آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چرا رئیس SEC، از طبقه بندی مستقیم اتریوم اجتناب می کند؟

به کدام ارزهای دیجیتال اثرات مثبت یا منفی اتریوم تاثیر خواهد گذاشت؟ 

چرا رئیس SEC، از طبقه بندی مستقیم اتریوم اجتناب می کند؟

به گزارش زوم ارز، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، گری جنسلر، در یک مصاحبه با شبکه CNBC، در تاریخ سه شنبه، به مسائل مربوط به اتریوم به طور صریح اشاره نکرد. به جای آن، او تمرکز خود را بر روی نگرانی‌های مربوط به نظارت، به ویژه حفاظت از سرمایه‌گذاران آمریکایی و رفتار واسطه‌ها در بازار ارزهای دیجیتال متمرکز کرد.

“تنها چیزی که می‌توانم بیان کنم این است که برای من یک سوال پایه است: چگونه می توانیم اطمینان حاصل کنیم که سرمایه گذاران آمریکایی مورد حفاظت قرار می‌گیرند؟ در حال حاضر، آنها اطلاعات لازم یا موردنیاز را دریافت نمی‌کنند.” این اظهارات را Gary Gensler در پاسخ به سؤالی از Andrew Ross Sorkin در برنامه “Squawk Box” شبکه CNBC ارائه داد.

“بازار معاملات به واسطه هاست که معمولاً برای انجام کارهایی تمرکز دارند که هیچگاه به بورس نیویورک اجازه انجام آن را نمی دهند. Gensler اعلام کرد که بورس نیویورک اختیار معامله را ندارد.”

وضعیت حقوقی اتریوم یکی از مواضع حیاتی در بحث‌های امروزی است، زیرا تقسیم‌بندی دقیق این رمزارز می‌تواند نشان دهد که چگونه می‌توان این فعالیت را قانونی کرد و آیا این قانونی‌کردن می‌تواند منجر به اوراق قابل معامله مانند ETF‌ها گردد یا خیر. به ناراحتی، Gensler پاسخ قطعی در این زمینه ارائه نداده است.

در یک بیان کوتاه درباره تبادل اتریوم در نقطهای بحث، رئیس SEC اظهار داشت که پتانسیل بررسی یک صندوق معامله شده (ETF) مرتبط با اتریوم وجود دارد. او تاکید کرد که این بررسی ممکن است از نتایج خاص مرتبط با ETF اتریوم به هدف‌های گسترده‌تری که SEC دنبال می‌کند، منجر شود.

با وجود عدم وضوح در موقعیت کمیسیون SEC درباره اتر، تاکید بر اقدامات ادعایی آژانس زیاد است.

شاید دنبال کردن این تحلیل ها برای شما مفید باشد:

آخرین پرونده‌های دادگاه به‌همراه اظهارات SEC، امنیت ثبت نشده اتریوم را برای حداقل یک سال در نظر گرفت. این پرونده‌ها شامل احضاریه‌ها و درخواست‌های اسناد متعددی به موجودات مرتبط با اتریوم بودند.

رسانه ها تمرکز خود را بر روی کریپتو انداخته اند و آن را مورد توجه قرار داده اند.

با توجه به گفته Gensler، فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتال (crypto) تنها یک بخش کوچک از بازار مالی را شامل می‌شود. اما این حوزه به دلیل وجود نسبت بیش از حد بالایی از کلاهبرداری، مشکلات نظارتی و کلاهبرداری‌ها، توجه گسترده رسانه‌ها را به خود جلب کرده است.

وقتی از سی ای سی سوال شد که چرا این سازمان زمان زیادی برای بررسی کریپتو اختصاص داده است، جنسلر اعلام کرد که تمرکز بر روی این مسأله به‌طور عمده توسط رسانه‌ها و منافع عمومی انجام می‌شود، به رغم ارزش متوسط ۱۱۰ دلاری آن در بازار، نه به دستور کار اسی‌ای‌سی.

من در برنامه شما حاضر بودم، حتی ۱۰ بار! و هر بار که نمایش را برگزار می‌کردید، پرسش‌هایی درباره‌ی کریپتو پیش می‌آوردید. من حدس می‌زدم که این مصاحبه بیشتر با افراد حاضر در بازار رمزارزها مرتبط خواهد بود، زیرا بازارهای سرمایه به ارزش ۱۱۰ تریلیون دلار هم پوشش می‌دهد. بنابراین، این بوضوح نشان می‌دهد که تمرکز رسانه‌های مالی نیز به این موضوع معطوف بوده است، به ویژه با تأیید جنسلر (Gensler).

گنسلر به اضافه کرد که بسیاری از توکن‌ها با حفاظت‌های لازم، هماهنگ نیستند با این قوانین. ناسازگاری‌های این موارد، باعث ناکارآمدی در افشای اطلاعات و فراهم نشدن حمایت مناسب برای سرمایه‌گذاران می‌شود.

رییس SEC همچنین به بحث در مورد نظارت بر بازیگران مختلف بازار، از جمله Robinhood که اخیرا اطلاعیه ولز از سوی SEC دریافت کرده است، پرداخت. او تنها اشاره کرد که سرمایه گذاران نیاز به حمایت دارند و نقش کلیدی SEC به عنوان یک نهاد نظارتی اطمینان از رعایت قوانین در معاملات اوراق بهادار است.

SEC با واکنش منفی از اعضای جامعه کریپتو و قانون‌گذاران روبرو شده و پس از تهدید به شکایت حقوقی علیه بازوی رمزنگاری Robinhood قرار گرفته است. انتقادات کریپتو نمایانگر این است که SEC باید از سرمایه‌گذاران محافظت کند و نه اینکه نوآوری کریپتو را سد کند و بیش از حد بر روی صنعت متمرکز شود.

منبع: cryptobriefing.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها