لایت فارکس

۶ استیبل کوین از ۲۲ آگوست به ارزش ۶۶۳.۲ میلیون دلار درآمد کسب کردند

انتظار می رود که استیبل کوین یورو در سولانا کاملاً مطابق با MiCA باشد

۶ استیبل کوین از ۲۲ آگوست به ارزش ۶۶۳.۲ میلیون دلار درآمد کسب کردند

به گزارش زوم ارز، براساس Santiment، پلتفرم هوش بازار با معیارهای زنجیره ای و اجتماعی، مجموع ارزش بازار شش استیبل کوین برتر از ۲۲ آگوست ۶۶۳.۲ میلیون دلار افزایش یافته است. این اولین بار است. این دسته از دارایی های دیجیتال از زمان سقوط FTX در نوامبر ۲۰۲۲ رشد داشته است. استیبل کوین های این دسته شامل USDT، USDC، BUSD، DAI، TUSD و USDP هستند.

در یک پست اخیر در X (توئیتر)، Santiment اهمیت این رشد اخیر را نشان داد. پلتفرم تجزیه و تحلیل دارایی های دیجیتال خاطرنشان کرد که ارزش بازار شش استیبل کوین برتر در حوزه کریپتو در مجموع ۲۵.۹ درصد در ۱۸ ماه گذشته کاهش یافته است. این کاهش ناشی از چالش های متعددی است که صنعت کریپتو در سال ۲۰۲۲ با آن مواجه شده است.

اولین چالش بزرگی که صنعت کریپتو با آن مواجه شد، سقوط استیبل کوین Terra USD (UST) پس از از دست دادن پیوند آن با دلار بود. آن رویداد موجی از شوک را در سراسر صنعت کریپتو ایجاد کرد و یک اثر دومینویی را برانگیخت. UST در کنار Terra LUNA، نشانه بومی اکوسیستم Terra، درگیر شد.

سقوط Terra باعث بی‌اعتمادی گسترده در صنعت کریپتو شد و اندکی پس از آن، سلسیوس، یک صرافی معروف رمزنگاری و یکی از بزرگترین وام‌دهنده‌های ارز دیجیتال، بسته شد. دلیل سقوط سلسیوس نبود وثیقه کافی برای پشتوانه وام آن بود.

به دلایل مشابه، یکی دیگر از وام‌دهنده‌های ارز دیجیتال، Three Arrows Capital (3AC)، شکست خورد و Voyager، یک شرکت رمزنگاری را که از آن وام گرفته بود، پایین کشید. همه وقایع ذکر شده قبل از سقوط FTX در نوامبر ۲۰۲۲ اتفاق افتاد و همه سازمان‌های آسیب دیده اعلام ورشکستگی کردند. به دنبال این رویدادها، سطح بی اعتمادی در صنعت کریپتو به طور قابل توجهی افزایش یافت و بر اکثر ارزهای دیجیتال از جمله استیبل کوین ها تأثیر گذاشت.

کاهش طولانی‌مدت ارزش بازار استیبل کوین نشان‌دهنده میزان شکست بازار کریپتو در ۱۸ ماه گذشته است. با این حال، گزارش اخیر Santiment نشان دهنده یک جوان سازی بالقوه در صنعت است. افزایش سرمایه نشان‌دهنده بازگشت اعتماد سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، همزمان با تلاش‌های FTX برای حل برخی از چالش‌های آن است.


منبع: coinedition.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسس کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده