آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

اموزش فروش NFT در opensea و Rarible با نکات فروش NFT

اموزش فروش nft

اموزش فروش NFT، احتمالاً درباره توکن های غیرقابل تعویض یا NFT شما ها شنیده اید. شما می توانید همانند ارزهای رمزنگاری شده اقدام به خرید و فروش NFT ها کنید. در مقاله های پیشین، ما طریقه ساخت و همچنین خرید NFT را به شما آموزش داده ایم؛ اما در این مقاله قصد داریم تا به سراغ مبحث مهم دیگری در صنعت NFT ها برویم.

فروش NFT نسبت به ساخت و یا همچنین خرید ان اف تی سخت تر است چراکه باید به موارد مختلفی دقت کنید. شما برای فروش هر محصولی نیاز به بازاریابی و تبلیغات دارید. در حوزه NFT نیز باید برای محصول خود تبلیغات و بازاریابی کنید تا بتوانید محصول خود را بفروشید. البته جز این موضوع، در هنگام انتخاب محصول برای فروش نیز باید دقت کافی داشته باشید چرا که اگر محصول شما ویژگی خاصی و یا مزایایی نداشته باشد، قطعا در هنگام فروش با مشکل رو به رو می شوید.

در کل باید بگوییم که فروش محصولات ان اف تی را جدی بگیرید چراکه در غیر این صورت ممکن است با ضرر رو به رو شوید. در ادامه همراه ما باشید چراکه به همراه نکات کاربردی برای فروش NFT، به شما نحوه فروش محصول در بازار معاملاتی اوپن سی Opensea و همچنین راریبل Rarible را به صورت کامل و جامع آموزش می دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

مراحل فروش NFT

مراحل فروش NFT
مراحل فروش NFT

قبل از هر چیزی برای آشنایی اولیه به سراغ مراحل فروش NFT می رویم تا شما در همین ابتدا کمی با این موضوع آشنا شوید. پس از اینکه با مراحل فروش NFT آشنا شدیم به سراغ باقی مراحل می رویم. مراحل فروش یک محصول NFT عبارت اند از:

 1. آماده سازی محصول NFT

قبل از هر کاری، برای فروش NFT باید محصول خود را آماده سازی کنید. آماده سازی محصول بسته به نوع ان اف تی می باشد. برای مثال اگر NFT مورد نظر شما یک اثر هنری از نقاشی می باشد، باید یک تصویر فوق العاده با کیفیت از اثر خود تهیه کنید. همچنین اگر محصول شما یک موزیک است، باید یک فایل صوتی با فرمتی که مارکت پلیس مد نظر از آن پشتیبانی می کند ایجاد نمایید.

در نهایت با انجام فعالیت های فوق می توانید محصول NFT خود را برای فروش آماده سازی کنید. در صورتی که برای آماده سازی محصول نیاز به راهنمایی و یا مشاوره دارید، می توانید مشکل و یا سؤال خود را در بخش نظرات این مقاله برای ما مطرح کنید. توجه داشته باشید که آماده محصول، پس از ایجاد آن اتفاق می افتد؛ یعنی همان‌طور که مطالعه کردید، شما از قبل محصول خود را ساخته اید و در این بخش تنها آن را آماده سازی می کنید. پس از آماده سازی محصول باید به سراغ انتخاب مارکت پلیس بروید.

 1. انتخاب مارکت پلیس برای فروش NFT

در انتخاب مارکت پلیس بسیار باید دقت کنید چراکه اگر در انجام این کار اشتباهی انجام دهید ممکن است سرمایه تان را از دست بدهید. در حال حاضر با توجه به گسترش صنعت NFT ها مارکت پلیس های بسیاری توسعه داده شده اند اما متاسفانه نمی توان به تمام آن ها اعتماد کرد؛ چراکه برخی از آن نا معتبر و برخی های دیگر حجم معاملات کمی دارند؛ بنابراین، در هنگام انتخاب مارکت پلیس به سراغ آن دسته از پلتفرم هایی بروید که هم حجم معاملات بالایی داشته باشند و هم اینکه از اعتبار خوبی نیز برخوردار باشند.

در مقاله بهترین سایت برای ساخت NFT ما به شما بهترین مارکت پلیس Marketplace های موجود را معرفی کرده ایم. شما می توانید با مراجعه به این مقاله ضمن آشنایی با انواع مارکت پلیس ها، به راحتی انتخاب خود را انجام دهید. در حال حاضر، ۴ مارکت برتر صنعت NFT عبارت اند از:

 • مارکت پلیس اوپن سی OpenSea
 • مارکت پلیس راریبل Rarible
 • مارکت پلیس سوپر ریر Superrare
 • مارکت پلیس فاندیشن Foundation
 • و…

توجه داشته باشید که اگر قصد انتخاب مارکت های فوق را دارید، نیاز است تا کمی درباره آن ها مطالعه کنید و سپس انتخاب خود را انجام دهید. همان‌طور که اشاره کردیم، مارکت های فوق جز ۴ مارکت برتر بازار NFT می باشد.

 1. انتخاب کیف پول متناسب با مارکت انتخابی

پس از اینکه مارکت مورد نظر خود را انتخاب کردید، نوبت به انتخاب کیف پول رسیده است. شما می توانید برای خرید و فروش و همچنین ذخیره NFT از کیف پول های افزونه ای و یا نرم افزاری استفاده کنید. در بین تمامی کیف پول های دیجیتال شما باید به سراغ بهترین آن ها بروید. برای مثال، یکی از ولت هایی که این روزها توسط کاربران بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد متامسک است. در صورتی تمایل شما نیز می توانید از این ولت استفاده کنید و یا نسبت به ریسک و نوع سرمایه گذاری خود به سراغ دیگر ولت های موجود بروید.

یکی از سوالاتی که در این بخش ممکن است برایتان ایجاد شود، این است که کیف پول در فروش NFT چه نقشی دارد؟

در وهله اول شما برای اینکه بتوانید در اکثر مارکت پلیس ها ثبت نام کنید نیاز به کیف پول دارید. جز این موضوع، به دلیل ماهیت غیرمتمرکز بودن مارکت پلیس ها، تمامی تراکنش های فروش شما بر روی کیف پول انجام می شود. برای مثال اگر پلتفرم مورد نظر شما در هنگام مینت Mint و یا ساخت NFT نیاز به کارمزد داشته باشد، این تراکنش باید بر روی کیف پول شما انجام شود. همچنین پس از اینکه شما NFT خود را فروختید، مبلغ فروش NFT به کیف پول شما واریز می شود.

با توجه به مطلب فوق، اگر قصد فروش NFT خود را دارید در انتخاب کیف پول دقت کنید تا بتوانید یک کیف پول مناسب انتخاب نمایید. در حال حاضر، برخی از کیف پول های مطرح که در صنعت NFT بسیار مورد استفاده قرار می گیرد عبارت اند از:

 • کیف پول افزونه ای متامسک Metamask
 • کیف پول افزونه ای ربی Rabby
 • کیف پول نرم افزاری تراست ولت Trust wallet
 • کیف پول نرم افزاری سیف پل Safepal

در صورتی که قصد دارید تا کیف پول های بیشتری آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی بهترین کیف پول های NFT در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در مقاله فوق بهترین ولت هایی که شما می توانید در صنعت NFT از آن ها استفاده کنید با ذکر توضیحات به شما معرفی کرده ایم. در صورتی که در این رابطه برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را از ما بپرسید.

 1. راه اندازی کیف پول و مارکت پلیس

پس از اینکه مارکت پلیس و همچنین کیف پول خود را انتخاب کردید، حال نوبت به این رسیده است که آن را راه اندازی کنید. برای انجام این کار ابتدا باید به سراغ راه اندازی کیف پول بروید. راه اندازی اکثر کیف پول ها باهم یکسان است؛ یعنی شما ابتدا باید بر روی گزینه هایی مثل Create wallet کلیک کنید و سپس عبارات بازیابی را یادداشت کنید. با انجام فعالیت های فوق در نهایت کیف پول شما ساخته می شود و حال نوبت به این رسیده است که مارکت پلیس انتخابی تان را راه اندازی کنید. در صورتی که در هنگام راه اندازی کیف پول با مشکل مواجه شدید، می توانید نام ولت مورد نظرتان را در سایت زوم ارز جستجو کنید تا با طریقه راه اندازی آن آشنا شوید.

برای راه اندازی اکثر مارکت ها تنها کافی است تا کیف پول خود را به مارکت فوق متصل کنید؛ اما در برخی از مارکت های دیگر ممکن است جز ولت، یک ایمیل نیز وارد کنید. برای مثال، برای ثبت نام در مارکت پلیس اوپن سی Opensea تنها باید کیف پول خود را متصل کنید اما در مارکت پلیس راریبل جز کیف پول نیاز به وارد نمودن یک ایمیل معتبر نیز دارید؛ بنابراین، با توجه به نوع ثبت نام در پلتفرم، باید مارکت پلیس مورد نظرتان را راه اندازی کنید. تقریباً انجام این کار آسان است و شما می توانید در کسری از ثانیه این کار را انجام دهید. در صورتی که در هنگام انجام این کار با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 1. ایجاد NFT و قیمت گذاری آن

پس از اینکه ولت و همچنین کیف پول خود را راه اندازی کردید نوبت به ایجاد NFT و همچنین قیمت گذاری آن شده است. در صورتی که تا به حال NFT مورد نظر خود را ایجاد نکرده اید و تازه قصد دارید ایجاد کنید باید از بخش Create مارکت پلیس مورد نظرتان اقدام کنید؛ اما در صورتی که از قبل شما یک NFT ایجاد کرده بودید و حال قصد فروش آن را دارید، در این بخش تنها کافی است تا بر روی گزینه Sell کلیک کنید. با انجام این کار می توانید به راحتی پس از تعیین قیمت، محصول NFT خود را برای فروش بگذارید.

در ادامه ما قصد داریم تا به جز فروش، به ساخت NFT نیز اشاره کنیم تا اگر برای اولین با قصد دارید یک NFT را برای فروش بگذارید با مشکل رو به رو نشوید. البته لازم به ذکر است که اگر قصد دارید تا با ساخت NFT به صورت کامل و جامع آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله آموزش ساخت NFT در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع طریقه ساخت NFT را به شما توضیح داده ایم.

پس از اینکه محصول خود را ایجاد کردید، حال باید برای آن قیمت تعیین کنید. برای تعیین قیمت محصول NFT باید به موارد مختلفی دقت کنید تا بتوانید یک قیمت منطقی بر روی NFT خود بگذارید. در ادامه درباره این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد. همراه ما باشید.

 1. بازاریابی و تبلیغات برای فروش NFT

برای فروش یک NFT تنها ایجاد آن مهم نیست بلکه باید شما بتوانید برای آن تبلیغات و همچنین بازاریابی کنید. البته لازم به ذکر است که تبلیغاتی به نوعی جزء بازاریابی است اما در این بخش می توان به تفکیک از آن ها استفاده کرد. انجام تبلیغات و همچنین بازاریابی سخت ترین مرحله برای فروش NFT می باشد. در نتیجه به این موضوع بسیار دقت داشته باشید. در ادامه درباره تبلیغات و همچنین بازاریابی فروش NFT بیشتر صحبت خواهیم کرد اما در این بخش نیز لازم است تا اشاره ای به این دو مورد داشته باشیم.

برای تبلیغات NFT شما هم می توانید از تبلیغات محیطی استفاده کنید و هم از تبلیغاتی مجازی. در حال حاضر تبلیغات مجازی بیشتر از تبلیغات محیطی طرفداران دارد و شانس فروش محصول در تبلیغات مجازی نیز بیشتر است. تبلیغات محیطی به دلیل اینکه نیازمند یک فضای مرتبط است، کمی سخت تر می باشد اما در این نوع از تبلیغات نیز همانند تبلیغات مجازی شما شانس فروش بالایی دارید. به دلیل اینکه در حال حاضر بیشتر از همه تبلیغات مجازی طرفدار دارد، در ادامه ما نیز به این نوع تبلیغات اشاره خواهیم کرد.

جز تبلیغات، شما باید به بازاریابی محصول نیز دقت کنید. بازاریابی همانند این است که شما برای NFT خود یک جامعه طرفداری تشکیل دهید. البته این موضوع بیشتر مناسب یک کالکشن است؛ یعنی شما یک کالکشن ایجاد کنید و در آن NFT های مختلفی را برای فروش بگذارید. حال می توانید به سراغ افراد علاقه مند به هنرتان بروید و یک جامعه کاربری تشکیل دهید. در نهایت انجام این کار و سایر فعالیت های فوق به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید NFT خود را بفروشید. اگر قصد دارید تا با بازاریابی و همچنین تبلیغات بیشتر آشنا شوید، مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.


کدام دسته از NFT ها بیشتر فروخته شده اند؟

کدام دسته از NFT ها بیشتر فروخته شده اند؟
کدام دسته از NFT ها بیشتر فروخته شده اند؟

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم لازم است تا با دسته بندی NFT های پرفروش آشنا شویم. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا ببینم که از مجموعه NFT ها، طرفداران بیشتری داشته است و بیشتر فروش رفته اند. به همین جهت قصد داریم تا در ادامه ۳ ماهه اول سال ۲۰۲۱ که داغ ترین زمان برای خرید و فروش NFT بود را بررسی کنیم و ببینیم که در آن زمان معمولاً چه نوع NFT هایی پر فروش بودند.

 1. Collectibles token:

ان اف تی های کلکسیونی، توکن های با ارزشی هستند که معمولاً توسط مجموعه داران جمع آوری می شود. این نوع از NFT ها ارزش بیشتری دارند. کلکسیونر ها می توانند شامل هر قشری از فعالان حوزه کریپتو کارنسی باشند. همان‌طور که نمودار فوق مشاهده می کنید، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ این نوع از توکن ها بیشتر فروخته شده است.

 1. Games NFTs:

اگر تا به حال به سراغ بازی های بلاکچینی رفته باشید، احتمالاً با NFT های گیمینگ آشنا هستید. بازار NFT ها به صنعت بازی های بلاکچینی شکلی جدید و کاربردی داده است. آن دسته از بازی های بلاکچینی که از محصولات NFT پشتیبانی می کنند، می توانند در مارکت اختصاصی و یا مارکت ثانویه هر محصولی را NFT کنند. شما نیز می توانید از خرید و فروش آن ها کسب درآمد کنید.

در صورتی که تا به حال به سراغ بازی های بلاکچینی نرفته باشید، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که در این نوع بازی ها چه NFT هایی را می توان خرید و فروش کرد؟

در بازی های بلاکچینی معمولاً سلاح ها، کارت های مهارت، محصولات بازی، آواتار ها، لباس ها، لوازم جانبی و همچنین زمین های دیجیتال به NFT تبدیل می شوند و شما می توانید آن ها را خرید و فروش کنید. در حال حاضر برخی از بازی هایی که در آن ها امکان خرید و فروش NFT وجود دارند عبارت اند از:

بازی بلاکچینی پگاکسی Pegaxy، بازی بلاکچینی استپن Stepn، بازی بلاکچینی لیگ اف کینگدام league of kingdoms، بازی بلاکچینی موباکس Mobox و… . شما می توانید در تمامی بازی ها از خرید و فروش NFT کسب درآمد نیز کنید. در صورتی که درباره این بخش برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. Art NFTs:

فروش توکن های هنری تنها ۱۰ درصد از سهم بازار را در زمان فوق در اختیار داشتند. همان‌طور که می دانید، ان اف تی های هنری شامل نقاشی، عکس، موسیقی و… می باشد. البته برخی از MEME ها نیز به نوعی اثر هنری هستند چراکه آن ها نیز نیاز به طراحی دارند و باید طراحی شوند. معمولاً این نوع توکن ها توسط علاقه مندان به آن خرید و فروش می شود به همین دلیل نمی توان به صورت دقیق میزان طرفداران این نوع توکن ها را بررسی کرد. اگر شما هنرمند هستید، می توانید اثر هنری خود را در دسته بندی Art NFTs به یک توکن ان اف تی تبدیل کنید و آن را برای فروش بگذارید. فرقی ندارد که نقاش هستید و یا نوازنده چراکه هر دو هنر فوق را می توان به NFT تبدیل کرد. در صورتی که قصد انجام این کار را دارید، می توانید برای راهنمایی بیشتر به سراغ مقاله آموزش ساخت NFT مراجعه کنید. در صورتی که برایتان سؤالی به وجود آمد می توانید سؤال خود را از ما بپرسید.

 1. Utility NFTs:

منظور از ان اف تی های Utility، محصولاتی از قبیل نام دامنه، شماره حساب و… هستند. همان‌طور که احتمالاً اطلاع دارید، با توجه به صنعت WEB 3 هم اکنون شما می توانید NFT برخی از دامنه های این WEB 3 را خریداری کنید. این نوع خدمات عمدتاً با استاندارد ERC-721 ثبت و همچنین ارائه می شود. همان‌طور که در نمودار فوق مشاهده می کنید این نوع NFT ها طرفداران نسبتاً کمی داشته اند.

 1. Metavers:

شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، قطعا تا به حال کلمه متاورس را شنیده اید. این روزها به دلیل اینکه افراد زیادی علاقه به دنیای کاملاً دیجیتال دارند، نام این تکنولوژی بسیار به گوش می خورد. اگر بخواهیم یک تعریف کلی در این بخش از متاورس داشته باشیم، این‌گونه می گویم که متاورس یک نسخه آینده نگر و سه بعدی از اینترنت است که به طور کامل می تواند یک جهان مجازی و همچنین کاملاً کاربردی خلق کند. در متاورس شما می توانید خرید کنید، ورزش روزانه انجام دهید و مهمانی بروید و … . در کل شما می توانید در متاورس زندگی کنید. در صورتی که با متاورس آشنا نیستید و قصد دارید تا با بیشتر با این تکنولوژی جذاب آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم تا به مقاله اختصاصی متاورس چیست سایت زوم ارز مراجعه کنید.

در حال حاضر، بیشترین ان اف تی که در دنیای متاورس خرید و فروش می شود مربوط به زمین های دیجیتالی است. تمامی زمین هایی که در متاورس برای خرید و فروش وجود دارند به NFT هستند. به همین دلیل، شما می توانید به راحتی آن ها را در مارکت پلیس اختصاصی پلتفرم مورد نظر و یا مارکت پلیس Marketplace های ثانویه خرید و فروش کنید.

جز زمین های دیجیتال، هر پلتفرم از موارد دیگری مثل آواتار و یا سایر موارد پشتیبانی می کنند. حتی شما می توانید آن ها را نیز به NFT تبدیل کند و آن ها را خرید و فروش نمایید. برای اینکه بتوانید بیشتر با موضوعات فوق آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنیم که ابتدا با تکنولوژی متاورس آشنا شوید. در صورتی که با فناوری متاورس آشنا هستید، حال می توانید به مارکت پلیس Marketplace های موجود بروید و با ان اف تی های متاورسی آشنا شوید.

 1. Sports NFTs:

این دسته از ان اف تی ها مربوط به NFT های ورزشی می باشند. این دسته از NFT ها نیز معمولاً طرفداران زیادی دارند. کلکسیون های ورزشی عموماً مرتبط با پلتفرم های ورزشی هستند مثل بازی های بلاکچینی. در حال حاضر چندین پلتفرم ورزشی وجود دارند که شما می توانید در آن ها اقدام به خرید و فروش ان اف تی های ورزشی را انجام دهید. برای مثال، بازی Sorare یکی از گیم های بلاکچینی است که شما می توانید در داخل خود بازی اقدام به خرید و فروش کارت های بازی کنید. تمامی کارت هایی که در این بازی فروخته می شوند به نوعی ان اف تی هستند.


نحوه ارزش گذاری یک NFT

نحوه ارزش گذاری یک NFT
نحوه ارزش گذاری یک NFT

به دلیل اینکه قبل از بازاریابی و تبلیغات شما باید از نحوه ارزش گذاری یک NFT مطلع باشید، در این بخش قصد داریم تا ابتدا به سراغ نحوه ارزش گذاری یک NFT برویم و بررسی کنیم که NFT ما چه ارزشی می تواند داشته باشد.

برای اینکه بتوانید محصول NFT خود را ارزش گذاری کنید، باید به مواردی دقت کنید و آن را در نظر بگیرید. اگر به موارد فوق به خوبی دقت کنید و آن ها را در نظر داشته باشید، می توانید به راحتی محصول NFT خود را تعیین قیمت کنید. برخی از موارد فوق عبارت اند از:

 1. باید دردسترس بودن NFT خود را بررسی کنید

برای اینکه بتوانید NFT خود را ارزش گذاری کنید باید به نوع در دسترس بودن آن دقت کنید. در حال حاضر ۳ نوع دسته بندی اصلی برای این موضوع وجود که آن ها عبارت اند از: معمولی یا Common، کمیاب یا rare، به شدت کمیاب یا Superrare.

در کل باید بگوییم که هر چه NFT شما معمولی تر باشد، از ارزش آن کاسته می شود؛ و همچنین هرچه NFT شما کمیاب تر باشد به ارزش آن اضافه می شود. در نتیجه باید در هنگام انتخاب NFT به این موضوع دقت کنید. در صورتی که خودتان هنرمند NFT ایجاد شده هستید، سعی کنید طرحی هایی را تبدیل به NFT کنید که خاص و یا کمیاب هستند تا بتوانید قیمت بیشتری را برای محصول NFT مورد نظر تعیین کنید.

برای اینکه بتوانید این موضوع را بهتر درک کنید، می توانید به سراغ بازی های بلاکچینی بروید. در اکثر بازی های بلاکچینی که در آن ها NFT خرید و فروش می شوند، تمامی ان اف تی ها دسته بندی شده اند و نسبت به همان دسته بندی برایشان قیمت مشخص شده است. مثلاً اگر یک آیتم در یک بازی در دسته فوق کمیاب قرار داشته باشد، قیمت آن ان اف تی نسبت به سایز NFT های موجود بیشتر است. البته لازم به ذکر است که اگر شما این نوع NFT ها را خریداری کنید، در آینده نیز اگر قصد فروش آن ها را کرده باشید، می توانید آن ها را با قیمت بیشتری بفروشید و سود خوبی کنید. در کل مهم است که در هنگام خرید و فروش NFT به این موضوع دقت کنید.

 1. باید ببینید که آیا NFT فوق سودمند است یا خیر

اینکه NFT مورد نظر شما سودمند است یا خیر بسیار می تواند در تعیین قیمت مؤثر باشد. سودمندی یک NFT می تواند در دنیای واقعی و یا مجازی رقم بخورد. فرقی نمی کند مهم است که NFT فوق به کاربر یک سود خوبی برساند. البته توجه داشته باشید که منظور از سودمندی در این بخش این نیست که کاربر بخواهد پس از خرید از لحاظ مالی سود کند.

برای مثال، در حال حاضر نمونه بارز NFT سودمند محصولات کالکشن Bored Ape Yacht Club می باشد چراکه اگر شما این NFT را خریداری کنید می توانید به دیوار های گرافیکی این پروژه دسترسی داشته باشید و همچنین در سرور خصوصی دیسکورد آن ها نیز عضو شوید.

منظور از سودمندی دقیقا موارد این‌چنینی است. این موضوع همان‌طور که گفتیم باعث می شود تا بتوانید قیمت ان اف تی خود را بیشتر مشخص کنید و همچنین کاربران را بیشتر ترغیب به خرید NFT خود کنید. در کل بهتر است در هنگام فروش NFT به این موضوع نیز دقت کنید.

 1. قابل لمس بودن NFT می تواند بر روی ارزش آن تأثیر گذار باشد

در صورتی که NFT مورد نظر شما در دنیای واقعی نیز کاربرد داشته باشد قیمت آن کمی افزایش پیدا می کند. برای مثال، ممکن است بلیت کنسرت یک خواننده مشهور را بخواهید NFT کنید. در صورتی که این بلیت تاریخ انقضا داشته باشد و بتوان از آن در دنیای واقعی نیز استفاده کرد، قطعا قیمت NFT فوق کمی بیشتر از NFT ها در حالت عادی می باشد. در صورتی که NFT شما در دنیای واقعی هیچ کاربردی مشابه مثال فوق ندارد، از این بخش عبور کنید و دیگر نکات موجود را مطالعه نمایید.

 1. باید به قابلیت همکاری NFT خود دقت و توجه کنید

یک عامل کلیدی در تعیین قیمت NFT قابلیت همکاری است. به عنوان مثال، باید بررسی کنید که آیا از NFT فوق می توان در برنامه های دیگر استفاده کرد یا خیر؟ مثلاً در پلتفرم اوپن سی اقدام به خرید یک NFT کرده اید که می توانید از آن NFT در پلتفرم هایی مثل سندباکس و یا دیسنترالند استفاده کنید.

در صورتی که هنرمند NFT مورد نظر خودتان هستید، قطعا از این موضوع باید فاکتور بگیرید چراکه دیگر قابلیت همکاری وجود نخواهد داشت اما اگر NFT خود را از یک پلتفرم و یا مجموعه رسمی خریداری کرده اید، باید ببینید که محصول فوق چنین قابلیتی دارد یا خیر؟ در صورتی که NFT مورد نظر شما چنین قابلیتی داشت می توانید قیمت آن را افزایش دهید و یک قیمت بالایی برای محصول خود انتخاب کنید. در کل باید بگوییم که درک قابلیت همکاری دشوار است چراکه توسعه دهندگان باید شبکه ای گسترده از برنامه ها را ایجاد کنند تا چنین اتفاقی بخواهد رخ دهد.

 1. سابقه مالکیت NFT می تواند ارزش محصول را کم و یا زیاد کند

هویت صادرکننده و صاحبان قبلی یک NFT بر ارزش آن تأثیر دارد. توکن های ایجاد شده توسط افراد برجسته یا نهادهای شرکتی از ارزش بالایی بهره مند هستند. شما می توانید ارزش پیشنهادی NFT را با همکاری با افراد یا شرکت هایی با ارزش برند قوی برای فروش NFT افزایش دهید.

جز این موضوع، فروش مجدد NFT هایی که پیش‌تر توسط افراد و یا شرکت های معروف نیز خرید و فروش شده اند بر روی قیمت تأثیر دارد. برای مثال اگر یک NFT را قبلاً شرکت بایننس خریداری کرده باشد، حال اگر شما آن را خرید و فروش کنید، بهتر می توانید ارزش برای آن مشخص کنید. البته لازم به ذکر است که شرکت بایننس در این بخش تنها یک مثال بود چراکه شما می توانید NFT افراد و یا شرکت های مطرح دیگر را خرید و فروش کنید.

 1. شهرت شما و یا توسعه دهنده NFT بسیار می تواند بر روی قیمت تأثیر گذار باشد

NFT هایی که توسط هنرمندان مشهور یا محبوب طراحی یا ساخته شده اند، ارزش بیشتری نسبت به آن‌هایی که توسط هنرمندان کمتر شناخته شده ایجاد می شوند، به خود اختصاص خواهند داد. برای مثال یک اثر هنری نقاشی که متعلق به داوینچی می باشد، قطعا قیمت بیشتری نسبت به اثری که برای یک فرد معمولی است دارد. به همین منظور، اگر هنرمند هستید، بهتر است کمی خود را در فضای مجازی معروف کنید تا بتوانید از این طریق قیمت محصول NFT خود را بالا ببرید.

این موضوع تنها برای نقاشی نیست بلکه در تمام زمینه های هنری از این موضوع می توان استفاده کرد. برای مثال اگر در داخل ایران با یک خواننده مطرح همکاری دارید، می توانید موسیقی آن فرد را به NFT تبدیل کنید و برای فروش بگذارید. به این شکل شما می توانید قیمت بالایی برای آن NFT تعیین کنید.

 1. به قابلیت نقدینگی NFT نیز باید دقت کنید چراکه در ارزش گذاری اهمیت دارد

قابلیت نقدینگی بسیار می تواند بر روی تعیین قیمت مؤثر باشد. نقد شوندگی ان اف تی برای بسیاری از افرادی که محصولات NFT را به عنوان یک سرمایه گذاری می بینند، در اولویت است. مخصوصاً برای این افراد، نقدینگی بالای محصول، NFT را ارزشمندتر می کند. معمولاً این دسته از افراد می خواهند بدانند که در هر زمان می توانند از NFT خود سود ببرند و آن را بفروشند.

اگر از اینکه آیا محصول شما نقد شوندگی بالایی دارد یا نه اطلاع ندارید، می توانید به سراغ مارکت های مختلف بروید و NFT های مشابه را پیدا کنید و ببینید که حجم معامله NFT های فوق چه مقدار است. از این طریق تا حدودی می توانید به نقد شوندگی NFT خود اطمینان پیدا کنید. البته به یاد داشته باشید که این راه تنها یکی از راه های شناسایی نقد شوندگی NFT می باشد. در صورتی که به این موضوع حساس هستید، می توانید روش های دیگر را تست بگیرید و در نهایت اطمینان نهایی پیدا کنید. در صورتی که نسبت به این موضوع برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. بررسی محبوبیت NFT در بین افراد مختلف

ما اغلب دیده‌ایم که ارزش یک NFT با افزایش محبوبیت آن افزایش می‌یابد. اگر در حوزه NFT ها فعال باشید، احتمالاً شما نیز چنین موضوعی را دیده اید. زمانی که NFT مورد نظر شما محبوبیت خوبی در بین کاربران داشته باشد، قطعا می توانید آن را با قیمت نسبتاً بالایی برای فروش بگذارید. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

زمانی که شما موسیقی معروف یک هنرمند را NFT می کنید، به دلیل محبوبیتی که موزیک فوق دارد، قیمت نسبتاً بالاتری را می توانید برای آن موسیقی مشخص کنید. به همین دلیل، پیشنهاد می شود که برای فروش NFT به سراغ آن دسته از محصولاتی بروید که در بین کاربران محبوبیت بسیاری دارد.

مهم ترین مواردی که شما باید در هنگام تعیین قیمت NFT به آن ها دقت کنید موارد فوق می باشد. در صورتی که در هنگام ارزش گذاری NFT موارد فوق را لحاظ کنید، مطمئن باشید که می توانید بهترین قیمت را برای NFT خود مشخص کنید. در صورتی که برایتان در این باره سؤالی ایجاد شد و یا در هنگام تعیین قیمت با مشکل مواجه شدید، می توانید مشکل و یا سؤال خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

نکته: در این بخش منظور از قیمت بالا برای برخی از موارد، قیمتی است که با ارزش محصول NFT یکسان باشد. همیشه سعی کنید در تعیین قیمت، مبلغ نا متعارفی را انتخاب نکنید چراکه همین موضوع نیز می تواند از ارزش اثر هنری شما کم کند. همان‌طور که گفتیم، بهتر است با توجه به موارد فوق، بهترین قیمت را برای محصول NFT خود مشخص کنید.


آموزش بازاریابی فروش NFT

آموزش بازاریابی فروش NFT
آموزش بازاریابی فروش NFT

پس از اینکه شما NFT خود را ایجاد کردید، حال باید بازاریابی کنید تا بتوانید NFT خود را بفروشید. در غیر این صورت دو حالت بیشتر وجود ندارد. در حالت اول اینکه NFT شما به هیچ عنوان فروخته نمی شود و در حالت دوم اینکه زمان زیادی صرف می شود تا ان اف تی تان به فروش برسد.

برای اینکه بتوانید از رخ دادن حالت های فوق جلوگیری کنید باید به سراغ بازاریابی NFT بروید. بازاریابی NFT بسیار آسان است و اگر از آن ها مطلع شوید، می توانید به راحتی NFT خود را بفروشید. در ادامه قصد داریم تا به سراغ استراتژی های بازاریابی برویم و موارد برتر را در ادامه شرح دهیم. در نتیجه مطالعه این بخش از مقاله را از دست ندهید.

 1. اینفلوئنسر مارکتینگ یا Influencer marketing

امروزه مردم بیش از هر چیز به اینفلوئنسرها اعتقاد دارند. اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از راه هایی است که شما می توانید با استفاده از آن ترافیک بالایی را برای خرید NFT تجربه کنید. بهترین راه برای انجام اینفلوئنسر مارکتینگ این است که یک اینفلوئنسر استخدام کنید. با انجام این کار می توانید تبلیغات وسیعی انجام دهید و در نتیجه همان‌طور که گفتیم ترافیک بسیاری را به سمت مجموعه های خود هدایت کنید.

 1. تبلیغات پولی یا Paid advertisements

تبلیغات پولی از دیگر روش های بازاریابی است که می توانید انجام دهید. برای فروش NFT های خود شما می توانید به سراغ تبلیغات در سایت ها، شبکه های اجتماعی و… بروید و تبلیغات خود را انجام دهید. این استراتژی نیاز به سرمایه تقریباً زیادی دارد و اگر سرمایه ندارید بهتر است از انجام این کار فاکتور بگیرید و به سراغ دیگر استراتژی هایی که در ادامه معرفی می کنیم بروید.

 1. دیسکورد و بازاریابی در شبکه های اجتماعی یا Discord and social

یکی از رسانه های که باید به آن توجه بسیاری کنید دیسکورد می باشد. در دیسکورد شما می توانید یک جامعه قوی ایجاد کنید و برای خود مشتریانی که آوری کنید. اگر هنرمند هستید و محصول شما نقاشی و یا موزیک و یا…می باشد، انجام این کار بسیار می تواند بر روی شهرت شما نیز چه در داخل ایران و چه در خارج از ایران تأثیر گذار باشد و به نوعی باعث بیشتر شدن شهرت تان شود.

در دیسکورد و دیگر رسانه های اجتماعی شما می توانید پست بزارید، انجمن بسازید و در دیگر فعالیت ها شرکت کنید. در برخی از پلتفرم که شما امکان صحبت صوتی دارید، از این طریق می توانید جلسات مختلفی برگزار کنید و گروهی به صحبت بپردازید تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید.

در کل شما می توانید در شبکه های اجتماعی فعالیت های بسیاری کنید و از این طریق کاربران بسیاری به سمت خود هدایت نمایید. یکی از سوالاتی که ممکن است در این بخش برایتان پیش بیاید این است که بیشتر از چه شبکه های اجتماعی می توان برای انجام این کار استفاده کرد؟ در حال حاضر شبکه اجتماعی های بسیاری وجود دارد. برای انجام این کار بهتر است به رسانه های معروف و معتبر مراجعه کنید. برای مثال برخی از رسانه های معروف که می توانند کمک زیادی به شما کنند عبارت اند از: دیسکورد، توییتر، اینستاگرام، تلگرام و… .

 1. بازاریابی ایمیلی یا Email marketing

بازاریابی ایمیلی به شما این امکان را می دهد که به طور مکرر با خریداران، مشتریان، حامیان مالی و مخاطبان بالقوه خود ارتباط برقرار کنید. شاید قبلاً بازاریابی ایمیلی آن چنان اهمیتی نداشت اما امروزه توجه به این استراتژی اهمیت بسیاری دارد. با استفاده از ایمیل مارکتینگ شما می توانید خبرنامه، اطلاعیه، بیانیه و سایر اطلاعات را برای مشتریان ارسال کنید.

جز موارد فوق، با استفاده از ایمیل مارکتینگ می توانید با مشتری هایتان تبادل نظر کنید و پاسخ آن ها را نیز دریافت کنید. برای شروع کار بهتر است مخاطبین هدف خود را پیدا کنید و سپس برای آن ها اطلاعیه بفرستید. انجام این استراتژی تقریباً رایگان است و نیازی به سرمایه اولیه ندارد. در صورتی که به دنبال استراتژی های رایگان بازاریابی هستید ایمیل مارکتینگ را می توانید در اولویت های خود قرار دهید.

 1. وبلاگ نویسی یا Blogging

از طریق وبلاگ نویسی می توانید به راحتی مخاطب های بسیاری را جذب کنید. با توجه به اینکه NFT ها یک فناوری جدید هستند، افراد زیادی به دنبال کسب اطلاعات در این باره می باشند. به همین دلیل شما می توانید از فرصت فوق استفاده کنید و اطلاعاتی را منتشر کنید. با توجه به اطلاعات فوق کاربران می توانند به راحتی در کنار آشنایی با صنعت NFT ها، محصولات شما را نیز مشاهده کنید و در صورت تمایل با شما معامله کنند.

استراتژی وبلاگ نویسی کاملاً رایگان است و شما نباید برای استفاده از این استراتژی هزینه ای پرداخت کنید. اگر به دنبال یک استراتژی پرکاربرد دیگر برای فروش NFT های خود هستید، می توانید این استراتژی را انتخاب کنید.

 1. دامنه مخاطب را گسترش دهید

برای اینکه بهتر بتوانید بازاریابی انجام دهید بهتر است دامنه مخاطب خود را افزایش دهید. شما با پیوستن به یک بازار NFT می توانید دامنه مخاطب خود را افزایش دهید. با انجام این کار، شما می توانید با دیگر فروشندگان NFT نیز ارتباط برقرار کنید و از این طریق یک جامعه کاربری برای خود ایجاد کنید. البته در ادامه به ایجاد یک جامعه کاربری اشاره خواهیم کرد.

 1. جامعه بسازید

جز اینکه شما می توانید در یک بازار اقدام به ایجاد جامعه کنید، می توانید در رسانه های اجتماعی نیز این کار را انجام دهید. اگر در خاطرتان باشد در بخش قبل گفتیم که می توانید با فعالیت در شبکه های اجتماعی با افراد مختلفی ارتباط بگیرید. در این بخش نیز دقیقا باید همان فرآیند را دنبال کنید.

یکی از رسانه های اجتماعی که شما می توانید در آن بهترین جامعه کاربری را ایجاد کنید تویتتر است. در تویتتر، شما می توانید تبلیغات بیشتر و بهترین انجام دهید. در صورتی که به این موضوع توجه کنید و یک جامعه کاربری برای خود ایجاد کنید بهتر می توانید بر روی فروش محصولات NFT خود کار کنید.

 1. روی برندینگ تجاری خود کار کنید

زمانی که شما یک برند ایجاد می کنید، بهتر است به نام برند خود علاقه نیز ایجاد کنید تا کاربران بهتر بتوانند به کالکشن و ان اف تی های شما اعتماد کنند. اگر به مارکت پلیس های مختلف مراجعه کنید، شاید برند های زیادی را مشاهده کنید اما باید دقت کنید که کدام یک از آن ها در بین کاربران محبوب هستند؟

شما می توانید با مواردی مثل انتقال تجربه، کاربران را به برند خود علاقه مند کنید. با انجام این کار بهتر می توانید در بازار خرید و فروش NFT ها اقدام به فروش ان اف تی مورد نظرتان کنید.


آموزش ویدیویی فروش NFT در اوپن سی opensea


آموزش فروش NFT در مارکت اوپن سی Opensea

آموزش فروش NFT در مارکت اوپن سی Opensea
آموزش فروش NFT در مارکت اوپن سی Opensea

تا به این بخش به صورت کامل با فروش NFT آشنا شدید. اگر از بازاریابی فروش NFT خود مطمئن هستید، حال می توانید به سراغ ایجاد و سپس فروش NFT خود بروید. توجه داشته باشید که فروش NFT در پلتفرم اوپن سی در دو مرحله انجام می شود. در مرحله اول شما می بایست که ابتدا NFT خود را بسازید. پس از اینکه NFT خود را ایجاد کردید، در مرحله بعد باید برای محصول خود قیمت و سپس تاریخ انقضاء تعریف کنید. پس از اینکه موارد فوق را تعریف کردید، کار شما به اتمام رسیده است و NFT شما به لیست دیگر NFT ها اضافه می گردد.

برای اینکه مطلب فوق طولانی نشود، بخش ساخت NFT به صورت مختصر توضیح می دهیم و سپس به سراغ مرحله دوم می رویم. در صورتی که قصد دارید تا با مراحل ساخت NFT به صورت کامل آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی آموزش ساخت NFT در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع طریقه انجام این کار را به شما آموزش داده ایم. چنانچه در هنگام ساخت NFT برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید. برای شروع ابتدا باید:

با جستجوی آدرس سایت رسمی اوپن سی وارد سایت فوق شوید. توجه داشته باشید که قبل از انجام این کار باید نرم افزار تغییر ای پی خود را فعال کنید. متاسفانه به دلیل تحریم های موجود، ای پی کاربران ایرانی توسط توسعه دهندگان این پلتفرم مسدود شده است. به همین دلیل اگر ای پی خود را تغییر ندهید با ای پی ایران نمی توانید وارد این پلتفرم شوید. پس از اینکه ای پی شما به ای پی یکی از کشور های تحریم نشده تغییر داده شد حال می توانید آدرس این پلتفرم را جستجو و وارد آن شوید.

البته لازم به ذکر است که برای انجام این کار بهترین کار استفاده از نرم افزار های تغییر ای پی ثابت می باشد. چراکه اگر ای پی شما با هر بار اتصال تغییر کند، ممکن است برایتان در آینده مشکل ایجاد شود چراکه پلتفرم اوپن سی شما را به عنوان یک فرد مخرب شناسایی می کند و از ورود شما به صورت کامل جلوگیری می کند. در نتیجه به این موضوع دقت کنید و به هیچ عنوان انجام این کار را دست کم نگیرید.

پس از اینکه سایت رسمی اوپن سی به صورت کامل بارگذاری شد، باید بر روی گزینه Create کلیک کنید. شما می توانید در تصویری ذیل نمایی از صفحه اصلی وب سایت رسمی این پلتفرم را مشاهده کنید.

مراحل فروش NFT-1
مراحل فروش NFT-1

در صفحه جدید لیست کیف پول هایی که می توانید از آن ها استفاده کنید برایتان نمایان می شود. همان‌طور که مشخص است از بین ولت های موجود باید کیف پول مورد نظرتان را انتخاب کنید. در صورتی که علاقه ای به انتخاب ولت های فوق ندارید می توانید با استفاده از پروتکل Wallet Connect، ولت هایی مثل تراست Trust، کوینومی Coinomi، اتمیک Atomic، سیف پل Safepal و… را انتخاب کنید.

در این بخش ترجیح ما استفاده از کیف پول ربی Rabby می باشد. این ولت یک کیف پول افزونه ای است که شما می توانید بر روی مرورگر هایی مثل کروم نصب کنید. طریقه نصب و راه اندازی این ولت بسیار آسان است و شما باید همانند کیف پول افزونه ای متامسک اقدام کنید. در صورتی که از طریقه انجام این کار اطلاعاتی ندارید به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ مقاله اختصاصی کیف پول ربی Rabby بروید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع طریقه نصب و کار با این ولت را به شما آموزش داده ایم.

پس از اینکه کیف پول مورد نظر خود را نصب کردید، حال با توجه به قوانین مارکت اوپن سی باید آن را راه اندازی کنید. در صورتی که از کیف پول هایی مثل تراست، کوینومی و… استفاده می کنید باید بر روی گزینه Wallet Connect کلیک کنید؛ اما اگر قصد استفاده از کیف پول متامسک و یا ربی را دارید، باید بر روی نام ولت مورد نظر کلیک کنید.

با توجه به این موضوع شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که با توجه به نبود نام کیف پول ربی در این بخش، چگونه می توانیم از این کیف پول استفاده کنیم؟ در صورتی که کیف پول متامسک را نصب نداشته باشید، با کلیک بر روی کیف پول متامسک، کیف پول ربی Rabby برای شما اجرا می شود و می توانید آن را به پلتفرم مورد نظر متصل کنید.

مراحل فروش NFT-2
مراحل فروش NFT-2

پس از اینکه ولت شما با موفقیت به پلتفرم Opensea متصل شد، حال باید NFT خود را بسازید. به محض اتصال ولت با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. توجه داشته باشید که صفحه فوق را به دو قسمت تقسیم کرده ایم. برای اینکه بهتر بتوانیم توضیحات فوق را ارائه دهیم، هر بخش به صورت مجزا شماره گذاری شده است.

 1. مراحل فروش NFT-3
  مراحل فروش NFT-3

  در این بخش شما باید محصول NFT خود را وارد کنید. برای اینکه بتوانید به صورت صحیح محصول خود را وارد کنید، بهتر است به نکاتی که در این بخش گفته شده است دقت کنید.

 2. این قسمت همان‌طور که مشخص است، باید نام NFT خود را وارد کنید. برای مثال اگر محصول شما یک اثر هنری است، در صورتی که نام به خصوصی ندارد، باید برای آن یک نام انتخاب کنید و در این بخش آن را وارد کنید.
 3. در این قسمت پلتفرم اوپن سی Opensea به شما این امکان را می دهد تا آدرس یک صفحه را وارد کنید. در صفحه فوق بهتر است هر توضیحی که باعث فروش NFT می شود را وارد کنید. اگر فرد شناخته شده ای نیستید، این بخش را جدی بگیرید و حتماً در این بخش یک بیوگرافی از خود قرار دهید تا افرادی که تمایل به خرید NFT تان دارند بیشتر با شما آشنا شوند. ترجیحاً در این بخش از زبان های انگلیسی و فارسی استفاده کنید.
 4. در این بخش نیز باید توضیحات محصول خود را به صورت مختصر و یا کامل بنویسید. در صورتی که در قسمت قبل اطلاعاتی وارد نکرده اید بهتر است در این بخش دقت نمایید و اطلاعاتتان را به صورت کامل وارد کنید. یکی از سوالاتی که امکان دارد برایتان پیش بیاید این است که در این بخش بهتر است چه نوع مشخصاتی را وارد کنیم؟ هر مشخصاتی که فکر می کنید مناسب خریدار NFT شما می باشد در این قسمت باید وجود داشته باشد. این اطلاعات می تواند شامل: توضیحاتی درباره NFT، طریقه ایجاد به صورت خلاصه، تاریخ ایجاد، اطلاعات مختصری از سازنده و… باشد.
 5. در این بخش اگر از قبل کالکشنی ایجاد کرده بودید، باید آن کالکشن را انتخاب کنید. در غیر این صورت، می توانید هیچ کالکشنی را انتخاب نکنید. برای اینکه بتوانید بهتر محصولات NFT خود را بفروشید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً یک کالکشن ایجاد کنید و سپس محصولات NFT خود را در کالکشن مورد نظر اضافه کنید.
 1. مراحل فروش NFT-4
  مراحل فروش NFT-4

  در این قسمت، بخش های مختلفی وجود دارد. به ترتیب باید بخش های فوق را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که تکمیل موارد فوق اجباری نیست اما در فروش NFT شما بسیار تأثیر دارد. در نتیجه حتماً این بخش را جدی بگیرید و به صورت کامل موارد فوق را تکمیل کنید.

 2. این بخش را به صورت پیش‌فرض بر روی عدد ۱ قرار دهید و آن را تغییر ندهید.
 3. در این قسمت که بخش انتهایی می باشد، باید بلاکچین مورد نظرتان را انتخاب کنید. شما می توانید هر یک از بلاکچین های فوق را به راحتی انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر در نظر دارید تا کارمزد کمی پرداخت کنید، به سراغ بلاکچین اتریوم نروید. در صورتی که برای انتخاب بلاکچین برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.
 4. در آخر برای اینکه NFT شما ساخته شود باید بر روی این گزینه کلیک کنید. در صورتی که با پیغام اروری مواجه شدید، حتماً به پیغام فوق توجه کنید و آن را رفع کنید.

در صورتی که NFT شما به صورت نهایی ایجاد شود، با پیغامی همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید.

مراحل فروش NFT-5
مراحل فروش NFT-5

حال اگر یک صفحه به قبل برگردید، با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش شما می توانید اطلاعات NFT خود که در بخش قبل وارد کرده بودید را مشاهده کنید. در نهایت اگر تمامی موارد مورد تأیید شما بود، برای فروش NFT باید بر روی گزینه Sell کلیک کنید. توجه داشته باشید که مراحل به فروش گذاشتن NFT در پلتفرم اوپن سی از این بخش تازه شروع می شود.

مراحل فروش NFT-6
مراحل فروش NFT-6

در صفحه جدید، باید قیمت، زمان فروش NFT خود را مشخص کنید. به محض کلیک بر روی گزینه Sell در بخش قبل با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. به ترتیب در این بخش برایتان توضیح خواهیم داد تا به راحتی با هر بخش آشنا شوید.

 1. مراحل فروش NFT-7
  مراحل فروش NFT-7

  در این قسمت باید قیمت NFT خود را به اتریوم وارد کنید. اگر می توانید بدون هیچ ابزاری این کار را انجام دهید، پس قیمت مورد نظر خود را به اتریوم در این بخش وارد کنید. در صورتی که انجام این کار برای شما مقدور نیست، می توانید از طریق ماشین حساب ارز دیجیتال، به راحتی مبلغ دلاری مورد نظرتان را به اتریوم تبدیل کنید و در این بخش وارد کنید.

 2. در این قسمت باید تاریخ انقضای فروش محصول NFT خود را وارد کنید. برای مثال اگر قصد دارید تا تنها به مدت ۳ ماه این محصول را برای فروش بگذارید، در این بخش باید ۳ Month را انتخاب کنید.
 3. در این بخش کارمزد پلتفرم اوپن سی Opensea نوشته شده است. همان‌طور که مشخص می باشد، کارمزد اوپن سی از این معامله ۲.۵ درصد از مبلغ کل معامله می باشد.
 4. در آخر پس از تکمیل اطلاعات باید بر روی این گزینه کلیک کنید تا تأیید نهایی انجام شود.

در صفحه جدید، باید مقداری صبر کنید تا تأییدیه هایی از ولت شما گرفته شود و همچنین موارد مورد نیاز تکمیل گردد. بهتر است در این بخش هیچ گزینه را انتخاب نکنید و صبر داشته باشید.

مراحل فروش NFT-8
مراحل فروش NFT-8

به محض اینکه با تصویر ذیل رو به رو شدید، یعنی NFT شما برای فروش قرار گرفته است و کار به پایان رسیده است. با کلیک بر روی گزینه View listing شما می توانید محصول خود را در صفحه جدید مشاهده کنید.

مراحل فروش NFT-9
مراحل فروش NFT-9

به محض کلیک بر روی گزینه View listing با صفحه ای جدید رو به رو می شوید. در این صفحه به صورت کامل اطلاعات محصول شما قابل نمایش است. در صورتی که قصد اعمال تغییرات دارید، باید بر روی گزینه Edit کلیک کنید. در صورتی که از فروش NFT فوق منصرف شدید، می توانید بر روی گزینه Cancel listing کلیک کنید.

مراحل فروش NFT-10
مراحل فروش NFT-10

همان‌طور که مطالعه کردید، به همین راحتی می توانید در پلتفرم اوپن سی یک NFT بسازید و آن را برای فروش بگذارید. در صورتی که در هنگام انجام مراحل فوق با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید. در ادامه همراه ما باشید تا طریقه فروش NFT در مارکت راریبل را نیز آموزش ببینید.


آموزش فروش NFT در مارکت راریبل Rarible

آموزش فروش NFT در مارکت راریبل Rarible
آموزش فروش NFT در مارکت راریبل Rarible

در بخش قبل با مراحل فروش NFT در مارکت پلیس اوپن سی آشنا شدید. همان‌طور که مطالعه کردید، فروش NFT در مارکت اوپن سی شامل دو مرحله می باشد؛ اما در مارکت راریبل فروش NFT شامل یک مرحله می باشد. در این مارکت شما در همان لحظه که در حال ساخت NFT هستید باید قیمت محصول خود را نیز مشخص کنید و سپس آن را برای فروش قرار دهید؛ یعنی دقیقا برعکس مارکت اوپن سی! در صورتی که با ساخت و فروش NFT در مارکت پلیس راریبل آشنا نیستید، این بخش از مقاله را تا انتها مطالعه کنید چراکه در ادامه طریقه انجام این کار را به صورت کامل آموزش خواهید دید.

برای فروش NFT در مارکت پلیس راریبل ابتدا باید:

ابتدا باید وارد سایت رسمی این مارکت شوید. به محض ورود بر روی connect wallet کلیک کنید تا بتوانید ولت خود را به این پلتفرم متصل نمایید. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

مراحل فروش nft در Rarible-1
مراحل فروش nft در Rarible-1

در بخش جدید باید ابتدا در قسمت (۱) نوع بلاکچین خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب بلاکچین، حال باید کیف پول مورد نظر خود را انتخاب کنید. ترجیح ما کیف پول ربی هست و قصد داریم در ادامه از آن استفاده کنیم. به دلیل اینکه این ولت هیچ گزینه اختصاصی ندارد، از کیف پول متامسک استفاده می کنیم. در نهایت بر روی کیف پول متامسک کلیک می کنیم. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

مراحل فروش nft در Rarible-2
مراحل فروش nft در Rarible-2

پس از اتصال کیف پول، همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید باید بر روی گزینه Create کلیک کنید.

مراحل فروش nft در Rarible-3
مراحل فروش nft در Rarible-3

در بخش جدید نوبت به انتخاب بلاکچین رسیده است. در این بخش باید بلاکچین مورد نظرتان را انتخاب کنید.

مراحل فروش nft در Rarible-4
مراحل فروش nft در Rarible-4
مراحل فروش nft در Rarible-5
مراحل فروش nft در Rarible-5

در این بخش اگر قصد دارید تا یک NFT ایجاد کنید، باید بر روی گزینه Single کلیک کنید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

در صفحه جدید که بخش اصلی می باشد، باید اطلاعات NFT خود را وارد کنید. در ادامه به ترتیب شماره گذاری توضیح خواهیم داد.

 1. مراحل فروش nft در Rarible-6
  مراحل فروش nft در Rarible-6

  در این بخش آدرس کیف پول شما نمایش داده شده است که نباید آن را تغییر دهید. در کل به این بخش توجه نکنید.

 2. در این بخش باید فایل NFT خود را طبق محدودیت هایی که وجود دارد وارد کنید.
 3. پس از وارد کردن فایل NFT در این بخش می توانید یک پیش نمایش مشاهده کنید.
 4. در این قیمت باید نوع فروش را مشخص کنید. باید انتخاب کنید که قرار است به حراج بگذارید و یا با یک قیمت ثابت NFT خود را بفروشید.
 5. در این بخش باید قیمت NFT فوق را وارد کنید. همان‌طور که مشخص است در این بخش قیمت NFT باید با اتریوم وارد شود.
 1. مراحل فروش nft در Rarible-7
  مراحل فروش nft در Rarible-7

  در این قسمت شما می توانید کارمزد پلتفرم راریبل را مشاهده کنید و در بخش پایینی این قسمت می توانید ببینید که به صورت خالص از این معامله چه مقدار شما دریافت می کنید.

 2. در این قسمت باید کالکشن خود را انتخاب کنید. در صورتی که قصد دارید تا یک کالکشن ایجاد کنید، باید بر روی گزینه Create کلیک کنید. در غیر این صورت می توانید محصول خود را بر روی کالکشن راریبل ایجاد کنید.
 3. اگر این بخش را انتخاب کنید، کارمزد از خریدار ان اف تی دریافت می شود و شما کارمزدی دیگر پرداخت نخواهید کرد.
 4. در این بخش باید نام NFT خود را وارد کنید.
 5. در این بخش نیز همان‌طور که مشخص است باید توضیحاتی درباره NFT خود بنویسید تا کاربران بیشتر با محصول شما آشنا شوند.

پس از تکمیل اطلاعات فوق، باید در انتهای صفحه گزینه Create item را انتخاب کنید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این بخش را مشاهده کنید.

مراحل فروش nft در Rarible-8
مراحل فروش nft در Rarible-8

زمانی که با این صفحه (تصویر ذیل) رو به رو شدید، باید کمی صبر کنید تا مراحل ایجاد NFT شما به ترتیب انجام شود.

مراحل فروش nft در Rarible-9
مراحل فروش nft در Rarible-9

در ادامه مجدد با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید که باید در این قسمت نیز کمی صبر داشته باشید و تأییدیه های ولت خود را انجام دهید.

مراحل فروش nft در Rarible-10
مراحل فروش nft در Rarible-10

در آخر وقتی با پیغامی همانند پیغام صفحه ذیل رو به رو شدید، یعنی NFT شما ساخته و برای فروش قرار گرفته است. حال می توانید با کلیک بر روی گزینه View nft محصول خود را مشاهده کنید.

مراحل فروش nft در Rarible-11
مراحل فروش nft در Rarible-11

همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، تمامی اطلاعاتی که شما برای NFT فوق وارد کرده اید در این بخش نمایش داده شده است.

مراحل فروش nft در Rarible-12
مراحل فروش nft در Rarible-12

طبق اطلاعاتی که در این بخش با آن ها آشنا شدید، طریقه ایجاد و همچنین فروش NFT در مارکت پلیس راریبل نیز بسیار آسان است. همان‌طور که مشاهده کردید، به راحتی یک NFT در مارکت پلیس فوق ایجاد کردیم. در صورتی که در هنگام انجام این کار با مشکل رو به رو شدید می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما بنویسید.


سخن آخر درباره اموزش فروش nft

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، طریقه فروش NFT به صورت کامل و جامع آموزش داده شد. طبق گفته های موجود، انجام این کار بسیار آسان است و تنها سختی شما در بخش فروش NFT بازاریابی و جذب مشتری می باشد که مراحل انجام این کار به صورت کامل آموزش داده شد. چنانچه در رابطه با فروش NFT برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را از ما بپرسید.

 

ممنون از اینکه تا پایان “آموزش فروش NFT” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
13 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Maryam
6 ماه قبل

سلام . من در اوپن سی یک NFT رو خریدم و بعد برای فروش لیست کروم . ولی بعد نیم ساعت از لیست حذف شد .هیچ مبلغی هم واریز نشده . یعنی پول من کلا رفته ؟ اصلا متوجه نمیشم .میشه برام توضیح بدین🙏

Telia
8 ماه قبل

با سلام ببخشید مزاحمتون شدم ممنونم از اطلاعات مفیدتون من در سایت اوپن سی فعال هستم و ۲ کاربر در توییتر قصد خرید NFT های منو داشتن ولی وقتی که می خواستن بخرن اولی گفت زمان خرید بهش میگه نمی شه این خرید رو انجام بده
اون یکی دیگه هم گفت باید توی حسابت ۰.۵ تا۰.۸ اتریوم داشته باشی که بشه من ازت خرید کنم
می خواستم بدونم آیا درسته یا مشکل حساب من چیه که نمی توانند خریداری کردنند
با سپاس فراوان از لطفتون

موسی
1 سال قبل

فروش nft در کدام پلتفرم راحتتره

ناصر
1 سال قبل

در صرافی ها هم میشه nft فروخت؟

کریمی
1 سال قبل

عالی بود

میرزایی
1 سال قبل

ممنون

خراسانیان
1 سال قبل

چه جوری nft در پلتفرم های ایرانی بفروشم؟

عارف
1 سال قبل

چه جوری nft در پلتفرم های ایرانی بفروشم؟

صادق
1 سال قبل

چه جوری nft بفروشم در اوپن سی

رامتین
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

عرب
1 سال قبل

فروش از اوپن سی را شما پیشنهاد می کنید؟

جوهر احمدی
1 سال قبل

سلام
NFT هایی که به این طریق برای فروش ساختیم.اگه کسی پیشنهاد خرید بده چگونه بفهمیم.و باید چه کاری انجام بدیم تا فروش انجام بشه
بسیار ممنون از لطفتان

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  جوهر احمدی
1 سال قبل

باید نکات لازم برای فروش را مطالعه نمایید
باید چک نمایید

آخرین مقالات منتشر شده