آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تحلیلگر با تجربه، قیمت بیت کوین را برای آینده پیش بینی کرد!

تحلیلگر با تجربه، قیمت بیت کوین را برای آینده پیش بینی کرد!

به گزارش زوم ارز، با توجه به پیشرفت مستمر بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین همچنان در رأس علاقه سرمایه‌گذاران قرار دارد. این ادعا با محافظه‌کاری قیمت اخیر بیت کوین که بیش از ۶۰,۰۰۰ دلار است، تأیید می‌شود.

پیتر برانت، تحلیلگر با تجربه در حوزه تجارت، تحلیلی جذاب از راهبرد قیمتی بیت کوین ارائه کرده است. وی پتانسیل آن را با رویدادهای نصف شدن بیت کوین مرتبط می‌داند. این مکانیزم، که پاداش استخراج بلوک‌های جدید را به نصف کاهش می‌دهد، وجود دارد. این باعث کاهش عرضه بیت کوین جدید می‌شود و اغلب به افزایش قیمت آن منجر می‌شود.

پیش بینی قیمت بیت کوین: آیا ۴۰۰۰۰۰ دلار بعدی است؟

بررسی روش برندت از چرخه‌های صعودی گذشته بیت کوین در رابطه با تاریخ نصف شدن آن، الگوهای قابل توجهی از مراحل رشد را نشان می‌دهد که با این رویدادها هماهنگ هستند. برانت با استفاده از تحلیلی که بیش از یک دهه را پوشش می‌دهد، قدرت پیش‌بینی این چرخه‌ها را برجسته کرد. این نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در آینده با چشم‌اندازی خوش‌بینانه روبروست.

یک کارشناس معاملاتی به تقارن تاریخی در طول دوره‌های صعودی قبل و بعد از هر نصف شدن اشاره کرد. با توجه به نصف شدن بعدی که برنامه‌ریزی شده است وقوع آن در آوریل ۲۰۲۴، پیش‌بینی‌های برندت نشان می‌دهد که بیت کوین یک چشم‌انداز صعودی دارد.

با توجه به تحلیل وی، اگر افزایش قیمت پس از نصف شدن الگوی چرخه‌های گذشته را تکرار کند، قیمت بیت کوین ممکن است به سطوح قابل توجهی ارتقا یابد. در واقع، او اهدافی در حدود ۱۵۰,۰۰۰ دلار، ۲۷۵,۰۰۰ دلار و حتی ۴۰۰,۰۰۰ دلار را پیش‌بینی کرده بود.

“اگر سرعت رشد بعد از آوریل ۲۰۲۴ مشابه روند صعودی از سطح کمینه در نوامبر ۲۰۲۲ باشد، در این صورت حداکثر تا اکتبر ۲۰۲۵ می‌تواند به حدود ۱۵۰,۰۰۰ دلار برسد. با این حال، پیشرفت پس از نصف شدن در چرخه‌های گذشته به طور قابل توجهی سریع‌تر از پیشرفت قبل از نصف شدن بوده است.

پیش بینی قیمت بیت کوین توسط پیتر برانت. منبع: TradingView
پیش بینی قیمت بیت کوین توسط پیتر برانت. منبع: TradingView

تحلیلگران CryptoQuant تصویری از پویایی بازار فعلی را که باعث افزایش قیمت بیت کوین شده است، به BeInCrypto ارائه دادند. افزایش اخیر قیمت به ۶۴۳۰۰ دلار، بالاترین سطح از نوامبر ۲۰۲۱، نشان می‌دهد که تقاضای قابل توجهی از سرمایه‌گذاران بزرگ ایالات متحده وجود دارد.

این تقاضا در افزایش دارایی‌های بزرگ بیت کوین و هجوم سرمایه‌گذاری جدید به بازار نمایان می‌شود، همانطور که افزایش سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت نشان می‌دهد.

“موجودیت‌های بزرگ بیت کوین به بالاترین سطح از ژوئیه ۲۰۲۲ رسیده است، که در مجموع به ۳.۹۷۵ میلیون بیت کوین می‌رسد. این دارایی‌ها به طور پیوسته از پایین‌ترین سطح ۳.۶۹۴ میلیون بیت کوین در دسامبر ۲۰۲۲ افزایش یافته است. تحلیلگران در CryptoQuant به BeInCrypto اعلام کردند که شرکت‌های بزرگ (که دارایی‌های بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ بیت کوین دارند) که دارایی‌های خود را گسترش می‌دهند، با قیمت‌های بالاتر مرتبط هستند.

تحلیل CryptoQuant همچنین پایداری سطوح قیمت فعلی را از دیدگاه سود ماینرها روشن می‌کند. تحلیلگران پیشنهاد دادند که ارزش بیت کوین با وجود افزایش اخیر به طور معقول باقی می‌ماند.

با این حال، آنها نسبت به اصلاحات احتمالی در بازار هشدار داده و به شاخص‌هایی مانند نزدیک شدن به سطوح شدید حاشیه سود نرسیده در میان معامله‌گران و افزایش هزینه باز کردن موقعیت‌های خرید جدید در بازار آتی اشاره کرده‌اند.

موجودی دارندگان بیت کوین. منبع: CryptoQuant
موجودی دارندگان بیت کوین. منبع: CryptoQuant

علیرغم این شاخص‌های احتیاطی، احساسات عمومی در میان کارشناسان به سمت صعودی باقی می‌ماند. تلاقی داده‌های تاریخی، روندهای فعلی بازار و تأثیر پیش‌بینی شده رویداد نصف شدن بعدی، تصویری از پتانسیل رشد قابل توجه بیت کوین را نشان می‌دهد.

این خوش‌بینی پایه‌محکمی دارد، زیرا بیت‌کوین انعطاف‌پذیری و توانایی ثابتی برای رسیدن به اوج‌های جدید پس از نصف‌شدن‌های گذشته را نشان داده است.


منبع: beincrypto.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده