لایت فارکس

آموزش صرافی تورسواپ Thorswap

آموزش صرافی تورسواپ Thorswap

آموزش صرافی تورسواپ Thorswap، امروزه شما صرافی های غیرمتمرکز بسیاری را مشاهده می نمایید که در بازار ارزهای دیجیتال به فعالیت می پردازند. اینگونه از صرافی ها سعی بر این دارند تا با ارائه خدمات گوناگون و همچنین رشد و توسعه پلتفرم با دیگر صرافی ها رقابت کنند. همچنین مشاهده می شود که برای انتقال رمز ارزها از یک شبکه به شبکه دیگر همواره مشکلاتی وجود دارد. تورسواپ Thorswap که یک صرافی غیرمتمرکز می باشد، برای رفع چنین مشکلی به وجود آمده است.

پلتفرم تورسواپ Thorswap را در یک عبارت کوتاه می توان یک صرافی غیرمتمرکز دانست که با هدف اجازه دادن به انتقال مستقیم رمز ارزها بین شبکه های مختلف ساخته شده است. در این مقاله تیم زوم ارز در نظر دارد تا این صرافی را به صورت کامل به شما عزیزان معرفی نماید. همچنین می توانید با نحوه کار با صرافی تورسواپ به طور کامل آشنا شوید.


آموزش ویدیویی صرافی تورسواپ Thorswap


معرفی صرافی تورسواپ Thorswap

معرفی صرافی تورسواپ Thorswap
معرفی صرافی تورسواپ Thorswap

صرافی تورسواپ Thorswap یک صرافی غیرمتمرکز می باشد و بر روی شبکه تورچین Thorchain پیاده سازی شده است. استفاده از صرافی های غیرمتمرکز به دلیل نداشتن احراز هویت، برای بسیاری از کاربران مناسب می باشد. در واقع برای کار با این نوع از صرافی ها تنها نیاز است تا کیف پول خود را به پلتفرم متصل نمایید.

صرافی تورسواپ از ویژگی های تورچین برای ارائه نقدینگی فوری و مبادله دارایی های رمزنگاری شده در شبکه استفاده می کند. تورسواپ Thorswap کاربران را قادر می سازد تا به طور مستقیم توکن های بومی را در بلاکچین های مختلف تعویض یا سواپ کنند. این صرافی علاوه بر شبکه خود از شبکه هایی همچون بیت کوین، اتریوم، بایننس چین، دوج کوین، لایت کوین و بیت کوین کش پشتیبانی می نماید. این صرافی امکانات مختلفی را در اختیار کاربران قرار داده است که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.


معرفی امکانات صرافی تورسواپ

معرفی امکانات صرافی تورسواپ
معرفی امکانات صرافی تورسواپ

همانطور که در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم، صرافی تورسواپ امکانات مختلفی را در اختیار کاربران قرار داده است. برای مثال سواپ یکی از آن امکانات است که کاربران می توانند با استفاده از آن به راحتی رمز ارزها را با یکدیگر مبادله کنند. همچنین می توانند در استخرهای تورسواپ سپرده گذاری کنند.

استیکینگ نیز از دیگر خدمات صرافی تورسواپ است. در واقع کاربران می توانند با این کار سود کسب نمایند. تورچاد THORChad و تورنِیم THORName نیز از دیگر سرویس های ارائه شده توسط تورسواپ هستند. سرویس تورچاد که از آن نام برده شد، در زمینه توکن های غیر قابل تعویض یا NFT و همچنین متاورس فعالیت می نماید. سرویس تورنِیم یا انتخاب نام نیز برای تعیین نام کیف پول ها و دامنه سایت مورد استفاده قرار می گیرد.


معرفی کیف پول های پشتیبانی شده توسط صرافی تورسواپ

معرفی کیف پول های پشتیبانی شده توسط صرافی تورسواپ 
معرفی کیف پول های پشتیبانی شده توسط صرافی تورسواپ

همانطور که در مقدمه این مقاله خدمت شما عزیزان بیان نمودیم، برای استفاده از صرافی های غیرمتمرکز نیازی به احراز هویت و یا ثبت نام نمی باشد. تنها کافیست شما کیف پول خود را به این پلتفرم متصل نمایید. اما شما باید بررسی نمایید که چه کیف پول هایی می توانند برای اتصال به پلتفرم استفاده شوند. در ادامه شما می توانید کیف پول هایی را که قابلیت اتصال به پلتفرم تورسواپ را دارند، مشاهده کنید. این کیف پول ها عبارتند از:

  1. کیف پول XDEFI Wallet
  2. کیف پول Terra Station
  3. کیف پول MetaMask
  4. کیف پول Ledger
  5. کیف پول Ethereum Wallets

در این آموزش ما از کیف پول متامسک برای کار با صرافی تورسواپ استفاده نمودیم. همچنین از قبل این کیف پول را نصب و راه اندازی کرده ایم. در صورتی که با نحوه نصب و راه اندازی این کیف پول آشنا نیستید، می توانید با کلیک بر روی لینک “آموزش کیف پول متامسک” از مقاله آن برای نصب و راه اندازری کیف پول و همچنین کار با آن استفاده نمایید.


آموزش کار با صرافی تورسواپ Thorswap

همانطور که می دانید برای کار با صرافی های غیرمتمرکز نیازی به ثبت نام و احراز هویت نمی باشد. تنها می توانید با اتصال کیف پول خود به پلتفرم از آن استفاده نمایید. در ادامه ما به نحوه اتصال کیف پول متامسک به پلتفرم تورسواپ خواهیم پرداخت. همچنین آموزش کار با قسمت های مختلف صرافی تورسواپ را برای شما کاربران عزیز زوم ارز شرح خواهیم داد.

آموزش اتصال کیف پول متامسک به صرافی تورسواپ Thorswap

پس از اینکه این کیف پول را بر روی سیستم خود نصب نمودید، شما می توانید تنها با چند کلیک و به راحتی آن را به صرافی تورسواپ متصل نمایید. تنها کافیست مراحل زیر را گام به گام طی کنید.

گام اول: اول از همه نیاز است تا وارد وب سایت رسمی تورسواپ به آدرس thorswap.finance شوید. پس از اینکه وارد صفحه اصلی شدید، همانند شکل زیر بر روی گزینه “Launch App” کلیک کنید.

روی گزینه "Launch App" کلیک کنید
روی گزینه “Launch App” کلیک کنید

گام دوم: در این مرحله شما به صفحه ای همانند تصویر زیر منتقل خواهید شد. گزینه “Connect” را انتخاب نموده و پس از مشاهده لیست کیف پول ها، بر روی کیف پول مورد نظر کلیک نمایید. در اینجا ما کیف پول متامسک را انتخاب کردیم.

گزینه "Connect" را انتخاب کنید
گزینه “Connect” را انتخاب کنید

گام سوم: پس از انتخاب کیف پول، شما پیامی را همانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد. زنجیره را انتخاب کرده و بر روی گزینه “CONNECT” کلیک کنید. ما در اینجا شبکه اتریوم را انتخاب کردیم.

زنجیره را انتخاب کرده و بر روی گزینه "CONNECT" کلیک کنید
زنجیره را انتخاب کرده و بر روی گزینه “CONNECT” کلیک کنید

گام چهارم: پیامی از طرف کیف پول جهت اتصال به پلتفرم برای شما ارسال خواهد شد. گزینه “Next” را انتخاب نمایید.

گزینه "Next" را انتخاب نمایید.
گزینه “Next” را انتخاب نمایید.

گام پنجم: در اینجا بر روی گزینه “Connect” کلیک نمایید.

روی گزینه "Connect" کلیک نمایید
روی گزینه “Connect” کلیک نمایید
  • در انتها شما در بالای صفحه با مشاهده گزینه “WALLET” متوجه خواهید شد که کیف پول شما به پلتفرم متصل شده است.
کیف پول شما به پلتفرم متصل شده است.
کیف پول شما به پلتفرم متصل شده است.
  • شما می توانید با کلیک بر روی گزینه “WALLET” کیف پول های متصل به پلتفرم را مشاهده نمایید. شما دو گزینه دیگر را نیز در اینجا مشاهده می کنید. گزینه Connect another wallet به شما امکان می دهد تا کیف پول دیگری را به پلتفرم متصل نمایید. با انتخاب گزینه Disconnect ALL شما می توانید اتصال تمام کیف پول های متصل به پلتفرم تورسواپ را لغو نمایید.
روی گزینه "WALLET" کیف پول های متصل به پلتفرم را مشاهده نمایید
روی گزینه “WALLET” کیف پول های متصل به پلتفرم را مشاهده نمایید

آموزش سواپ Swap در صرافی تورسواپ Thorswap

در این قسمت از مقاله شما می توانید با نحوه سواپ توکن ها در صرافی تورسواپ آشنا شوید.

۱.در ابتدا برای سواپ یا تبادل توکن ها گزینه ترید Trade را انتخاب نموده و از بین گزینه های نمایش داده شده، گزینه Swap را انتخاب نمایید. با کلیک بر روی گزینه Swap شما تصویری را همانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد.

گزینه Swap را انتخاب نمایید
گزینه Swap را انتخاب نمایید

۲.در این مرحله توکن های مورد نظر برای تبادل را انتخاب کنید. زمانی که شما بر روی رمز ارز کلیک می نمایید، پنجره ای برای شما باز خواهد شد که می توانید ارز مورد نظر را انتخاب نمایید. همچنین امکان انتخاب شبکه نیز وجود دارد. که در اینجا ما رمز ارز AAVE و شبکه اتریوم یا ERC-20 را انتخاب کردیم.

در این مرحله توکن های مورد نظر برای تبادل را انتخاب کنید
در این مرحله توکن های مورد نظر برای تبادل را انتخاب کنید

۳.پس از انتخاب رمز ارز و وارد نمودن مقدار مورد نظر، برای انجام تراکنش بر روی گزینه Approve کلیک کنید. در ادامه تراکنش را بررسی نموده و سپس آن را در کیف پول نیز تایید نمایید.

همچنین لازم به ذکر است شما قادر خواهید بود در فیلد Recipient Address، آدرس کیف پول مورد نظر برای انتقال رمز ارز را وارد نمایید.

آدرس کیف پول مورد نظر برای انتقال رمز ارز را وارد نمایید.
آدرس کیف پول مورد نظر برای انتقال رمز ارز را وارد نمایید.

نکته: کاربران می توانند با کلیک بر روی علامت چرخ دنده که در بالای صفحه تراکنش وجود دارد تنظیماتی را برای سواپ خود اعمال نمایند. شما می توانید اسلیپیج را تنظیم نمایید. اسلیپیج به این معناست که شما به پلتفرم اجازه می دهید ر صورت تغییر قیمت تا چه میزان تراکنش شما انجام شود.

زمان هایی که بازار پر نوسان می باشد، در صورتی که اسلیپیج را پایین انتخاب نمایید، پلتفرم به صورت خودکار به شما پیام خواهد داد که نمی توانید آن تراکنش را انجام دهید. شما می توانید در قسمت Slippage Tollerance، اسلیپیج مورد نظر را انتخاب کرده و یا آن را وارد کنید.

قسمت Transaction Fee شامل سه گزینه Normal، Fast و Instant می باشد. گزینه Normal انجام عادی تراکنش، گزینه Fast برای انجام سریع تراکنش و گزینه Instant انجام فوری تراکنش می باشد. تفاوت آنها در میزان کارمزد دریافتی است.

اسلیپیج مورد نظر را انتخاب کرده و یا آن را وارد کنید.
اسلیپیج مورد نظر را انتخاب کرده و یا آن را وارد کنید.

آموزش افزودن نقدینگی در صرافی تورسواپ Thorswap

به طور معمول، زمانی که می خواهید فارم کنید باید توکن های LP را با توجه به جفت توکن هر استخر یا Pool تهیه کنید. اما استخرهای تورسواپ شامل یک توکن و RUNE است، بنابراین هر توکن را می توان فورا در استخرهای نقدینگی Liquidity Pools واریز کرد.

۱.در ابتدا گزینه Pools را از منوی سمت چپ صفحه انتخاب نمایید، سپس می توانید لیست استخرها را مشاهده کنید. در ادامه یکی از آنها را انتخاب نموده و بر روی گزینه Liquidity کلیک کنید.

روی گزینه Liquidity کلیک کنید.
روی گزینه Liquidity کلیک کنید.

۲.در قسمتی که در تصویر زیر مشاهده می نمایید، شما می توانید انتخاب کنید که نقدینگی را برای یک توکن یا جفت توکن اضافه نمایید.

نقدینگی را برای یک توکن یا جفت توکن اضافه نمایید.
نقدینگی را برای یک توکن یا جفت توکن اضافه نمایید.

۳.مقدار هر کوین یا توکن را وارد کنید و سیستم به طور خودکار مقدار دیگر را محاسبه خواهد کرد.

مقدار هر کوین یا توکن را وارد کنید
مقدار هر کوین یا توکن را وارد کنید

۴.در انتها گزینه Add Liquidity را انتخاب کنید. در انتها شما با موفقیت توانسته اید به افزودن نقدینگی در استخر تورسواپ بپردازید.


آموزش استیک کردن در صرافی تورسواپ Thorswap

برای استیک کردن توکن ها در صرافی تورسواپ کافیست در ابتدا از منوی سمت چپ بر روی گزینه THOR کلیک نموده و سپس گزینه Stake را انتخاب کنید.

در این صفحه شما سه استخر را مشاهده می نمایید که می توانید THOR را به تنهایی استیک نمایید و یا اینکه به استیک جفت ارزهای ETH-THOR یا THOR-RUNE بپردازید. یکی از آنها را انتخاب نموده و بر روی گزینه Deposit کلیک کنید.

در این صفحه شما دو گزینه Claim و Withdraw را نیز مشاهده می نمایید. گزینه Claim برای دریافت سود و توکن های موجود مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از گزینه Withdraw برای برداشت نقدینگی به طور کامل از استخر استفاده می شود.

روی گزینه Deposit کلیک کنید
روی گزینه Deposit کلیک کنید

در این مرحله مقدار مورد نظر برای استیک را وارد نموده و بر روی گزینه Approve کلیک نمایید. شما می توانید مقدار را به صورت درصدی انتخاب کنید. در انتها تراکنش را در کیف پول نیز تایید نمایید.

روی گزینه Approve کلیک نمایید
روی گزینه Approve کلیک نمایید

اینفوگرافیک صرافی ارز دیجیتال تورسواپ Thorswap

اینفوگرافیک صرافی ارز دیجیتال تورسواپ Thorswap
اینفوگرافیک صرافی ارز دیجیتال تورسواپ Thorswap

کلام پایانی درباره ی آموزش صرافی تورسواپ Thorswap

در این مقاله ما به معرفی کامل صرافی تورسواپ Thorswap پرداختیم. همانطور که گفتیم تورسواپ یک صرافی غیرمتمرکز می باشد که بر روی شبکه تورچین راه اندازی شده است. کاربران قادر خواهند بود از این صرافی برای تبادل رمز ارزها در بین شبکه های مختلف بپردازند. همچنین لازم به ذکر است که کاربران می توانند یکی از کیف پول هایی که در این مقاله نام بردیم به پلتفرم متصل نموده و به انجام ترکنش ها بپردازند.

صرافی تورسواپ خدماتی همچون سواپ و افزودن نقدینگی را در اختیار کاربران قرار می دهد که در این مقاله به طور کامل آنها پرداختیم. امیدواریم که آموزش های لازم را دریافت کرده باشید. در صورت بروز هرگونه مشکل شما می توانید آن را در قسمت نظرات بیان نمایید. تیم زوم ارز پاسخگوی سوالات شما خواهد بود.

از اینکه تا پایان مقاله “آموزش صرافی تورسواپ Thorswap” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.

 

منبع: ZOOMARZ


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

16 دیدگاه دربارهٔ «آموزش صرافی تورسواپ Thorswap;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده