لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

SEC از کوین بیس خواست تا شیبا اینو، کاردانو و سایر آلت کوین ها را از لیست خارج کند.

SEC از کوین بیس خواست تا شیبا اینو، کاردانو و سایر آلت کوین ها را از لیست خارج کند.

SEC از کوین بیس خواست تا شیبا اینو، کاردانو و سایر آلت کوین ها را از لیست خارج کند.

گزارش شده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از کوین بیس، یکی از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، خواسته است تا ترید تمام دارایی های دیجیتال به جز بیت کوین را قبل از اقدام قانونی علیه این پلتفرم متوقف کند. این حرکت نشان دهنده قصد رگولاتور برای گسترش اختیارات خود در حوزه وسیع تری از بازار ارزهای دیجیتال است.

گری گنسلر، رئیس SEC، در مورد اعتقاد خود مبنی بر اینکه اکثر ارزهای دیجیتال، به جز بیت کوین، اوراق بهادار هستند، سخن گفت. با این حال، موضع او در مورد اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ، و تعدادی از آلت کوین ها نامشخص است. در مصاحبه اخیر با فایننشال تایمز، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل Coinbase فاش کرد که SEC توصیه کرده بود قبل از طرح دعوی علیه شرکت بورسی نزدک در ماه گذشته به دلیل عدم ثبت نام به عنوان کارگزار، همه بیت کوین را از فهرست حذف کنید. به گفته آرمسترانگ، اگر کوین‌بیس با این امر موافقت می‌کرد، سابقه‌ای ایجاد می‌کرد که می‌توانست شاهد فعالیت غیرقانونی اکثر کسب‌وکارهای رمزنگاری آمریکایی باشد، مگر اینکه در SEC ثبت نام کنند.

در حالی که شکایت SEC  سیزده ارز دیجیتال در پلتفرم کوین بیس را به عنوان اوراق بهادار شناسایی کرد، اتریوم یا چندین توکن اصلی دیگر را در خود نداشت و بر عدم اطمینان در مورد موقعیت Gensler در مورد این دارایی ها افزود. اگر SEC نظارت را به دست آورد، مستلزم رعایت استانداردهای بسیار سخت گیرانه تری برای صرافی‌های ارز دیجیتال خواهد بود.

شفافیت مقرراتی در بازار کریپتو ایالات متحده همچنان مبهم باقی مانده است و کسب و کارهایی که بر این فرض بنا شده اند که این توکن های رمزنگاری اوراق بهادار نیستند، ممکن است مجبور به توقف عملیات شوند. SEC هنوز توضیح رسمی در مورد پیامدهای تسویه بالقوه که شامل حذف هر توکن به جز بیت کوین از فهرست Coinbase می شود، ارائه نکرده است. این امر باعث می‌شود که آینده صنعت ارز دیجیتال در ایالات متحده معلق بماند، زیرا هرگونه تغییر عمده می‌تواند به طور قابل توجهی بر عرضه عمومی یا ترید خرده‌فروشی توکن‌ها تأثیر بگذارد. با این حال، حکم اخیر ریپل کمی خوش بینی را به صنعت آسیب دیده ارزهای دیجیتال تزریق کرد.

منبع: U.Today

محمد فرحدل
محمد فرحدل
من محمد فرحدل هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده