لایت فارکس

📍این ۳ کیف پول ارز دیجیتال بیشترین بیت کوین (BTC) را دارند

📍این ۳ کیف پول ارز دیجیتال بیشترین بیت کوین (BTC) را دارند

این ۳ کیف پول ارز دیجیتال بیشترین بیت کوین (BTC) را دارند

به گزارش زوم ارز،

ویراستاران BeInCrypto کیف پول های بیت کوین (BTC) را به دقت بررسی کرده اند تا بفهمند کدام شرکت ها و دولت ها بزرگترین دارندگان بیت کوین هستند. جای تعجب نیست که MicroStrategy مایکل سایلر بیشترین تعداد بیت کوین را برای یک شرکت دولتی با ۱۵۲,۸۰۰ دارد که معادل تقریباً ۰.۷٪ از کل عرضه است.

Mainer Marathon Digital Holdings دومین هولدینگ بزرگ شرکتی را کنترل می‌کند که کمتر از ۱۳۰۰۰ بیت کوین است. این شرکت ۰.۰۶۲٪ از دارایی را کنترل می کند، در حالی که سازنده خودرو تسلا مالک ۱۰۷۲۵ دارایی است.

شرکت ها و دولت ها ۴% از کل بیت کوین صادر شده را نگه می دارند

براساس BuyBitcoinWorldWide، عملاً، شرکت‌های دولتی حدود ۱٪ از کل بیت‌کوین صادر شده را کنترل می‌کنند.

3 شرکت عمومی برتر صاحب بیت کوین | منبع: BuyBitcoinWorldwide
۳ شرکت عمومی برتر صاحب بیت کوین | منبع: BuyBitcoinWorldwide

بیشتر سهام شرکت های خصوصی بیت کوین در صرافی ورشکسته کوه Gox گیر کرده است. دارایی های منجمد بالغ بر ۲۰۰۰۰۰ بیت کوین یا ۰.۹۵ درصد از عرضه صادر شده بیت کوین است.

شرکت های خصوصی 2% از کل عرضه بیت کوین را تشکیل می دهند | منبع: BuyBitcoinWorldwide
شرکت های خصوصی ۲% از کل عرضه بیت کوین را تشکیل می دهند | منبع: BuyBitcoinWorldwide

هشت نهاد خصوصی دیگر مسئول حدود ۱.۱ درصد از عرضه BTC هستند، در حالی که مقامات ایالات متحده و چین بیشتر ۲ درصد عرضه توسط دولت ها را کنترل می کنند.

بزرگترین کیف پول های صرافی دارای ۱.۲ میلیون بیت کوین هستند

طبق داده‌های Bitinfocharts، دو کیف پول از پنج کیف پول برتر BTC دارای ۳۶۳۷۷۴ بیت کوین هستند و متعلق به Binance هستند. صرافی همچنین هفت آدرس دیگر از ۱۰۰ آدرس برتر را کنترل می کند.

  • کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ تفکیک جامع ما را اینجا بخوانید.
  • و برای یادگیری تفاوت بین کیف پول سرد و گرم، اینجا را کلیک کنید.

بایننس نیز حدود ۶۰۹۲۴۸ بیت کوین یا ۳ درصد از کل عرضه بیت کوین را به خود اختصاص داده است. در جایگاه دوم، با داشتن ۰.۹ درصد، کیف پولی با ۱۷۸۰۱۰ بیت کوین متعلق به صرافی Bitfinex مستقر در هنگ کنگ است.

در همین حال، Gemini Exchange مستقر در نیویورک دارای سومین کیف پول بزرگ در بین صرافی ها با ۱۱۸۳۰۰ بیت کوین است.

شایان ذکر است که مشتریان به جای کسب و کارها، رمز ارز را در کیف پول های صرافی دارند. مشتریان به شرکت‌های رمزنگاری اجازه می‌دهند که به‌عنوان حافظ رمزارزی که سپرده‌گذاری می‌کنند عمل کنند.

۱۰۰ کیف پول برتر ۱۵% از بیت کوین صادر شده را کنترل می کنند

پس از تجزیه و تحلیل تمام داده‌های موجود، به نظر می‌رسد که کیف پول‌های Binance بیشتر عرضه بیت‌کوین را در اختیار دارند. در رتبه دوم دولت ایالات متحده و سومین دارنده بزرگ کوه Gox است. حدود ۱۰۰ کیف پول حدود ۱۵ درصد از کل عرضه بیت کوین را کنترل می کنند.


منبع: beincrypto. com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده