آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز ریون کوین چیست؟ | آینده ارز ریون کوین

ارز ریون کوین Rvn چیست؟

ارز دیجیتال ریون کوین RVN چیست؟، اکنون که در حال خواندن این مقاله می باشید حتما نام رمز ارز ریون کوین RVN را شنیده اید. این ارز دیجیتال توسط پلتفرم Ravencoin ارائه شده است که در ادامه مطالب به طور کامل با این پلتفرم و نحوه کار آن آشنا خواهید شد. لازم است که بدانید این ارز دیجیتال یک فورک کد بیت کوین است و پروژه ان در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۱۸ در نهمین سالگرد بیت کوین آغاز به کار کرد. اگر می خواهید اطلاعاتی در ارتباط با نحوه ذخیره سازی این ارز دیجیتال و خرید و فروش این رمز ارز به دست آورید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. همچنین در انتهای مقاله بررسی خواهیم کرد که آیا این ارز دیجیتال قابلیت استخراج دارد یا خیر؟پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شما می توانید مقاله کیف پول های ارز ریون کوین RVN را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای ریون کوین RVN در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت ریون کوین | قیمت RVN) را مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال ریون کوین چیست؟

نگاهی به پلتفرم ریون کوین Ravencoin
ارز دیجیتال ریون کوین RVN چیست؟

همانطور که در مقدمه این مقاله به شما عرض نمودیم، ریون کوین Ravencoin یک فورک کد بیت کوین می باشد که سعی در بهبود مالکیت دارایی دارد و به این معناست که تیم آن کد بیت کوین را کپی و اصلاح نموده تا ویژگی های اضافی طراحی شده برای اهداف مختلف را اضافه کند. رمز ارز ریون کوین RVN که به عنوان ارز داخلی شبکه طراحی شده برای انتشار توکن ها در پلتفرم ریون کوین Ravencoin باید سوزانده شود. در پلتفرم ریون کوین Ravencoin هیچ ICO و کوینی برای پاداش به سازندگان و بنیانگذاران وجود نداشت. پس از سه سال از آغاز کار آن، ۳۰ درصد کوین استخراج شده اند و کل عرضه ریون کوین RVN 21 میلیارد می باشد.

 پلتفرم ریون کوین Ravencoin بستری را فراهم می کند که به کاربران این امکان را می دهد هر نوع توکنی می خواهند بسازند و به راحتی مالکیت آن را به دیگران انتقال دهند. در واقع صادر کننده توکن ها تصمیم می گیرند که این توکن ها چه ویژگی داشته باشند و توکن های ایجاد شده می توانند هر ویژگی را داشته باشند که صادر کننده تصمیم بگیرد. از جمله دارایی هایی که در این پلتفرم قابلیت توکنیزه شدن دارند می توان به شمش طلا، سکه های نقره ای، کارت های هدیه و … اشاره کرد.

رمز ارز ریون کوین همانند بیت کوین یک کوین اثبات کار است. این رمز ارز در اصل بر روی الگوریتم X16R ساخته شده بود و استخراج آن با ASIC به گزینه ای مناسب تبدیل شد و پس از آن این الگوریتم به الگوریتم Kawpow تبدیل شد. الگوریتم استخراج جدید یعنی Kawpow، به GPU ها اجازه می دهد تا بتوانند رمز ارز را استخراج نمایند تا تمرکز زدایی را کاهش دهد. اگرچه استخراج RVN به صورت انفرادی امکان پذیر است، اما بیشتر کار استخراج از طریق استخرها انجام می شود. ریون کوین اگرچه فورک بیت کوین می باشد اما تفاوت های مشخصی را برای استخراج کنندگان ارائه می دهد. ریون کوین Ravencoin یک پروژه کاملا مبتنی بر جامعه و open source می باشد. در ادامه مطالب می خواهیم به بررسی تاریخچه و شناخت بیانگذاران این ارز دیجیتال بپردازیم.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال RVN

نام اختصاری

RVN

نوع ارز COIN
عرضه کل ۱۰,۴۷۳,۲۹۰,۰۰۰
مقدار درگردش ۱۰,۴۷۳,۲۹۰,۰۰۰
وب سایت رسمی ravencoin.org

getravencoin.org

بلاکچین اکسپلور ravencoin.network

rvn.tokenview.com

وایت پیپر https://ravencoin.org/whitepaper/
پیج های ارتباط رسمی bitcointalk.org

medium.com

twitter.com

reddit.com

سورس کد https://github.com/RavenProject/Ravencoin

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال ریون کوین RVN

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال ریوین کوین RVN
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال ریون کوین RVN

پلتفرم ریون کوین که پلتفرم ارائه دهنده رمز ارز RVN است در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۱۷ اعلام و در ۳ ژانویه ۲۰۱۸ شروع به کار کرد و راه اندازی شد. وایت پیپر این رمز ارز توسط Bruce Fenton، Tron Black و Joel Weight منتشر شد. این سه نفر که نام آنها را بردیم قبل از شروع پروژه ریون کوین همه تاجر و توسعه دهنده بودند.

فنتون Fenton به دلیل عضویت در هیئت مدیره و مدیر اجرایی در بنیاد بیت کوین از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ به خوبی در حوزه رمزارزها شناخته شده است. در حال حاضر وی به عنوان مدیرعامل Chainstone کار می کند.

Tron Black از دیگر بنیانگذاران این رمز ارز است که بیش از ۳۰ سال تجربه و همچنین رهبری چندین شرکت نرم افزاری را دارا می باشد. وی در حال حاضر در Medici Ventures، یکی از شرکت های تابعه Overstock.com که روی برنامه های کاربردی فناوری بلاکچین متمرکز است، استخدام شده است.

Weight از جمله توسعه دهندگان نرم افزار با سابقه است که کار خود را پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه در سال ۱۹۹۸ آغاز کرد.


عملکرد پلتفرم ریون کوین Ravencoin چگونه است؟

عملکرد پلتفرم ریون کوین Ravencoin چگونه است؟
عملکرد پلتفرم ریون کوین Ravencoin چگونه است؟

کد ریون کوین از بیت کوین کپی شده است اما قوانین منحصر به فرد خود را دارد. ریون کوین Ravencoin برای همگام سازی شبکه خود، از ساز و کار اجماع اثبات کار یا PoW، موسوم به KAWPOW، برای کاهش مانع به استخراج در شبکه خود استفاده می کند.

مشابه POW در بیت کوین، KAWPOW توسط شبکه ای از رایانه ها که از نرم افزار ریون کوین Ravencoin استفاده می کنند، برای ایمن سازی شبکه، اعتبار سنجی معاملات و توزیع RVN استفاده می شود. گفتیم که پلتفرم ریون کوین پلتفرمی برای ساخت توکن ها می باشد. اما در ادامه می خواهیم ببینیم که این توکن ها چگونه ساخته می شوند.

برای ایجاد توکن جدید، کاربر باید مقدار مشخصی کوین RVN را بسوزاند و یک نام منحصر به فرد برای توکن خود ارائه دهد.

به محض ایجاد توکن، صادرکنندگان می توانند خصوصیات ویژه ای برای توکن خود مانند مقدار توکن صادر شده، تعداد رقم اعشاری که ممکن است در آن کسر شود و قابلیت انعطاف پذیری آن تعریف کند.


چه ویژگی هایی ریون کوین Ravencoin را منحصر به فرد ساخته است؟

چه ویژگی هایی ریون کوین Ravencoin را منحصر به فرد ساخته است؟
چه ویژگی هایی ریون کوین Ravencoin را منحصر به فرد ساخته است؟

با توجه به اینکه ریون کوین به عنوان فورک کد بیت کوین معرفی شده است، دارای تغییرات اساسی می باشد. در این پلتفرم زمان ایجاد بلاک به یک دقیقه کاهش یافته و عرضه کوین آن ۲۱ میلیارد است که ده برابر بیشتر از بیت کوین می باشد.

با توجه به مطالبی که گفته شد، کاهش زمان ایجاد بلاک و افزایش عرضه کوین در این پلتفرم از جمله ویژگی های آن می باشد.


امنیت پلتفرم ریون کوین Ravencoin چگونه است؟

امنیت پلتفرم ریون کوین Ravencoin چگونه است؟
امنیت پلتفرم ریون کوین Ravencoin چگونه است؟

همانطور که گفتیم ریون کوین از یک الگوریتم استخراج pow به نام KAWPOW استفاده می کند که در ۶ مِی سال ۲۰۲۰ جایگزین X16R و X16RV2 شد. این موضوع نه تنها امنیت را تامین می نماید بلکه برای مقاومت در برابر ASIC طراحی شده است. الگوریتم X16R که قبلا در ساختار رمز ارز ریون کوین استفاده می شد از ۱۶ الگوریتم مختلف تشکیل شده است.

استفاده از الگوریتم KAWPOW سبب افزایش امنیت این پلتفرم شده است. البته نا گفته نماند که متاسفانه، یک هک شناخته شده از بلاکچین ریون کوین وجود داشت که عموم مردم در ارتباط با آن در تاریخ ۳ ژوئن ۲۰۲۰ مطلع شدند. لازم به ذکر است که هیچگدام از دارندگان کوین مستقیما مورد حمله قرار نگرفتند.


معرفی الگوریتم استخراج Kawpow

معرفی الگوریتم استخراج Kawapow
معرفی الگوریتم استخراج Kawpow

الگوریتم Kawpow سومین الگوریتم ریون کوین می باشد که جایگزین X16R و X16RV2 می باشد. توسعه دهندگان از این الگوریتم برای محافظت در برابر ASIC استفاده می نمایند و الگوریتم ها را تغییر می دهند.

طبق صفحه رسمی ریون کوین Ravencoin الگوریتم هش جدیدی برای قدرت بخشیدن به استخراج کنندگان GPU اضافه شده است و واقعا همینطور می باشد. در واقع KAWPOW یک الگوریتم استخراج است که عمدتا به لطف ریون کوین شناخته می شود. از ارزهای دیگر مانند Hilux، Gravium و همچنین سایر پروژه های دیگر پشتیبانی می کند. این الگوریتم بر روی کارت های گرافیک به خوبی کار می کند.


تفاوت بین بیت کوین BTC و ریون کوین RVN

تفاوت بین بیت کوین BTC و ریون کوین RVN
تفاوت بین بیت کوین BTC و ریون کوین RVN

در جدول زیر شما می توانید تفاوت رمز ارز بیت کوین و ریون کوین را از جوانب گوناگون مشاهده نمایید. در واقع این ها وجه تمایز رمز ارز بیت کوین و ریون کوین در سطح فنی می باشد.

ریون کوین RVN بیت کوین BTC
5000RVN 12.5BTC پاداش بلاک فعلی
۱ دقیقه ۱۰ دقیقه زمان بلاک
۲۱ میلیارد RVN 21 میلیون بیت کوین میزان کل عرضه رمزارز
Kawpow SHA-256 الگوریتم استخراج

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ریون کوین RVN

نموداری که ادامه شما مشاهده می نمایید، روند قیمت این ارز دیجیتال را از ۱۱ مارس ۲۰۱۸ تا ۱ مِی ۲۰۲۱ نشان داده است. همانطور که در نمودار مشاهده می شود این ارز دیجیتال در ۲۰ فوریه ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود رسیده است.

ارز دیجیتال ریون کوین RVN در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۰.۱۷۹۰۹۰ دلار به فروش می رسد و حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت برابر با ۱۲۰۵۳۱،۸۶۵ دلار می باشد. این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷.۱۲% رشد قیمت داشته است  و در حال حاضر در رتبه ۷۷ دارد.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ریون کوین RVN
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ریون کوین RVN

خرید ارز دیجیتال ریون کوین RVN چگونه است؟

خرید ارز دیجیتال ریون کوین RVN چگونه است؟
خرید ارز دیجیتال ریون کوین RVN چگونه است؟

برای خرید ارز دیجیتال ریون کوین RVN می توانید در ابتدا صرافی پشتیبان کننده این ارز دیجیتال را انتخاب نمایید. اگر اطلاعاتی در ارتباط با صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز ندارید، می توانید از سایت CoinMarketCap استفاده نموده و پس از جستجوی این رمز ارز در قسمت Market لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ریون کوین RVN را مشاهده نمایید. پس از اینکه صرافی مورد نظر را انتخاب کردید اقدام به ثبت نام و احراز هویت در ان صرافی نمایید. صرافی های بسیاری هستند که از این رمز ارز پشتیبانی می نمایند.

در حال حاضر صرافی های برتر برای مبادله ریون کوین RVN صرافی Binance، Huobi Global، OKEx و VCC Exchange می باشند.


فروش ارز دیجیتال ریون کوین RVN چگونه است؟

فروش ارز دیجیتال ریون کوین RVN چگونه است؟
فروش ارز دیجیتال ریون کوین RVN چگونه است؟

برای فروش نیز همانند خرید رمز ارز ریون کوین RVN نیاز است تا در صرافی ثبت نام نمایید. در صورتی که از قبل در صرافی تراکنشی انجام داده بودید و یا حسابی در آن صرافی داشتید، نیازی نیست که مجددا ثبت نام نمایید.

می توانید با خیال راحت ارز خود را به فروش برسانید. فقط نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که از صرافی انتخاب نمایید که از اعتبار کافی برخوردار باشد.


در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال ریون کوین RVN را ذخیره نمود؟

در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال ریون کوین RVN را ذخیره نمود؟
در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال ریون کوین RVN را ذخیره نمود؟

در این قسمت از مقاله شما لیستی از بهترین کیف پول ها برای ذخیره سازی رمز ارز ریون کوین RVN مشاهده خواهید کرد.

۱.کیف پول دستکتاپ رسمی ریون کوین Ravencoin:

یکی از بهترین انتخاب ها برای ذخیره سازی رمز ارز کیف پول های رسمی می باشد. این کیف پول رسمی ریون کوین قابلیت اجرا بر روی سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مک را دارا می باشد. استفاده از این کیف پول بسیار آسان می باشد. علاوه بر این، با توجه به اینکه این کیف پول رسمی است که توسط ریون کوین ساخته شده است، مطمئن باشید که از پشتیبانی گسترده برخوردار خواهد بود.

۲.کیف پول سخت افزاری ترزور Trezor:

این کیف پول سخت افزاری امن ترین کیف پول برای ذخیره رمزارز شماست. کیف پول ترزور یک کیف پول چند ارزه با پشتیبانی بیش از ۱۰۰۰ کوین است.

۳.کیف پول موبایلی رسمی ریون کوین Ravencoin:

توسعه دهندگان ریون کوین همچنین کیف پول رسمی تلفن همراه ایجاد کرده اند و این کیف پول برای هر دو سیستم عامل ios و اندروید در دسترس است. این کیف پول توسط شرکت های Medici ساخته شده است. همچنین برای ایمن نگه داشتن این کیف پول در برابر سارقان یا در صورت گم شدن دستگاه تلفن همراه خود، از پین کد PIN در کیف پول برخوردار خواهید شد.


بررسی روند استخراج ارز دیجیتال ریون کوین RVN

بررسی روند استخراج ارز دیجیتال ریون کوین RVN
بررسی روند استخراج ارز دیجیتال ریون کوین RVN

همانطور که در مباحث پیشین گفتیم این ارز دیجیتال در ساختار خود از الگوریتم اثبات کار و یا pow استفاده می نماید و این موضوع نشان دهنده این است که این رمز ارز قابلیت استخراج را دارا می باشد. ارز رمزنگاری شده RVN از الگوریتم استخراج Kawpow استفاده می نماید که استخراج این رمز ارز را در برابر ASIC مقاوم می کند.

شما فقط در صورت داشتن حداقل کارت گرافیک ۳Gb VRAM قادر به استخراج این رمز ارز خواهید بود.

با توجه به مقاومت در برابر با ASIC، RVN برای استخراج از کارت های گرافیک استفاده می کند. در اینجا برآورد هش ریتی که می توانید با کارت های گرافیک مختلف داشته باشد وجود دارد.

۱.Nvidia GTX 1660 Ti – ۱۰ مگاهرتز در ثانیه

۲.Nvidia GTX 1080 Ti – ۲۵ مگاهرتز در ثانیه


آینده ارز دیجیتال ریون کوین RVN چگونه به نظر می رسد؟

آینده ارز دیجیتال ریون کوین RVN چگونه به نظر می رسد؟
آینده ارز دیجیتال ریون کوین RVN چگونه به نظر می رسد؟

به طور خلاصه می توان گفت اگر قصد سرمایه گذاری بلند مدت در بازار رمزارزها را دارید، ارز دیجیتال ریون کوین می تواند گزینه مناسبی باشد. انتظار می رود این رمز ارز در آینده از رشد خوبی برخوردار باشد و یک انتخاب بسیار مناسب برای سرمایه گذاری به شمار رود.

بسیاری از کاربران اینترنتی معتقدند که افزایش قیمت این رمز ارز به رشد قیمت بیت کوین بستگی دارد. زیرا همانطور که گفته شد این رمز ارز فورکی از بیت کوین می باشد.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال ریون کوین RVN

اینفوگرافیک ارز دیجیتال ریون کوین RVN
اینفوگرافیک ارز دیجیتال ریون کوین RVN

کلام آخر ارز دیجیتال ریون کوین RVN

با توجه به بررسی های انجام شده در این مقاله، رمز ارز ریون کوین RVN توکن ارائه شده پلتفرم Ravencoin است که این پلتفرم بستری برای ساخت توکن می باشد و صادر کنندگان توکن تصمیم می گیرند که این توکن از چه ویژگی هایی برخوردار باشد. این ارز دیجیتال فورک بیت کوین است که شما می توانید رمز ارز ریون کوین RVN را از صرافی ها خریداری نمایید و یا اینکه در صورت تمایل به استخراج این رمز ارز بپردازید. پیش بینی می شود که اینده این رمز ارز وابسته به قیمت ارز دیجیتال بیت کوین باشد و در صورت رشد قیمت بیت کوین از آینده خوبی برخوردار باشد.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز ریون کوین Rvn ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خراسانی
3 سال قبل

من خریدم و ضرر کردم

شهرام
3 سال قبل

ارز rvn را بخرم یا نه؟

امید
3 سال قبل

ارز Rvn کوین را برای سرمایه گذاری کوتاه مدت پیشنهاد می کنید؟

مسلم
3 سال قبل

رمز ارز rvn آینده خوبی دارد؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  مسلم
3 سال قبل

جزو ارز های بسیار خوب است

جواد
3 سال قبل

ممنون از مقاله بسیار کامل شما در مورد rvn

آخرین مقالات منتشر شده