آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز اسکیل نتورک چیست؟ | آینده ارز اسکیل نتورک

ارز اسکیل نتورک SKL چیست؟

ارز اسکیل نتورک SKL چیست؟ اول از همه باید بگوییم که این ارز دیجیتال، توکن ارائه شده شبکه اسکیل یا Skale Network است. یکی از مشکلاتی که شبکه اتریوم با آن روبرو است، مقیاس پذیری می باشد. هدف شبکه اسکیل Skale Network حل این مشکلات پیرامون مقیاس پذیری اتریوم است. در واقع شبکه اسکیل Skale Network یک راه حل مناسب برای کارمزدهای تراکنش برنامه های غیرمتمرکز DApp ایجاد کرده است.

آیا با نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال SKL آشنا هستید؟ آیا می دانید چه کیف پول هایی از رمز ارز اسکیل نتورک SKL پشتیبانی می کنند؟ ما در این مقاله به بررسی همه موارد در ارتباط با ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL خواهیم پرداخت. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL چیست؟

ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL چیست؟
ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL چیست؟

رمز ارز SKL توکن بومی شبکه اسکیل یا Skale Network است. SKL یک توکن کاربردی است که برای پشتیبانی از استقرار برنامه و امنیت شبکه استفاده می شود. توسعه دهندگان، بلاکچین های مستقل یا SKALE Chains را با توکن های SKL برای اجرای DApp های خود خریداری کنند.

رمز ارز SKL یکی از توکن های با استاندارد ERC777 است. ERC777 یک استاندارد توکن مبتنی بر اتریوم است که با استاندارد ERC-20 سازگار است. این به این معناست که برنامه های اتریوم با پشتیبانی ERC-20 همچنین می توانند از توکن های ERC777 پشتیبانی کنند.

هدف این استاندارد بهبود برخی از کاستی های ERC-20 است. اما این استاندارد مشکلاتی را به همراه دارد. برای مثال یکی از معایب استانداردهای ERC777 این است که ایجاد یک توکن ERC777 جدید می تواند از نظر کارمزد گس نسبتا گران باشد. شبکه اسکیل Skale Network به دلیل عملکردهای پشتیبانی شده توسط استاندارد ERC777 قادر به استفاده از SKL برای استیکینگ است.


معرفی شبکه اسکیل یا Skale Network

معرفی شبکه اسکیل یا Skale Network
معرفی شبکه اسکیل یا Skale Network

شبکه اسکیل یا Skale Network یک راه حل مقیاس پذیری لایه ۲ برای شبکه اتریوم است که توسعه دهدنگان را قادر می سازد با مهاجرت به خارج از زنجیره اصلی و به سایدچین های جانبی تحت مدیریت اسکیل SKALE، ازدحام را در شبکه اصلی اتریوم کاهش دهند.

اسکیل امکان استفاده از برنامه های غیرمتمرکز dApp را در محیطی مطمئن، با بازدهی بالا و مقرون به صرفه از طریق استفاده از بلاکچین های اسکیل مستقل و اختصاصی dApp فراهم می کند. توسعه دهندگان هزینه ایجاد این بلاکچین ها را با استفاده از توکن بومی شبکه اسکیل یعنی SKL پرداخت می کنند. توکن SKL همچنین برای مدیریت پلتفرم استفاده می شود.

زیرساخت اسکیل باعث ایجاد “شبکه های جانبی الاستیک” با کارکرد بالا و تاخیر کم می شود که با اتریوم قابل همکاری هستند. و حجم تراکنش های قابل انجام را به طور موثر از طریق شبکه اتریوم افزایش می دهد. با استفاده از این مکانیزم، اسکیل باعث بهبود عملکرد می شود. شبکه های جانبی اسکیل همچنین با کاهش ازدحام، مقیاس پذیری شبکه اصلی اتریوم را به طور کلی بهبود می بخشند. قبل از بررسی ویژگی های شبکه اسکیل Skale Network، درک نحوه عملکرد سایدچین ها در اکوسیستم بلاکچین ضروری است.


معرفی سایدچین ها Sidechains در شبکه اسکیل Skale Network

معرفی سایدچین ها Sidechains در شبکه اسکیل Skale Network
معرفی سایدچین ها Sidechains در شبکه اسکیل Skale Network

سایدچین ها به عنوان بلاکچین مستقل عمل می کنند که با شبکه اصلی یا زنجیره اصلی خود ادغام می شوند. سایدچین ها Sidechains از یک ارتباط دو طرفه بین دو شبکه برای حفظ ارتباطات قراردادهای هوشمند استفاده می کنند. به همین دلیل انها را قابل همکاری می سازد.

یه عنوان مثال، توسعه دهنده ای که روی سایدچین اتریوم کار می کند دسترسی به شبکه اصلی اتریوم را حفظ می کند و بالعکس. رایج ترین عملکرد سایدچین، همانطور که Skale نشان می دهد، شامل دسته بندی تراکنش های شبکه و اجرای آنها در سایدچین قبل از بازگشت آنها به زنجیره اصلی است. این موضوع باعث افزایش سرعت و مقیاس پذیری شبکه اصلی می شود.

زنجیره های جانبی یا سایدچین ها می توانند مزایای متعددی را در صورت پیوستن به زنجیره های اصلی ارائه دهند:

  1. سایدچین ها توسعه دهندگان را قادر می سازند تا نرم افزارهای جدید را بدون خطر تاثیر روی زنجیره اصلی آزمایش کنند.
  2. توسعه دهندگان می توانند dAppها را روی زنجیره های جانبی مستقر کنند تا ازدحام در زنجیره اصلی کاهش یابد. به عنوان مثال، در زمان ازدحام شبکه هزینه گس اتریوم افزایش می یابد و تراکنش ها را پر هزینه و وقت گیر می کند. سایدچین ها فعالیت شبکه را از زنجیره اصلی خارج می کند، که کارمزد گس را کاهش می دهد و در کل بهبود می یابد. ۳.به عنوان بلاکیچن های مستقل، سایدچین ها مسئول امنیت خود هستند. در صورت هک شدن، فقط سایدچین یا زنجیره جانبی آسیب پذیر است. هیچ تاثیری بر زنجیره اصلی وجود ندارد.

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران اسکیل نتورک Skale Network

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران اسکیل نتورک Skale Network
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران اسکیل نتورک Skale Network

 از جمله بنیاگذاران شبکه اسکیل، Stan Kladko و Jack O′Holleran می باشند که توسط دوستان در سال ۲۰۱۷ با یکدیگر ارتباط برقرار کردند. هر دو به دنبال ایجاد برنامه های غیرمتمرکز بودند و به مسائل مشابهی برخورد کردند.

Stan Kladko معماری و مکانیک اولیه اسکیل SKALE را به عنوان راهی برای مقیاس بندی برنامه های مختلف مورد استفاده خود ارائه کرد. در طول همکاری های اولیه او با جک، انها متوجه شدند که یک فرصت بالقوه در بازار برای ایجاد یک لایه جدید با توان بالا وجود دارد که می تواند در کنار اتریوم کار کند و به dAppهای جدید اجازه دهد تا بر تنگناهای مقیاس بندی غلبه کنند. بلاکچین های موجود به راه حل مقیاس بندی نیاز داشتند زیرا بازار برنامه های غیرمتمرکز جدید مانند صرافی های غیرمتمرکز، به سرعت در حال رشد بود.

در آن زمان اسکیل SKALE متولد شد. در ۱ ژانویه ۲۰۱۸، جک و استن به طور رسمی پروژه اسکیل را راه اندازی کردند. اسکیل در ادامه از چندین سرمایه گذار دیگر در زمینه رمزنگاری و بلاکچین پشتیبانی کرد. اسکیل اولین فاز شبکه اصلی خود را در ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ راه اندازی کرد که یک نسخه محدود بود.


عملکرد شبکه اسکیل یا اسکیل نتورک Skale Network چگونه است؟

عملکرد شبکه اسکیل یا اسکیل نتورک Skale Network چگونه است؟
عملکرد شبکه اسکیل یا اسکیل نتورک Skale Network چگونه است؟

اول از همه باید بگوییم که محور پروژه شبکه اسکیل Skale Network استفاده از زنجیره های جانبی الاستیک است. سایدچین های الاستیک به عنوان بلاکچین مستقل عمل می کنند که با محیط بلاکچین دیگری ادغام شده اند. کاربران می توانند زنجیره های جانبی را متناسب با نیاز خود تعریف کنند و به همین دلیل است که این ساختارها “زنجیره های جانبی یا سایدچین های الاستیک” نامیده می شوند.

توسعه دهندگان می توانند زنجیره های جانبی را که می خواهند برای DAppها استفاده کنند و مطابق با مشخصات خاص تنظیم کنند. هنگامی که زنجیره جانبی یا سایدچین تعریف شد، توسعه دهندگان می توانند از آن برای برای توسعه و میزبانی برنامه های غیرمتمرکز استفاده نمایند.

قراردادهای هوشمند روی سایدچین با قراردادهای اصلی ارتباط برقرار می کنند، به این ترتیب است که قبلیت همکاری بین پلتفرم اتریوم و سایدچین های اسکیل SKALE برقرار می شود. در حالی که از زنجیره های جانبی یا سایدچین های الاستیک استفاده می کنند، کاربران همچنان می توانند به شبکه اصلی اتریوم دسترسی داشته باشند.

اسکیل SKALE همچنین می تواند تراکنش ها را از طریق زنجیره های جانبی انجام دهد، چندین تراکنش را به طور همزمان اعتبارسنجی کرده و سپس آنها را برای تایید به اتریوم بازگرداند. به این ترتیب شبکه اسکیل یا اسکیل نتورک به سرعت بخشیدن به تراکنش ها در مواقع ازدحام شبکه کمک می کند. زنجیره های جانبی اسکیل همچنین برای آزمایش DAppها مناسب هستند زیرا DApp در جلوی شبکه اصلی در صورت بروز باگ یا خرابی تحت تاثیر قرار نمی گیرد.


بررسی ویژگی های شبکه اسکیل یا اسکیل نتورک Skale Network

بررسی ویژگی های شبکه اسکیل یا اسکیل نتورک Skale Network
بررسی ویژگی های شبکه اسکیل یا اسکیل نتورک Skale Network

در این قسمت از مقاله به بررسی ویژگی های شبکه اسکیل یا اسکیل نتورک خواهیم پرداخت. در واقع با هم بررسی خواهیم کرد که چه چیزی این شبکه را منحصر به فرد ساخته است.

چیزی که شبکه اسکیل را منحصر به فرد می کند، توانایی آن در ارائه هزینه های کاهش یافته برای عملیات DAppها در هنگام ازدحام در شبکه اتریوم است. یعنی زمانی که قیمت گس افزایش می یابد و دسترسی به DAppها سخت می شود. منحصر به فرد بودن این پروژه همچنین در این واقعیت منعکس شده است که اسکیل SKALE یک توان عملیاتی سریع برای انجام تراکنش ها ارائه می دهد و روند تایید را در زمان ترافیک بالا در پلتفرم سرعت می بخشد.

اسکیل همچنین یک محیط مقیاس پذیر ایجاد می کند که در آن کاربران می توانند ویژگی های جدید را بدون تاثیر بر شبکه اصلی در موارد ناکارآمدی یا اشکالات آزمایش کنند. تراکنش های سریع تر، مقیاس بندی موثر، توان عملیاتی سریع و تاخیر کم عناصری هستند که اسکیل را به پروژه ای منحصر به فرد تبدیل می کنند.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL

در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱ آبان ۱۴۰۰ قیمت ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL برابر با ۰.۳۳۶۴۳۷ دلار آمریکا است. حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت برابر با ۳۱،۳۲۰،۷۳۱ دلار می باشد.

طبق بررسی های انجام شده ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL در ۲۴ ساعت گذشته ۳.۵۸ درصد کاهش قیمت داشته است. همچنین لازم به ذکر است که این رمز ارز در حال حاضر در رتبه ۱۱۸ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد و در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما می توانید روند قیمت این ارز دیجیتال را مشاهده نمایید:

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL

خرید ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL چگونه است؟

خرید ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL چگونه است؟
خرید ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL چگونه است؟

اولین کاری که برای خرید ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL باید انجام دهید، این است که به بررسی صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز بپردازید. شما می توانید صرافی های آنلاین خارجی که از ارز دیجیتال اسکیل SKL نتورک پشتیبانی می کنند در سایت کوین مارکت کپ مشاهده نمایید. پس از انتخاب یک صرافی مطمئن و ثبت نام در آن می توانید اقدام به خرید کنید.

لازم به ذکر است که کاربران ایرانی می توانند به دلیل تحریمات موجود در ابتدا یکی از استیبل کوین ها را خریداری نموده، سپس آن را در صرافی مورد نظر به ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL تبدیل کنند. صرافی هایی که در ادامه نام می بریم از جمله صرافی های آنلاین خارجی هستند که از ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL پشتیبانی می کنند.

  1. Binance
  2. Coinbase
  3. KuCoin
  4. FTX
  5. Huobi Global

فروش ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL چگونه است؟

فروش ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL چگونه است؟
فروش ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL چگونه است؟

در صورتی که قصد فروش ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL را دارید، می توانید همانند خرید آن از صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز استفاده کنید. دقت نمایید که صرافی انتخابی شما از امنیت کامل برخوردار باشد.

پس از بررسی صرافی و در نظر گرفتن تمامی جوانب، اقدام به ثبت نام و احراز هویت نموده و رمز ارز اسکیل نتورک SKL را به فروش برسانید. صرافی هایی که در قسمت قبلی مقاله معرفی نمودیم، می توانند برای فروش رمز ارز اسکیل نتورک SKL مورد استفاده قرار گیرند. علاوه بر صرافی هایی که در قسمت قبلی مقاله نام برده شد، صرافی های دیگری همچون صرافی CoinTiger، صرافی CoinEx و صرافی BitMart از رمز ارز اسکیل نتورک پشتیبانی می کنند.


کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL

اولین چیزی که پس از خریداری ارزهای دیجیتال مورد نیاز است، کیف پول می باشد. کیف پول ها می توانند به عنوان وسیله ای برای ذخیره سازی رمز ارزهای شما مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه مطالب به معرفی چند نمونه از کیف پول های پشتیبانی کننده رمز ارز SKL خواهیم پرداخت:

۱.کیف پول متامسک MetaMask

کیف پول متامسک را کاربران می توانند به عنوان افزونه ای بر روی مرورگرهای کروم و فایرفاکس نصب نمایند. همچنین این کیف پول قابلیت نصب بر روی تلفن همراه را دارد و برای نسخه های اندروید و ios در دسترس است.

۲.کیف پول تراست Trust

در صورتی که قصد استفاده از کیف پول های نرم افزاری برای ذخیره سازی ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL را دارید، کیف پول تراست گزینه مناسبی است. شما می توانید کیف پول تراست را بر روی تلفن همراه خود نصب نموده و به راحتی از ان استفاده کنید.

۳.کیف پول سیف پل SafePal

یکی دیگر از کیف پول های نرم افزاری که از رمز ارز اسکیل نتورک SKL پشتیبانی می کند، کیف پول سیف پل است. این کیف پول موبایلی نیز برای نسخه های اندروید و ios تلفن همراه در دسترس است.


آیا ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL استخراج می شود؟

شاید تا اینجای مقاله برای شما هم سوال پیش آمده باشد که ایا رمز ارز اسکیل نتورک SKL استخراج می شود؟ در اینجا ما به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

شبکه اسکیل یا اسکیل نتورک Skale Network که شبکه ارائه دهنده توکن SKL است از الگوریتم اثبات سهام یا PoS استفاده می کند. با این وجود می توان نتیجه گرفت که این ارز دیجیتال قابلیت استخراج ندارد. و تنها راه سرمایه گذاری در بستر این رمز ارز، خرید ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL از صرافی ها می باشد.


آینده ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL چگونه است؟

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله گفته شد، اسکیل از فناوری زنجیره های جانبی الاستیک استفاده می کند که کاربران و توسعه دهندگان می توانند آن ها را برای توسعه ساخت برنامه های غیرمتمرکز تنظیم کنند. اسکیل نیز ارزش خود را از این واقعیت می گیرد.

در واقع ارزش ذاتی اسکیل از طریق موارد استفاده و فناوری آن تعیین می شود. اما ممکن است که ارزش بازار اسکیل همواره با نوساناتی همراه باشد و تحت تاثیر عوامل متعددی قرار گیرد. از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت رمز ارز اسکیل نتورک می توان به فعالیت تیم توسعه دهنده، ارتقاء و به روزرسانی، پیشرفت ها، ویژگی های جدید، مشارکت ها و سایر رویدادهای مهم اشاره کرد.

با این حال می توان نتیجه گرفت که با رشد و توسعه شبکه اسکیل، رمز ارز SKL نیز از آینده خوبی برخوردار باشد. اما تیم زوم ارز به شما پیشنهاد می کند که قبل از سرمایه گذاری بررسی های لازم را در ارتباط با این ارز دیجیتال انجام دهید.


کلام پایانی

به طور کلی در این مقاله به معرفی ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL و شبکه ارائه دهنده آن یعنی اسکیل نتورک Skale Network پرداختیم. شبکه اسکیل راه موثری را برای توسعه دهندگان DApp به منظور آزمایش، میزبانی و ایجاد برنامه های غیرمتمرکز در یک محیط بسیار مقیاس پذیر ارائه می دهد که در آن توسعه دهندگان می توانند مشخصات زنجیره جانبی یا سایدچین را تنظیم و سفارشی کنند.

به علاوه شما می توانید با خواندن این مقاله با کیف پول ها و صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال اسکیل نتورک SKL آشنا شوید. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کافی را در ارتباط با رمز ارز اسکیل نتورک SKL در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز اسکیل نتورک” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده