آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بهترین اینترنت برای ماینر | استخراج بیت کوین چقدر اینترنت نیاز دارد؟

بهترین اینترنت برای ماینر

بهترین اینترنت برای ماینر ، از آنجایی که در تاریخ ۳۰-۰۹-۱۳۹۹ هستیم و قیمت بیت کوین و اتریوم به بالاترین مقدار خود رسیده است . افراد زیادی به دنبال این هستند که به سراغ ترید یا استخراج ارزهای دیجیتال بیت کوین – اتریوم و … بروند . و هر چقدر ماینر های بیشتری به سراغ استخراج رمز ارز ها بروند سختی شبکه برای استخراج آن رمز ارز ها بالا می رود . دقیقا در حال حاضر سختی شبکه بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است . به همین دلیل افزاد زیادی به دنیال استخراج رمز ارز ها می روند و زمانی که افراد وارد این کار می شوند سوالاتی از قبیل (مصرف برق ماینر چقدر است ، آیا ماینر تعمیر می شود ، آیا ماینر ردیابی میشود ، نکان لازم برای خرید ماینر چیست ، چگونه ماینر خود را بعد از خرید تست کنم ) برای آنها پیش می آید.

ما در مقالات دیگر درباره استخراج بیت کوین ، استخراج اتریوم و دیگر ارز ها به صورت کامل توضیح داده ایم . در این مقاله قصد داریم که به شما دوستان عزیز بگوییم که برای استخراج ارز های دیجیتال چه مقدار اینترنت نیاز است .

خب شمایی که تا الان به دنبال این سوال هستید که برای استخراج بیت کوین و دیگر رمز ارز ها چقدر اینترنت لازم دارید قطعا می دانید که برای استخراج نیاز به دستگاه های ماینری دارید که الگوریتم آن از ارزی که می خواهید آن را استخراج کنید پشتیبانی کند .

و سپس باید ببینید آن دستگاه سودآوری دارد یا خیر و درچه بازه زمانی پول اولیه شما را بر میگرداند .و مصرفی برق و مصرف اینترنت آن چقدر است و بعد از پاسخ به این سوالات به دنبال خرید دستگاه ماینر و راه اندازی آن ماینر روید .

 

برای استخراج ارز های دیجیتال چقدر اینترنت نیازداریم ؟

اینترنت دستگاه ماینر
اینترنت دستگاه ماینر

گاهی اوقات منظور از سوال بالا (که چقدر اینترنت نیاز داریم؟) این است که اینترنت برای استخراج رمز ارز ها باید دارای چه سرعت و چه حجمی باشند .

شایان ذکر است که بگوییم برای استخراج رمز ارز ها نیاز به اینترنت با حجم و سرعت خیلی بالا نداریم . صرفا باید اینترنت ما پایدار باشد و قطعی نداشته باشد. چون در استخراج ارز های دیجیتال نیاز به یک هماهنگی بین دستگاه ماینر و بلاکچین و استخر است . البته باید بگوییم تفاوت هایی وجود دارد بین اینکه شما چه دستگاه ماینری را انتخاب می کنید یا اینکه به کدام استخراستخراج متصل شده اید .البته تفاون بسیار زیاد نیست . اما اینکه بگوییم دستگاه های مختلف مصرف اینترنت متفاوتی دارند خالی از لطف نیست.اما باید بگویم که اینترنت با سرعت ۲ مگ تقریبا جوابگوی ۸۹ درصد از ماینر های موجود است .

و نکته بسیار مهم درباره اینترنت این است که شما کمترین قطعی اینترنت را داشته باشید . چون به ازای هر بار قطعی اینترنت شما باید دوباره ماینر را چک کنید که به استخر وصل است یا خیر .


هنگام استخراج ماینر برای اتصال به اینترنت از وای فای استفاده کینم یا اینترنت با سیم ؟

رای اتصال به اینترنت از وای فای استفاده کینم یا اینترنت با سیم
رای اتصال به اینترنت از وای فای استفاده کینم یا اینترنت با سیم

همانطور که می دانید اتصال هر دستگاهی به اینترنت اگر با کابل انجام شود دارای امنیت بهتری است . پس بهتر است برای اتصال به اینترنت از کابل استفاده نماییم . اما اگر تعداد دستگاه های ماینر بالا باشد . اتصال شبکه از طریق کابل هزینه بر می شود .چون بجز کابل شبکه شما نیاز به سوییچ و روتر هستید تا بتوانید یک شبکه را راه اندازی نمایید . و در آن موقع شما باید با شرایط هزینه ای خود بسنجید که استفاده از کدام اینترنت برای شما منطقی است .

اما فکر نکنید که اتصال با وای فای اصلا امنیت ندارد . نه اینطور نیست ، فقط در مقایسه با اتصال کابلی امنیت پایین تری دارد وگرنه وایفای نیز خود دارای امنیت می باشد .

کلا بحث امنیت در مباحث شبکه و کامپیوتر مقوله هزینه بری است . یعنی هر چقدر شما بخواهید سطح امنیت دیتای خود را در شبکه بالا ببرید باید هزینه بیشتری را متقبل شوید .


برای اتصال به اینترنت نیاز به چه مودمی داریم ؟

مودم برای اینترنت جهت استخراج
مودم برای اینترنت جهت استخراج

همانطور که در بالا برای شما شرح دادیم . برای اتصال ماینر به استخر ها نیاز به اینترنت با سرعت خیلی بالایی نداریم . پس نیازی نداریم که مودم روتر های گیمینگ و بیسار گران قیمت استفاده کنیم . همین مودم های ADSL  می توانند مشکل شما را حل کنند .


کمترین سرعت اینترنت برای استخراج ارز های دیجیتال چقدر است ؟

برای اتصال تعداد دستگاه های کمتر داشتن اینترنت ۱ مگ یا ۲ مگ می تواند اینترنت خوبی باشد و از نظر حجم می توانید اینترنتی بگیرید با حدود ۱۰ یا ۲۰ گیگ در ماه . که این حداقل تعرفه هایی که از طریق ISP  ها د رحال ارائه است .

تقریبا می شود گفت همه افراد در حال حاضر از اینترنت کمتر از یک مگ حتی در اینترنت های خانگی هم استفاده نمی کنند . پس نتیجه می گیریم برای اتصال به استخر های متفاوت از طریق دستگاه های ماینر متفاوت نیز به یک اینترنت معمولی و پایدار داریم .


برای راه اندازی فارم نیاز به اینترنت پشتیبان داریم ؟

اینترنت پشتیبان برای فارم
اینترنت پشتیبان برای فارم

قابل ذکر است زمانی که شروع به انتخاب کسب و کار فارم را می کنیم پس قصد درامد زایی مناسب و بازدهی سود در زمان کمتر را داریم . حال هر چقدر اینترنت شما قطع باشد به نوعی نمی توانید به استخراخ رمز ارز هی خود بپردازید . پس برای دستگاه های زیاد نیاز است از یک اینترنت پشتیبان استفاده کنید که در صورت قطعی اینترنت اولیه به هر دلیلی اتصال شما از استخر ها قطع نشود و ماینر ها بتوانند از طریق اینترنت دوم به کار خود ادامه دهند .


آیا می توان مصرفی اینترنت ماینر ها و ریگ ها را دقیق محاسبه کرد ؟

قطعا بله . شما می توانید از طریق روتر های پیشرفته و قدرتمند ،میزان ترافیک ورودی و خروجی خود را محاسبه کنید . البته شما اگر توان خرید این روتر ها را ندارید می توانید از نرم افزار های متعددی برای محاسبه ترافیک اینترنت خود استفاده کنید .

یکی از نرم افزار های بسیار خوب برای مدیریت ترافیک اینترنت ، Net limitter می باشد . شما می توانید از این نرم افزار به عنوان دیوار آتش نیز استفاده نمایید .

دومین نرم افزاری که می توانید برای محاسبه ترافیک خود از آن استفاده کنید (BitMeter OS) می باشد .

سومین نرم افزاری که برای مدیریت پهنای باند خود می توانید از آن استفاده کنید نرم افزار (NetBalancer ) می باشد .

همچنین نرم افزار های دیگری وجود دارد .شما با استفاده از این نرم افزار ها به راحتی می توانید میزان مصرفی اینترنت و حجم دانلودی را محاسبه کنید ، همچنین شما می توانید از طریق نرم افزار ها ترافیک مصرفی خود را بر اساس روز – هفته و ماه به شما نمایش دهد .


تجربه ما برای مصرفی اینترنت دستگاه های ماینر و ریگ ماینینگ ها

همانطور که در بالا بیان کردیم برای برای ۸۵ درصد از ماینر ها اینترنت ۲ مگ با حجم ۱۰ گیگ کافی است . و شما می توانید به راحتی به استخراج رمز ارز ها یخود بپردازید .

ممنون از اینکه تا پایان ” بهترین اینترنت برای ماینر ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fL2QW


بیشتر بخوانید

محسن عباسپور
محسن عباسپور
کارشناسی ارشد مدیریت مالی | مدرس دانشگاه | تحلیل گر ارزهای دیجیتال

32 دیدگاه دربارهٔ «بهترین اینترنت برای ماینر | استخراج بیت کوین چقدر اینترنت نیاز دارد؟;

 1. سلام ودرود ببخشید برای ماینر یا ریگ مشکلی نداره وایفای وایمکس بگیریم من وای مکس دارم مشکلی برای ماین نداره

  پاسخ
 2. تشکر از توضحات تان! من ایران نیستم در فنلاند هستم اما چند تا ازین ماینر ها را از سایت علی بابا از چین انلاین سفارش دادم ولی خودم با ماینر اشنای ندارم من در افغانستان یک نیروگاهی برق آبی با ضرفیت ۴۰ کیلو وات دارم برق شخصی از خودم است هچ مصرفی ندارد مصرفش فقط اب است که روی رود خانه ساخته شده ولی انتر نت خطی ندارم فقط انتر نت سیم کارت است ایا با آن انترنت امکان دارد که وصل شویم؟ اگر جواب بیدین ممنون میشم

  پاسخ
  • هزینه اینترنت بالا نیست چراکه سرعت معمولی هم پاسخگو هست .بیشتر باید به پایدار بودن و بدون قطعی بودن اینترنت توجه کنید

   پاسخ
 3. سلام خسته نباشید

  چه دستگاه ماینری بهتر است (سود بیشتری دارد)؟

  بودجه من هم نهایتا تا ۱۷ میلیون تومان

  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده