلف به صورت کامل بازار NFT را پوشش و به شما طریقه فعالیت در آن را آموزش دهد. در صورتی که قصد دارید تا با بازار ان.اف.تی ها بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه مقالات NFT در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در بخش فوق شما می توانید به صورت کامل و جامع با مطالعه مقالات مختلف با این بازار جذاب آشنا شوید.

طبق اشاره ای که شد، در ادامه این مقاله قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید NFT های خود را به کیف پول ها و یا مارکت پلیس های مختلف انتقال دهید. با انجام این کار شما می توانید حتی بدون نیاز به هرگونه مارکت پلیسی محصولات ان اف تی خود را بفروشید. البته اگر قصد انجام این کار را دارید باید به نکاتی نیز دقت کنید که در ادامه به تمام آن ها اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.

نیم نگاهی به NFTnft wallet 1

قبل از هرچیزی بد نیست که کمی با NFT ها آشنا شوید. برخی از افرادی که در حال مطالعه این مقاله هستند، احتمالاً تنها نام NFT ها را شنیده اند و به خوبی درباره این بازار اطلاعات ندارند. به همین دلیل در ابتدا کمی به اینکه ان.اف.تی چیست اشاره خواهیم کرد.

NFT یا non-fungible token یک نوع دارایی رمزنگاری شده است که با کدهای شناسایی منحصربه فرد از یکدیگر متمایز می شوند. NFT ها همانند ارزهای دیجیتال در بلاکچین ذخیره می شوند و به همین علت کپی و یا دست‌کاری آن ها غیرممکن می شود. جز این موضوع، بلاکچین تا حدودی ان.اف.تی ها را غیرقابل هک می کند اما این موضوع قطعی نیست چراکه ممکن است با هکرها با استفاده از اشتباهات کاربران آن ها را هک کنند و NFT آن ها را سرقت کنند.

از NFT ها می توان برای مالکیت نیز استفاده کرد. زمانی که یک NFT با استفاده از یک شناسه در بلاکچین به نام یک فرد ثبت می شود، دیگر هیچ فرد، دولت و یا ارگانی نمی تواند آن را تغییر دهد. به همین دلیل، ان.اف.تی ها امن ترین را برای مالکیت دارایی ها می باشد.

هرچیزی را شما می توانید به NFT تبدیل کنید. از اجسام دنیای فیزیکی گرفته تا فایل های دیجیتالی که بر روی کامپیوتر و یا گوشی موبایل خود ذخیره دارید. ساخت یک ان.اف.تی بسیار آسان است. تقریباً اگر بخواهیم یکم جزئی تر به این موضوع نگاه کنیم، ساخت یک NFT در کل ۱ دقیقه زمان نیاز دارد! در نتیجه ساخت یک NFT کار سختی نیست!

شما می توانید عکس خود را به NFT تبدیل کنید. حتی شما می توانید جز عکس خودتان، فایل صدای صحبت کردنتان را نیز به NFT تبدیل کنید و آن را بفروشید! شاید با شنیدن این جمله تعجب کنید اما اگر قصد انجام این کار را دارید باید به فکر فروشش هم باشید چراکه هر NFT که شما بسازید به این معنی نیست که قطعاً فروخته می شود!!!

امروزه کاربرانی که در بازار NFT فعالیت می کنند بسیار آگاه هستند و برخی ها نیز در این کار حرفه ای می باشند. به همین دلیل، اگر قصد دارید تا به آن ها محصولی بفروشید، حسابی باید بر روی محصول خود کار کرده باشید. جز موارد فوق، شما باید برای فروش NFT خود بازاریابی نیز آموزش ببینید. در کل اگر بخواهیم در این باره بگوییم، ساخت و ایجاد یک ان.اف.تی مهم نیست؛ مهم، فروش آن است. تقریباً فروش NFT از هر کاری در این بازار سخت تر است.

همانند ارزهای دیجیتال، شما نمی توانید ان.اف.تی ها را به صرافی بفروشید. به همین دلیل باید فنون مذاکره و بازار یابی را آموزش ببینید چراکه قرار است NFT خود را به یک شخص بفروشید. هر شخصی بنا بر استراتژی هایی که دارد اقدام به خرید محصولات NFT می کند. به همین دلیل باید قبل از ساخت NFT به فروش آن خوب فکر کنید.

تمام این ها را گفتیم تا شما از موضوعات فوق در همین ابتدا مطلع شوید. در ادامه همان‌طور که مطلع هستید، قصد داریم تا به سراغ آموزش انتقال NFT از مارکت پلیس اوپن سی Opensea به کیف پول برویم و شما را با طریقه انجام این کار آشنا کنیم. در صورتی که مشتاق به یادگیری انجام این کار هستید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.


ویدیو آموزشی انتقال NFT از اوپن سی به کیف پول سیف پل


طریقه انتقال NFT از مارکت پلیس اوپن سی به کیف پولnft wallet 2

احتمالاً شما نیز شنیده اید که نباید رمز ارز هایتان را به دلیل مسائل امنیتی در صرافی های ذخیره کنید. این موضوع دقیقاً برای NFT ها نیز صدق می کند. یکی از وجه های مشترک ان.اف.تی و ارزهای دیجیتال این است که هر دوی آن ها در کیف پول های دیجیتال ذخیره می شوند. به همین دلیل شما می توانید پس از خرید و یا ساخت NFT آن را در کیف پول خود ذخیره کنید.

با انجام این کار امنیت محصول خود را بیشتر می کنید و با خیال راحت تری در بازار می توانید فعالیت کنید. حال شاید برایتان سؤال پیش بیاید که پس از خرید و یا ساخت NFT چگونه می توانیم آن را به کیف پول خود منتقل کنیم؟ همان‌طور که مستحضر هستید در این بخش از مقاله دقیقاً قصد داریم تا به این موضوع اشاره کنیم و به شما طریقه ارسال NFT از مارکت پلیس به کیف پول و سپس از کیف پول به کیف پول را به شما آموزش دهیم.

در ابتدا قبل از هر کاری نرم افزار تغییر ای پی خود را روشن کنید و وارد مارکت پلیس اوپن سی شوید. همان‌طور که گفتیم در ادامه قصد داریم طریقه انجام این کار را در پلتفرم اوپن سی آموزش دهیم.

یکی از سوالاتی که ممکن است در این بخش برایتان ایجاد شود، این است که چرا باید قبل از ورود به پلتفرم اوپن سی از نرم افزار تغییر ای پی استفاده کرد؟ متأسفانه به دلیل مشکلات موجود (تحریم ها و…) این پلتفرم ورود کاربران ایرانی را ممنوع کرده است. به همین دلیل شما برای استفاده از مارکت پلیس اوپن سی حتماً باید نرم افزار تغییر ای پی خود را روشن کنید و سپس ای پی خود را به یکی از کشور های تحریم نشده تغییر دهید. سپس مشاهده می کنید که بدون هیچ دردسری پلتفرم اوپن سی برایتان بارگذاری می شود و می توانید فعالیت مورد نظرتان را انجام دهید.

پس از بارگذاری پلتفرم اوپن سی برای انتقال ابتدا کیف پول خود را به مارکت پلیس اوپن سی متصل کنید. شما می توانید برای انجام این کار از یکی ولت های افزونه ای مثل Metamask متامسک، Rabby ربی و… استفاده کنید. پس از اینکه کیف پول خود را به مارکت پلیس اوپن سی متصل نمودید، نوبت به این رسیده است که وارد پروفایل خود شوید. برای انجام این کار ابتدا:

 1. همانند تصویر ذیل به صفحه اصلی مارکت پلیس اوپن سی Opensea مراجعه کنید و سپس بر روی آیکون پروفایل خود که در تصویر ذیل مشاهده می کنید کلیک کنید. همان‌طور که مشخص است به محض کلیک پنجره ای برای شما بارگذاری می شود که در آن گزینه هایی قرار دارد. شما می بایست در این بخش بر روی گزینه Profile کلیک کنید.
 1. طریقه انتقال NFT از مارکت پلیس اوپن سی به کیف پول-1اگر NFT داشته باشید، می توانید محصولات خود را در این بخش مشاهده کنید. در صورتی که محصولی نداشته باشید در این بخش هیچ ان.اف.تی نمایش داده نمی شود. همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، ما از بین ۳ ان.اف.تی موجود، یکی از آن ها را برای انتقال به کیف پول خود انتخاب کرده ایم.

در صورتی که شما اقدام به خرید NFT کنید، پس از خرید محصول شما به این بخش اضافه می شود و می توانید آن را مشاهده کنید. اگر تا به حال هیچ NFT ایجاد نکرده اید و قصد ساخت یک ان.اف.تی جدید دارید، شما می توانید به مقاله آموزش ساخت NFT در سایت زوم ارز مراجعه کنید. به دلیل اینکه در این مقاله تنها قصد آموزش انتقال ان.اف.تی را داریم، از طریقه خرید و یا ساخت NFT فاکتور خواهیم گرفت. همان‌طور که گفتیم، شما می توانید مقالات فوق را در سایت زوم ارز مطالعه کنید.

 1. طریقه انتقال NFT از مارکت پلیس اوپن سی به کیف پول-2پس از اینکه NFT مورد نظر خود را انتخاب کردید، در صورتی که قصد فروش آن را دارید می توانید بر روی گزینه sell و یا فروش (۱) کلیک کنید؛ اما اگر قصد انتقال ان.اف.تی مورد نظرتان به کیف پول یا به مارکت پلیس دیگری را دارید باید بر روی آیکون مشخص شده (۲) کلیک کنید.

اگر پیش‌تر NFT را خودتان ایجاد کرده باشید، می توانید با کلیک بر روی گزینه Edit یا ویرایش، مشخصات محصول خود را تغییر دهید. همان‌طور که می دانید، به دلیل اینکه در ادامه قصد انتقال NFT فوق را به کیف پول داریم، بر روی آیکون مشخص شده کلیک می کنیم. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

 1. طریقه انتقال NFT از مارکت پلیس اوپن سی به کیف پول-3در این صفحه همان‌طور که مشاهده می کنید باید آدرس کیف پول مقصد را وارد کنید. در ادامه مراحل باید به سراغ ولت خود بروید تا بتوانید آدرس کیف پول را یادداشت و در این بخش وارد کنید. پس از اینکه آدرس خود را در کادر مشخص شده وارد کردید، باید بر روی گزینه trandfer کلیک کنید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از صفحه فوق را مشاهده کنید.

طریقه انتقال NFT از مارکت پلیس اوپن سی به کیف پول-4قبل از اینکه بخواهیم به سراغ کیف پول برویم و باقی مراحل را دنبال کنیم لازم است تا کمی درباره انتخاب کیف پول برای نگه داری NFT صحبت کنیم. همان‌طور که گفتیم ان.اف.تی ها همانند ارزهای دیجیتال در کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری ذخیره می شوند.

برای اینکه بتوانید ولت مناسب ذخیره NFT را انتخاب کنید، ابتدا باید کیف پول های دیجیتال را بشناسید. همان‌طور که اشاره کردیم، در حال حاضر کیف پول های بسیاری وجود دارند اما همه آن ها از ان.اف.تی ها پشتیبانی نمی کنند. شما باید به سراغ آن دسته از ولت های معتبری بروید که می توانید ان.اف.تی ها را در آن ها ذخیره سازی کنید. مثل کیف پول تراست، سیف پل، متامسک و… .

در هنگام انتخاب کیف پول، باید به یک نکته دقت کنید. همان‌طور که می دانید ان.اف.تی ها نیز همانند ارزهای دیجیتال در یک شبکه لانچ می شود. زمانی که ان.اف.تی خریداری می کنید و یا اینکه NFT می سازید، باید دقت کنید که محصول شما در چه شبکه ای لانچ شده است. سپس با توجه به شبکه ان.اف.تی خود باید کیف پولی را انتخاب کنید که از شبکه مورد نظر شما پشتیبانی می کند. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

اگر ان.اف.تی شما در شبکه پالیگان باشد، برای ذخیره آن در کیف پول ها، نمی توانید از ولت سیف پل استفاده کنید چراکه این ولت در بخش NFT خود از شبکه پالیگان پشتیبانی نمی کند. به همین دلیل در این مواقع باید به سراغ کیف پول های دیگری مثل تراست و یا متامسک و یا… بروید.

در نهایت پس از اینکه با توجه به موارد فوق کیف پول مورد نظرتان را انتخاب کردید، باید آن را نصب و راه اندازی کنید. در صورتی که از قبل کیف پول داشته اید و شبکه های بلاکچین ان.اف.تی و کیف پول با یکدیگر همخوانی دارند، می توانید ادامه این مطلب را دنبال کنید.

در ادامه ما به سراغ کیف پول تراست می رویم و ادامه آموزش را در این ولت دنبال می کنیم. شما می توانید با نصب این ولت تمامی مراحل فوق را در کیف پول مشاهده کنید. اگر در هر مرحله برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. در ادامه کیف پول تراست را اجرا می کنیم و سپس بر روی تب NFTs کلیک می کنیم. همان‌طور که مشاهده می کنید، شما می توانید به صورت مستقیم نیز با کلیک بر روی گزینه Open on opensea وارد پلتفرم اوپن سی شوید و NFT خود را به کیف پول منتقل کنید؛ اما در این بخش ما از بخش receive قصد داریم تا NFT را به کیف پول منتقل کنیم؛ بنابراین در این قسمت بر روی گزینه receive کلیک می کنیم. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از صفحه فوق را مشاهده کنید.
 1. طریقه انتقال NFT از مارکت پلیس اوپن سی به کیف پول-5در قسمت بعد، شما باید بلاکچین مورد نظرتان که قصد انجام تراکنش در آن را دارید را انتخاب کنید. به دلیل اینکه NFT ما در شبکه پالیگان لیست شده است، در این بخش پالیگان یا polygon را انتخاب می کنیم. شاید در این بخش برایتان این سؤال پیش بیاید که چرا پالیگان؟ شبکه پالیگان کارمزد های کمتری نسبت به شبکه های دیگر دریافت می کند و سرعت تأیید تراکنش مناسبی نیز دارد. به همین دلیل ما از ابتدا ان.اف.تی مورد نظرمان را در این شبکه ایجاد کردیم.

در صورتی که شما شبکه اتریوم را انتخاب کنید، باید بیشتر از چیزی که در شبکه پالیگان و یا دیگر شبکه کارمزد پرداخت می کردید، پرداخت کنید. همان‌طور که احتمالاً می دانید، کارمزد های شبکه اتریوم نسبت به دیگر شبکه ها بیشتر است.

 1. طریقه انتقال NFT از مارکت پلیس اوپن سی به کیف پول-6پس از انتخاب بلاکچین، در صفحه جدید همان‌طور که مشاهده می کنید، کد QR و همچنین آدرس کیف پول برایتان نمایش داده شده است. شما می توانید با استفاده از کد QR و یا آدرس، اقدام به دریافت ان.اف.تی مورد نظر کنید. در ادامه ما با کلیک بر روی گزینه Copy آدرس ولت خود را کپی می کنیم و سپس به سراغ مارکت پلیس اوپن سی می رویم. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از صفحه فوق را مشاهده کنید.
 1. طریقه انتقال NFT از مارکت پلیس اوپن سی به کیف پول-7پس از اینکه آدرس را در فیلد مشخص شده وارد نمودید، همان‌طور که پیش‌تر گفتیم باید بر روی گزینه transfer کلیک کنید. به محض کلیک بر روی این گزینه، کیف پول متصل به پلتفرم اوپن سی اجرا می شود و شما نیز باید تراکنش فوق را تأیید کنید. همان‌طور که اطلاع دارید، برای انتقال ان.اف.تی همانند انتقال یک ارز باید کارمزد پرداخت کند. همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، برای ادامه مراحل باید کارمزد فوق را پرداخت کنیم. کارمزدی که در این بخش باید پرداخت شود را می توانید در تصویر ذیل مشاهده کنید. برای ادامه مراحل باید بر روی گزینه Confirm کلیک کنید.
 1. طریقه انتقال NFT از مارکت پلیس اوپن سی به کیف پول-8پس از کلیک بر روی گزینه فوق با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش باید کمی منتظر بمانید تا تراکنش شما تأیید شود. اینکه چه مدتی باید در این قسمت صبر کنید بستگی به سرعت تراکنش شما دارد. قبل از تأیید تراکنش فوق شما می توانید سرعت تراکنش خود را تغییر دهید. در حالت عادی سرعت تمامی تراکنش ها بر روی نرمال یا Normal می باشد.
 1. طریقه انتقال NFT از مارکت پلیس اوپن سی به کیف پول-9زمانی که با تصویر ذیل رو به رو شدید، یعنی تراکنش شما تکمیل شده است و عملیات انتقال با موفقیت انجام شده است. شما می توانید با کلیک بر روی گزینه view transaction به راحتی اطلاعات تراکنش انجام شده را مشاهده کنید. همچنین شما می توانید با کلیک بر روی گزینه back to profile به سراغ پروفایل کاربری خود بروید. اگر به بخش پروفایل مراجعه کنید، می بینید که NFT مورد نظر شما از حساب کاربری‌تان انتقال پیدا کرده است. همانند رمز ارز ها، زمانی که شما عملیات انتقال را انجام می دهید، دیگر NFT شما در آن ولت و یا مارکت پلیس وجود نخواهد داشت.
 1. طریقه انتقال NFT از مارکت پلیس اوپن سی به کیف پول-10در صورتی که در بخش قبل بر روی گزینه view transaction کلیک کنید، با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. همان‌طور که در این بخش مشخص است، می توانید تمامی اطلاعات تراکنش خود را مشاهده کنید. اگر نیاز به اطلاعات خاصی از تراکنش خود داشته باشید، می توانید در این قسمت اطلاعات مربوطه را مشاهده کنید.
 1. طریقه انتقال NFT از مارکت پلیس اوپن سی به کیف پول-11پس از اینکه انتقال ان.اف.تی با موفقیت انجام شد، به سراغ ولت مورد نظر می رویم تا NFT خود را مشاهده کنیم. به همین‌طور منظور ابتدا بر روی آیکون کیف پول تراست کلیک می کنیم و سپس به سراغ بخش NFTs می رویم. همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، ان.اف.تی ما با موفقیت به کیف پول تراست ولت ارسال شده است. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از صفحه فوق را مشاهده کنید.
 1. طریقه انتقال NFT از مارکت پلیس اوپن سی به کیف پول-12برای اینکه بیشتر بتوانیم با مشخصات NFT فوق آشنا شویم، یک بار بر روی ان.اف.تی مورد نظر کلیک می کنیم. به محض کلیک با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. همان‌طور که در این صفحه مشخص است دو قسمت وجود دارد. در قسمت اول (۱) شما می توانید اطلاعات اندکی از NFT خود را مشاهده کنید. برای مثال آدرس قرار داد هوشمند یا contract Address و همچنین توکن ای دی یا Token ID در این بخش می توانید مشاهده کنید. همچنین جز موارد فوق، بلاکچین ان.اف.تی نیز قابل مشاهده است.

اگر دقت کنید، در این قسمت گزینه ای با عنوان Send وجود دارد. با استفاده از این گزینه می توانید مجدد از داخل این ولت، ان.اف.تی مورد نظرتان را به کیف پول دیگر و یا مارکت پلیس دیگری منتقل کنید. در ادامه برای اینکه بیشتر با این گزینه آشنا شوید، توضیحاتی بیشتر خواهیم گفت. همراه ما باشید.

طریقه انتقال NFT از مارکت پلیس اوپن سی به کیف پول-13


آموزش انتقال NFT از کیف پول به کیف پولnft wallet 3

همان‌طور که اشاره کردیم، شما می توانید مثل ارزهای دیجیتال، ان.اف.تی های خود را از کیف پول له کیف پول منتقل کنید. برای انجام این کار نیازی نیست که فرآیند خاص و یا سختی را طی کنید چراکه می توانید همانند رمز ارزها تنها با چند کلیک ان.اف.تی مورد نظر خود را از طریق انتقال دریافت و یا اینکه ارسال کنید.

برای انجام این کار لازم است تا ابتدا وارد کیف پول مورد نظرتان شوید. فرقی نمی کند که ولت شما چه کیف پولی است چراکه گفتیم طریقه انجام این کار واضح است! پس از ورود به کیف پول، لازم است تا وارد بخش NFT ها شوید. معمولاً زمانی که شما ولت خود را اجرا می کنید، به صورت پیشفرض کیف پول از صفحه رمز ارز ها اجرا می شود. به همین دلیل پس از بارگذاری کامل ولت باید به سراغ بخش NFT بروید.

اگر در ولت خود چندین NFT ذخیره دارید، باید به سراغ ان.اف.تی مورد نظر که قصد انتقال آن را دارید بروید و سپس آن را انتخاب کنید. پس از انتخاب NFT معمولاً صفحه ای که شامل مشخصات NFT است برایتان نمایان می شود. همچنین در این بخش اگر دقت کنید در تمامی کیف پول ها گزینه با نام Send و یا ارسال قرار دارد.

برای مثال، اگر به تصویر قبل نگاهی بیندازید، شما می توانید گزینه ارسال یا Send را مشاهده کنید. به محض رویت گزینه فوق، کافی است تا آن را انتخاب کنید. پس از کلیک بر روی گزینه فوق، در کیف پول تراست با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو شدیم.

آموزش انتقال NFT از کیف پول به کیف پول-1همان‌طور که در تصویر فوق مشخص است، در فیلد موجود، باید آدرس کیف پول مقصد که قصد دارید تا NFT را به آن ارسال کنید، وارد نمایید. دقت داشته باشید که شبکه ها باید به طور یکسان و درست انتخاب شده باشد. برای مثال اگر NFT شما در شبکه سولانا است، باید از کیف پول مقصد نیز آدرس شبکه سولانا دریافت کنید. پس از یادداشت آدرس فوق باید در بخش مشخص شده آن را وارد کنید. همچنین شما می توانید به جای تایپ آدرس، کد QR موجود را اسکن کنید. پس از اینکه آدرس کیف پول مقصد را وارد نمودید، باید بر روی گزینه next کلیک کنید.

همانند انتقال ارزهای دیجیتال، در صفحه جدید با بخش دیگری رو به رو می شوید. در ادامه ما برای درک بهتر صفحه فوق هر قسمت را به صورت مجزا مشخص کرده ایم و به ترتیب شماره آن ها را توضیح می دهیم.

 1. آموزش انتقال NFT از کیف پول به کیف پول-2در این قسمت شما آدرس کیف پول مبدأ و همچنین مقصد را مشاهده می کنید. اگر آدرس کیف پول مقصد را تایپ کرده اید، پیشنهاد می شود در این بخش یک بار آدرس فوق را مرور کنید تا از درستی آن مطمئن شوید. در صورتی که آدرس وارد شده اشتباه باشد و در نهایت شما دارایی را به آن آدرس منتقل کنید و عملیات انتقال انجام شود، باید در اصل بگوییم که آن محصول NFT از بین می رود و دیگر قابل بازیابی نیست! پس به این موضوع دقت کنید.
 2. در این بخش می توانید کارمزد انتقال فوق را مشاهده کنید. همان‌طور که مشخص است، کارمزد انتقال ان.اف.تی مورد نظر ما کمتر از۱ سنت است و به نوعی اصلاً محاسبه نمی شود. اگر مبلغ فوق را در ماشین حساب به ریال محاسبه کنید، با توجه به قیمت متیک، کارمزد فوق به اندازه ۱۰۰۰ ریال است! کارمزد برخی از شبکه ها همانند متیک تا به این اندازه اندک است.
 3. در این قسمت به ما در پیغامی گفته شده است که کارمزد فوق در ولت موجود نیست. به همین دلیل، ما نمی توانیم عملیات انتقال را انجام دهیم. در صورتی که در کیف پول ما ارز دیجیتال متیک شارژ بود، با پیغام فوق رو به رو نمی شدیم.
 4. در حال حاضر که متیک در ولت موجود نیست، در این قسمت با چنین گزینه ای رو به رو شده ایم. اگر بر روی گزینه فوق کلیک کنیم به سراغ بخش Swap کیف پول تراست ولت هدایت می شویم تا بتوانیم از آن بخش رمز ارز های خود را به متیک تبدیل کنیم؛ اما اگر به میزان مبلغ کارمزد در ولت ما متیک وجود داشت، در این بخش با گزینه دیگری مثل Next و یا confirm و یا send رو به رو بودیم!

به محض رویت یکی از گزینه های فوق، برای تأیید تراکنش و انجام عملیات انتقال، باید بر روی گزینه مورد نظر کلیک کنید. پس از کلیک باید کمی تأمل کنید تا تراکنش شما تأیید شود و سپس NFT انتقال پیدا کند. همان‌طور که مطالعه کردید، به همین آسانی شما می توانید ان.اف.تی های خود را در بین کیف پول های مختلف جا به جا کنید. اگر در این باره برایتان سؤالی بود، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


طریقه دریافت NFT در کیف پول های ارز دیجیتالnft wallet 4

تا به این بخش از مقاله با طریقه ارسال NFT آشنا شدید. در این بخش نیز قصد داریم تا اشاره کوچی به دریافت ان.اف.تی در کیف پول های مختلف داشته باشیم. همان‌طور که مطالعه کردید، در کیف پول تراست برای دریافت NFT ابتدا بر روی گزینه receive کلیک کردیم و سپس نوع شبکه را مشخص نمودیم.

در باقی کیف پول ها نیز به همین شکل شما می توانید NFT مورد نظرتان را دریافت کنید. برای اینکه این موضوع را در کیف پول های دیگر نیز بهتر درک کنید، بگذارید تا از کیف پول سیف پل برایتان یک مثال بزنیم.

اگر به بخش NFTs کیف پول سیف پل مراجعه کنید، در بالای صفحه نام بلاکچین های مختلف را می توانید مشاهده کنید. در زمان نگارش این مقاله کیف پول سیف پل از بلاکچین های اتریوم ETH، سولانا SOL، بایننس اسمارت چین BSC پشتیبانی می کند. برای اینکه بتوانید در این ولت یک NFT دریافت کنید، ابتدا قبل از هر کاری باید از بین سه بلاکچین فوق، یکی از آن ها را انتخاب کنید.

پس از انتخاب بلاکچین مورد نظر، اگر کمی پایین تر را نگاه کنید، گزینه ای با عنوان receive مشاهده می کند. حال باید بر روی این گزینه کلیک کنید. به محض کلیک بر روی این گزینه، همانند دیگر ولت ها و همانند ارسال ارزهای دیجیتال، کد QR و همچنین آدرس ولت برای شما نمایش داده می شود. شما نیز باید آدرس فوق را برای فرد فرستنده ارسال کنید تا بتوانید NFT را دریافت کنید.

در این مقاله با طریقه دریافت NFT در دو کیف پول ارز دیجیتال آشنا شدید. همان‌طور که اشاره کردیم، در باقی کیف پول ها نیز تقریباً به همین شکل شما می توانید NFT های خود را دریافت کنید. در صورتی که در هنگام کار با یک ولت با مشکلی رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.


سؤالات متداول

اگر این مقاله را تا به این بخش با دقت مطالعه کرده باشید، شاید برایتان سوالاتی ایجاد شده باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا به برخی از سؤالات متداول در این بخش پاسخ دهیم.

 1. آیا می توان NFT ها را در کیف پول فروخت؟

خیر. کیف پول ها معمولاً هیچ مارکت پلیسی برای معاملات NFT ها ندارند. به همین دلیل، نمی توان آن ها را در کیف پول ها معامله کرد. تنها راهی که برای انجام این کار وجود دارد این است که شما به صورت مجزا با خریداران NFT خود ارتباط برقرار کنید و بدون انتقال به مارکت پلیس، به صورت مستقیم NFT خود را از کیف پول به کیف پول خریدار منتقل کنید. دقیقاً همانند خرید و فروش رمز ارز ها. زمانی که شما قصد فروش یک توکن و یا کوین به یک شخص را دارید، بدون هیچ مشکلی می توانید رمز ارز های مورد نظرتان را به کیف پول خریدار منتقل کنید.

 1. برای ذخیره NFT کدام کیف پول معتبر است؟

در حال حاضر کیف پول های بسیاری وجود دارد که شما بتوانید از آن ها استفاده کنید. از بین تمامی ولت ها تقریباً تنها برخی از آن ها معرفی می باشد. اگر ابتدای مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید، چند ولت معتبر به شما معرفی کرده ایم. شما می توانید از بین کیف پول های معرفی شده یکی را بررسی و سپس آن را انتخاب کنید. در آخر لازم است اشاره کنیم که در انتخاب کیف پول بسیار دقت کنید چراکه اگر اشتباهی صورت بگیرد، ممکن است سرمایه شما از بین برود.

 1. چگونه چندین NFT را در بین کیف پول ها منتقل کنیم؟

برای انتقال چندین NFT در بین کیف پول ها، همانند ارز های دیجیتال هر NFT را به باید به صورت جداگانه به کیف پول مورد نظر منتقل کنید. هیچ روشی برای انتقال تعدادی ان.اف.تی به کیف پول وجود ندارد.


سخن آخر

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، سعی داشتیم تا طریقه انتقال NFT را به صورت کامل به شما عزیزان توضیح دهیم. اگر تا به حال NFT در بین کیف پول ها انتقال نداده باشید، پس از مطالعه این مقاله می توانید فعالیت فوق را به راحتی انجام دهید.

توجه داشته باشید که انتقال ان.اف.تی همانند انتقال رمز ارز ها نیاز به کارمزد دارد. در نتیجه اگر قصد انتقال NFT دارید به این موضوع دقت کنید. ضمناً اگر قصد دارید تا بدون استفاده از مارکت پلیس ها صرفاً از طریق انتقال اقدام به فروش NFT های خود کنید، به مسائل امنیتی بسیار دقت کنید. چراکه ممکن است در هنگام معامله از شما کلاه‌برداری شود. اگر برای انجام این کار نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، می توانید با کارشناسان سایت زوم ارز ارتباط برقرار کنید.

 

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “نحوه انتقال nft” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:


از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اخوان میرکلایی
1 سال قبل

هم آموزش ویدیویی و هم آموزشی متنی عالی بود من قبلا یه جا آموزش انتقال NFT به کیف پول دیدم خیلی پیچونده بودن اما اینجا خیلی واضح بیان کرده بودید.تشکر تشکر

محسن
1 سال قبل

با سلام و خسته نباشید، آیا دلاری که در لینک NFT به دست آوردم را می‌تونم به ریال تبدیل کنم ؟ و چگونه؟

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده