آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بررسی SOL در مقابل ETH: کدام برنده می شوند؟

بررسی SOL در مقابل ETH: کدام برنده می شوند؟

بررسی SOL در مقابل اتریوم: کدام برنده می شوند؟

با توجه به گزارش زوم ارز،

در عالم ارزهای رمزنگاری، Solana (SOL) و Ethereum (ETH) به عنوان دو نیروگر قدرتمند در زمینه بلاک‌چین برجسته هستند و هر یک دنبال کردن برتری در این رقابت هستند.

اخیراً، توجه به نسبت SOL/ETH جلب شده که نشان‌دهندهٔ یک روند مثبت به نفع Solana است. افزایش این نسبت نشان می‌دهد که قیمت SOL ممکن است توانایی عملکرد بهتر نسبت به Ethereum را داشته باشد.

با توجه به گفته یکی از بنیان‌گذاران Glassnode که با نام “negentropic” شناخته می‌شود، نسبت SOL/ETH به تدریج از اواخر سال ۲۰۲۴ کاهش یافته است.

افزایش نسبت SOL/ETH نشان‌دهندهٔ افزایش ارزش Solana نسبت به Ethereum است. Negentropic با ترسیم نموداری این مسیر را نمایش می‌دهد و پیش‌بینی می‌کند که نسبت SOL/ETH ممکن است به ۰.۷۶ یا حتی بالاتر برسد.

با افزایش این نسبت، Negentropic معتقد است که قیمت Solana ممکن است بهتر از Ethereum عمل کند.

تازه‌ترین جمع‌شدن Solana (SOL)، پنجمین ارز دیجیتال پرارزش براساس ارزش بازار، منجر به افزایش ارزش آن در هفته‌های اخیر شده است. این افزایش همراه با رشد سایر بخش‌های بازار بوده و روند رو به بالا ادامه داده تا قیمت SOL در دسامبر به بالای ۱۲۰ دلار رسیده و سپس مدتی در معاملات هایل خود کاهش یافته است.

قیمت‌های Solana در هفته‌های گذشته به بار اولین‌ باری که این نسبت افزایش یافته که این نتیجه به نحو منطقی نشان می‌دهد که ارزش سولانا نسبت به اتریوم در حال افزایش است.

از دسامبر ۲۰۲۱، قیمت Solana به بیش از ۲۰۰ دلار رسید. در تاریخ ۱۸ مارس، Solana به بالاترین مقدار ۲۱۰ دلاری خود رسید. این اتفاق چهار روز پس از رسیدن بیت‌کوین به بالاترین قیمت تاریخی ۷۳،۸۳۵ دلار و اتریوم فراتر از ۴،۰۰۰ دلار افتاد. Solana، همانند سایر ارزهای اصلی، پس از رسیدن به نقطه بالای خود، قیمت خود را از دست داد و در تاریخ ۲۰ مارس به کمترین سطح ۱۶۲ دلاری خود رسید. با این حال، در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت این ارز مجدداً افزایش یافت و به ۱۹۲ دلار رسید. افزایش قیمت Solana همراه با افزایش فعالیت‌های معاملاتی مالی غیرمتمرکز (DeFi) و افزایش میم‌کوین‌های مبتنی بر Solana به وجود آمده است. Solscan اعلام کرده است که در تاریخ ۲۴ مارس، ۶۵۶۸ توکن جدید بر اساس استاندارد توکن SPL در Solana ایجاد شده و ۱۷۷۷ NFT جدید ساخته شده است.

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید