آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز تورچین RUNE چیست؟ | آینده ارز دیجیتال Thorchain

ارز تورچین RUNE چیست؟

ارز تورچین RUNE  ، درابتدای این مقاله قصد داریم تا پلتفرم تورچین را به شما معرفی نماییم . پس از آن با توکن این پلتفرم یعنی RUNE آشنا خواهید شد . همچنین بررسی ویژگی های  تورچین و عملکرد آن می تواند شما را در شناخت آن کمک نماید . برای اینکه اطلاعات کافی در ارتباط با این پلتفرم و نحوه خرید و فروش رمز ارز RUNE  را به دست آورید، تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمایید تا با این ارزدیجیتال به صورت کامل آشنا شوید.

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال تورچین RUNE و کیف پول های ارز تورچین RUNE  را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای تورچین RUNE در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت تورچین | قیمت RUNE) را مشاهده نمایید.

 تورچین ( THORChain ) چیست ؟

 تورچین ( THORChain ) چیست ؟
تورچین ( THORChain ) چیست ؟

تورچین ( THORChain ) یک پلتفرم نقدینگی غیرمتمرکز است و امکان مبادله فوری ارزهای دیجیتال را فراهم می کند . تورچین یک پروتکل زنجیره ای ایجاد می کند که امکان تبادل رمز ارزها را به صورت مطمئن و قابل اعتماد بین بلاکچین های مختلف فراهم می کند . مدل THORChain دارای استخر نقدینگی می باشد . از استخرهای این پلتفرم برای ارائه مبادله های فوری ، وام و یا سایر خدمات پرداخت استفاده می شود .

به بیان ساده می توان گفت تورچین یک صرافی غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می دهد ارزهای رمز نگاری شده را به راحتی در سراسر شبکه ها مبادله کنند .

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم توکن این پلتفرم RUNE است که مالکان این توکن می توانند با استفاده از این توکن در شبکه مشارکت کنند و یا به مجموعه نقدینگی اضافه کنند . در ادامه مطالب این توکن را به شما معرفی خواهیم کرد .


توکن RUNE چیست ؟

توکن RUNE چیست ؟
توکن RUNE چیست ؟

همانطور که در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم توکن RUNE ، توکن پلتفرم تورچین است . در اکوسیستم تورچین ، RUNE به عنوان توکن سودمند این پلتفرم عمل می کند .

در واقع از توکن RUNE برای مبادله ، پرداخت کارمزد ، پاداش برای اعتبارسنجان استفاده می شود . اعتبار سنج ها باید از توکن RUNE برای سهام گذاری و عضویت در مجموعه اعتبارسنج استفاده کنند . این اعتبار سنج ها یا تولیدکنندگان بلوک ، مسئولیت اعتبار سنجی معاملات و ایجاد بلوک در بلاکچین تورچین را بر عهده خواهند داشت .


نیم نگاهی به ارز دیجیتال RUNE

نام اختصاری RUNE
نوع ارز TOKEN
عرضه کل ۳۳۴,۹۳۷,۹۷۵
مقدار در گردش ۳۳۰,۶۸۸,۰۶۱
وب سایت رسمی thorchain.org
بلاکچین اکسپلور explorer.binance.org

viewblock.io

وایت پیپر github.com
پیج های ارتباط رسمی medium.com

Twitter.com

reddit.com

سورس کد github.com
آدرس قرارداد RUNE-B1A

 


نگاهی به تاریخچه و بنیان گذاران  تورچین ( THORChain )

نگاهی به تاریخچه و بنیان گذاران  تورچین ( THORChain )
نگاهی به تاریخچه و بنیان گذاران  تورچین ( THORChain )

پروژه تورچین در سال ۲۰۱۸ با این فرضیه که ، استفاده از صرافی های متمرکز برای انتقال رمز ارزها بین بلاکچین های مختلف نادرست است ، تاسیس شد . تیم تورچین تلاش کرد تا یک بلاکچین مستقل ایجاد کند که می تواند به شبکه های خارجی متصل شود و انتقال بین بلاکچین را آسان نماید .

طبق گفته نماینده رسمی پلتفرم تورچین ، این پلتفرم هیچ مدیرعامل ، بنیان گذار و مدیر ندارد . علاوه بر این ، افرادی که در حال حاضر بر روی این پروژه کار می کنند عمدتا ناشناس هستند . نماینده رسمی این پروژه اظهار داشت این کار به منظور محافظت از پروژه صورت گرفته است .

به طور خلاصه می توان گفت پروژه تورچین توسط گروهی از افراد مدیریت می شود .


عملکرد تورچین ( THORChain ) چگونه است ؟

عملکرد تورچین ( THORChain ) چگونه است ؟
عملکرد تورچین ( THORChain ) چگونه است ؟

تورچین نه تنها به عنوان یک پروتکل کار نمی کند بلکه امکان پرداختن به چندین مساله در فضای DeFi را فراهم می کند .

این پروتکل از فناوری بازار خودکار یا همان AMM استفاده می کند . به کاربران اجازه می دهد دارایی های خود را به روشی خودکار تجارت کنند . این سیستم به جای یافتن خریداران و فروشندگان ، از CLP خود برای تامین نقدینگی استفاده می کند .

پلتفرم تورچین یک پلتفرم مبتنی بر Tendermint است . Tendermint یک نرم افزار است که به توسعه دهندگان امکان ساخت بلاکچین های سفارشی و برنامه های غیرمتمرکز یا همان Dapp ها را می دهد .

در اکوسیستم تورچین نودها از ارکان اصلی به شمار می روند . آنها عناصر حیاتی برای پشتیبانی از هر عملی در شبکه هستند . نودها وظیفه ی تولید بلوک و پیوند توکن های RUNE را بر عهده دارند .


بررسی ویژگی های تورچین ( THORChain )

بررسی ویژگی های تورچین ( THORChain )
بررسی ویژگی های تورچین ( THORChain )

تورچین از یک سیستم منحصر به فرد برای کمک به کاهش ضررهای ناپایدار یا ضررهای معمولا موقتی که یک تامین کننده نقدینگی تجربه می کند ، استفاده می کند . این کار با استفاده از کارمزدها برای دستیابی به نقدینگی در محل مورد نیاز به دست می آید . به عبارتی می توان گفت استفاده از این سیستم منحصر به فرد یکی از ویژگی های تورچین به شمار می رود .

علاوه بر این ، تورچین مجموعه ای از فناوری های جدید را شامل می شود از جمله پروتکل TSS که برای تسهیل مبادلات توکن ها در بین زنجیره ها استفاده می شود .

بستر تورچین سود محور نیست . این به این معناست که کلیه کارمزدهای تولید شده توسط این پروتکل مستقیما به کاربران تعلق می گیرد و هیچگونه مقرراتی برای تیم در نظر گرفته نشده است .

توکن این پروتکل ، RUNE در حال حاضر بر روی چندین بلاکچین از جمله Binance Chain و اتریوم به عنوان یک توکن ERC-20 در دسترس است .


امنیت پلتفرم تورچین ( THORChain ) چگونه است ؟

امنیت پلتفرم تورچین ( THORChain ) چگونه است ؟
امنیت پلتفرم تورچین ( THORChain ) چگونه است ؟

پلتفرم تورچین با استفاده از Cosmos SDK ساخته شده و از مکانیزم Tendermint استفاده می کند . این باعث می شود پلتفرم از طریق سیستم جدید BFT که می بیند تعداد زیادی اعتبار سنج با هم کار می کنند تا بلوک ها تراکنش ها را پیشنهاد و نهایی کنند ، از حملات ایمن است .فراتر از این ، قراردادهای هوشمند تورچین توسط چندین شرکت امنیتی مورد بررسی قرار می گیرد .


نمودار قیمتی توکن RUNE

در حال حاضر و به هنگام نگارش این مقاله قیمت رمز ارز RUNE برابر با ۵.۹۰ دلار است و حجم معاملات این رمز ارز برابر با ۴۵،۸۳۱،۳۵۲ دلار در شبانه روز می باشد . ارز دیجیتال تورچین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳.۰۳% رشد کرده است . این ارز دیجیتال در سایت CoinMarketCap رتبه ۶۹ را به خود اختصاص داده است . در نمودار زیر شما روند قیمت این رمز ارز را از اواسط سال ۲۰۱۹ تا اکنون مشاهده می نمایید . همانطور که در نمودار مشاهده می شود این ارز دیجیتال پس از اینکه یک روند ثابتی را طی کرده است در مارچ ۲۰۲۱ به ATH خود رسیده است .

نمودار قیمتی توکن RUNE
نمودار قیمتی توکن RUNE

کیف پول های توکن RUNE

کیف پول های توکن RUNE
کیف پول های توکن RUNE

پس از خریداری رمز ارز RUNE شما باید این ارز دیجیتال را در کیف پول ها ذخیره نمایید . برای ذخیره سازی این رمز ارز شما می توانید از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری استفاده نمایید . در این قسمت از مقاله تعدادی از کیف پول ها که از ارز RUNE پشتیبانی می کنند به شما معرفی خواهیم کرد .

کیف پول های سخت افزاری مطمئن ترین و راحت ترین گزینه برای ذخیره سازی RUNE هستند . این کیف پول ها نسبت به کیف پول های نرم افزاری ، دستکتاپی و تلفن همراه از امنیت بالایی برخوردار هستند . شما می توانید ارز RUNE را در کیف پول های سخت افزاری همچون

۱.لجر ( Ledger )

۲.ترزور ( Trezor )

۳.سیف پل ( SafePal S1 )

۴.CoolWallet S ذخیره نمایید .

از جمله کیف پول های نرم افزاری که از ارز RUNE پشتیبانی می کند ، کیف پول نرم افزاری کوینومی است که این کیف پول امکان ذخیره سازی توکن های با استاندارد ERC-20 را دارا می باشد .


خرید توکن RUNE چگونه است ؟

خرید توکن RUNE چگونه است ؟
خرید توکن RUNE چگونه است ؟

برای خرید ارز دیجیتال RUNE شما می توانید از طریق صرافی های داخلی و آنلاین خارجی اقدام نمایید . به دلیل تحریمات موجود در ایران برای خرید رمز ارزها در ابتدا شما باید یکی از استیبل کوین ها را خریداری نموده و پس از آن به رمز ارز RUNE تبدیل نمایید . برای این کار باید از صرافی های آنلاین خارجی استفاده نمایید . صرافی هایی همچون Binance ، FTX ، VCC ، HitBTC و Gate.io از ارز دیجیتال تورچین پشتیبانی می کنند . برای اینکه با صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال تورچین آشنا شوید می توانید از طریق سایت CoinMarketCap اقدام نمایید . در ادامه مطالب تعدادی از این صرافی ها را به شما معرفی خواهیم نمود .

۱.صرافی بایننس (Binance) : صرافی بایینس از مشهورترین پلتفرم های انلاین خارجی است که به دلیل استفاده زیاد کاربران از این صرافی حجم معاملات بالایی را داراست.

۲.صرافی FTX : این صرافی از پلتفرم های معاملاتی رمز ارزهاست که علاوه بر ارز دیجیتال RUNE از رمز ارزهایی همچون بیت کوین ، اتریوم ، ایاس ، کاردانو ، سولانا و … پشتیبانی می کند .

۳.صرافی VCC : صرافی متمرکز VCC در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد . این صرافی نیز علاوه بر RUNE ، امکان خرید و فروش رمز ارزهایی همچون بیت کوین ، اتریوم ، بیت تورنت و … را فراهم می کند .

۴.صرافی Gate.io : از دیگر پلتفرم های معاملاتی است که امکان مبادله بسیاری از رمز ارزها را در اختیار کاربران قرار می دهد . با استفاده از این صرافی شما می توانید رمز ارزهایی همچون RUNE ، بیت کوین ، اتریوم ، فایل کوین و … را مبادله نمایید .

۵.صرافی ProBit : صرافی پروبیت نیز علاوه بر رمز ارز RUNE از بیت کوین ، اتریوم ، نانو و … پشتیبانی می کند .


فروش توکن RUNE چگونه است ؟

فروش توکن RUNE چگونه است ؟
فروش توکن RUNE چگونه است ؟

همانطور که در بحث خرید این ارز دیجیتال گفتیم ، برای فروش رمز ارز RUNE شما می توانید از طریق صرافی ها اقدام نمایید . انتخاب یک صرافی معتبر می تواند در خرید و فروش این رمز ارز به شما کمک نماید . برای اینکه بتوانید اعتبار یک صرافی را بسنجید می توانید حجم معاملات روزانه آن صرافی را بررسی نمایید و همچنین برخوردار بودن از یک پشتیبانی خوب می تواند به شما در انتخاب یک صرافی معتبر کمک نماید . در واقع کاربران به راحتی می توانند پس از احراز هویت در صرافی مورد نظر ارز دیجیتال RUNE را به فروش برسانند .


آیا توکن RUNE استخراج می شود ؟

آیا توکن RUNE استخراج می شود ؟
آیا توکن RUNE استخراج می شود ؟

برای اینکه بررسی نماییم آیا این ارز دیجیتال قابلیت استخراج را دارد یا خیر در ابتدا باید الگوریتم آن را بررسی نماییم . ارز دیجیتال RUNE که توکن پلتفرم تورچین است از الگوریتم PoS استفاده می کند . به همین دلیل این ارز دیجیتال قابلیت استخراج را دارا نمی باشد . لازمه اینکه یک رمز ارز استخراج شود این است که از الگوریتم اثبات کار یا PoW استفاده کند .


آینده توکن RUNE چگونه است ؟

آینده توکن RUNE چگونه است ؟
آینده توکن RUNE چگونه است ؟

راه حل هایی که پلتفرم تورچین ارائه می دهد مشابه صرافی یونی سواپ است . برای اینکه بررسی نماییم آیا ارز RUNE یک رمز ارز آینده دار می باشد یا خیر و آیا می تواند یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری باشد ، در ابتدا باید ببینیم پلتفرم تورچین که این توکن را ارائه داده است چه مزیت هایی در مقایسه با دیگر صرافی ها دارد و آیا پلتفرم این رمز ارز در آینده توسعه خواهد یافت یا خیر .

مزیت پلتفرم تورچین ، این است که کاملا غیرمتمرکز است و امکان تعویض دارایی های رمزنگاری متعلق به زنجیره های مختلف را فراهم می کند . این یک مزیت نسبت به سایر رقبا به شمار می رود .

همچنین همکاری پلتفرم تورچین با دیگر پروژه ها می تواند به توسعه آن کمک نماید . برای مثال تورچین با Synthetix که یکی دیگر از پلتفرم های معاملاتی است در اواخر سال ۲۰۱۹ همکاری داشته است . به همین دلیل این همکاری ها می تواند زمینه ساز گسترش این پلتفرم باشد .

علاوه بر این توکن RUNE دارای ویژگی هایی می باشد که می توان تصمیم به سرمایه گذاری کنید . توکن RUNE یک توکن سودمند است و برای پرداخت کارمزد و همچنین پرداخت پاداش به اعتبار سنجان و سهامداران استفاده می شود . به همین دلیل می توان آینده درخشانی را برای این توکن در نظر گرفت .


اینفوگرافیک ارز دیجیتال RUNE

اینفوگرافیک ارز دیجیتال RUNE
اینفوگرافیک ارز دیجیتال RUNE

کلام آخر توکن RUNE

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا در ابتدا پلتفرم تورچین را بررسی نماییم . همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم ، تورچین یک صرافی غیر متمرکز است و امکان انجام مبادلات رمز ارزها را دارا می باشد . از جمله مزیت های این صرافی این است که امکان مبادلات بین بلاکچین های مختلف را فراهم می نماید . توکن ارائه شده این پلتفرم RUNE است .

شما می توانید RUNE را از صرافی های خارجی همانند بایننس ، FTX ، VCC خریداری نمایید . توکن RUNE را می توان در کیف پول های سخت افزاری لجر ، ترزور ، سیف پل و کیف پول نرم افزاری کوینومی ذخیره نمود . به علاوه بررسی کردیم این رمز ارز قابلیت استخراج ندارد .

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز تورچین RUNE  ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید


از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

15 دیدگاه دربارهٔ «ارز تورچین RUNE چیست؟ | آینده ارز دیجیتال Thorchain;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده