آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز سکرت SCRT چیست؟

ارز سکرت SCRT چیست؟

ارز سکرت SCRT چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا به معرفی کامل این ارز دیجیتال بپردازیم. اول از همه باید بگوییم که حفظ حریم خصوصی امری بسیار مهم تلقی می شود. کوین های حریم خصوصی همیشه جالب بوده اند و ارز دیجیتال سکرت SCRT یکی از آن ها می باشد.

شبکه سکرت یا Secret Network که پلتفرم ارائه دهنده ارز دیجیتال SCRT است، یک بلاکچین با حریم خصوصی داده است که به شما امکان می دهد برنامه هایی را بسازید و از آنها استفاده کنید که حریم خصوصی را حفظ می کنند. این قابلیت منحصر به فرد از کاربران محافظت می کند و برنامه ها ی کاربردی را ایمن می سازد. در ادامه مطالب شما می توانید با ارز سکرت SCRT و پلتفرم ارائه دهنده آن به طور کامل آشنا شوید. در صورتی که قصد دارید با کیف پول ها و صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز آشنا شوید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

نکته: برای مطالعه ی کیف پول ارز دیجیتال سکرت SCRT کلیک کنید.

ارز سکرت SCRT چیست؟

ارز سکرت SCRT چیست؟
ارز سکرت SCRT چیست؟

همانطور که در مقدمه این مقاله خدمت شما عزیزان گفتیم، توکن اصلی بلاکچین سکرت SCRT می باشد. این توکن برای مدیریت، مبادله و پرداخت کارمزد در شبکه اصلی مورد استفاده قرار می گیرد.

توکن های سکرت یا SCRT در شبکه سکرت با استفاده از استاندارد SNIP-20 ساخته می شوند. این استاندارد مانند استاندارد توکن ERC-20 است، با این تفاوت که همه توکن های سکرت به طور پیش فرض حریم خصوصی خود را حفظ می کنند. در قراردادهای محرمانه از توکن های سکرت استفاده می شود.

همچنین نودها باید SCRT را به کار گیرند تا در شبکه کار کنند و پاداش هایی را دریافت نمایند. نودها همچنین می توانند پیشنهادهایی را با استفاده از SCRT ایجاد و رای دهند. علاوه بر این، کاربرانی که دارای توکن های سکرت SCRT هستند می توانند توکن های خود را استیک کرده و پاداش دریافت نمایند. در ادامه مطالب به معرفی شبکه سکرت یا Secret Network خواهیم پرداخت.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال SCRT

نام اختصاری SCRT
نوع ارز COIN
عرضه کل ۱۹۰,۱۶۵,۰۶۰
مقدار در گردش ۱۴۹,۸۱۵,۷۲۹
وب سایت رسمی https://scrt.network/
بلاکچین اکسپلور secretnodes.com
وایت پیپر https://docs.scrt.network/
پیج های ارتباط رسمی forum.scrt.network

scrt.network

twitter.com

reddit.com

سورس کد https://github.com/scrtlabs/SecretNetwork
آدرس قرارداد IBC/0954E1C28EB7AF5B72D24F3BC2B47BBB2FDF91BDDFD57B74B99E133AED40972A

معرفی شبکه سکرت Secret Network

معرفی شبکه سکرت Secret Network
معرفی شبکه سکرت Secret Network

شبکه سکرت یا Secret Network یک بلاکچین رمزنگاری شده است که قراردادهای هوشمند کاملا خصوصی را ارائه می دهد. این بدان معناست که همه ورودی ها و خروجی های قرارداد هوشمند کاملا رمزگذاری شده اند. تراکنش های انجام شده در قراردادهای هوشمند سکرت حتی توسط نودهایی که بلاکچین را اجرا می کنند قابل مشاهده نیست.

شبکه سکرت معتقد است که تعادل بین شفافیت و حریم خصوصی چیزی است که برای رمز ارزها مورد نیاز است. دید شبکه سکرت این است که یک بلاکچین با قراردادهای فعال و با تمرکز زیاد بر حریم خصوصی ایجاد کند.

به طور کلی می توان گفت سکرت به عنوان یک شبکه بلاکچین می خواهد آنچه را که امروزه اغلب در پردازش ارزهای رمزنگاری شده نادیده گرفته می شود، حل کند. که ان عدم حفظ حریم خصوصی است. بنابراین، سکرت Secret فناوری را ایجاد کرده است که از داده های رمزگذاری شده برای تراکنش های مختلف استفاده می کند. اما مقیاس پذیرتر و قابل استفاده در بسیاری از صنایع است.


بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال سکرت Secret

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال سکرت Secret
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال سکرت Secret

شبکه سکرت ریشه در پروژه ارز دیجیتال دیگری به نام Enigma دارد. Enigma در سال ۲۰۱۴ توسط Can Kisagun و Guy Zyskind تاسیس شد. Enigma یک راه حل مقیاس بندی لایه ۲ برای اتریوم بود که حفظ حریم خصوصی را به قراردادهای هوشمند اضافه کرد.

در ۱۳ فوریه ۲۰۲۰، Enigma شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد که پس از رای گیری در ۱۶ مِی به شبکه سکرت Secret Network تغییر نام داد. Guy Zyskind مدیر اجرایی یا مدیرعامل انیگما است. او دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق و علوم کامپیوتر می باشد.

Can Kisagun که یکی دیگر از بنیانگذاران انیگما می باشد، در مهندسی و علوم مدیریت صنایع تحصیل کرده و همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از MIT است.


عملکرد شبکه سکرت Secret Network چگونه است؟

عملکرد شبکه سکرت Secret Network چگونه است؟
عملکرد شبکه سکرت Secret Network چگونه است؟

شبکه سکرت با کیت توسعه نرم افزار یا SDK کازماس Cosmos ساخته شده است. این پلتفرمی است که از مقیاس پذیری و همکاری کازماس استفاده می کند و قابلیت حفظ حریم خصوصی را برای قراردادهای هوشمند فراهم می کند.

شبکه سکرت مبتنی بر الگوریتم اجماع DPoS است. الگوریتم DPoS یک نسخه تکامل یافته از مفهوم اصلی PoS است. در یک شبکه DPoS، کاربران برای رای دادن توکن های خود را استیک کرده و نمایندگان مرتبط با ان را انتخاب می کنند تا بلاک بعدی را تایید کنند.

شبکه سکرت یک پلتفرم است که به طور پیش فرض حریم خصوصی داده ها را حفظ می کند. این شبکه از پروتکل های رمزگذاری برای رمزگذاری داده ها استفاده می کند تا داده ها ایمن و خصوصی باشند. کاربران می توانند اطلاعات شخصی خود را با ” Viewing keys ” مشاهده کنند. کاربران کنترل کامل بر این کلیدها را دارند و مدیریت می کنند که چه چیزی را با چه کسی به اشتراک بگذارند.

برای اطمینان از ذخیره و پردازش ایمن داده ها، شبکه سکرت از TEE استفاده می کند که سخت افزاری است که در بخش جداگانه ای رو پردازنده دستگاه قرار دارد. این سخت افزار تضمین می کند که نودهای موجود در شبکه نمی توانند محاسبات را مشاهده کنند، در نتیجه از داده های موجود در شبکه محافظت می کند.


معرفی عناصر مهم شبکه سکرت Secret Network

معرفی عناصر مهم شبکه سکرت Secret Network
معرفی عناصر مهم شبکه سکرت Secret Network

در این قسمت از مقاله شما می توانید با چهار عنصر اصلی شبکه سکرت آشنا شوید:

۱.قراردادهای سکرت Secret Contracts

این قراردادها مهمترین عنصر شبکه هستند. اینها نسخه بهبود یافته قراردادهای هوشمند معمولی هستند. همچنین این قراردادها حریم خصوصی داده ها را در کنار صحت فراهم می کنند.

۲.توکن های سکرت Secret Tokens

درست مانند استاندارد ERC-20 توکن اتریوم، شبکه سکرت دارای استاندارد توکن مخصوص خود با نام SNIP-20 است. حریم خصوصی این توکن ها به طور پیش فرض محفوظ است.

۳.استیکینگ شبکه سکرت Secret Network Staking

دارندگان توکن SCRT می توانند به دو روش مختلف در فرصت استیکینگ شرکت کنند. آنها می توانند به عنوان اعتبارسنج یا نماینده شرکت کنند.

۴.پل اتریوم سکرت Secret Ethereum Bridge

این شبکه اخیرا پل اتریوم را اعلام کرد. این پل وعده می دهد که حریم خصوصی برای دارایی های اتریوم و مبتنی بر اتریوم ارزان تر و کاربردی تر خواهد بود.


بررسی ویژگی های شبکه سکرت Secret Network

بررسی ویژگی های شبکه سکرت Secret Network
بررسی ویژگی های شبکه سکرت Secret Network

امروزه بلاکچین های بسیار زیادی مشاهده می شود که شفافیت اطلاعات را ارائه می دهند. اما ممکن است ارائه شفافیت باعث کاهش ایمنی اطلاعات شود. در ادامه شما می توانید با چند نمونه از ویژگی های شبکه سکرت در حوزه بلاکچین بپردازیم:

  1. شبکه سکرت سطح جدیدی از حریم خصوصی را ارائه می دهد.
  2. ارائه سطح بالایی از امنیت توسط شبکه سکرت از دیگر ویژگی های آن می باشد.
  3. شبکه سکرت می تواند نقش مهمی در آینده برنامه های غیرمتمرکز داشته باشد.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال سکرت SCRT

در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱۶ اکتبر ۲۰۲۱ قیمت ارز دیجیتال سکرت SCRT برابر با ۴.۹۳ دلار آمریکا می باشد و حجم معاملات این رمز ارز برابر با ۱۲،۶۲۸،۴۲۹ است. این رمز ارز در ۲۴ ساعت گذشته ۵.۵۳ درصد کاهش قیمت داشته است.

در حال حاضر ارز دیجیتال سکرت SCRT در رتبه ۱۱۴ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. به علاوه این رمز ارز در تاریخ ۱۱ اکتبر ۲۰۲۱ یعنی درست ۵ روز پیش، به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما قادر خواهید بود روند قیمت این ارز دیجیتال را مشاهده کنید:

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال سکرت SCRT
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال سکرت SCRT

نحوه خرید ارز دیجیتال سکرت SCRT چگونه است؟

نحوه خرید ارز دیجیتال سکرت SCRT چگونه است؟
نحوه خرید ارز دیجیتال سکرت SCRT چگونه است؟

اولین کاری که برای خرید رمز ارز سکرت SCRT باید انجام دهید، این است که در یکی از صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال ثبت نام کنید. و یا اینکه به احراز هویت بپردازید. صرافی های آنلاین خارجی که در ادامه به معرفی انها می پردازیم، از ارز دیجیتال سکرت SCRT پشتیبانی می کنند.

شما می توانید از این صرافی ها برای خرید ارز دیجیتال سکرت SCRT استفاده کنید. اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از ثبت نام به تحقیق و جستجو در ارتباط با صرافی بپردازید. همچنین با نحوه ثبت نام و کار با صرافی آشنا شوید.

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال سکرت SCRT عبارتند از:

  1. صرافی Binance
  2. صرافی Gate.io
  3. صرافی Hotbit
  4. صرافی BitMart
  5. صرافی MEXC

نحوه فروش ارز دیجیتال سکرت SCRT چگونه است؟

نحوه فروش ارز دیجیتال سکرت SCRT چگونه است؟
نحوه فروش ارز دیجیتال سکرت SCRT چگونه است؟

برای فروش رمز ارز سکرت SCRT همانند خرید آن می توانید از صرافی هایی که در قسمت قبلی مقاله معرفی نمودیم، استفاده کنید. توجه کنید که از صرافی استفاده نمایید که از حجم معاملات بالایی برخوردار باشد.

همچنین امنیت صرافی می تواند از اهمیت قابل توجهی برخوردار باشد. قبل از انجام عملیات فروش تمامی جوانب را در نظر بگیرید تا بتوانید با خیال راحت در بستر ارز دیجیتال سکرت SCRT به سرمایه گذاری بپردازید.


کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال سکرت SCRT

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال سکرت SCRT
کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال سکرت SCRT

اگر به دنبال مکانی برای ذخیره سازی ارز دیجیتال سکرت SCRT هستید، می توانید از گزینه های زیر استفاده نمایید.

۱.کیف پول لجر Ledger

کیف پول سخت افزاری لجر در دو مدل Ledger Nano X و Ledger Nano S موجود می باشد. در صورتی که قصد استفاده از کیف پول های سخت افزاری برای ذخیره سازی از دیجیتال سکرت SCRT را دارید، می توانید از کیف پول لجر استفاده نمایید.

۲.کیف پول تراست Trust

برای دسترسی به کیف پول تراست می توانید آن را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید. این کیف پول برای نسخه های اندروید و ios تلفن همراه در دسترس می باشد. کاربران قادر خواهند بود طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال را علاوه بر رمز ارز سکرت SCRT در این کیف پول ذخیره نمایند.

۳.کیف پول سیف پل SafePal

اپلیکیشن کیف پول سیف پل را کاربران می توانند بر روی تلفن همراه خود نصب کنند و از آن برای ذخیره سازی ارز دیجیتال سکرت SCRT استفاده نمایند.


آیا ارز دیجیتال سکرت SCRT استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال سکرت SCRT استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال سکرت SCRT استخراج می شود؟

یکی از راه ها برای سرمایه گذاری در بستر ارز دیجیتال استخراج است. همچنین کاربران می توانند رمز ارز مورد نظر را از صرافی ها خریداری نمایند و به سرمایه گذاری بپردازند. در صورتی که قصد استخراج رمز ارزها را دارید، اول از همه باید بررسی نمایید که آیا ارز مورد نظر قابل استخراج است؟

رمز ارز سکرت از الگوریتم DPoS استفاده می نماید. این الگوریتم نسخه تکامل یافته، الگوریتم اثبات سهام یا PoS است. با این وجود می توان نتیجه گرفت ارز دیجیتال سکرت قابل استخراج نمی باشد. به طور کلی رمز ارزهای مبتنی بر الگوریتم اثبات کار یا PoW قابل استخراج هستند.


آینده ارز دیجیتال سکرت SCRT چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال سکرت SCRT چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال سکرت SCRT چگونه است؟

یکی از مواردی که در بحث آینده رمز ارزها مطرح می باشد این است که ارز دیجیتال مورد نظر در آینده دارای چه هدفی می باشد. و یا اینکه آیا پلتفرم ارائه دهنده رمز ارز در آینده از پیشرفت خوبی برخوردار است؟ شبکه سکرت در تلاش است تا در آینده با سایر بلاکچین ها همکاری کند. به علاوه شبکه سکرت با استفاده از Secret DeFi در حال تمرکز در امور مالی است.

همچنین می توان گفت، شبکه سکرت بر جذب توسعه دهندگان بیشتر تمرکز داشته است تا برنامه های غیرمتمرکز خود را بر بستر بلاکچین پیاده سازی کند و کاربردهای شبکه سکرت را افزایش دهد. همه ی اینها می تواند در کنار هم یک آینده خوب را برای شبکه سکرت رقم بزند. و باعث افزایش قیمت ارز دیجیتال سکرت SCRT شود. اما لازم است که قبل از سرمایه گذاری به تحقیق و جستجو در ارتباط با این ارز دیجیتال بپردازید. و عوال تاثیرگذار بر قیمت آن را از هر جهت بررسی نمایید.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال سکرت SCRT

اینفوگرافیک ارز دیجیتال سکرت SCRT
اینفوگرافیک ارز دیجیتال سکرت SCRT

کلام پایانی درباره ی ارز سکرت SCRT چیست؟

رمز ارز سکرت SCRT که در این مقاله به معرفی آن پرداختیم، توکن ارائه شده شبکه سکرت Secret Network می باشد. شبکه سکرت یک بلاکچین است که قراردادهای هوشمند کاملا خصوصی را ارائه می دهد. یکی از ویژگی های شبکه سکرت این است که می تواند نقش مهمی در آینده برنامه های غیرمتمرکز داشته باشد.

ارز دیجیتال SCRT در شبکه سکرت برای مدیریت و پرداخت کارمزد شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که گفته شد این رمز ارز با استفاده از استاندارد SNIP-20 ساخته شده است. کاربران می توانند برای خرید و فروش ارز دیجیتال SCRT از صرافی هایی همچون بایننس، هات بیت، بیت مارت و … استفاده نمایند. همچنین پس از خریداری ان را در کیف پول های نرم افزاری تراست و سیف پل ذخیره کنند. امیدواریم با خواندن این مقاله اطلاعات لازم در ارتباط با ارز دیجیتال سکرت SCRT را دریافت نمایید.

ممنون از اینکه تا پایان “ارز سکرت SCRT چیست؟”مقاله همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

 

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیرحسین
امیرحسین
2 سال قبل

خیلی عالی بود ممنونم

آخرین مقالات منتشر شده