آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا افزایش عرضه استیبل کوین به بالاترین سطح سالانه ۱۳۴.۳ میلیارد دلار یک سیگنال صعودی است؟

آیا افزایش عرضه استیبل کوین به بالاترین سطح سالانه 134.3 میلیارد دلار یک سیگنال صعودی است؟

آیا افزایش عرضه استیبل کوین به بالاترین سطح سالانه ۱۳۴.۳ میلیارد دلار یک سیگنال صعودی است؟

به گزارش زوم ارز، از زمان ظهور ETFهای کریپتو، بازار کریپتو در یک روند نزولی مستمر قرار داشته است و فعالان بازار در تلاش بودند تا دلایلی برای امیدواری در میان شمع‌های قرمز پیدا کنند.

اخیراً، در یک پست در کانال محبوب یوتیوب Crypto Banter، توجه به یک توسعه جدید که به عنوان یک سیگنال صعودی در نظر گرفته می‌شود، جلب شد. به طور خاص، Crypto Banter به آمارهای شرکت تحلیلی معروف Glassnode درباره روند استیبل کوین اشاره کرد.

داده‌های Glassnode نشان داد که عرضه استیبل کوین‌ها در این ماه به بالاترین سطح سالانه خود رسیده است. به طور خاص، این گزارش نشان داد که ارزش کل استیبل کوین‌ها در زمان افشا به ۱۲۸ میلیارد دلار رسیده است. با این حال، این رقم از آن زمان به بیش از ۱۳۴.۳ میلیارد دلار افزایش یافته است، یعنی برای هر داده زمان واقعی CoinMarketCap.

علاوه بر این، گزارش Glassnode نشان داد که افزایش عرضه استیبل کوین باعث شد تا ارزش بازار با تغییر موقعیت خالص ۳۰ روزه، به میزان ۴.۱۷ میلیارد دلار افزایش یابد. به عبارت دیگر، در ماه گذشته بیش از ۴ میلیارد دلار از طریق استیبل کوین وارد بازار کریپتو شده است.

بر اساس گزارش تحلیلی، جریان ورودی ۳۰ روزه نشان می‌دهد که این تغییر موقعیت خالص برجسته‌ترین تغییر موقعیت از مارس ۲۰۲۲ است.

نمودار بازار استیبل کوین از سال 2020 | Glassnode
نمودار بازار استیبل کوین از سال ۲۰۲۰ | Glassnode

بازار کریپتو بانتر اظهار کرد که افزایش عرضه استیبل‌کوین مستقیماً به افزایش قابل توجه نقدینگی یا منابع نقدی که به‌راحتی در دسترس هستند برای سرمایه‌گذاری در توکن‌های فرار، منجر می‌شود. این تحلیلگر بیان کرد که این وضعیت زمینه‌ساز یک بازار صعودی است، چرا که جذب بیشتری از شرکت‌کنندگان را ایجاد می‌کند و قیمت‌ها را به سطح بالاتری می‌برد.

علاوه بر این، قبل از روند جدید مشاهده شده، جریان خالص به سمت استیبل‌کوین‌ها منفی بود، همانطور که در نمودار نشان داده شده است. همچنین، نمودار نشان می‌دهد که جریان بالای استیبل‌کوین به اوج بازار کریپتو در سال ۲۰۲۱ اشاره دارد و سپس روند نزولی را نمایان می‌سازد.


منبع: coinedition.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده