آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نگاهی به کاهش علاقه متاورس -دلیل چیست؟

نگاهی به کاهش علاقه متاورس -دلیل چیست؟

به گزارش زوم ارز، Metaverse تاثیر قابل توجهی در سال ۲۰۲۱ و اوایل سال ۲۰۲۲ داشت. بسیاری از شرکت ها از سراسر جهان شروع به توسعه استراتژی های تجاری و بازاریابی در اطراف متاورس کردند و حتی فیس بوک خود را متحول کرد و قول داد نسخه خود را راه اندازی کند. متاورس، نام خود را به Meta Platforms, Inc. (NASDAQ: META) تغییر داد.

وضعیت کنونی متاورس

با این حال، بازار نزولی حضور خود را در صنعت کریپتو احساس کرد و علاقه به متاورس در ماه‌های اخیر شاهد کاهش باورنکردنی بوده است. داده های به اشتراک گذاشته شده توسط وکیل متخصص برند مایک کوندودیس (@KondoudisLaw) از اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) این را تأیید می کند.

مایک کندودیس در رابطه با این موضوع بیانیه زیر را بیان کرد:

سرعت کاربردهای جدید علامت تجاری ایالات متحده مرتبط با متاورس همچنان در سال گذشته عقب است. این تعداد در مقایسه با سال ۲۰۲۲ تقریباً به نصف کاهش یافته است. YTD (سال به تاریخ) مجموع: ۲۲۷۱. در مقابل، USPTO تقریباً ۴۵۰۰ برنامه کاربردی مربوط به کالاها و خدمات متاورس و مجازی را تا اوت ۲۰۲۲ دریافت کرد.

وضعیت فعلی و آینده متاورس: نگاهی به کاهش علاقه

آینده متاورس

به خصوص ماه آگوست از نظر تعداد علائم تجاری ثبت شده مربوط به متاورس، ماه بهتری نسبت به جولای بود. طبق داده های USPTO، به ترتیب ۲۵۸ و ۲۱۴ علامت تجاری ثبت شده جدید ایجاد شد. مارس بهترین دوره با ثبت ۴۰۱ علامت تجاری متاورس جدید بود.

در ماه‌های باقی‌مانده سال ۲۰۲۳، تعداد درخواست‌ها بین ۲۶۵ تا ۲۹۶ مورد ادامه یافت. با این حال، روند کاهشی قابل توجهی نیز در چند ماه گذشته ظاهر شده است. جالب اینجاست که این روند نزولی در جستجوهای گوگل برای عبارت “metaverse” نیز منعکس شده است.

وضعیت فعلی و آینده متاورس: نگاهی به کاهش علاقه

افزایش بهره در اکتبر ۲۰۲۱ شروع شد و بیشترین بهره ثبت شده در هفته اول ژانویه ۲۰۲۲ (بین ۲ و ۸ ژانویه) بود. از آن زمان، علاقه جهانی به متاورس کاهش قابل توجهی را تجربه کرده است.

در نتیجه، بسیاری از پروژه‌های متاورس و ارزهای دیجیتال مرتبط درصد قابل توجهی از ارزش و تأثیر بازار خود را به دلیل کاهش مداوم علاقه و پذیرش در طول ماه‌ها از دست داده‌اند.


منبع: en.coin-turk.com

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده