آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز استورج Storj چیست؟

ارز استورج Storj چیست؟

ارز استورج Storj چیست؟ با توجه به اینکه بازار کریپتو در دهه های گذشته توسعه یافته است، کوین ها و توکن های متعددی با ابزارهای مختلف ظاهر شده اند. با بلوغ و رشد بازار، پروژه هایی با اهداف خاص تر در حال توسعه و راه اندازی هستند. ارز دیجیتال استورج Storj یکی از ارزهای دیجیتال با یک ابزار خاص است زیرا از پتانسیل ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز بهره می برد.

استورج Storj یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین است که در آن افراد می توانند فضای اضافی درایو را به اشتراک بگذارند. در واقع این یک پلتفرم ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز است که در آن کاربران می توانند از یک محیط امن، خصوصی و متن باز لذت ببرند. STORJ توکن اصلی شبکه است که پلتفرم ذخیره سازی ابری استورج را تامین می نماید.

در ادامه شما می توانید با تاریخچه و بنیانگذاران این رمز ارز آشنا شوید. همچنین به شما کیف پول ها و صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز معرفی خواهیم نمود. برای بررسی عملکرد این پروژه و ویژگی های آن تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ارز دیجیتال استورج Storj چیست؟

ارز دیجیتال استورج Storj چیست؟
ارز دیجیتال استورج Storj چیست؟

استورج Storj یک محیط غیرمتمرکز متن باز فراهم می کند که در آن کاربران می توانند داده های خود را با دسترسی به حریم خصوصی کامل و امنیت بالا ذخیره کنند. ذخیره سازی ابری استورج Storj بدون یک مرجع مرکزی کار می کند و داده ها را با تقسیم آن به بخش های کوچکتر و توزیع آن در سراسر شبکه ابری جهانی Storj ذخیره می کند.

استورج جایگزینی برای ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری متمرکز مانند سرویس های ابری Google Cloud و Amazon ارائه می کند و به کاربران اجازه می دهد تا فضای اضافی را به صورت غیرمتمرکز از طریق خدمات همتا به همتا اجاره و استفاده کنند. استورج Storj یکی از اولین پلتفرم های ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز در بازار ارزهای دیجیتال است. STORJ توکن و سوخت اصلی پلتفرم است و به عنوان روش پرداخت در شبکه عمل می کند. در واقع توکن STORJ یک وسیله پرداخت در شبکه است. کارمزدهایی که اجاره کنندگان می پردازند به کسانی می رسد که فضای ذخیره سازی و پهنای باند را به شبکه اختصاص می دهند.

اگر بخواهیم به گونه ای دیگر به تعریف استورج بپردازیم، می توان گفت پلتفرم استورج Storj خود را به عنوان یک راه حل غیرمتمرکز ذخیره سازی فایل معرفی می کند که مزایای ذخیره سازی مبتنی بر ابر و فناوری بلاکچین را با هم ترکیب می کند. در قلب این پروژه، شبکه استورج Storj قرار دارد که به کاربران اجازه می دهد تا فضای دیسک رایگان خود را برای اجاره قرار دهند. کاربرانی که ملزم به ذخیره فایل ها و دارایی ها به صورت آنلاین هستند می توانند به شبکه استورج دسترسی داشته باشند و منابع ذخیره سازی موجود را از اجاره کنندگان در این اکوسیستم اجاره کنند. پرداخت با توکن های STORJ روی بلاکچین انجام می شود و استفاده از آنها قرار است کاربران را تشویق کند تا به نوعی ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری در مقیاس کوچک تبدیل شوند.


نیم نگاهی به توکن استورج Storj

نام اختصاری STORJ
نوع ارز Token
عرضه کل ۴۲۴،۹۹۹،۹۹۸
مقدار در گردش ۳۵۲،۳۱۴،۶۸۰
وب سایت رسمی storj.io
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

پیج های ارتباطی رسمی medium

twitter

reddit

bitcointalk.org

community.storj.io

وایت پیپر https://storj.io/storj.pdf
سورس کد https://github.com/storj/storj
آدرس قرارداد اتریوم 0xb64ef51c888972c908cfacf59b47c1afbc0ab8ac

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال استورج Storj

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال استورج Storj
بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال استورج Storj

استورج برای اولین بار به عنوان ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین در سال ۲۰۱۴ معرفی شد و وایت پیپر اصلی آن نیز در همان سال منتشر گردید. نسخه دوم وایت پیپر در سال ۲۰۱۶ منتشر شد. شرکت پشت پروتکل استورج، Storj Labs نام دارد و توسط John Quinn و Shawn Wilkinson تاسیس شد. Shawn Wilkinson بنیانگذار و مدیرعامل Storj Labs است. وی اولین بار در سال ۲۰۱۲ با استخراج و توسعه بیت کوین درگیر شد.

Storj Labs از زمان آغاز به کار خود تا به حال سه دوره مالی مختلف داشته است و این پروتکل در نهایت در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد. نسخه دوم پروتکل یک سال بعد در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. قبل از راه اندازی در سال ۲۰۱۹، استورج در ابتدا بر روی بلاکچین بیت کوین میزبانی شد و سپس در سال ۲۰۱۷ به اتریوم مهاجرت کرد. در اولین دور سرمایه گذاری، استورج ۹۱۰ بیت کوین جمع آوری کرد و نزدیک به ۳۰ میلیون دلار از فروش توکن به دست آورد.


عملکرد استورج Storj چگونه است؟

عملکرد استورج Storj چگونه است؟
عملکرد استورج Storj چگونه است؟

استورج Storj یکی از اولین بازارهای ابری غیرمتمرکز و شبکه های ذخیره سازی ابری است و به همین دلیل قصد دارد نیاز به یک مرجع متمرکز را از بین ببرد. این پلتفرم مبتنی بر فناوری بلاکچین است و به این ترتیب امنیت، تمرکززدایی، حریم خصوصی و شفافیت را ممکن می سازد.

استورج Storj داده های آپلود شده را به بخش های کوچکتر تقسیم می کند و آن را در سراسر شبکه توزیع می کند، به طوری که هیچ شرکت یا سازمانی نمی تواند به همه داده های آپلود شده دسترسی داشته باشد. به این ترتیب، استورج مالکیت داده ها را به کاربران بر می گرداند زیرا شرکت کنندگان شبکه مسئول داده های خود هستند که توسط پروتکل های خودکاری که شبکه را اجرا می کنند، پشتیبانی می شوند.

فرآیند تقسیم داده ها به عنوان اشتراک گذاری شناخته می شود که کاربران را قادر می سازد تا داده ها را به صورت قطعات از منابع مختلف به طور همزمان دانلود کنند. این بدان معناست که دانلودهای استورج در مقایسه با سرویس های ذخیره سازی ابری سنتی مانند آمازون یا Google Cloud سریعتر کار می کند.

فضای ذخیره سازی ابری مبتنی بر بازار خدمات ابری P2P است که در آن کاربران می توانند فضای اضافی خود را به سایر افرادی که از شبکه استفاده می کنند اجاره دهند. کاربرانی که فضای اضافی خود را اجاره می دهند، می توانند بر اساس فضای اجاره داده شده توکن های STORJ کسب کنند.

به لطف معماری که این پروژه دارد، فضای ذخیره سازی ابری استورج مقرون به صرفه تر، خصوصی تر و امن تر است. در حالی که مالکیت داده ها را به کاربران بر می گرداند و هزینه های خدمات ابری را کاهش می دهد.


بررسی ویژگی های استورج

بررسی ویژگی های استورج
بررسی ویژگی های استورج

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله بیان نمودیم، گوگل و آمازون از سرویس های ذخیره سازی ابری هستند که استورج Storj برای رقابت با آنها ویژگی های زیر را ارائه می دهد:

  1. کاهش هزینه ها از جمله ویژگی هایی است که استورج ارائه می دهد. برای مثال استورج می تواند هزینه های موجود در سیستم های متمرکز همانند گوگل و آمازون را کاهش دهد. تیم این پلتفرم امیدوار است که بتواند راه حل های مقرون به صرفه را ارائه دهد. همچنین آنها در نظر دارند تا هزینه ها را نسبت به قیمت ارائه دهندگان ذخیره سازی متمرکز پایین آورند و با این کار پهنای باند نیز کاهش خواهد یافت.
  2. پلتفرم استورج یک فضای امن و خصوصی را برای ذخیره سازی ارائه می دهد. در واقع در این پلتفرم دستگاه موجود در شبکه توسط هیچ نهاد متمرکزی کنترل نمی شوند.
  3. پلتفرم استورج مدلی مقیاس پذیر را ارائه می دهد زیرا همانطور که مشاهده می نمایید تقاضا برای منابع ذخیره داده، در حال افزایش است. همچنین این پروژه امیدوار است که با استفاده از فناوری شاردینگ، بتواند از رقبای سنتی خود پیشی بگیرد.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال استورج

در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱ قیمت ارز دیجیتال استورج Storj برابر با ۲.۱۳ دلار می باشد و حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت برابر با ۹۵،۴۳۳،۹۲۴ دلار است. رمز ارز استورج در ۲۴ ساعت گذشته ۶.۰۳% افزایش قیمت داشته است. اکنون ارز دیجیتال استورج در رتبه ۱۱۹ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد.

رمز ارز استورج در تاریخ ۴ جولای ۲۰۱۷ با قیمت ۰.۷۹۴۷ دلار به فروش می رفت و پس از آن تا تاریخ ۱۰ آگوست ۲۰۱۷ با یک روند نزولی همراه بوده است. پس از طی یک روند نزولی رمز ارز استورج در تاریخ ۱۲ آگوست ۲۰۱۷ به یک ATH رسیده است.

لازم به ذکر است که ارز دیجیتال استورج از تاریخ ۶ ژوئن ۲۰۱۸ تا تاریخ ۱۳ مارس ۲۰۲۱ یک روند نزولی را طی نموده است و نهایتا در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما می توانید روند قیمت این ارز دیجیتال را بر روی نمودار مشاهده نمایید:

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال استورج 
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال استورج

خرید و فروش ارز دیجیتال استورج STORJ

خرید و فروش ارز دیجیتال استورج STORJ
خرید و فروش ارز دیجیتال استورج STORJ

در صورتی که قصد خرید و فروش رمز ارز استورج STORJ را دارید، می توانید از یکی از صرافی های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال استفاده نمایید. شما باید صرافی را انتخاب کنید که از ارز استورج پشتیبانی می کند. سپس به ثبت نام و احراز هویت در صرافی بپردازید.

توجه نمایید که کاربران ایرانی قادر خواهند بود برای استفاده از صرافی های خارجی در ابتدا مقدار تومان خود را به یکی از استیبل کوین ها تبدیل نمایند و سپس آن را در صرافی خارجی مورد نظر به ارز استورج STORJ تبدیل نمایند. در قسمت بعدی مقاله شما می توانید با تعدادی از صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز آشنا شوید.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال استورج STORJ

storj 6صرافی هایی که در این قسمت از مقاله نام می بریم، همگی صرافی هایی هستند که از ارز دیجیتال استورج STORJ پشتیبانی می کنند. توجه نمایید که صرافی انتخابی از امنیت کافی برخوردار باشد تا دارایی های شما مورد حمله یا هک قرار نگیرد.

صرافی های پشتیبانی کننده رمز ارز استورج شامل صرافی هایی همچون Binance ،Huobi Global ،Gate.io ،Kraken و Upbit می باشد. در این صرافی ها شما می توانید ارز دیجیتال استورج را با جفت ارزهایی همچون USDT ،USD و BTC معامله نمایید. همچنین شما قادر خواهید بود برای آشنایی و مشاهده تعداد بیشتری از صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز به سایت کوین مارکت کپ مراجعه نمایید.


کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال استورج STORJ

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال استورج STORJ
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال استورج STORJ

کیف پول های دیجیتالی ابزاری هستند که برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. در اینجا ما به معرفی کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری خواهیم پرداخت که قابلیت ذخیره سازی رمز ارز استورج STORJ را دارا می باشند:

۱.کیف پول ترزور Trezor

کیف پول سخت افزاری ترزور در دو مدل ترزور وان Trezor One و ترزور تی Trezor T در بازار موجود است که می توانید از آنها برای ذخیره سازی رمز ارز استورج استفاده نمایید.

۲.کیف پول لجر Ledger

کیف پول لجر نیز همانند کیف پول ترزور یک کیف پول سخت افزاری می باشد. این کیف پول علاوه بر رمز ارز استورج از ارزهایی همچون اتریوم، بیت کوین، بیت کوین کش و ریپل پشتیبانی می نماید.

۳.کیف پول متامسک MetaMask

کیف پول متامسک را می توان به عنوان یک افزونه بر روی مرورگرهای کروم و فایرفاکس استفاده نمود. همچنین این کیف پول در دو نسخه اندروید و ios موجود می باشد.

۴.کیف پول اتمیک Atomic

استورج را می توان در کیف پول اتمیک ذخیره نمود. کیف پول اتمیک از بیش از ۳۰۰ ارز دیجیتال و سایر توکن های ERC-20 و BEP-2 پشتیبانی می کند. این کیف پول یک صرافی داخلی را ارائه می دهد که کاربران می توانند از آن برای مبادله بین تمام دارایی های پشتیبانی شده از جمله استورج استفاده کنند.

۵.کیف پول تراست Trust

تراست ولت یکی از محبوب ترین کیف پول ها در بین تریدرها و سرمایه گذاران است و یک مکان عالی برای ذخیره استورج به شمار می رود. کاربران می توانند به راحتی ایمن کیف پول را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایند.


آینده استورج STORJ چگونه است؟

آینده استورج STORJ چگونه است؟
آینده استورج STORJ چگونه است؟

استورج Storj یک پروژه پیشگام در بخش ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز است. استورج در واقع مالکیت داده ها را از طریق تمرکززدایی به کاربر باز می گرداند و با موفقیت حریم خصوصی و امنیت را در سیستم ادغام می کند و در عین حال نیاز به یک مرجع مرکزی را از بین می برد.

مدل استورج Storj کاربران را قادر می سازد تا کنترل کاملی بر داده های خود با حفظ امنیت، شفافیت و حریم خصوصی داشته باشند  در حالی که ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری سنتی داده های کاربران را کنترل می کنند و ممکن است حریم خصوصی را به خطر بیاندازند. استورج Storj به دلیل کاربرد و ظرفیت فنی می تواند دارایی ارزشمندی باشد و می توان آینده خوبی برای آن در نظر گرفت.


اینفوگرافیک ارز استورج Storj

اینفوگرافیک ارز استورج Storj
اینفوگرافیک ارز استورج Storj

کلام پایانی درباره ی ارز استورج Storj چیست؟

با خواندن این مقاله شما می توانید با ارز دیجیتال استورج STORJ به طور کامل آشنا شوید. همانطور که گفتیم استورج به عنوان یک شبکه ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز معرفی می شود و در حال حاضر یکی از محبوب ترین پلتفرم ها در نوع خود در بازار ارزهای دیجیتال است.

به عبارت دیگر می توان بیان نمود که استورج یک راه حل ذخیره سازی فایل متن باز و غیرمتمرکز است. از رمزگذاری و به اشتراک گذاری فایل مبتنی بر بلاکچین برای ذخیره فایل ها در شبکه همتا به همتا استفاده می کند. در واقع هدف این است که ذخیره سازی فایل های ابری سریعتر، ارزان تر و خصوصی تر شود.

توکن استورج STORJ ارزی است که با آن عملیات پرداخت در پلتفرم استورج مدیریت می شود. برای ذخیره سازی این توکن می توان از کیف پول های متامسک، تراست، ترزور، لجر و اتمیک استفاده نمود. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با رمز ارز استورج را دریافت نموده باشید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز استورج Storj چیست؟” همراه ما بودید.

 


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
19 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امید
امید
1 سال قبل

سپاس از شما جهت محتوای خوبتون

تیم محتوا
تیم محتوا
پاسخ به  امید
1 سال قبل

ممنون از شما بابت همراهیتون

خدیجه
خدیجه
1 سال قبل

لطف تحلیل رمز ارز storj را انجام دهید.

تیم محتوا
تیم محتوا
پاسخ به  خدیجه
1 سال قبل

بله حتما

نسرین
نسرین
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال storj بهتر است؟

مهسا
مهسا
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال storj کلاهبرداری است؟

پویا
پویا
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال ldo کلاهبرداری است؟

نادیا
نادیا
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیجیتال storj پشتیبانی می کنند؟

سارا
سارا
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما

امیرمحمد
امیرمحمد
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال storj پشتیبانی می کند؟

نادیا
نادیا
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز storj معتبر تر است؟

نادیا
نادیا
1 سال قبل

آیا صرافی storj برای ایرانیان تحریم است؟

پوریا
پوریا
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال storj چند است؟

تیم محتوا
تیم محتوا
پاسخ به  پوریا
1 سال قبل

آینده ی قیمت ارز های دیجیتال را نمیشه به صورت قطعی تشخیص داد ولی با تحلیل می‌شود به صورت کوتاه مدت نزدیک ترین قیمت ارز را پیشبینی کرد برای دریافت پاسخ سوالتان قسمت آینده ی ارز دیجیتال را در مقاله مطالعه کنید

مهسا
مهسا
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال Storj را بخرم؟

جواد
جواد
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

تیم محتوا
تیم محتوا
پاسخ به  جواد
1 سال قبل

خوشحالم که براتون مفید بود

سعید مهمدی
سعید مهمدی
2 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

تیم محتوا
تیم محتوا
پاسخ به  سعید مهمدی
2 سال قبل

خوشحالم که براتون مفید بوده

آخرین مقالات منتشر شده