آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

حجم تراکنش ماهانه سولانا به بالاترین سطح در چند سال گذشته افزایش یافت.😶

حجم تراکنش ماهانه سولانا به بالاترین سطح در چند سال گذشته افزایش یافت.

به گزارش زوم ارز، در ماه ژانویه، بلاکچین سولانا شاهد افزایش قابل توجهی در حجم تراکنش‌ها بود، به طوری که براساس داده‌های داشبورد The Block، حجم تراکنش‌های SOL و توکن‌های SPL در این بلاکچین به ۹۵۱.۹ میلیارد دلار افزایش یافت، نشان از یک افزایش ۹.۳۶٪ نسبت به ماه قبل دارد. با توجه به اینکه هنوز دو روز به پایان ماه باقی مانده است، این رقم ممکن است تغییر کند. این افزایش به میزان ۳۰ درصد نسبت به حجم دسامبر (۷۳۵.۸ میلیارد دلار) نشانگر افزایش قابل توجهی در توان اقتصادی شبکه است و بالاترین میزان در چند ماه گذشته را نشان می‌دهد.

این سطح فعالیت و حجم تراکنش‌ها در بلاکچین سولانا به طور قابل توجهی بیشتر از سال ۲۰۲۳ و بیشتر سال‌های ۲۰۲۲ بوده است. به عنوان مثال، در سپتامبر ۲۰۲۳، حجم تراکنش‌های شبکه سولانا به حداقل ۴۰ میلیارد دلار افزایش یافت.

قیمت سولانا بهبود می یابد

در روز دوشنبه، قیمت سول به بالای ۱۰۰ دلار رسید. این افزایش قیمت در صرافی‌های غیرمتمرکز، به نظر می‌رسد به دلیل افزایش فعالیت معاملاتی جفت‌های توکن WEN اتفاق افتاده است. بر اساس داده‌های Dune Analytics، در ۲۴ ساعت گذشته، پنج اسلات معاملاتی برتر در صرافی‌های غیرمتمرکز، با جفت‌های stablecoin-SOL، stablecoin-WEN و SOL-WEN شکل گرفته است.

داده ها نشان می دهد که پس از استیبل کوین ها، جفت های WEN و SOL بیشتر حجم DEX مبتنی بر Solana را تشکیل می دهند. تصویر: @ilemi، تجزیه و تحلیل تپه.
داده ها نشان می دهد که پس از استیبل کوین ها، جفت های WEN و SOL بیشتر حجم DEX مبتنی بر Solana را تشکیل می دهند. تصویر: @ilemi، تجزیه و تحلیل تپه.

 

این هفته، WEN به کاربران صرافی غیرمتمرکز مشتری سولانا داده شد. Airdrop همچنین برای کاربران تلفن Solana Saga و صاحبان برخی پروژه‌های NFT مبتنی بر Solana باز بود.

سولانا در 24 ساعت گذشته تقریباً 8 درصد افزایش داشته است. تصویر: بلوک.
سولانا در ۲۴ ساعت گذشته تقریباً ۸ درصد افزایش داشته است. تصویر: بلوک.

 

انحلال ها پس از صعود سولانا افزایش یافت

بر اساس صفحه قیمت بلاک، در ۲۴ ساعت گذشته، سول بهترین عملکرد را نشان داد و تقریباً ۸ درصد افزایش قیمت را به دست آورد.

در این بازه زمانی، نوسانات قیمت سول باعث انحلال قابل توجهی از موقعیت‌های فروش در صرافی‌های متمرکز شد. این نوسانات باعث انحلال حدود ۹.۹ میلیون دلار شد که بیشترین مقدار آن (تقریباً ۸ میلیون دلار) مربوط به شورت‌ها بودند.

به گزارش CoinGlass، در ۲۴ ساعت گذشته، بازار کل کریپتو بیش از ۷۹ میلیون دلار ارزش موقعیت‌های فروش را از دست داد که در کل به ۱۱۸ میلیون دلار نقدینگی در صرافی‌های متمرکز منجر شد.


منبع: theblock.co

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده