آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

با رشد ۴.۵ درصدی حجم در این ماه، ارزش بازار استیبل کوین به ۱۳۸ میلیارد دلار رسید.😯

با رشد ۴.۵ درصدی حجم در این ماه، ارزش بازار استیبل کوین به ۱۳۸ میلیارد دلار رسید.😯

با رشد ۴.۵ درصدی حجم در این ماه، ارزش بازار استیبل کوین به ۱۳۸ میلیارد دلار رسید.

به گزارش زوم ارز، بازار ارزهای دیجیتال در حال گرم شدن است و ارزش بازار استیبل کوین و حجم معاملات آن در ماه فوریه به بالاترین سطح خود رسیده است. تصویر توسط iQoncept، Adobe ارائه شده است.

با افزایش ۱.۹۵ درصدی، سرمایه بازار استیبل کوین به ۱۳۸ میلیارد دلار در فوریه رسیده است، که پنجمین رشد ماهانه متوالی از سپتامبر ۲۰۲۳ به ثبت رسانده است.

گزارش جدید بازار توسط شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال CCData نشان می‌دهد که سرمایه بازار استیبل کوین و حجم معاملات آن افزایش یافته است.

حجم استیبل کوین در صرافی‌های مرکزی (CEX) با ۴.۵۴ درصد افزایش به ۱.۰۵ تریلیون دلار در ژانویه رسیده است که بالاترین سطح از دسامبر ۲۰۲۱ است.

مهم بودن این نکته است که سهم بازار $FDUSD در ژانویه به افزایش خود ادامه داد و به ۱۵.۶% رسید. این افزایش به کمک محبوبیت جفت تجاری BTC-FDUSD در صرافی Binance رخ داد.

طبق اعلام، ارزش بازار استیبل کوین تا تاریخ ۱۶ فوریه به ۱۳۸ میلیارد دلار رسید و شاخص‌ها در پایان ماه عملکرد قوی‌تری را نشان دادند.

این رشد، پنجمین ماه متوالی افزایش را از پایان سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ با جریان‌های بالا به بازار ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد. این جریان ورودی استیبل کوین‌ها را به بالاترین سطح خود از ابتدای سال ۲۰۲۳ رسانده است.

در همان زمان، حجم معاملات استیبل کوین در دو ماه اول سال 2024 رشد کرد. حجم معاملات در ژانویه به 1.04 تریلیون رسید که بالاترین نقطه حجم در صرافی های متمرکز (CEX) از دسامبر 2021 است.
در همان زمان، حجم معاملات استیبل کوین در دو ماه اول سال ۲۰۲۴ رشد کرد. حجم معاملات در ژانویه به ۱.۰۴ تریلیون رسید که بالاترین نقطه حجم در صرافی های متمرکز (CEX) از دسامبر ۲۰۲۱ است.

 

سقوط تسلط استیبل کوین ادامه دارد

این گزارش اشاره می‌کند که در این ماه حجم معاملات به ۴۴۰ میلیارد دلار رسیده است. اگرچه استیبل کوین‌ها شاهد ارقام و فعالیت‌های رو به رشدی بودند، اما تسلط کلی آنها در بازار کاهش یافت و از ۸.۱۵٪ به ۷.۰۹٪ رسید. این کاهش ششمین ماه متوالی است که نشان‌دهنده کاهش قدرت کلی بازار استیبل کوین در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال است. این اتفاق پس از ورود گسترده به سایر ارزهای دیجیتال افتاده و با ورود جریان‌های نهادی به بازار، ارزش بازار آنها به ۱.۹۷ تریلیون دلار افزایش یافت.

Tether  با افزایش ارزش بازار به ۹۷.۳ میلیارد دلار، یعنی یک افزایش ۱.۲۳ درصدی در ۳۰ روز گذشته، همچنان در رأس بازار استیبل کوین قرار دارد. این رشد باعث می‌شود تا تسلط USDT در بازار به ۷۰.۶ درصد برسد، و سپس USDC و DAI در ادامه قرار می‌گیرند.

همچنین ارزش بازار USD Coin برای سومین ماه متوالی افزایش یافته و با ۵.۳۴ درصد رشد به ۲۶.۹ میلیارد دلار رسیده است، که بالاترین ارزش بازار را از ژوئن ۲۰۲۳ به ثبت رسانده است. در عین حال، ارزش بازار First Digital USD با ۱۲.۵ درصد رشد به ۲.۴۴ میلیارد دلار رسیده و رکورد جدیدی را برای استیبل کوین به ثبت رسانده است.

توسعه CBDC در کنار سرمایه گذاری بازار استیبل کوین رشد می کند

با افزایش ارزش بازار استیبل کوین‌ها، استفاده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در چندین حوزه افزایش یافته و بهره‌های جدیدی ثبت شده است.

کشورهایی که پروژه‌های آزمایشی در این زمینه دارند، موارد استفاده جدید را بررسی کرده‌اند. به عنوان مثال، در ۳۱ ژانویه، بانک مرکزی ژاپن اولین جلسه درباره ین دیجیتال را برگزار کرده و فعالیت‌های بیشتری در مناطق دیگر را نیز بررسی کرده است.

همچنین، بانک مرکزی سریلانکا اعلام کرده است که قصد دارد یک CBDC را برای بهبود شمول مالی کشور و تکمیل استفاده از پول نقد، با مدیران اجرایی تا پایان سال ۲۰۲۴ به عنوان تاریخ احتمالی راه‌اندازی مورد بررسی قرار دهد.

برای ارائه CBDCها، چندین توجیه ارائه شده است، از جمله بهبود پرداخت‌های بین‌المللی در محیطی که ارزهای دیجیتال به طور گسترده پذیرفته می‌شوند. با این حال، بسیاری از افراد و سازمان‌ها نگرانی‌های مرتبط با حریم خصوصی را در بیشتر مدل‌های CBDC بیان کرده‌اند.

سال گذشته، دو آژانس حفاظت از حریم خصوصی داده اتحادیه اروپا درباره خطرهای احتمالی مرتبط با CBDCها هشدار دادند. اگرچه مقامات دولتی این مسائل را کم اهمیت می‌دهند، ناظران سیاست نیز نگرانی‌های مشابهی را در سطح جهانی بیان کرده‌اند.


منبع: cryptonews.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده