آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

DEXهای سولانا با عملکرد بهتر از اتریوم، تراکنش‌های سریع و ارزان را فراهم می‌کنند.

DEXهای سولانا با عملکرد بهتر از اتریوم، تراکنش‌های سریع و ارزان را فراهم می‌کنند.

به گزارش زوم ارز، اطلاعات اخیر نشان می‌دهد که صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر Solana به طور قابل توجهی در یک معیار کلیدی جایگاه اتریوم را در برخی از نواحی به دست آورده اند. این وضعیت باعث ایجاد انتظارات و احساسات مثبت درباره اکوسیستم Solana شده است.

Solana DEX بهتر از اتریوم است

براساس داده‌های DeFiLlama، صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر سولانا در حجم معاملات روزانه به تغییری در مقایسه با صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم رسیده‌اند. در طول ۲۴ ساعت گذشته، حجم معاملات سولانا به میزان ۱.۱۴ میلیارد دلار می‌رسد که از حجم معاملات ۱.۱۳۳ میلیارد دلاری صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم پیشی گرفته است.

این موفقیت برای اولین بار در دسامبر سال ۲۰۲۳ رخ داد، زمانی که حجم روزانه صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر سولانا به ۱.۴۷۵ میلیارد دلار رسید و از حجم معاملات ۱.۱۶۴ میلیارد دلاری صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم پیشی گرفت. این افزایش علاقه معامله‌گران به اکوسیستم سولانا نشان‌دهنده تمایل و اعتماد آنان به این پلتفرم است.

Solana در حجم 24 ساعته DEX از اتریوم پیشی گرفت. منبع: DeFiLlama
Solana در حجم ۲۴ ساعته DEX از اتریوم پیشی گرفت. منبع: DeFiLlama

 

Solana در طی هفته گذشته نیز شاهد یک تغییر مثبت به میزان +۳۷.۶۷٪ در حجم معاملات خود بود. با این حال، داده‌ها نشان می‌دهد که اتریوم همچنان در معیار حجم معاملات هفتگی بالاتر از سولانا قرار دارد، به ترتیب با حجم معاملات ۷.۸۵۲ میلیارد دلار برای اتریوم و ۶.۱۱۳ میلیارد دلار برای سولانا.

علاوه بر این، داده‌های CoinGecko نشان می‌دهد که DEXهای Jupiter و Orca مبتنی بر سولانا جزو ۳ صرافی غیرمتمرکز بزرگ از نظر حجم معاملات در ۲۴ ساعت گذشته هستند. همانطور که نمودار زیر نشان می‌دهد، Jupiter با حجم روزانه ۶۱۴ میلیون دلار در رتبه اول قرار دارد، در حالی که Orca با حجم معادل ۳۸۰ میلیون دلار به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

Uniswap V3 برای اتریوم با حجم روزانه ۶۳۶ میلیون دلار در صدر جدول قرار می‌گیرد. داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که Raydium نیز در میان ۱۰ DEX برتر از نظر حجم معاملات در ۲۴ ساعت گذشته قرار دارد.

Jupiter و Orca جزو 3 صرافی غیرمتمرکز برتر در حجم معاملات 24 ساعته هستند. منبع: CoinGecko
Jupiter و Orca جزو ۳ صرافی غیرمتمرکز برتر در حجم معاملات ۲۴ ساعته هستند. منبع: CoinGecko

 

تازه‌ترین پیشرفت‌های SoSo Value، یک پلتفرم تحقیقاتی، از افزایش قابل توجهی در تعداد مشتریان و افزایش ماهانه کاربران خود گزارش داده است. این افزایش، به عنوان یکی از عوامل کلیدی در افزایش فعالیت در اکوسیستم سولانا، توجه و فعالیت تجاری قابل توجهی را به این اکوسیستم جلب کرده است.

این پیشرفت‌های اخیر نشان می‌دهد که اکوسیستم DeFi سولانا در حال رشد و توسعه سالمی است.

Solana’s Price Action

با توجه به ارائه بخش‌های میم‌ها، ایردراپ‌ها و تراکنش‌های سریع به کاربران، علاقه به سولانا افزایش یافته است. این عوامل باعث شده است تا توکن بومی سولانا قلمروی خود را که قبلاً از دست داده بود، به دست آورد.

با این حال، در حالی که سولانا در بازه‌های زمانی کوتاه مدت از DEX اتریوم پیشی گرفته است، اتریوم همچنان به عنوان پادشاه DeFi به شمار می‌رود و دومین ارز دیجیتال با ارزش بازار است. نمودار نشان می‌دهد که DEX مبتنی بر اتریوم بیش از ۶ میلیارد دلار از ارزش قفل شده  در اختیار دارد.

این تکه داده نشان می‌دهد که اکوسیستم اتریوم انعطاف پذیری بالایی در حفظ موقعیت خود به عنوان پادشاه DeFi دارد، اما برای سولانا نویدبخش است. اگر روند روزانه گسترش یابد، بلاکچین سولانا با رشد سریع می‌تواند توجه و علاقه بیشتری را به خود جلب کند.

با وجود برخی نوسانات در چند هفته اخیر، قیمت سولانا در ماه گذشته در محدوده قیمتی ۹۰ تا ۱۰۰ دلار قرار گرفته است. براساس داده‌های CoinGecko، قیمت SOL در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۹ درصد و در ۷ روز گذشته ۶.۳ درصد افزایش یافته است.


منبع: newsbtc.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده