آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

هشدار فشار کوتاه در هفته آینده: دو ارز دیجیتال با پتانسیل پامپ

1708762251-88b2e798fa1a942194b1d045d996ddbf7ac44bca.jpg

هشدار فشار کوتاه در هفته آینده: دو ارز دیجیتال با پتانسیل پامپ

به گزارش زوم ارز، در بازار ناپایدار ارزهای دیجیتال، هر پوزیشن فروش تازه افتتاح شده، فشاری کوتاه را به خود اعمال می‌کند، زیرا نقدینگی را پشت سر می‌گذارد. به عبارت دیگر، فروشندگان کوتاه‌مدت ارزهای دیجیتال را به صورت امانت می‌گیرند و آنها را در بازار به فروش می‌رسانند، سپس با قیمت‌های پایین‌تر آنها را مجدداً خریداری کرده و سود کسب می‌کنند. این فرایند در زمانی صورت می‌گیرد که آنها به طور داوطلبانه یا ناخواسته موقعیت را می‌بندند.

با این حال، معامله‌گران وثیقه را پشت سر می‌گذارند و در صورتی که ارز رمزنگاری کوتاه شده پمپ شود، برای حفظ قیمت توافق شده، توافق را انحلال می‌کنند. یک پمپ، باعث این انحلال می‌شود، موقعیت معامله‌گران را می‌بندد، دارایی را دوباره خریداری می‌کند و قیمت را به بالا می‌برد. این فشار کوتاه را ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید: جهت مطالعه اخبار ارز دیجیتال کلیک نمایید.

پتانسیل عظیم پامپ برای Chainlink

Chainlink در حال حاضر یکی از بزرگترین پتانسیل‌های فشار کوتاه در بازار دیجیتال است و دارای نقدینگی قابل توجه در سطوح قیمت بالا است.

با توجه به شرایط فعلی، ۲۰.۴۱ دلار می‌تواند هدف نهنگ‌ها و بازارسازان باشد که در این موقعیت‌های کوتاه، با انحلال ۱۱۵,۰۰۰ دلار سود کسب می‌کنند. قیمت LINK در حال حاضر زیر ۱۸ دلار معامله می‌شود، که نشان‌دهنده بیش از ۱۳٪ پتانسیل پمپ برای هفته آینده است.

نمودار Chainlink
نمودار Chainlink

با این حال، معامله‌گران Chainlink می‌توانند موقعیت خرید را کمی پایین‌تر از قیمت‌های فعلی، قبل از حرکت به سمت بالا، نقد کنند. این عمل باعث افزایش موقعیت‌های کوتاه و احتمال فشار کوتاه می‌شود.

بیت‌کوین به زودی دچار یک فشار کوتاه می‌شود

در مرحله بعدی، بیت کوین به عنوان رهبر بازار وجود دارد. در حال حاضر، بیت کوین در محدوده ای از تثبیت قرار دارد، به این معنی که نقدینگی کمی در هر دو جهت در دسترس است.

در بازه زمانی هفتگی، مشاهده می‌کنیم که بیت کوین دارای یک نقشه حرارت مشابه با Chainlink است، با برخی استخرهای نقدینگی کوچکتر کمی کمتر از سطح فعلی. همچنین، بیشترین انحلال‌ها مربوط به منطقه ۵۴۴۰۰ دلاری هستند که حدود ۸۰۰ میلیون دلار نقدینگی مرتبط با آنها وجود دارد.

نمودار بیت کوین
نمودار بیت کوین

فشار کوتاه در هفته آینده می‌تواند قیمت بیت کوین را بیش از ۶ درصد افزایش دهد و فروشندگان کوتاه مدت می‌توانند در زمان صعود قیمت، نقدینگی بیت کوین را عملی کنند.

با این حال، داشتن این استخرهای نقدینگی نمی‌تواند رویداد انحلال را تضمین کند. قیمت ارزهای دیجیتال تحت تأثیر عوامل متعددی قرار دارد و بازار همواره در حال تغییر است، با باز و بسته شدن موقعیت‌های معامله‌گران. بنابراین، سرمایه‌گذاران باید با احتیاط در این بازی شرکت کرده و در عین حال خطراتی که با آن مواجه هستند را درک کنند.

منبع: finbold.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده