لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

بازار استیبل کوین در میان رکود حجم

بازار استیبل کوین در میان رکود حجم

به گزارش زوم ارز، اقتصاد استیبل کوین در ۳۰ روز گذشته نسبتاً ضعیف بوده و اندکی بالاتر یا کمی کمتر از محدوده ۱۲۴ میلیارد دلاری نوسان داشته است. در ۲۴ ساعت گذشته، حجم تجارت جهانی برای توکن های فیات و کالا به ۱۱.۵۵ میلیارد دلار رسیده است.

بازار استیبل کوین در میان رکود حجم و بازخرید انعطاف‌پذیری نشان می‌دهد

از ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۳، coingecko.com گزارش می دهد که ارزش کل تمام توکن های استیبل کوین ۱۲۳.۸۶ میلیارد دلار است. تتر (USDT)، استیبل کوین پیشرو از نظر ارزش بازار، با ۸۳,۰۵۰,۹۹۱,۲۱۴ دلار جایگاه اول را دارد. عرضه USDT طی ماه گذشته ۰.۸ درصد افزایش یافته است.

اکوسیستم استیبل کوین علیرغم فعالیت‌های کم‌کلاس ثابت است

پنج استیبل کوین برتر بر اساس ارزش گذاری بازار در ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۳.

در روز یکشنبه، ارزش بازار USDC به ۲۶.۱۶ میلیارد دلار رسید و عرضه آن در ۳۰ روز گذشته ۰.۶٪ افزایش یافت. عرضه DAI نسبت به ۳۰ روز قبل ۱.۱ درصد کاهش یافته است و در حال حاضر به ۳.۸۴ میلیارد دلار رسیده است. عرضه TUSD افزایش یافته است و ۱۲.۹ درصد افزایش را در ماه نشان می دهد و ارزش بازار آن را به ۳.۱ میلیارد دلار رسانده است. Binance USD (BUSD) کاهش قابل توجه عرضه ۲۳.۸ درصدی را در مدت مشابه تجربه کرده است و به زیر مرز ۳ میلیارد دلار رسیده است.

با ارزش بازار ۲.۴۹ میلیارد دلار، BUSD اکنون به عنوان پنجمین توکن پایدار بزرگ از نظر ارزش گذاری قرار دارد. پس از BUSD، USDD ترون قرار دارد که با ۰.۷ درصد افزایش به ۷۲۴ میلیون دلار رسیده است. FRAX، استیبل کوین فراکس، در ۳۰ روز گذشته شاهد کاهش ۱۶.۵ درصدی عرضه خود بوده که منجر به ارزش بازار فعلی ۶۶۹ میلیون دلار شده است. دلار پکس (USDP) در ماه گذشته ۲.۴ درصد کاهش یافته است و ارزش بازار در حدود ۴۹۲ میلیون دلار در نوسان است.

FDUSD با ۵۲.۷ درصد افزایش در دوره ۳۰ روزه، مهم ترین رشد را تجربه کرده است. ارزش بازار FDUSD امروز ۳۹۳ میلیون دلار است که تقریباً ۱۳۶.۷۲ میلیون دلار در حجم معاملات ۲۴ ساعته است. نقدینگی USD (LUSD) طی ۳۰ روز گذشته شاهد کاهش ۱.۸ درصدی در عرضه بوده است و در حال حاضر ارزش بازار آن حدود ۲۸۰ میلیون دلار است.

در ماه‌های اخیر، استیبل کوین‌ها مانند ماه‌های گذشته بازخرید قابل‌توجه و حجم معاملات کمتری داشته‌اند. با این حال، در حال حاضر، بازخریدها (به جز BUSD) کند شده است و ارزش بازار توکن های فیات ثابت شده است. حجم تجارت استیبل کوین امروزی که تقریباً ۱۱.۵۵ میلیارد دلار است، ۵۴.۰۷ درصد از کل حجم معاملات روزانه در کل اقتصاد کریپتو را تشکیل می دهد که نشان دهنده این ثبات است.


منبع: news.bitcoin.com

حامد محمدی فر
حامد محمدی فر
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده