آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا رشد کاربران SOL احتمال افزایش قیمت را ایجاد می کند؟

آیا رشد کاربران SOL احتمال افزایش قیمت را ایجاد می کند؟

در حالی که Solana به طور مداوم تعداد امضاکنندگان تراکنش منحصر به فرد را افزایش می دهد، حیات ذاتی بلاکچین آشکار می شود. در طول دو هفته گذشته، قیمت SOL با افزایش شدید معاملات مبادلات غیرمتمرکز واکنش مثبتی نشان داده است.

آیا این شاخص‌ها حرکت قیمت SOL را در یک روند صعودی نگه می‌دارند؟

وضعیت RSI سولانا

شاخص قدرت نسبی سولانا (RSI)، که به طور مداوم در حدود ۴۸ حرکت می‌کند، نشان دهنده فشار فروش محدود است. این نشانگر نشان می‌دهد که سولانا ممکن است در آستانه یک لحظه محوری باشد که برای تغییر جهت قیمت آماده باشد.

RSI ابزاری است که سرعت و بزرگی حرکات قیمت را اندازه‌گیری می‌کند و در مقیاسی از صفر تا ۱۰۰ عمل می‌کند. RSI سولانا در نزدیکی ۴۸ موقعیت دارد که حاکی از یک شیب ظریف از موضع بازار خنثی است.

چنین سطح متعادلی RSI می‌تواند به چندین سناریو برای Solana منجر شود، مانند ادامه الگوی نگهداری در بازار یا ادغام بازار و ثبات در قیمت.

دقت به دارایی‌ها را حفظ کنید و منتظر نشانه‌ها یا محرک‌های قطعی باشید که ممکن است جهت حرکت مهم بعدی قیمت را نشان دهند. با این حال، معیارهای دیگر نشان می‌دهند که در صورت پیش‌بینی ناکامی، روند صعودی با وجود RSI بیش از ۳۰ ادامه پیدا خواهد کرد.

یکی از معیارهای جالب زنجیره‌ای سولانا، تعداد معاملات خیره کننده DEX است که در تاریخ ۱۰ مارس به ۶.۵ میلیون رسید. این بزرگترین تعداد معاملات روزانه DEX در سولانا است که تا کنون ثبت شده است. از سوی دیگر، تعداد معاملات در صرافی‌های غیرمتمرکز در اکوسیستم سولانا به طور مداوم در حال افزایش بوده و از ۲ میلیون در روز بالاتر نمی‌رود. این نشان می دهد که کاربران به طور فزاینده‌ای با dApps در Solana درگیر می‌شوند و این می تواند به افزایش فعالیت و تجارت توکن‌ها در صرافی‌های غیرمتمرکز Solana منجر شود.

یک معیار دیگر مهم برای بررسی در زنجیره، تعداد امضاکنندگان معاملات منحصر به فرد روزانه است. این افزایش پایدار از ژانویه ۲۰۲۴ نشان‌دهنده روند رو به رشد است.به تاریخ ۲۶ فوریه، تعداد ۴۳۲۰۰۰ کاربر ثبت نام کردند، که در تاریخ ۷ مارس به ۸۰۰۰۰۰ نفر رسید و رشد ۸۵ درصدی را نشان داد. این رشد در کمتر از یک ماه برای شبکه‌ای چون سولانا اهمیت دارد. بر اساس این نرخ رشد، در هفته‌های آینده، تعداد کاربران روزانه منحصر به فرد در Solana به ۱ میلیون نفر در کمتر از ۱۴ روز می‌رسد.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که قیمت توکن SOL ممکن است به ۲۰۰ دلار برسد. سطوح مقاومت و حمایت SOL به ترتیب ۱۵۰ دلار و ۱۴۸.۰۰ دلار است که بر اساس حرکات تاریخی آن مشخص شده‌اند. نفوذ به سطح مقاومت ۱۵۰ دلاری می‌تواند به راهی صعودی برای SOL منتهی شود که به قیمت ۲۰۰ دلار برسد. حتی پس از برداشت‌های تعلیق شده توسط بایننس، هیچ تأثیر قابل ملاحظه‌ای بر قیمت SOL مشاهده نشد. در صورتی که SOL نتواند جایگاه بالایی بیشتر از سطح حمایت ۱۴۴ دلار حفظ کند، قیمت ممکن است به ۱۴۰ دلار افت کند و حتی به ۱۳۸ دلار برسد.

تحلیل متقاطع EMA برای دوره‌های زمانی ۲۰، ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ روز نشان می‌دهد که EMAهای کوتاه‌مدت از EMAهای بلندمدت عبور می‌کنند که این یک سیگنال صعودی است. این موارد می‌تواند بینش‌های جالبی در مورد مسیر تغییرات قیمت SOL در بازارهای ارزهای دیجیتال ارائه دهد.می‌تواند در آینده ادامه یابد و به رشد خود ادامه دهد.


منبع:  beincrypto.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده