آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

رشد بیشتر سولانا از اتریوم، آیا در روزهای آینده به افزایش خود ادامه دهد

رشد بیشتر سولانا از اتریوم، آیا در روزهای آینده به افزایش خود ادامه دهد

رشد بیشتر سولانا از اتریوم، آیا در روزهای آینده به افزایش خود ادامه دهد

به گزارش زوم ارز، Solana (SOL) بهترین عملکرد ۲۴ ساعته در لیست ۱۰ با ارزش ترین ارزهای دیجیتال بود. با توجه به CoinMarketCap، Ethereum-Killer با افزایش روزانه ۳.۹۴ درصدی به قیمت ۱۸.۸۲ دلار در زمان انتشار رسید. این بر بزرگ‌ترین سودآور بعدی یعنی اتریوم (ETH) غلبه می‌کند که تنها ۱.۷۱ درصد افزایش قیمت را در همین دوره ثبت کرد.

بیشتر بخوانید: جهت مطالعه اخبار ارز دیجیتال کلیک نمایید.

عملکرد قیمتی چشمگیر آلت کوین با این واقعیت که FTX سقوط کرده اخیراً مجوز انحلال دارایی‌های ارز دیجیتال خود را که شامل مقدار زیادی SOL می‌شود، دریافت کرده است. علیرغم فروش احتمالی، سرمایه گذاران و معامله گران قیمت SOL را به عنوان فرصتی برای خرید شناسایی کردند که برای رد کردن آن خیلی خوب بود.

نمودار روزانه برای SOL/USDT (منبع: TradingView)
نمودار روزانه برای SOL/USDT (منبع: TradingView)

از نقطه نظر فنی، قیمت SOL در روز سه‌شنبه زمانی که سعی کرد سطح حمایت بحرانی ۱۷ دلار را پشت سر بگذارد، با آزمون قابل توجهی روبرو شد. با این حال، سرمایه گذاران صعودی با موفقیت از این سطح دفاع کردند که منجر به افزایش فعالیت خرید شد.

در نتیجه، قیمت آلتکوین از سطح حمایت برگشت و روند مثبتی را آغاز کرد که طی چند روز بعد ادامه یافت. علاوه بر این، در زمان انتشار، شاخص‌های فنی به احتمال ادامه این حرکت صعودی در ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده اشاره می‌کردند.

در ۴۸ ساعت گذشته، شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) از میانگین متحرک ساده (SMA) عبور کرد که منجر به یک سیگنال فنی صعودی قابل توجه شد. این سیگنال نشان می دهد که احساسات صعودی غالب است.

علاوه بر این، یکی دیگر از پرچم‌های فنی صعودی مهم دیگر در آستانه فعال شدن در نمودار روزانه SOL بود. در زمان انتشار، خط واگرایی میانگین متحرک (MACD) در تلاش بود از بالای خط سیگنال MACD عبور کند. اگر این دو خط از هم تلاقی کنند، نشان دهنده یک معکوس صعودی در روند SOL است.

با وجود این نشانه‌های دلگرم‌کننده، یک خط روند نزولی وجود دارد که قبل از اینکه معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بتوانند با اطمینان وارد موقعیت‌های خرید آلت‌کوین شوند، قیمت SOL باید از آن پیشی بگیرد. این خط روند نزولی در نمودار روزانه SOL طی چند هفته گذشته ایجاد شده است، در این مدت قیمت به طور مداوم بالاترین سطح پایین‌تری را ایجاد می‌کند.

قابل توجه، این خط روند با خط میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (EMA) که در حال حاضر حدود ۲۱.۱۳ دلار است، همسو می‌شود. در نتیجه، قیمت SOL باید یک شمع روزانه بالاتر از این شاخص فنی خاص بسته شود تا از روند نزولی میان مدت رهایی یابد.

دستیابی به این امر به طور بالقوه زمینه را برای تلاش برای تبدیل سطح مقاومت ۲۵ دلاری به حمایت در روزهای آینده فراهم می کند. متعاقباً، قیمت ارز دیجیتال مسیر روشنی برای صعود به نقطه عطف بعدی در ۳۵ دلار خواهد داشت.

 

با این حال، در یک سناریوی جایگزین که قیمت SOL در هفته آینده با مقاومت خط متحرک متحرک ۱۰۰ روزه مواجه می شود و نمی تواند یک شمع روزانه بالای آن را تضمین کند، خطر بازبینی سطح حمایت ۱۷ دلاری که قبلا ذکر شد وجود دارد. اگر فشار فروش ادامه یابد، قیمت SOL ممکن است به زیر این سطح بحرانی کاهش یابد و به طور بالقوه به ۱۲.۷۵ دلار نیز برسد.


منبع: coinedition.com

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها