آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش صرافی شیبا سواپ Shibaswap

آموزش صرافی شیبا سواپ Shibaswap

آموزش صرافی شیبا سواپ Shibaswap، در این مقاله تیم زوم ارز قصد دارد به معرفی و نحوه کار با یکی از صرافی های غیرمتمرکز به نام شیبا سواپ Shibaswap بپردازد. شیبا سواپ یکی از سرویس های اکوسیستم شیبا اینو Shiba Inu می باشد. در یک عبارت کوتاه می توان شیبا سواپ را یک صرافی غیرمتمرکز معرفی نمود که به پلتفرم شیبا اینو وابسته است.

در این مقاله شما می توانید با پلتفرم شیبا سواپ Shibaswap به طور کامل آشنا شوید. همچنین به بررسی تاریخچه، معرفی بنیانگذاران، بررسی خدمات این پلتفرم، معرفی توکن های ارائه شده توسط شیبا سواپ Shibaswap و همچنین نحوه کار با این صرافی خواهیم پرداخت. برای شناخت کامل صرافی شیبا سواپ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.


آموزش ویدیویی صرافی شیباسواپ


معرفی صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ Shibaswap

معرفی صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ Shibaswap
معرفی صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ Shibaswap

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان نمودیم، شیبا سواپ یک صرافی غیرمتمرکز می باشد که به پلتفرم شیبا اینو وابسته است. این صرافی غیرمتمرکز توسط طرفداران شبکه شیبا اینو راه اندازی شده است. شیبا اینو یکی از میم کوین ها است که برای این دسته از ارزها، جامعه ای از طرفداران امری مهم تلقی می شود. شیبا اینو در سال ۲۰۲۰ توسط فردی ناشناس با نام ری‌اوشی به بازار ارزهای دیجیتال، معرفی شد. این پروژه در نظر داشت تا اکوسیستم غیرمتمرکزی را ایجاد نماید.

صرافی شیبا سواپ که در جولای ۲۰۲۱ راه اندازی شد، بسیاری از عملکردهای مشابهی که در یونی سواپ و سایر صرافی های غیرمتمرکز پیدا می کنید، مانند مبادله توکن ها و استخرهای نقدینگی، با افزودن ویژگی های دیگری مانند استیکینگ، ارائه می کند.

شیبا سواپ Shibaswap دارای سه توکن بومی به نام های BONE ،SHIB و LEASH است. BONE به بهترین وجه به عنوان یک توکن حاکمیتی شناخته می شود، که می تواند برای تاثیرگذاری بر تصمیمات مربوط به حاکمیت پروتکل مورد استفاده قرار گیرد. امروزه، LEASH به عنوان با ارزش ترین توکن بومی در شیبا سواپ وجود دارد که قیمت آن تحت تاثیر ارزش SHIB و BONE قرار دارد.


بررسی تاریخچه صرافی شیبا سواپ

بررسی تاریخچه صرافی شیبا سواپ 
بررسی تاریخچه صرافی شیبا سواپ

صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ Shibaswap در تاریخ ۶ جولای ۲۰۲۱ راه اندازی شد و خبر آن به طور رسمی در حساب توییتر این شبکه منتشر شد. این صرافی از ویژگی های مختلفی برخوردار است و پس از راه اندازی آن شبکه اتریوم تحت تاثیر قرار گرفت.

زمانی که قراردادهای هوشمند صرافی شیبا سواپ راه اندازی شد، کارمزد شبکه اتریوم کم بود. پس از اینکه صرافی شیبا سواپ معرفی شد، بیشترین گس در شبکه اتریوم به قرارداد شیباسواپ در میان پلتفرم های دیفای اختصاص داده شد. به همین دلیل سه قرارداد هوشمندی که با پلتفرم شیبا مرتبط بودند، در زمان راه اندازی بیشترین کارمزد را به خود اختصاص دادند. مجموع دارایی هایی که در شبکه شیبا اینو ذخیره شد پس از اینکه ۲۴ ساعت از راه اندازی آن گذشت از مرز ا میلیارد دلار عبور کرد. راه اندازی صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ با رشد قیمت رمز ارز شیبا همراه بود و نزدیک به ۱۴ درصد افزایش یافت.


معرفی توسعه دهندگان شیبا سواپ Shibaswap

معرفی توسعه دهندگان شیبا سواپ Shibaswap
معرفی توسعه دهندگان شیبا سواپ Shibaswap

شیبا اینو در سوم ماه آگوست سال ۲۰۲۰ توسط فردی به نام Ryoshi ارائه شد. این فرد به عنوان تریدر در بازار رمز ارزها فعالیت می نمود و در نظر داشت تا یک اکوسیستم غیرمتمرکز اقتصادی را راه اندازی نماید. به همین دلیل، شیبا اینو با ایده ایجاد یک سیستم بازار غیرمتمرکز پا به این عرصه گذاشت.

ریوشی با سیستم اقتصادی که بسیاری از رمز ارزها را در اختیار توسعه دهندگان و یا فرد توسعه دهنده قرار می دهد، مخالف است و به همین دلیل بیان داشته است که تیم توسعه دهنده حتی یک توکن را به خود اختصاص نداده و نگه نداشته است. به همین دلیل، برای راه اندازی شیبا اینو یک دلار هم هزینه نکرده است. همچننی برای لیست شده توکن شیبا اینو در صرافی های متمرکز هیچ هزینه ای توسط تیم توسعه دهنده ارائه نشده است.


معرفی توکن های ارائه شده توسط صرافی شیبا سواپ Shibaswap

معرفی توکن های ارائه شده توسط صرافی شیبا سواپ Shibaswap
معرفی توکن های ارائه شده توسط صرافی شیبا سواپ Shibaswap

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله گفته شد، صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ قسمتی از اکوسیستم شیبا اینو است. این صرافی سه توکن ارائه داده است که در ادامه به معرفی هر یک می پردازیم:

  1. شیبا اینو SHIB: رمز ارز اصلی در صرافی شیبا سواپ، شیبا اینو می باشد. تعداد کل این توکن برابر با ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ می باشد که ۴۱ درصد آن سوزانده شده است.
  2. بون BONE: بون BONE توکن حاکمیتی این اکوسیستم می باشد. تنها ۲۵۰ میلیون واحد از این توکن در صرافی شیبا سواپ عرضه شده است. از این رمز ارز در قسمت های مدیریتی پلتفرم استفاده می شود.
  3. لیش LEASH: یکی دیگر از توکن های ارائه شده توسط شیبا سواپ، LEASH است که تعداد کل توکن های آن برابر با ۱۰۷۶۴۷ واحد می باشد و یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 است. همچنین ساختار این توکن مشابه توکن شیبا می باشد.

معرفی توکن های قابل معامله در صرافی شیبا سواپ Shibaswap

معرفی توکن های قابل معامله در صرافی شیبا سواپ Shibaswap
معرفی توکن های قابل معامله در صرافی شیبا سواپ Shibaswap

در این صرافی به دلیل امکان ایجاد استخرهای نقدینگی، توکن های بسیاری وجود دارد. از جمله رمز ارزهایی که در این صرافی قابل معامله می باشد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:


معرفی شبکه های پشتیبانی شده در صرافی Shibaswap

معرفی شبکه های پشتیبانی شده در صرافی Shibaswap
معرفی شبکه های پشتیبانی شده در صرافی Shibaswap

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله گفته شد، توکن های SHIB، BONE و LEASH توکن های ارائه شده توسط شیبا سواپ هستند و مبتنی بر استاندارد ERC-20 و شبکه اتریوم می باشند. همچنین قراردادهای هوشمند شیبا اینو بر روی بلاکچین اتریوم پیاده سازی شده است. به همین دلیل می توان گفت که صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ نیز از توکن های ساخته شده بر روی شبکه اتریوم پشتیبانی می نماید.


امنیت صرافی شیبا سواپ چگونه است؟

امنیت صرافی شیبا سواپ چگونه است؟
امنیت صرافی شیبا سواپ چگونه است؟

متن باز بودن پروژه های دیفای باعث می شود که همه قادر به کپی برداری از پروژه های موفق باشند و چیزی شبیه به آن را منتشر کنند. کاربرانی که از محصولات امور مالی غیرمتمرکز استفاده می نمایند، به کدها و قراردادهای هوشمند آن اعتماد می کنند. بسیاری از پروژه های صرافی های غیرمتمرکز توسط موسسه های متخصص در زمینه ارزیابی و بررسی صحت کدهای یک پروژه، مورد بررسی قرار می گیرند. لازم به ذکر است که شیبا سواپ دارای چنین ارزیابی نمی باشد.

علاوه بر این لازم است که بدانید هیچ گونه ارزیابی و یا بررسی توسط اینگونه موسسات شناخته شده برای شیبا سواپ انجام نشده است. اما Certik Shield کدهای پروژه شیبا سواپ را مورد بررسی قرار داده است و به امنیت آن نمره ۹۰ را اختصاص داده است. همچنین شایان ذکر است که تقریبا ۹۷ درصد کاربران این سایت، پروژه شیبا سواپ را پروژه ای امن دانسته اند. با این حال، شما می توانید از گزینه های امن تری استفاده نمایید. برای مثال یونی سواپ یکی از صرافی های غیرمتمرکز است که از تیم توسعه قدرتمندی برخوردار است و می تواند گزینه مناسبی از میان صرافی های غیرمتمرکز به شمار رود. در کل شما باید به این نکته نیز توجه نمایید که اصل شکل گیری این صرافی یک میم کوین می باشد و دیگر صرافی های غیرمتمرکز همچون یونی سواپ و یا سوشی سواپ می توانند گزینه بهتری به شمار روند. تیم زوم ارز به شما پیشنهاد می نماید قبل از استفاده از این صرافی، تمامی جوانب را به طور کامل بررسی نمایید.


معرفی کیف پول های پشتیبانی شده در صرافی شیبا سواپ Shibaswap

برای استفاده از صرافی شیبا سواپ Shibaswap و انجام مبادلات، نیازی به ثبت نام و یا احراز هویت نمی باشد. در ابتدا کافیست تا یکی از کیف پول های پشتیبانی شده توسط این صرافی را به پلتفرم متصل نمایید. کیف پول هایی که توسط صرافی شیبا سواپ پشتیبانی می شوند در تصویر زیر نمایش داده شده اند.

معرفی کیف پول های پشتیبانی شده در صرافی شیبا سواپ Shibaswap
معرفی کیف پول های پشتیبانی شده در صرافی شیبا سواپ Shibaswap

معرفی خدمات ارائه شده توسط صرافی شیبا سواپ Shibaswap

معرفی خدمات ارائه شده توسط صرافی شیبا سواپ Shibaswap
معرفی خدمات ارائه شده توسط صرافی شیبا سواپ Shibaswap

به طور کلی صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ شش محصول را به کاربران ارائه می دهد که در ادامه به معرفی هر یک خواهیم پرداخت:

۱.DIG: با استفاده از این گزینه در پلتفرم شیبا سواپ، کاربران می توانند به عنوان تامین کننده نقدینگی عمل نمایند. در واقع این گزینه به کاربران امکان می دهد تا استخرهای نقدینگی را با جفت ارزهای مورد نظر خود ایجاد نمایند.

۲.Fetch: در اینجا بستری ارائه می شود که افرادی که قبل از این در یونی سواپ به عنوان تامین کننده نقدینگی فعالیت می نمودند، قادر خواهند بود توکن های LP که در نسخه دوم یونی سواپ می باشد را به پلتفرم شیبا اینو بیاورند و با این کار پاداش دریافت کنند.

همانطور که در مقالات مربوط به صرافی یونی سواپ گفته شده است، یونی سواپ یکی از بزرگترین صرافی های غیرمتمرکز است و افراد قادر خواهند بود با ارسال دارایی های خود به یونی سواپ، بخشی از کارمزد معاملات را در قالب پاداش دریافت نمایند. به این افراد تامین کننده نقدینگی گفته می شود که با ارسال نقدینگی به صرافی، توکن های LP را دریافت می کنند و این توکن ها نماینده دارایی هایی می باشد که در پلتفرم یونی سواپ ذخیره شده است. لازم به ذکر است که پلتفرم شیبا سواپ بستری را فراهم نموده است که امکان انتقال توکن های LP از صرافی یونی سواپ به شیبا سواپ برقرار است و با این کار می توانند سودی دریافت نمایند.

۳.Bury: برای استیکینگ می توان از این گزینه در پلتفرم شیبا سواپ استفاده کرد. در واقع افراد قادر خواهند بود با استفاده از این گزینه، توکن های SHIB، LEASH و BONE را استیک کنند و بخشی از کارمزد معاملات را با توجه به حجم معاملات انجام شده، به عنوان پاداش دریافت نمایند. لازم به ذکر است که برداشت تمام سود حاصل از استیکینگ امکان پذیر نمی باشد. تنها ۳۳ درصد از آن در یک هفته قابل برداشت است و ما بقی یعنی ۶۷ درصد پس از گذشت ۶ ماه قابل برداشت می باشد.

۴.Swap: کاربران می توانند از این گزینه برای تبادل توکن های استفاده نمایند.

۵.Bonefolio: از این گزینه می توان برای بررسی وضعیت استخرها و سود تامین نقدینگی استفاده نمود. همچنین برای بررسی کلی اکوسیستم شیبا اینو و صرافی شیبا سواپ مورد استفاده قرار می گیرد. مواردی که توسط این گزینه ارائه می شود شامل لیست توکن های موجود در این صرافی، وضعیت سود استخرهای مختلف، حجم معاملات روزانه و کل نقدینگی ذخیره شده در شبکه می باشد.

۶.Woof: سود حاصل از استیکینگ و پاداش تامین نقدینگی در این اکوسیستم با استفاده از این گزینه قابل مشاهده و دریافت می باشد.


آموزش اتصال کیف پول متامسک به صرافی شیبا سواپ

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله گفته شد، برای کار با صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ و انجام مبادلات همانند دیگر صرافی های غیرمتمرکز، درابتدا باید یکی از کیف پول های پشتیبانی شده را به پلتفرم متصل نمایید. در این آموزش ما از کیف پول متامسک برای اتصال استفاده کرده ایم. همچنین ما از قبل این کیف پول را نصب و راه اندازی نموده ایم. در صورتی که با نحوه نصب و راه اندازی کیف پول متامسک آشنا نیستید، می توانید به مقاله “آموزش کیف پول متامسک” در سایت زوم ارز مراجعه نمایید.

پس از اینکه کیف پول را نصب نمودید، برای اتصال کیف پول به پلتفرم از مراحل زیر استفاده نمایید.

۱.در ابتدا آدرس shibaswap.com را داخل مرورگر سیستم خود جستجو نمایید. پس از وارد شدن به صفحه اصلی پلتفرم، بر روی گزینه “Connect wallet” کلیک کنید.

بر روی گزینه "Connect wallet" کلیک کنید.
بر روی گزینه “Connect wallet” کلیک کنید.

۲.سپس کیف پول مورد نظر را برای اتصال انتخاب کنید. ما در اینجا کیف پول متامسک را انتخاب کردیم.

کیف پول مورد نظر را برای اتصال انتخاب کنید
کیف پول مورد نظر را برای اتصال انتخاب کنید

۳.پس از انتخاب کیف پول متامسک، پیامی همانند تصویر زیر مشاهده می کنید که در ابتدا باید گزینه Next را انتخاب نمایید و سپس در ادامه برای اتصال بر روی گزینه “Connect” کلیک کنید.

روی گزینه "Connect" کلیک کنید
روی گزینه “Connect” کلیک کنید

۴.در انتها شما می توانید در بالای پلتفرم مشاهده می نمایید که این کیف پول متصل شده است.

اتصال کیف پول در صرافی شیبا سواپ
اتصال کیف پول در صرافی شیبا سواپ

آموزش سواپ Swap در صرافی شیبا سواپ

در پلتفرم شیبا سواپ گزینه ای به نام  Swap Tokens وجود دارد که می توانید از آن برای تبادل توکن های خود استفاده نمایید. در صورتی که قصد سواپ یا تبادل توکن های خود با استفاده از پلتفرم شیبا سواپ را دارید، می توانید گام به گام مراحل زیر را طی نمایید:

۱.در مرحله اول لازم است بر روی گزینه Swap Tokens همانند تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش سواپ Swap در صرافی شیبا سواپ
آموزش سواپ Swap در صرافی شیبا سواپ

۲.در این صفحه شما می بایست رمز ارزهای مورد نظر را برای تبادل انتخاب کنید. شما می توانید این کار را با کلیک بر روی فلش کنار نام ارز انجام دهید. همچنین در این مرحله باید مقدار مورد نظر را برای انجام تراکنش وارد کنید. در اینجا ما قصد داریم که رمز ارز اتریوم را به تتر تبدیل نماییم.

رمز ارزهای مورد نظر را برای تبادل انتخاب کنید
رمز ارزهای مورد نظر را برای تبادل انتخاب کنید

در اینجا می توانید حداقل میزان دریافتی Minimum received و مقدار کارمزد در نظر گرفته شده برای تامین کنندگان نقدینگی استخر اتریوم Liquidity Provider Fee در پلتفرم شیبا سواپ و همچنین Price Impact را مشاهده نمایید.

در انتها بر روی گزینه Swap کلیک نمایید و تراکنش را در کیف پول تایید کنید. در اینجا گزینه سواپ به دلیل نداشتن موجودی کافی برای ما نمایش داده نمی شود.

نکته: شما می توانید با کلیک بر روی گزینه چرخ دنده که در تصویر زیر نشان دادیم، تنظیمات زیر را برای تراکنش خود انجام دهید.

روی گزینه Swap کلیک نمایید و تراکنش را در کیف پول تایید کنید
روی گزینه Swap کلیک نمایید و تراکنش را در کیف پول تایید کنید
  • Slippage Tolerance: با استفاده از این گزینه می توانید اسلیپیج را تنظیم نمایید. از این گزینه می توانید زمانی استفاده نمایید که ارزش معامله شما بالا می باشد و ممکن است قیمت نهایی معامله شما با قیمتی که صرافی ارائه می دهد، متفاوت باشد.
  • Transaction deadline: با استفاده از این گزینه شما قادر به تعیین زمان برای تراکنش خود هستید. برای مثال زمانی که این گزینه بر روی ۲۰ دقیقه قرار دارد، یعنی اگر تایید تراکنش در شبکه اتریوم بیش از ۲۰ دقیقه به طول انجامید، تراکنش لغو شود.

نحوه ساخت استخر نقدینگی در صرافی شیبا سواپ Shibaswap

در صورتی که قصد ساخت استخر نقدینگی در پلتفرم شیبا سواپ را دارید، می توانید طبق مراحل زیر پیش روید:

۱.در ابتدا گزینه “DIG” را از صفحه اصلی پلتفرم انتخاب نمایید و بر روی گزینه “Provide Liquidity” کلیک کنید.

روی گزینه "Provide Liquidity" کلیک کنید.
روی گزینه “Provide Liquidity” کلیک کنید.

۲.در این مرحله شما دو گزینه “Create a Pair” و “Add Liquidity”را مشاهده می نمایید. با انتخاب گزینه Create Pair شما قادر به ایجاد استخر نقدینگی برای جفت ارز مورد نظر خود می باشید.

با انتخاب گزینه Create Pair شما قادر به ایجاد استخر نقدینگی برای جفت ارز مورد نظر خود می باشید
با انتخاب گزینه Create Pair شما قادر به ایجاد استخر نقدینگی برای جفت ارز مورد نظر خود می باشید

در صورتی که قصد دارید رمز ارزهای خود را به استخرهای از قبل ساخته شده اضافه نمایید، می توانید از گزینه Add Liquidity استفاده کنید.


استیک کردن توکن های SHIB، LEASH و BONE در شیبا سواپ

برای استیک کردن توکن های شیبا اینو، لیش و بون باید در مرحله اول گزینه “Stake Tokens” که در فیلد BURY قرار دارد را انتخاب نمایید.

استیک کردن توکن های SHIB، LEASH و BONE در شیبا سواپ
استیک کردن توکن های SHIB، LEASH و BONE در شیبا سواپ

در اینجا شما می توانید یکی از توکن های SHIB ،LEASH و BONE را برای استیک کردن انتخاب کنید. در اینجا ما رمز ارز شیبا اینو را برای استیک کردن انتخاب نمودیم و بر روی گزینه “Bury Shib” کلیک کردیم.تیم

یکی از توکن های SHIB ،LEASH و BONE را برای استیک کردن انتخاب کنید
یکی از توکن های SHIB ،LEASH و BONE را برای استیک کردن انتخاب کنید

در این مرحله گزینه “Stake” را انتخاب نموده و مقدار مورد نظر برای استیک کردن را در کادر مشخص شده وارد نمایید و در انتها بر روی گزینه “Approve” کلیک کنید.

روی گزینه "Approve" کلیک کنید.
روی گزینه “Approve” کلیک کنید.

در صورتی که قصد برداشت توکن های استیک شده خود را دارید، می توانید از گزینه “Unstake” استفاده نمایید.


کلام پایانی درباره ی آموزش صرافی شیبا سواپ Shibaswap

در این مقاله ما به معرفی صرافی شیبا سواپ Shibaswap پرداختیم. شیبا سواپ، یکی از صرافی های غیرمتمرکز می باشد و یکی از سرویس های اکوسیستم شیبا اینو است. لازم به ذکر است که این صرافی در ۶ جولای ۲۰۲۱ راه اندازی شده است. توکن های SHIB، BONE و LEASH توکن های ارائه شده توسط این صرافی می باشند.

شما می توانید در این مقاله با نحوه اتصال کیف پول به این صرافی، سواپ، ساخت استخر نقدینگی و استیک کردن توکن ها آشنا شوید. در صورت بروز هرگونه مشکل سوالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید، تا تیم زوم ارز در کمترین زمان ممکن آن به آنها پاسخ دهد.

از اینکه تا پایان مقاله “آموزش صرافی شیبا سواپ Shibaswap” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.

 

منبع: ZOOMARZ


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده