آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

خوش بینی ETF می تواند قیمت اتریوم را به ۴۰۰۰ دلار برساند

خوش بینی ETF می تواند قیمت اتریوم را به 4000 دلار برساند

خوش بینی ETF می تواند قیمت اتریوم را به ۴۰۰۰ دلار برساند

به گزارش زوم ارز، Ethereum (ETH) به دلیل اتصال آن با روندهای گسترده تر بازار، تغییرات قیمتی را تجربه کرده است. با اینکه ETFهای نقطه‌ای ETH تأیید شده‌اند، تاکنون بر قیمت تأثیر محسوسی نداشته‌اند، اما این وضعیت ممکن است در آینده نزدیک تغییر کند.

آیا ETF های اتریوم آینده روشنی دارند؟

تاثیر حرکات ETF نقطه‌ای در مدت چند ماه آینده بر روی قیمت اتریوم ممکن است به طور چشمگیری حس شود. در اوایل هفته جاری، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تصویب کرده است که ETF‌های نقطه‌ای تا ابتدای جولای فعال شوند. این تصمیم باعث افزایش قوی انتظارات سرمایه‌گذاران شده است.

با این وجود، این پیش بینی خوش بینانه به نظر نمی‌رسید که به طور کاملاً واقع‌بینانه باشد. در صندوق‌های ETF بیت‌کوین، تا تاریخ ۲۱ ژوئن تنها ۸۵۷ میلیون دلار ورودی ثبت شده بود، در حالی که افرادی که ۸۴ درصد از کل سهم بازار ETF را در اختیار دارند، و فقط ۱۴ درصد ETF‌های آینده تشکیل می‌دهند. این امر باعث شک و تردید درباره این موضوع می‌شود که آیا ETF‌های نقطه‌ای اتریوم به ورودی ماهانه یک میلیارد دلار دست خواهند یافت یا خیر.

ETF اتریوم یک ابزار سرمایه گذاری است که به شما این امکان را می دهد تا به صورت غیرمستقیم در اتریوم، یکی از ارزهای دیجیتال پرطرفدار و پرارزش، سرمایه گذاری کنید. این ابزار فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال است و به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا از ارزش اتریوم بهره مند شوند بدون اینکه مستقیماً آن را خریداری کنند. اساس کار این ابزار این است که سرمایه گذاران از طریق خرید و فروش واحدهای ETF به نسبت ارزهای دیجیتال مختلف، مثل اتریوم، به این ارزها استقامت و دسترسی پیدا می کنند.

سهم بازار ETF بیت کوین را مشخص کنید. منبع: TheBlock
سهم بازار ETF بیت کوین را مشخص کنید. منبع: TheBlock

عدم اطمینان در مورد موفقیت ETFهای ETH در بازار نسبتاً نزولی می‌تواند منجر به افزایش حق بیمه بازارسازان شود. ریسک توزیع گاما، که شامل حساسیت گزینه‌ها به تغییرات قیمت می‌شود، بازارسازان را وادار می‌کند استراتژی‌های خود را تنظیم کنند. با افزایش عدم قطعیت ETFهای ETH، آنها احتمالاً حق بیمه را برای پوشش نوسانات شدید قیمت بالقوه افزایش خواهند داد.

ETH هنوز می‌تواند حمایت مطلوبی از بازارسازانی که به دنبال حفظ موقعیت خود در مسیر نزولی هستند، به‌دست آورد. به‌عنوان یکی از رویکردهای موثر برای کاهش ریسک گاما، سازندگان بازار نیز تقویت قیمت‌گذاری خود را برای مواجهه با ریسک دنباله افزایش داده‌اند. گریفین آردرن، رئیس بخش تحقیقات و گزینه‌های BloFin، در گفتگو با BeInCrypto اظهار داشت: به دلیل وجود عدم قطعیت اضافی که توسط صندوق‌های ETF مربوط به ETH ایجاد می‌شود، قیمت‌گذاری برای مقابله با ریسک دنباله در مورد ETH نسبتاً بالاست.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

با استفاده از زبان ساده، سازندگان بازار می‌توانند هزینه بیشتری را از سرمایه‌گذاران دریافت کنند تا در صورتی که قیمت ETH به دلیل اتفاقات غیرعادی و شدید تحت‌تاثیر قرار بگیرد، آنها را محافظت کنند. این به این معناست که سرمایه‌گذاران باید هزینه بیشتری را پرداخت کنند تا شرایط خود را محافظت کرده و از جلوگیری از حدس زدن بیش از حد و کاهش نوسانات اطمینان حاصل کنند.

Ethereum Gamma Level با انقضا. منبع: BloFin Research & Options
Ethereum Gamma Level با انقضا. منبع: BloFin Research & Options

با وجود واقعیت‌ای که مدیریت ریسک می‌تواند با ارائه حمایت و کاهش افت قیمت به استحکام قیمت کمک کند، ممکن است قیمت اتریوم برای بهره‌مندی فوری از راه‌اندازی صندوق‌های معاملاتی مشکل داشته باشد.

پیش‌بینی قیمت ETH: چشم‌انداز صعودهای جدید

قیمت اتریوم در ابتدای ماه، با افزایش بیش از ۳۰ درصد پس از تأیید ETF های نقطه ای ETH، به ۳۳۹۵ دلار رسید. اما این ارز تقریبا نیمی از این ارز با کاهش ۱۳ درصدی ETH در ابتدای ماه از بین رفت. عدم اطمینان پیرامون راه اندازی قیمت، همراه با نشانه های نزولی گسترده تر بازار، باعث کاهش قیمت این ارز شده است و فاصله زیادی تا رسیدن به بالاترین سطح تاریخ ایجاد کرده است.

با نزدیک شدن زمان راه‌اندازی ETF، احتمالاً وضعیت بازار تغییر خواهد کرد. احتمالاً پس از معرفی ETF‌های مربوط به بیت‌کوین، قیمت آن به روند صعودی می‌روید و همینگونه برای اتریوم نیز پیش‌بینی می‌شود که شاهد افزایش قیمت آن خواهیم بود.

اگر قیمت اتریوم قادر باشد به ارتقاء قابل توجهی دست یابد و به حداکثر ۳۸۲۹ دلار افزایش یابد، می تواند حدود ۶۱.۸ درصد بازگشت فیبوناچی را به عنوان نقطه پشتیبانی مورد تبدیل قرار دهد. این خط، که به عنوان حمایت اصلی بازار در حال صعود شناخته می‌شود، می‌تواند به مزایای بیشتری برای اتریوم منجر شود.

تحلیل قیمت اتریوم. منبع: TradingView
تحلیل قیمت اتریوم. منبع: TradingView

هر چند که به دستیابی به یک رکورد بالاترین هنوز دور است، اتریوم حداقل می‌تواند تلاش کند تا به ۴۰۰۰ دلار برسد. این اقدام موفق، می‌تواند کلیدی برای افزایش ارزش آلتکوین باشد.

اگر این اتفاق رخ ندهد، انتظار می رود قیمت اتریوم به طور پایدار زیر ۴۰۰۰ دلار باقی بماند. احتمالاً سطح حمایت در محدوده ۳۷۰۰ تا ۳۸۰۰ دلار قرار خواهد گرفت که نقض این حد می‌تواند منجر به لغو ترند صعودی شود.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من shlhk هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده