آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کیف پول رونین Ronin | آموزش کیف پول رونین Ronin

کیف پول رونین Ronin

کیف پول رونین Ronin، خوشبختانه با توجه به گسترش حوزه ارز های دیجیتال، امروزه کیف پول های مختلفی وارد بازار شده و کار خود را آغاز کرده اند؛ اما توجه داشته باشید که این موضوع تمام ماجرا نیست! نکته قابل توجه این بخش پانزی بودن برخی از ولت ها می باشد. متأسفانه بسیاری از افراد این فرصت را مورد استفاده قرار می دهند و با راه اندازی ولت های فیک از مردم دزدی می کنند. بنا بر گزارش های ارسالی از سوی کاربران و یا طبق آخرین اخبار، بیشترین کلاه برداری در حوزه کریپتو از این طریق می باشد.

اگر در سایت ما جستجو کنید می توانید به راحتی با ولت های معتبر آشنا شوید. تیم زوم ارز در تلاش است تا همیشه بهترین ولت ها را به کاربران خود معرفی کند. اگر به دنبال یک ولت مناسب هستید به شما پیشنهاد می کنیم که نام ولت خود را در سایت زوم ارز جستجو کنید.

حال که با اندکی از توضیحات درباره کلاه‌برداری از طریق ولت ها آشنا شدید، قصد داریم تا به سراغ اصل مطلب برویم. در این مقاله آموزشی ما قصد داریم تا کیف پول نرم افزاری رونین Ronin را به شما آموزش دهیم. اگر تا به حال نام این ولت را شنیده اید اما کار با آن برای شما امکان پذیر نبود این مقاله را حتماً تا انتها دنبال کنید. پس از مطالعه مقاله، به کیف پول نرم افزاری رونین Ronin به صورت کامل مسلط خواهید و برای استفاده از آن نیازی به هیچ منبع دیگری ندارید. در ادامه همراه ما باشید.


آموزش کیف پول رونین نسخه تحت وب

آموزش کیف پول رونین نسخه موبایلی


آشنایی با کیف پول نرم افزاری رونین Ronin

آشنایی با کیف پول نرم افزاری رونین Ronin
آشنایی با کیف پول نرم افزاری رونین Ronin

احتمالاً شاید تا به حال نام این کیف پول نرم افزاری را شنیده باشید. کیف پول رونین، یکی از ولت های نرم افزاری می باشد که شما می توانید از آن در سیستم عامل های موبایلی استفاده کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که در سیستم عامل های کامپیوتری امکان استفاده از آن وجود ندارد؟ در سیستم عامل های کامپیوتری نیز می توانید از این ولت استفاده کنید اما به صورت نرم افزار نیست. نسخه دسکتاپ این ولت به صورت تحت وب است و شما باید از نسخه تحت وب آن استفاده کنید.

کیف پول رونین شبکه اختصاصی خودش را دارد؛ اما شبکه اختصاصی این ولت یک زنجیره جانبی از بلاکچین اتریوم می باشد. خوشبختانه این ولت رابط کاربری مناسب و آسانی دارد. افراد مختلفی می توانند از این ولت به راحتی استفاده کنند حتی کاربران مبتدی! اگر یک فرد مبتدی هستید و باز هم در هنگام کار با این ولت به مشکل برخورد کرده اید، هیچ نگران نباشید و این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

کیف پول نرم افزاری رونین Ronin یک ارتباط بسیار مهمی با بازی بلاکچینی اکسی اینفینیتی دارد. احتمالاً تا به حال نام این بازی بلاکچینی را شنیده اید. شما می توانید با استفاده از این بازی کسب درآمد کنید و به درآمد های مناسبی برسید. این بازی با بلاکچین اتریوم سازگار است و به همین دلیل برای تراکنش ها باید گس فی و یا کارمزد بسیار زیادی را هزینه کنید. تیم توسعه دهنده بازی بلاکچینی اکسی اینفینیتی با توجه به این موضوع شروع به طراحی این ولت نمود و به همین دلیل است که می‌گوییم شبکه کیف پول رونین زنجیره جانبی شبکه اتریوم می باشد؛ در نهایت این موضوع باعث شد تا با اجرای این طرح کارمزد ها کاهش یابند تا افراد بتوانند به راحتی اکسی ها را پرورش دهند و آن ها را خرید و فروش کنند.

نکته ای که در این قسمت باید به آن اشاره کنیم این است که در کنار بازی اکسی اینفینیتی شما می توانید سایر برنامه های غیر متمرکز DAPP را بر روی بلاکچین رونین Ronin اجرا کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که کیف پول رونین از چه رمز ارز و یا توکن هایی پشتیبانی می کند؟ شما می توانید در این ولت ارز دیجیتال اتریوم به همراه توکن های بازی اکسی اینفینیتی را ذخیره سازی کنید. لازم به ذکر است که جز این توکن ها امکان ذخیره سازی توکن های بی همتای ERC-721 نیز در این ولت وجود دارد.

اگر تا به حال این بازی را انجام داده باشید، می توانید با مراجعه به مارکت پلیس MarketPlace بازی اکسی اینفینیتی به راحتی از این ولت استفاده کنید. شما می توانید اکسی های خود که محصولات NFT بازی به حساب می آیند را در این ولت Mint کنید و سپس در مارکت اختصاصی آن برای فروش بگذارید.

یکی دیگر از نکاتی که نیاز است تا در این قسمت به آن اشاره کنیم، عدم واریز مستقیم اتریوم و سایر توکن ها می باشد. شما نمی توانید ارز دیجیتال اتریوم و سایز توکن های اکسی اینفینیتی و یا توکن های بی همتای ERC-721 را به صورت مستقیم وارد این ولت کنید بلکه باید ابتدا به ولت متامسک خود ارسال نمایید و سپس از طریق پلتفرم Ronin Bridge، ارز دیجیتال و یا توکن خود را وارد کیف پول رونین کنید. در ادامه به صورت کامل آموزش خواهیم داد.

تا به این قسمت از مقاله تا حدودی با این ولت آشنا شدید. حال نیاز است تا به سراغ دیگر توضیحات مورد نیاز همانند امنیت کیف پول نرم افزاری رونین و همچنین دیگر اطلاعات برویم. اگر علاقه به کسب اطلاعات بیشتر درباره این ولت دارید، مطالعه ادامه مقاله را از دست ندهید.


بررسی سایت رسمی کیف پول رونین

بررسی سایت رسمی کیف پول رونین 
بررسی سایت رسمی کیف پول رونین

قبل از هر چیزی بهتر است تا ابتدا سایت رسمی این ولت را مورد بررسی قرار دهیم تا بیشتر بتوانیم با آن و همچنین توسعه دهندگان این ولت آشنا شویم. به همین منظور برای آشنایی با سایت رسمی کیف پول رونین Ronin ابتدا باید وارد سایت رسمی کیف پول Ronin شویم. پس از ورود به سایت با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید.

سایت رسمی کیف پول Ronin
سایت رسمی کیف پول Ronin

در این صفحه همان‌طور که مشاهده می کنید در سمت راست گزینه های مختلفی وجود دارد. شما می توانید با کلیک بر روی هر گزینه اطلاعات جالبی به دست بیاورید. برای مثال اگر بر روی گزینه Products کلیک کنید، می توانید به راحتی با محصولات این ولت آشنا شوید. برای مثال در بخش اول قیمت گیم ها می باشد که شما نام بازی اکسی اینفینیتی را مشاهده می کنید. در بخش بعدی مجدد شما می توانید دپ های این کیف پول را ببینید و سپس اگر کمی صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید با اکوسیستم رونین آشنا می شوید.

اگر قصد دارید تا درباره تیم توسعه دهنده این ولت اطلاعات به دست بیاورید، باید بر روی گزینه Team کلیک کنید. برای اینکه بتوانیم شما را بیشتر با این ولت آشنا کنیم در این بخش گزینه Team را انتخاب می کنیم و سپس به سراغ اطلاع آن بخش می رویم.

در بخش اول شما می توانید اطلاعاتی به دست بیاورید که این اطلاعات آن‌چنان مهم نیست پس از آن فاکتور خواهیم گرفت. اگر این صفحه را کمی به سمت پایین اسکرول کنید، می توانید با نام و تصاویر توسعه دهندگان این ولت آشنا شوید. برای مثال اگر به تصویر ذیل دقت کنید، می توانید پارت اول توسعه دهندگان این ولت را مشاهده کنید.

توسعه دهندگان کیف پول Ronin
توسعه دهندگان کیف پول Ronin

همان‌طور که مشخص است مدیر عامل این مجموعه فردی به نام (Trung Nguyen) می باشد. شما می توانید پارت دوم توسعه دهندگان این ولت را در تصویر ذیل مشاهده کنید. جمعاً طبق اطلاعات موجود این تیم توسط ۸ فرد اداره می شود.

پارت دوم توسعه دهندگان کیف پول Ronin
پارت دوم توسعه دهندگان کیف پول Ronin

حال که با توسعه دهندگان این مجموعه آشنا شدیم یک مرحله به سمت قبل باز می گردیم و به سراغ بررسی ادامه سایت می رویم. شما می توانید با کلیک بر روی باقی گزینه ها، به قسمت های دیگر سایت مراجعه کنید. حال ما برای بررسی بیشتر مجدد صفحه سایت را به سمت پایین اسکرول می کنیم. حال با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شویم.

نسخه های موجود کیف پول Ronin
نسخه های موجود کیف پول Ronin

همان‌طور که مشخص است شما می توانید از این قسمت نسخه های موجود این ولت را دانلود کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد استفاده از این ولت را دارید، از این بخش اقدام به دانلود نسخه سیستم عامل مورد نظرتان کنید. شاید برایتان این سؤال پیش باید که چرا؟ اگر از سایتی دیگری این نرم افزار را دانلود کنید ممکن است با بدافزار ها رو به رو شوید و این موضوع می تواند برای شما مشکل بزرگی ایجاد کند.

شما می توانید با کلیک بر روی هر مرورگر به راحتی افزونه این ولت را در مرورگر مورد نظر نصب نمایید و در سیستم عامل های کامپیوتری خود از این ولت استفاده کنید. برای اینکه بیشتر با این سایت آشنا شویم، صفحه اصلی را مجدد به سمت پایین اسکرول می کنیم. پس از اسکرول مجدد این صفحه با تصویر ذیل رو به رو می شویم.

صفحه ی پایانی سایت
صفحه ی پایانی سایت

همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید در این قسمت سایت به پایان رسیده است و بخش دیگری برای بررسی وجود ندارد. در این قسمت از سایت نیز می توانید به صورت مستقیم وارد بخش های مختلف شوید و از آن ها استفاده کنید.

حال که با سایت رسمی این ولت آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ بررسی مسائل مختلف از جمله امنیت کیف پول رونین Ronin برویم. اگر برایتان سؤال است که امنیت کیف پول رونین Ronin چگونه است، بخش بعدی این مقاله را حتماً دنبال کنید.


بررسی امنیت کیف پول رونین Ronin

بررسی امنیت کیف پول رونین Ronin
بررسی امنیت کیف پول رونین Ronin

متأسفانه اطلاعات دقیقی از این ولت در دست نیست اما می توانید با توجه به سابقه و تیم توسعه دهنده آن، به ولت رونین اعتماد کرد. البته این اعتماد نیز همانند باقی ولت های نرم افزاری می باشد و شما باید همچنان حواستان به کل دارایی باشد!

خوشبختانه یکی از بخش های مهم کیف پول رونین، اتصال آن به کیف پول سخت افزاری ترزور Trezor است. شما می توانید به راحتی این ولت را به کیف پول سخت افزاری ترزور Trezor متصل کنید و از آن استفاده نمایید. با این کار می توانید امنیت خود را در هنگام استفاده از این ولت بیشتر کنید.

کیف پول رونین یک ولت غیر حضانتی یا “Non Custodial” می باشد. شاید با شنیدن عبارت غیر حضانتی برایتان این سؤال پیش بیاید که منظور از آن چیست؟ منظور از ولت غیر حضانتی این است که هیچ فرد، موسسه، شرکت به دارایی شما در این ولت دسترسی ندارد. حتی باید بگوییم که توسعه دهندگان این ولت نیز نمی توانند به دارایی شما دسترسی پیدا کنند. دقیقاً همانند کیف پول سیف پل و یا… .

در صورتی که شما عبارات بازیابی خود را گم و یا فراموش کنید، دیگر هیچ فرد، شرکت و یا حتی توسعه دهندگان این ولت نیز نمی توانند به شما کمک کنند. پس حتماً از عبارات بازیابی خود در یک مکان مشخص نگه داری کنید. توجه داشته باشید که هیچ فردی نباید به عبارات بازیابی شما دسترسی داشته باشد چراکه اگر این اتفاق رخ دهد، فرد مورد نظر می تواند سرمایه شما را بدزدد.

یکی از موارد مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که با توجه وجود نسخه تحت وب، باید به امنیت آن نیز توجه کنید. متأسفانه معمولاً ولت هایی که نسخه تحت وب دارند، در صورتی که با کوچک ترین مشکلی برخورد کنند امکان هک شدن آن ها وجود دارد. در نتیجه همیشه گفته ایم که سرمایه خود را برای نگه داری طولانی مدت وارد کیف پول های تحت وب نکنید و حتماً از نسخه های نرم افزاری استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید تا از توکن های خود به صورت طولانی مدت در کیف پول رونین نگه داری کنید، بهتر است نرم افزار های سیستم عامل موبایلی را انتخاب کنید. در بخش بعدی به نرم افزارهای موبایلی این ولت بیشتر خواهیم پرداخت.


آشنایی و دانلود سیستم عامل های مختلف کیف پول رونین Ronin

آشنایی و دانلود سیستم عامل های مختلف کیف پول رونین Ronin
آشنایی و دانلود سیستم عامل های مختلف کیف پول رونین Ronin

همان‌طور که کمی پیش تر اشاره کردیم، شما می توانید از این ولت در سیستم عامل های موبایلی استفاده کنید. برای دانلود نسخه اندروید Android و یا ای او اس IOS باید به سراغ سایت رسمی این بازی بروید. پس از کلیک بر روی سیستم عامل مورد نظر به STORE آن سیستم عامل روانه می شوید. شما می توانید از آن جا با خیال راحت نرم افزار این ولت را دانلود و سپس نصب کنید. لازم به ذکر است که اگر از راهی، جز راه گفته شده عمل کردید، تمام مسئول تمام عواقب آن هستید. کمی پیش تر اشاره کردیم که اگر این ولت را از سایت های غیر معتبر دانلود کنید، امکان اینکه با بدافزار رو به رو شوید وجود دارد. در نتیجه حتماً به این موضوع حواس جمع باشید.

تا به این قسمت از مقاله، به صورت کامل کیف پول رونین Ronin را به شما معرفی کرده ایم. در بخش بعدی قصد داریم تا به سراغ اصل مطلب یعنی، آموزش استفاده از آن برویم. اگر در هنگام کار با این ولت برای شما مشکلی رخ داده است و یا نتوانسته اید به خوبی با آن کار کنید، مطالعه ادامه مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.


آموزش کامل و جامع کیف پول رونین Ronin

آموزش کامل و جامع کیف پول رونین Ronin
آموزش کامل و جامع کیف پول رونین Ronin

در این قسمت از مقاله ما قصد داریم تا آموزش را از طریق نسخه تحت وب ویندوز ادامه دهیم. در انتها نیز به سراغ نرم افزار این ولت در گوشی اندروید می رویم و سپس آن را به نسخه تحت وب متصل می کنیم. اگر قصد دارید تا انجام این مراحل را به صورت کامل یاد بگیرید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

آموزش نصب و ثبت نام در کیف پول رونین نسخه تحت وب

برای انجام این کار ابتدا به سایت رسمی کیف پول رونین Ronin مراجعه کنید و سپس صفحه را کمی به سمت پایین اسکرول کنید تا به قسمت دانلود ها بروید. سپس نسخه مورد نظر خود را دانلود کنید. همان‌طور که گفتیم در این بخش ما بر روی افزونه مرورگر کروم کلیک می کنیم چراکه قصد داریم از این افزونه استفاده کنیم.

سایت رسمی کیف پول رونین Ronin مراجعه کنید
سایت رسمی کیف پول رونین Ronin مراجعه کنید

پس از کلیک بر روی این گزینه، حال Web store مرورگر کروم برای شما اجرا می شود و مستقیماً به صفحه دانلودی اکستنشن این ولت می روید. حال در این قسمت همانند تصویر ذیل باید بر روی گزینه “افزودن به Chrome” یا “Add to chrome” کلیک کنید.

روی گزینه "افزودن به Chrome" یا "Add to chrome" کلیک کنید
روی گزینه “افزودن به Chrome” یا “Add to chrome” کلیک کنید

حال باید در این قسمت بر روی گزینه “Add extension” کلیک کنیم. این پنجره به صورت پاپ آپ نمایش داده می شود. شما می توانید نمایی از این پنجره و یا صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

روی گزینه "Add extension" کلیک کنیم
روی گزینه “Add extension” کلیک کنیم

پس از اینکه بر روی این گزینه کلیک کردید، باید کمی صبر کنید. پس از دقایقی مجدد یک پاپ آپ دیگر به شما نمایش داده می شود. این بار به شما می گوید که کیف پول رونین با موفقیت به مرورگر کروم اضافه شد. پس از نمایش این پیغام دیگر می توانید از این ولت استفاده کنید. شما می توانید صفحه این پیغام را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

کیف پول رونین با موفقیت به مرورگر کروم اضافه شد
کیف پول رونین با موفقیت به مرورگر کروم اضافه شد

حال همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، آیکون این ولت در کنار آیکون دیگر اکستنشن ها ایجاد شده است. در صورتی که پس از پیغام نصب موفقیت آمیز نتوانستید آیکون ولت را در این قسمت مشاهده کنید، ابتدا باید یک بار بر روی علامت پازل ضربه بزنید. پس از نمایش برنامه ها حال باید بر روی آیکون سنجاق که رو به روی آیکون کیف پول رونین قرار دارد کلیک کنید.

آیکون این ولت در کنار آیکون دیگر اکستنشن ها ایجاد شده است
آیکون این ولت در کنار آیکون دیگر اکستنشن ها ایجاد شده است

حال که توانستیم با موفقیت این اکستنشن را در مرورگر کروم خود اضافه کنیم، نوبت به این می رسد که در آن یک حساب کاربری ایجاد کنیم تا بتوانیم آن را مورد استفاده قرار دهیم. برای انجام این کار ابتدا بر روی آیکون کیف پول رونین کلیک کنید. پس از کلیک با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت باید بر روی گزینه “Get Started” کلیک کنید.

روی گزینه "Get Started" کلیک کنید
روی گزینه “Get Started” کلیک کنید

در صفحه جدید اگر بر روی بخش (۱) کلیک کنید، مراحل ایجاد یک کیف پول جدید برایتان بارگذاری می شود؛ اما اگر از قبل ولت رونین داشته اید و حال قصد بارگذاری آن را دارید، می توانید از بخش (۲) اقدام کنید.

یک حساب جدید ایجاد کرده و یا حساب خود را بازگردانید
یک حساب جدید ایجاد کرده و یا حساب خود را بازگردانید

زمانی که بر روی بخش (۲) در تصویر قبل کلیک کنید، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه، در بخش (۱) باید عبارات بازیابی ۱۲ کلمه ای خود را وارد کنید. پس از وارد کردن عبارات بازیابی نوبت به بخش (۲) می رسد. در این قسمت باید یک پسورد جدید برای حساب کاربری خود انتخاب کنید. در بخش (۳) نیز باید مجدد رمز عبور خود را وارد کنید. پس از پر نمودن تمامی فیلد ها نوبت به این رسیده است که بر روی گزینه “Import wallet” یا بخش (۴) کلیک کنید. حال پس از کمی صبر مشاهده می کنید که ولت قبلی شما بارگذاری می شود.

فیلد های مشخص شده را کامل کنید
فیلد های مشخص شده را کامل کنید

حال اگر قصد دارید ولت جدید ایجاد کنید، همانند آن چیزی که کمی پیش‌تر گفتیم، باید بر روی بخش (۱) کلیک کنید. پس از کلیک بر روی آن گزینه با تصویری همانند صفحه زیر رو به رو می شوید. در این قسمت باید یک رمز عبور برای خود انتخاب کنید.

پس از وارد نمودن رمز مورد نظر در فیلد اول حال نوبت به فیلد دوم رسیده است که باید رمز خود را مجدد تکرار کنید. توجه داشته باشید که برای انتخاب رمز هیچ محدودیتی وجود ندارد و تنها رمز شما باید بیشتر از ۸ کاراکتر باشد. حتماً سعی کنید از رمز های معتبر و سخت در این قسمت استفاده نمایید. پس از وارد نمودن رمز عبور حال باید بر روی گزینه “Create wallet” کلیک کنید.

رمز خود را وارد کنید
رمز خود را وارد کنید

در این قسمت همان‌طور که در بخش (۱) مشاهده می کنید عبارات بازیابی نمایش داده شده است اما محو می باشد. برای اینکه واضح شوند باید بر روی بخش (۲) کلیک کنید. پس از اینکه عبارات بازیابی را به ترتیب یادداشت کردید، نوبت به این رسیده است که بر روی بخش (۳) کلیک کنید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

عبارات بازیابی کیف پول رونین Ronin
عبارات بازیابی کیف پول رونین Ronin

در این قسمت از ما می خواهد که کلمه ۲ و ۴ و ۷ و ۱۱ را در فیلد های (۱) و (۲) و (۳) و (۴) وارد کنیم. در نتیجه به سراغ عبارات بازیابی بروید و طبق درخواست عبارات مناسب را وارد کنید. پس از وارد کردن تمامی عبارات، نوبت به این رسیده است که بر روی بخش (۵) کلیک کنید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

وارد کردن تمامی عبارات بازیابی
وارد کردن تمامی عبارات بازیابی

زمانی که با تصویر ذیل رو به رو شدید، یعنی کیف پول شما ایجاد شده است. حال باید به سراغ ولت بروید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

کیف پول شما ایجاد شده است
کیف پول شما ایجاد شده است

زمانی که بر روی آیکون اکستنشن ولت کلیک کنید، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. این صفحه، بخش اصلی کیف پول نرم افزاری رونین می باشد.

بخش اصلی کیف پول رونین
بخش اصلی کیف پول رونین

حال که به صورت کامل نحوه دانلود و نصب و همچنین ایجاد اکانت این ولت را یاد گرفتید، نوبت به این رسیده است تا به سراغ آموزش واریز و برداشت برویم. در ادامه همراه ما باشید.

آموزش برداشت از کیف پول رونین Ronin

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا توضیح دهیم که چگونه می توانید دارایی های خود را از کیف پول رونین برداشت کنید و به یک ولت دیگر ارسال نمایید. پس از اینکه ولت بارگذاری شد، شما می توانید از دو روش این کار را انجام دهید.

در روش اول ابتدا باید همانند تصویر ذیل بر روی گزینه Send کلیک کنید.

روی گزینه Send کلیک کنید
روی گزینه Send کلیک کنید

حال با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت چندین فیلد وجود دارد که باید آن ها را تکمیل کنید. در فیلد (۱) آدرس ولت شما نوشته شده است که نیازی نیست آن را تغییر دهید. در فیلد (۲) آدرس کیف پول مقصد را باید وارد کنید. برای مثال اگر قصد دارید اتریوم واریز کنید، باید آدرس اتریوم ولت دیگری را در این بخش وارد کنید. در فیلد (۳) نیز باید نوع دارایی خود را مشخص کنید. برای مثال اگر قصد دارید اتریوم واریز کنید، در این بخش باید ارز دیجیتال اتریوم را وارد کنید. در بخش (۴) نیز باید مقدار مورد نظر خود را وارد کنید. برای مثال اگر قصد دارید ۱ اتریوم واریز کنید، در این قسمت باید عدد یک را وارد کنید. شما می توانید با کلیک بر روی گزینه MAX تمام دارایی خود را در آن ارز دیجیتال انتخاب نمایید. در انتها باید بر روی گزینه Next کلیک کنید. در این بخش پس از کلیک بر روی این گزینه، اطلاعات واریز برای شما نمایش داده می شود. در صورت تایید می توانید عملیات را نهایی کنید.

گزینه های مشخص شده در بالای تصویر شرح داده شده اند
گزینه های مشخص شده در بالای تصویر شرح داده شده اند

به همین راحتی با استفاده از این روش توانستید دارایی ولت رونین خود را انتقال دهید. جز این روش، برای انجام این کار روش دیگری نیز وجود دارد. در روش دوم ابتدا باید:

در صفحه اصلی ارز دیجیتال و یا توکن مورد نظر خود را انتخاب کنید. در تصویر ذیل ما برای مثال ارز دیجیتال اتریوم را انتخاب کرده ایم.

ارز مورد نظر را انتخاب کنید
ارز مورد نظر را انتخاب کنید

در این قسمت همان‌طور که در تصویر ذیل مطالعه می کنید باید بر روی گزینه send ضربه بزنید.

روی گزینه send ضربه بزنید.
روی گزینه send ضربه بزنید.

با کلیک بر روی گزینه Send با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش فیلد های مختلفی وجود دارد که شما باید آن ها را تکمیل کنید. در فیلد (۱) آدرس ولت شما نوشته شده است که نمی توانید آن را تغییر دهید. در فیلد (۲) باید آدرس ولت مقصد را وارد کنید. در فیلد (۳) دارایی شما نوشته شده است که در این بخش نیز اگر خواستید می توانید آن را تغییر دهید. در فیلد (۴) باید میزان رقم مورد نظرتان را وارد کنید.

برای مثال اگر قصد دارید ۵ اتریوم واریز کنید، در این بخش باید عدد ۵ را وارد کنید. ضمناً شما می توانید با کلیک بر روی گزینه MAX تمام دارایی خود را انتخاب کنید. همان‌طور که مشاهده کردید، این روش در این بخش با روش قبلی در بخش قبلی تفاوت زیادی نداشت و شما می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. در انتها پس از تکمیل تمامی موارد باید بر روی گزینه Next ضربه بزنید. حال می توانید اطلاعات تراکنش خود را مشاهده کنید. در صورت تایید باید آن را تایید کنید تا عملیات انتقال شما با موفقیت انجام شود.

پس از تکمیل تمامی موارد باید بر روی گزینه Next ضربه بزنید
پس از تکمیل تمامی موارد باید بر روی گزینه Next ضربه بزنید

در این قسمت از مقاله مشاهده کردید که چگونه می توانید از ولت رونین خود به دیگر کیف پول ها مبالغی را واریز کنید. در ادامه همراه ما باشید تا طریقه واریز به ولت را به شما عزیزان آموزش دهیم.

آموزش واریز به کیف پول رونین Ronin

همان‌طور که کمی پیش تر اشاره کردیم، شما نمی توانید به صورت مستقیم به این ولت واریز داشته باشید و باید از Ronin Bridge استفاده کنید. کمی پیش تر این سایت را به شما معرفی نمودیم. می توانید از آن قسمت وارد سایت شوید. پس از اینکه وارد سایت شدید باید بر روی گزینه Deposit کلیک کنید. (همانند تصویر ذیل)

آموزش واریز به کیف پول رونین Ronin
آموزش واریز به کیف پول رونین Ronin

حال باید قفل کیف پول متامسک خود را نیز باز کنید تا بتوانید از آن استفاده نمایید. در این قسمت نیاز است تا افزونه کیف پول متامسک را در مرورگر خود نصب داشته باشید. اگر طریقه انجام این کار را نمی دانید و یا تا به حال انجام نداده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که سری به مقاله آموزش نصب کیف پول Metamask بزنید. پس از پایان مطالعه این مقاله می توانید به راحتی از آن استفاده نمایید.

قفل کیف پول متامسک خود را باز کنید
قفل کیف پول متامسک خود را باز کنید

حال در این قسمت فیلد های مختلفی وجود دارند که باید آن ها را تکمیل کنید. در بخش (۱) آدرس ولت مبدأ که کیف پول متامسک می باشد نوشته شده است. در بخش (۲) شبکه ی مقصد مشخص گردیده است. در فیلد (۳) باید آدرس کیف پول رونین مقدار را وارد کنید. طبق پیغامی که در پایین فیلد نمایش داده شده است باید آدرس شما با عبارت ronin: آغاز شده باشد. در فیلد (۴) باید نوع دارایی که انتقال آن را دارید را وارد کنید. در فیلد (۵) باید مقدار مورد نظر خود را وارد نمایید برای مثال اگر قصد دارید تا ۱ اتریوم واریز کنید، می توانید عدد یک را در این فیلد وارد کنید. با کلیک بر روی گزینه MAX تمام دارایی شما انتخاب می شود. با کلیک بر روی گزینه Next به مرحله بعد می روید.

در این قسمت فیلد های مختلفی وجود دارند آن ها را تکمیل کنید
در این قسمت فیلد های مختلفی وجود دارند آن ها را تکمیل کنید

در مرحله جدید باید اطلاعات تراکنش خود را مشاهده کنید. در صورت تایید تمام موارد نوبت به این رسیده است که تایید نهایی را انجام دهید. در نهایت می توانید به راحتی مبلغ مورد نظرتان را انتقال دهید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم به آدرس کیف پول رونین دسترسی پیدا کنیم؟ همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، در بخش (۱) آدرس کیف پول رونین شما نوشته شده است. شما می توانید از این قسمت آن را یادداشت کنید و یا با کلیک بر روی بخش (۲) این آدرس را کپی نمایید.

آدرس کیف پول رونین
آدرس کیف پول رونین

به همین راحتی می توانید عملیات واریز کوین و توکن به این ولت را انجام دهید. در ادامه همراه ما باشید تا با دیگر قسمت های این ولت آشنا شوید.

آموزش Swap در کیف پول رونین Ronin

شما می توانید، رمز ارز هایی که این ولت از آن ها پشتیبانی می کنند را به راحتی به یک دیگر با کارمزد بسیار کم تبدیل کنید. برای مثال ما در این قسمت قصد داریم تا استیبل کوین USDC را به اتریوم تبدیل کنیم. به همین منظور ابتدا در صفحه اصلی ولت بر روی گزینه Swap کلیک می کنیم. ( همانند تصویر ذیل)

روی گزینه Swap کلیک می کنیم
روی گزینه Swap کلیک می کنیم

در این قسمت ابتدا یک بار بر روی گزینه Select token کلیک می کنیم. به محض کلیک بر روی این گزینه، باید توکن مورد نظرمان را قصد تبدیل آن داریم تا انتخاب نماییم. ما در این بخش اتریوم را انتخاب می کنیم. پس از انتخاب اتریوم حال بر روی Ron کلیک می کنیم و این بار استیبل کوین USDC را انتخاب می کنیم.

روی گزینه Select token کلیک می کنیم
روی گزینه Select token کلیک می کنیم

همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، در این صفحه ما در بخش (۱) استیبل کوین USDC را انتخاب کرده ایم و در بخش (۲) نیز انتخاب ما اتریوم می باشد. همان‌طور که در بخش (۳) مشاهده می کنید به دلیل نداشتن موجودی نمی توانیم این معامله را انجام دهیم و با کلیک بر روی گزینه بخش (۴) می توانید با یک حرکت رمز ارز های خود را جا به جا کنید. در نهایت پس از تایید تمام موارد باید گزینه Enter an amount را انتخاب کنید.

پس از تایید تمام موارد گزینه Enter an amount را انتخاب کنید
پس از تایید تمام موارد گزینه Enter an amount را انتخاب کنید

به همین راحتی می توانید در این ولت Swap انجام دهید. در قسمت بعدی مقاله قصد داریم تا به سراغ یکی دیگر از امکانات بسیار خوب این ولت برویم. شما می توانید با اتصال نسخه موبایلی به تحت وب از یک کیف پول در هر دو مکان استفاده نمایید. در قسمت بعدی طریقه انجام این کار را به شما آموزش خواهیم داد.


آموزش اتصال نسخه موبایلی کیف پول رونین به تحت وب

آموزش اتصال نسخه موبایلی کیف پول رونین به تحت وب
آموزش اتصال نسخه موبایلی کیف پول رونین به تحت وب

اگر از نسخه تحت وب ولت رونین استفاده می کنید، شما می توانید با متصل کردن نسخه موبایلی به تحت وب، به راحتی در موبایل خود نیز از این ولت استفاده نمایید. انجام این کار بسیار آسان است اما کمی طولانی می باشد. در این قسمت از مقاله همان‌طور که مطلع هستید قصد داریم تا به صورت کامل و مرحله به مرحله این کار را انجام دهید.

ابتدا در نسخه تحت وب، همانند تصویر ذیل بر روی آیکون مشخص شده کلیک کنید.

روی آیکون مشخص شده کلیک کنید.
روی آیکون مشخص شده کلیک کنید.

در صفحه جدید نیاز است تا بر روی گزینه Settings کلیک نمایید.

روی گزینه Settings کلیک نمایید.
روی گزینه Settings کلیک نمایید.

در این قسمت نیز همانند تصویر ذیل از بین گزینه های موجود باید بر روی گزینه Sync with mobile کلیک کنید.

روی گزینه Sync with mobile کلیک کنید.
روی گزینه Sync with mobile کلیک کنید.

حال در این مرحله باید رمز عبور کیف پول رونین نسخه تحت وب را وارد کنید تا بتوانید ادامه مراحل را انجام دهید. پس از وارد نمودن رمز بر روی گزینه Next کلیک کنید.

پس از وارد نمودن رمز بر روی گزینه Next کلیک کنید.
پس از وارد نمودن رمز بر روی گزینه Next کلیک کنید.

همان‌طور که در این قسمت مشاهده می کنیم به یک QR کد رسیده ایم. حال باید در موبایل خود این QR code را اسکن کنیم. برای اینکه بتوانیم QR کد را به صورت واضح ببینیم یک بار باید بر روی گزینه Reveal کلیک کنیم.

QR code را اسکن کنید
QR code را اسکن کنید

حال به سراغ گوشی موبایل خود می رویم و در صفحه ابتدایی آن گزینه Sync with ronin wallet extension را انتخاب می کنیم. شما می توانید نسخه موبایلی این ولت را از سایت رسمی رونین دانلود نمایید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

گزینه Sync with ronin wallet extension را انتخاب می کنیم.
گزینه Sync with ronin wallet extension را انتخاب می کنیم.

در این قسمت باید بر روی گزینه Scan QR Code کلیک کنیم. شما می توانید به صورت خلاصه و مختصر مراحل انجام این کار را مشاهده کنید.

روی گزینه Scan QR Code کلیک کنید
روی گزینه Scan QR Code کلیک کنید

حال همان‌طور که مشاهده می کنید، دوربین شما فعال شده است و باید به سمت مانیتور خود ببرید تا بتوانید عملیات اسکن را انجام دهید.

عملیات اسکن را انجام دهید.
عملیات اسکن را انجام دهید.

پس از اینکه اسکن شما انجام شد، یک کادر در صفحه نسخه تحت وب کیف پول شما نمایش داده می شود.

کد را در این بخش وارد کنید.
کد را در این بخش وارد کنید.

حال اگر به گوشی موبایل خود نگاه کنید، یک کد در صفحه نمایش شما ظاهر شده است. حال نوبت به این رسیده است که کد را در بخش قبلی وارد کنید.

همگام سازی اطلاعات شما
همگام سازی اطلاعات شما

پس از وارد کردن کد در صفحه نسخه دسکتاپ با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید.

پس از وارد کردن کد با این صفحه ای رو به رو می شوید.
پس از وارد کردن کد با این صفحه ای رو به رو می شوید.

در صفحه موبایل نیز باید یک رمز عبور برای ولت خود انتخاب کنید. این رمز عبور باید ۶ کاراکتری باشد. پس از انتخاب رمز عبور باید بر روی گزینه Continue کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه مجدد از شما می خواهد که رمز عبور خود را وارد کنید.

رمز عبور برای ولت خود انتخاب کنید
رمز عبور برای ولت خود انتخاب کنید

حال در صفحه موبایل خود مجدد با بخش دیگری رو به رو می شوید. در این قسمت باید بر روی گزینه مشخص شده Explore ronin wallet کلیک کنید.

روی گزینه مشخص شده Explore ronin wallet کلیک کنید.
روی گزینه مشخص شده Explore ronin wallet کلیک کنید.

همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، کیف پول رونین شما در گوشی موبایل به راحتی بارگذاری می شود. حال شما هم می توانید از نسخه تحت وب و هم می توانید از نسخه موبایل استفاده کنید.

کیف پول رونین شما در گوشی موبایل به راحتی بارگذاری شد
کیف پول رونین شما در گوشی موبایل به راحتی بارگذاری شد

به همین راحتی توانستیم هر دو ولت را به یک دیگر متصل کنیم. شما می توانید به صورت هم‌زمان از هر دو ولت استفاده کنید. طبق نکته ای که در ابتدای مقاله آوردیم ما به شما پیشنهاد انجام این کار را نمی دهیم چراکه گفتیم معمولاً امنیت در نسخه های تحت وب کم تر است. اگر قصد دارید تا از کیف پول رونین در سیستم عامل موبایلی خود استفاده کنید، پیشنهاد ما این است که یک ولت جدید در سیستم عامل موبایلی خود ایجاد کنید.

همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، این ولت از کیف پول های سخت افزاری Trezor نیز پشتیبانی می کند. شما می توانید با اتصال این ولت به کیف پول های سخت افزاری ترزور از آن استفاده کنید. انجام مراحل این اتصال بسیار راحت می باشد. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید این کار را انجام دهید.


آموزش اتصال کیف پول رونین به کیف پول سخت افزاری  Trezor

آموزش اتصال کیف پول رونین به کیف پول سخت افزاری  Trezor
آموزش اتصال کیف پول رونین به کیف پول سخت افزاری  Trezor

انجام این کار بسیار راحت است و شما می توانید به راحتی انجام دهید. ابتدا همانند تصویر ذیل بر روی آیکون مشخص شده کلیک کنید.

روی آیکون مشخص شده کلیک کنید.
روی آیکون مشخص شده کلیک کنید.

در صفحه جدید گزینه Connect hardware wallet را انتخاب کنید.

گزینه Connect hardware wallet را انتخاب کنید.
گزینه Connect hardware wallet را انتخاب کنید.

در صفحه جدید شما می توانید مرحله به مرحله انجام این کار را مطالعه کنید. برای ادامه مراحل نیز باید بر روی گزینه connect wallet کلیک کنید.

روی گزینه connect wallet کلیک کنید.
روی گزینه connect wallet کلیک کنید.

در این قسمت باید گزینه pair devices را انتخاب کنید تا عملیات اتصال به کیف پول سخت افزاری شما انجام شود. فقط توجه داشته باشید که در این مرحله باید کیف پول سخت افزاری ترزور خود را به کامپیوتر متصل کنید. پس از اتصال کیف پول سخت افزاری حال بر روی این گزینه کلیک کنید.

گزینه pair devices را انتخاب کنید
گزینه pair devices را انتخاب کنید

در این مرحله به دلیل اینکه ما کیف پول سخت افزاری ترزور را به کامپیوتر خود متصل نکرده ایم، نمی توانیم انجام این مراحل را ادامه دهیم. به همین منظور بر روی گزینه cancel کلیک می کنیم.

روی گزینه cancel کلیک می کنیم
روی گزینه cancel کلیک می کنیم

در ادامه زمانی که ولت شما توسط کیف پول رونین تحت وب شناسایی شد، می توانید به راحتی اتصال را انجام دهید. در صورتی که در هنگام انجام این کار با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.


آموزش ایجاد اکانت جدید در کیف پول رونین Ronin

شما می توانید در کیف پول رونین به راحتی یک اکانت جدید ایجاد کنید. انجام این کار بسیار راحت است. در ابتدا شما باید همانند تصویر ذیل بر روی آیکون مشخص شده کلیک کنید.

آموزش ایجاد اکانت جدید در کیف پول رونین Ronin
آموزش ایجاد اکانت جدید در کیف پول رونین Ronin

در صفحه جدید باید بر روی گزینه create account کلیک کنید.

روی گزینه create account کلیک کنید.
روی گزینه create account کلیک کنید.

در این قسمت باید برای حساب جدید خود یک نام انتخاب نمایید. پس از انتخاب نام حال باید بر روی گزینه Create کلیک کنید.

روی گزینه Create کلیک کنید.
روی گزینه Create کلیک کنید.

همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، حساب کاربری جدید شما در کیف پول رونین به راحتی ایجاد شد. شما می توانید از این قسمت بدون ایجاد هرگونه مشکلی به حساب های خود سویچ کنید. با کلیک بر روی نام هر ولت، وارد آن حساب خواهید شد.

از این قسمت به حساب های خود سویچ کنید
از این قسمت به حساب های خود سویچ کنید

به همین راحتی می توانید یک حساب جدید در کیف پول رونین ایجاد کنید و بین آن ها سویچ نماید. با انجام این کار بهتر می توانید دارایی هایتان را مدیریت کنید.


سخن آخر درباره ی کیف پول رونین Ronin

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، کیف پول رونین را به صورت کامل و جامع به شما عزیزان آموزش داده ایم. پس از پایان مطالعه این مقاله دیگر نیازی به هیچ مقاله دیگری ندارید چراکه به صورت کامل به این ولت مسلط خواهید شد. در صورتی که برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید. ضمناً شما می توانید زین پس به جای کیف پول متامسک از کیف پول رونین در بازی اکسی اینفینیتی استفاده کنید. در صورتی که برای انجام این بازی با مشکل رو به رو شده اید، ما را از مشکل خود با خبر سازید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله ی “کیف پول رونین Ronin” با ما همراه بودید.

منبع: زوم ارز


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
11 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرشاد
1 سال قبل

ارزم را از صرافی یک کیف پول رونین ارسال کردم اما هننوز ارز دیجیتال نیومده ؟ چه مدت زمانی طول می کشد.

رضی پور
1 سال قبل

سپاس از شما جهت محتوای خوبتون

مجید
1 سال قبل

تراکنش بنده در کیف پول رونین انجام شده اما هنوز ارز دیجیتال به حساب مقصد نشسته باید چیکار کنم؟

فرشاد
1 سال قبل

لطفا آموزش ویدیویی کار با کیف پول رونین را قرار دهید.

حمید
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

بهاره
1 سال قبل

آیا امکان دارد کیف پول رونین هک شود؟

جمیله
1 سال قبل

جهت بازیابی کیف پول رونین چیکار کنم.

فرهاد
1 سال قبل

اگر کیف پول موبایلم حذف شود . چیکار کنم؟

ایاد
1 سال قبل

برای استفاده از کیف پول رونین استفاده از vpn لازم است؟

مجتبی
1 سال قبل

آیا کیف پول رونین امنیت کافی را دارد؟

محسن
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

آخرین مقالات منتشر شده