آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تنها آلت کوینی است که از سقوط بازار کریپتو جان سالم به در برد!

تنها آلت کوینی است که از سقوط بازار کریپتو جان سالم به در برد!

به گزارش زوم ارز، Solana تنها یکی از ۱۰ آلتکوین برتر از نظر ارزش بازار است که در ۲۴ ساعت گذشته قیمت آن افزایش یافته است، در حالی که رقبای بزرگی مانند اتریوم و XRP ضررهای قابل توجهی را گزارش داده‌اند، و بیت‌کوین نیز ۷ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

SOL در روز گذشته با ۲.۹۴ درصد افزایش به ۱۷۴.۳۸ دلار رسیده است و ادامه روند صعودی خود را پیگیری می‌کند. در طی ماه گذشته، ارزش SOL به میزان ۵۵ درصد افزایش یافته است.

دلایل افت‌ و‌ رفت‌های اخیر SOL

قیمت سولانا در هفته گذشته ۲۱ درصد افزایش یافته است، که تفاوتی قابل توجه نسبت به دوره یک سال گذشته را نشان می‌دهد. عملکرد SOL به‌طور مستقیم با تحولات داخلی اکوسیستم آن مرتبط است. نقض اخیر قیمت آن از سطح ۱۷۰ دلار، ممکن است این ارز را به سمت آزمایش مجدد بالاترین سطح ممکن خود، که تقریباً ۲۶۰ دلار است، سوق دهد.

Solana برای اولین بار در اواخر ۲۰۲۳ نشانه‌هایی از بازگشت به زندگی نشان داد. اعلام اخیر استیبل کوین با حمایت شیکل اسرائیل، BILS، و افزایش نقدینگی از طریق پشتیبانی از استیبل کوین USDC، کاربران را به سمت بلاک چین جلب کرده است.

این نوآوری‌ها، به بلاک‌چین کمک می‌کنند تا برای افزایش مورد انتظار در توکن‌سازی دارایی‌ها در دنیای واقعی آماده شود. زمان تراکنش‌های سریع SOL به تسویه‌ی معاملات گواهی‌هایی که مالکیت دارایی‌های دنیای واقعی را نشان می‌دهند، کمک می‌کند.

فونت: BeInCrypto
فونت: BeInCrypto

از این رو، تعداد کاربران هفتگی سولانا از ۴۳۲،۰۰۰ به تقریباً ۸۰۰،۰۰۰ نفر در طول هفته‌ای که از ۲۶ فوریه تا ۷ مارس سال ۲۰۲۴ می‌گذرد، افزایش یافته است.

یافت – افزایش ۸۵ درصدی، که نشان‌دهنده چشم‌انداز مثبت سرمایه‌گذاران و معامله‌گران است، در حالی که شبکه Solana به علیرغم سوابق قطعی و اختلالات خدماتی، که تقریبا هر سال از زمان راه‌اندازی آن رخ داده است، جلب توجه کرده است. آخرین قطعی در Solana منجر به توقف پیشرفت بلوک برای تقریباً پنج ساعت در تاریخ ۶ فوریه شد. با این حال، رشد چشم‌گیر SOL در صحنه رمزارزها قابل مشاهده است، اما چالش‌هایی برای آن‌ها در انتظار است.

نقص اخیر، که باعث محدودیت‌هایی برای کاربران صرافی Coinbase شد، نشان دهنده روند افزایشی فعالیت‌های بلاک‌چین است. تعلیق اخیر پشتیبانی بایننس در خصوص برداشت‌های سولانا، به منظور بهبود زیرساخت‌های آن در پاسخ به افزایش حجم تراکنش‌ها، انجام شد. از سوی دیگر، ماکس کایزر، ماکسیمالیست بیت‌کوین، انتقاد خود را از تمرکز زیرساخت‌های سولانا با استخر نسبتاً کوچک اعتباردهندگان آن ابراز کرد.

این شبکه ممکن است پس از ارتقای موفقیت‌آمیز Dencun، که هزینه‌های تراکنش را کاهش داد، با رقابت اتریوم روبرو شود. هزینه‌های گاز در شبکه‌های دو لایه اتریوم مانند Zora و Base به تدریج نزدیک به سطح سولانا می‌شود. طبق Solscan، میانگین هزینه تراکنش در Solana 0.0017 دلار است، در حالی که در شبکه‌های Zora و Base به ترتیب ۰.۰۰۲ و ۰.۰۵۵ دلار است.

در تلاش برای دریافت نظرات خبری از شرکت Solana Labs و ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، توازن در پاسخ به درخواست‌ها تأخیر داشته است.

منبع: beincrypto.com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده