آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تاثیر هوش مصنوعی ایلان ماسک بر سرمایه گذاری های بنیانگذار کاردانو!🤯

تاثیر هوش مصنوعی ایلان ماسک بر سرمایه گذاری های بنیانگذار کاردانو!🤯

تاثیر هوش مصنوعی ایلان ماسک بر سرمایه گذاری های بنیانگذار کاردانو!🤯

به گزارش زوم ارز، چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار Cardano، یکی از شخصیت‌های معتبر در حوزه رمزنگاری است و فعالیت‌های فراوانی در رسانه‌های اجتماعی دارد. انتقاداتی که برای او مطرح شده است، به این موضوع مرتبط است که هاسکینسون به مسائلی خارج از کاردانو وقت زیادی اختصاص می‌دهد. او در حال حاضر تمرکز خود را بر روی سرمایه‌گذاری در زمینه هوش مصنوعی به ادعای ایلان ماسک گذاشته است.

ایلان ماسک و بنیانگذار Cardano

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، اخیراً در مورد چت ربات هوش مصنوعی Grok AI مطالبی مطرح کرده است. بحث به طور اساسی با آینده‌نگری هاسکینسون شروع می‌شود و در مورد مزایا و ارزش Grok AI تبدیل می‌شود. برخی از منتقدان ادعا می‌کنند که پروتکل جدید منتشرشده، بدترین مدل زبان بزرگ (LLM) است و نسبت به مدل‌های موجود مانند ChatGPT از OpenAI یا مدل هوش مصنوعی Bard از Google، ارزش کمتری یا حتی ارزشی ندارد.

تاثیر سرمایه گذاری هوش مصنوعی ایلان ماسک بر بنیانگذار کاردانو

باید به این نکته اشاره کرد که ایلان ماسک، یکی از بنیانگذاران OpenAI، در پشت ChatGPT قرار دارد. چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، به خطرات بالقوه در آینده اشاره می‌کند و توجه به تهدیدات بالقوه‌ای که Grok AI ممکن است به دموکراسی وارد کند را جلب می‌کند. این نگرانی در اینجا واقع است که اگر Grok AI به درستی تنظیم نشود، ممکن است برای مواردی مانند تلاش‌های دستکاری در انتخابات، منتشر کردن اطلاعات نادرست یا تقویت دیدگاه‌های افراطی به کار گرفته شود.

در پایان، چارلز هاسکینسون تأکید می‌کند که Grok AI ممکن است با فشارهای نظارتی روبرو شود.

آینده کاردانو (ADA)

نظرات چارلز هاسکینسون همچنان ادامه دارد. او به Grok AI به عنوان یک محصول با پتانسیل جدی اشاره می‌کند که می‌تواند مانند یک گنجینه برای جامعه‌شناسان در توییتر عمل کند. این ابزار به آنها امکان می‌دهد فرآیندهای فکری افراد را درک کنند، جهت‌گیری‌های سیاسی آنها را تجزیه و تحلیل نمایند، و بسیاری دیگر از کاربردها. همگی تایید می‌کنند که تجربه از Grok AI متفاوت خواهد بود.

با این حال، مشکلی وجود دارد و آن این است که چارلز هاسکینسون به نظر می‌آید که کمی توجه نادرستی دارد. توجه او به کاردانو (ADA) کاهش یافته است، در حالی که این پروژه به توسعه خود ادامه می‌دهد. در زمانی که او باید در راستای حل مشکلات کاردانو و بهبود فرآیندهای آن تلاش کند، او به نظر می‌آید که دائماً در موضوعات دیگر مشغول باشد. این وضعیت نه تنها برای توسعه کاردانو بلکه برای سرمایه‌گذاران نیز نگران‌کننده است.

اگرچه کاردانو تا پایان سال ۲۰۲۱ توانست قابلیت قراردادهای هوشمند را به دست آورد، اما هنوز به یک مرکز برنامه‌های کاربردی معتبر تبدیل نشده است. به عنوان مثال، DJED هنوز هم تنها دارای حجم معاملات روزانه ۱۳۰۰۰۰ دلار است. این وضعیت نشان‌دهنده ضعف در حل مشکلات و سازماندهی افرادی است که باید این مسائل را حل کنند.

وقتی به مدیران شبکه‌های رقیب نگاه می‌کنید، معمولاً آنها را مشغول به تعامل با جوامع خود و تمرکز بر مسائل جهانی فعلی می‌بینید. ممکن است این وضعیت یکی از بزرگترین مشکلات کاردانو باشد و تأثیر آن بر آینده این پروژه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.


منبع: en.coin-turk.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده