آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز رندر توکن RNDR چیست؟

ارز رندر توکن RNDR چیست؟

ارز رندر توکن RNDR چیست؟ در این مقاله به معرفی یکی دیگر از رمز ارزهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال با نام رندر توکن خواهیم پرداخت. امروزه دنیای مجازی از چیزهای زیادی همچون بازی ویدئویی، واقعیت مجازی و یا یک انیمیشن تشکیل شده است. برای ساخت این موارد باید تصاویر مجازی را به دنیای واقعیت نزدیک نمود. این کار با استفاده فرآیندی به اسم رندرینگ انجام می شود که کمی هزینه بر می باشد و باید از دستگاه های گرافیکی قوی استفاده نمود. شبکه رندر توکن Render Token که شبکه ارائه دهنده رمز ارز RNDR می باشد، قصد این فرآیند را برای تولید کنندگان آسان نماید.

پروژه رندر توکن Render Token مجموعه ای از فرصت های جدید را به سازندگان دیجیتال معرفی می کند. این شبکه برای فراهم کردن دسترسی سازندگان محتوا به سرویس های رندر GPU توزیع شده در بلاکچین ساخته شده است. این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد تا قدرت GPU خود را به شیوه ای یکپارچه به اشتراک بگذارند. به این ترتیب، رندر توکن قدرت محاسباتی بسیار مورد نیاز را در اختیار هنرمندان، توسعه دهندگان و … قرار می دهد. تیم زوم ارز قصد دارد تا در ادامه مقاله به طور کامل به معرفی رمز ارز RNDR، شبکه ارائه دهنده آن یعنی Render Token، بررسی عملکرد این شبکه و معرفی ویژگی های آن بپردازد. همچنین شما می توانید در ادامه مقاله با نحوه خرید، فروش و ذخیره سازی ارز دیجیتال RNDR  آشنا شوید.

ارز دیجیتال رندر توکن RNDR چیست؟

ارز دیجیتال رندر توکن RNDR چیست؟
ارز دیجیتال رندر توکن RNDR چیست؟

در ابتدا لازم است خدمت شما کاربران عزیز بیان نماییم که توکن های RNDR، توکن اصلی پلتفرم Render Token می باشند. RNDR یک توکن ERC-20 منطبق با شبکه اتریوم است و به عنوان توکن ابزاری مورد استفاده برای پرداخت هزینه انیمیشن، موشن گرافیک و رندر VFX در شبکه رندر توزیع شده عمل می کند.

در واقع کاربران RNDR را برای افرادی که کار رندر را انجام می دهند ارسال می کند. کاربران همچنین می توانند با استفاده از این توکن ارزش را به صورت جهانی ارسال کنند. برای هر تراکنش RNDR درصد کمی کارمزد دریافت می شود که به توسعه و اجرای آینده شبکه رندر Render اختصاص دارد. در مجموع ۱۱۷،۸۴۳،۲۳۹ رندر توکن از ۵۳۶،۸۷۰،۹۱۲ RNDR از زمان فروش توکن عمومی در اکتبر ۲۰۱۷ تخصیص داده شده است. در ادامه به نحوه توزیع این توکن خواهیم پرداخت:

 • ۲۵ درصد برای توسعه شبکه اختصاص یافته است.
 • توزیع ۱۰ درصد پس از ساخت نسل سوم شبکه
 • ۲۰ درصد از توکن های RNDR به بازاریابی و گسترش برنامه ها اختصاص داده شده است.
 • ۴۰ درصد از توکن های RNDR به پاداش دهی به ماینرها و رشد و توسعه تیم شبکه رندر توکن اختصاص یافت.
 • فریز ۵ درصد از توکن ها به منظور موقعیت های خاص

نیم نگاهی به توکن رندر توکن Render Token

نام اختصاری RNDR
نوع ارز Token
عرضه کل ۵۲۳،۹۸۴،۸۵۵
مقدار در گردش ۲۱۳،۵۴۴،۶۶۷
وب سایت رسمی rendertoken.com
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

پیج های ارتباط رسمی medium

twitter

آدرس قرارداد اتریوم 0x6de037ef9ad2725eb40118bb1702ebb27e4aeb24

معرفی شبکه رندر توکن

معرفی شبکه رندر توکن
معرفی شبکه رندر توکن

در یک عبارت کوتاه می توان شبکه رندر توکن Render Token را یک شبکه ارائه دهنده راه حل های رندر غیرمتمرکز مبتنی بر GPU معرفی نمود که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. در واقع پروژه رندر توکن، مجموعه ای از فرصت های جدید را به سازندگان دیجیتال معرفی می نماید. این شبکه برای فراهم کردن دسترسی سازندگان محتوا به سرویس های رندر GPU توزیع شده در بلاکچین ساخته شده است.

RNDR توکن اصلی این شبکه است که به عنوان توکن پرداخت برای خدمات ارائه شده توسط شبکه رندر توکن Render Token طراحی شده است. با استفاده از شبکه رندر توکن، سازندگان می توانند از قدرت GPU استفاده کنند تا تصاویر نهایی را با سرعت بالاتر و هزینه کمتر نسبت به آنچه قبلا در دسترس بود ارائه دهند.

شبکه رندر توکن Render Token به هر کسی اجازه می دهد تا قدرت GPU استفاده نشده خود را به راحتی به اشتراک بگذارد. این سیستم موانع فنی مرتبط با سیستم های محاسباتی شبکه را از بین می برد. این سیستم کاربرانی را که به دنبال انجام کارهای رندر هستند با افرادی که GPUهای بدون استفاده دارند، متصل می کند. این استراتژی باعث صرفه جویی قابل توجهی در زمان و هزینه کاربران می شود.


بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران رندر توکن Render Token

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران رندر توکن Render Token
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران رندر توکن Render Token

رندر توکن Render Token یکی از شرکت های تابعه OTOY است. OTOY در سال ۲۰۰۸ وارد بازار شد. این پلتفرم رسما رندر توکن را در سال ۲۰۱۷ راه اندازی کرد. از آن زمان، پلتفرم گسترش قابل توجهی داشته است. OTOY اکنون بیش از ۶۰ کارمند و چهار دفتر دارد. دفتر مرکزی این شرکت در لس آنجلس، کالیفرنیا است. در ادامه به معرفی بنیانگذاران رندر توکن خواهیم پرداخت.

 • ژولس اوبراخ Jules Urbach: طراح اصلی نقشه راه شرکت است و بیش از ۲۵ سال تجربه در صنعت به عنوان پیشرو در گرافیک کامپیوتری، استریم و رندر سه بعدی دارد.
 • جِی جِی ابرامز J.J. Abrams: این فرد در سمت مشاور رندر توکن فعالیت می نماید. ابرامز همچنین مدیر عامل شرکت Bad Robot Production نیز بوده است.
 • اری امانوئل Ari Emanuel: امانوئل نیز به عنوان مشاور در این شبکه فعالیت می نماید و بنیانگذار شرکت WME-IMG نیز بوده است.
 • برندن آیک Brenden Eich: این فرد نیز همانند امانوئل و ابرامز مشاور رندر توکن می باشد. لازم به ذکر است که این فرد مدیرعامل و بنیانگذار مرورگر بریو Brave نیز می باشد.

بررسی عملکرد شبکه رندر توکن Render Token

بررسی عملکرد شبکه رندر توکن Render Token
بررسی عملکرد شبکه رندر توکن Render Token

شبکه رندر توکن در نظر دارد تا از چند مکانیسم مختلف برای ایجاد ارتباط و متصل کردن درخواست کننده ها همچون آرتیست ها، توسعه دهندگان و … با اجاره دهندگان GPU استفاده نماید. این مکانیسم ها شامل موارد زیر می باشند:

 1. شبکه رندر توکن از بلاکچین اتریوم برای استفاده از GPUهای توزیع شده به صورت همتا به همتا استفاده می نماید تا امکان برقراری ارتباط بین کاربران بدون واسطه برقرار باشد.
 2. رندر توکن استودیوها، توسعه دهندگان ویدئو و انیمیشن ها را با استفاده از قراردادهای هوشمند اتریوم به ماینرهایی که می خواهند کارت های گرافیک خود را اجاره دهند، متصل می کند. برای انجام این کار از گواه اثبات رندر یا PoR استفاده می شود.
 3. پس از ثبت درخواست رندر، این درخواست به ماینرها یا دارندگان GPU ارسال خواهد شد. در ادامه پس از اینکه درخواست مورد پذیرش قرار گرفت، شروع به رندر کردن فایل می کنند. در شبکه بین ماینرهای مختلف، رندر ارسال شده پخش می شود و امکان اینکه یک فایل به وسیله GPUهای مختلف همزمان رندر شود، زیاد است.
 4. با استفاده از قراردادهای هوشمند اتریوم در شبکه رندر توکن، فایل ها به نودهای شبکه پس از آپلود ارسال می شوند. لازم به ذکر است که محتویات فایل برای ماینرها قابل مشاهده نمی باشد. تنها اطلاعاتی همچون اندازه، نوع و فرمت فایل برای آنها نمایش داده می شود.
 5. در طول فرآیند رندرینگ، پرداختی درخواست کنندگان ذخیره می شود و این پرداختی پس از تایید درخواست کنندگان بین نودها تقسیم خواهد شد. این عملکرد به منظور جلوگیری از عوامل مخرب در نظر گرفته شده است.

ویژگی های رندر توکن Render Token

ویژگی های رندر توکن Render Token
ویژگی های رندر توکن Render Token

پیوستن به شبکه رندر می تواند مزایای زیادی را در اختیار کاربران قرار دهد. این پروتکل دارندگان GPU مدرن را قادر می سازد در مقابل توکن ها، قدرت رندر خود را به اشتراک بگذارند. در واقع کاربران می توانند به صرفه جویی در هزینه های سرمایه گذاری سخت افزار بپردازند.

توسعه یک شبکه مقیاس پذیر از الزامات رندر بود. استفاده از فناوری بلاکچین در این پروتکل باعث شده است یک جایگزین قدرتمند و کارآمد در بازار باشد. کاربران رندر توکن قادر خواهند بود به پردازش فایل های پیچیده که تکمیل آنها به صورت محلی دشوار است، بپردازند.

همچنین لازم به ذکر است که شبکه رندر توکن از تغییر ناپذیری بلاکچین برای اطمینان از محافظت حقوق سازنده استفاده می نماید که با این وجود توسعه دهندگان می توانند استفاده از آثار خود را کنترل نمایند. همچنین این سیستم ها قادرند که پتانسیل نرخ بازگشت سرمایه را برای توسعه دهندگان افزایش دهند.


بررسی اهداف رندر توکن Render Token

بررسی اهداف رندر توکن Render Token
بررسی اهداف رندر توکن Render Token

امروزه توان دستگاه های GPU بیشتر در فرآیند استخراج مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل این موضوع منجر به کمیاب شدن کارت های گرافیک برای گیمرها و کسانی که از آنها برای ساخت انیمیشن یا ویدئو استفاده می کنند، شد. در اصل وظیفه GPUها رندر گرفتن و پردازش های سخت گرافیکی می باشد. به علاوه می توان گفت فرآیند استخراج قدرت پردازنده های گرافیکی را کاهش می دهد و نمی توان از آنها برای دلایلی که تولید شده اند، استفاده کرد.

یکی از اهداف اصلی شبکه رندر برگرداندن وظیفه اصلی پردازنده های گرافیکی به آنها می باشد . یعنی این شبکه قصد دارد سازندگان انیمیشن و ویدئوها را قادر سازد تا بتوانند برای تولید آثار خود از روشی ساده تر استفاده نمایند.


معرفی مشارکت های رندر توکن Render Token

معرفی مشارکت های رندر توکن Render Token
معرفی مشارکت های رندر توکن Render Token

پلتفرم رندر توکن در حوزه فناوری بلاکچین با شبکه هایی همکاری نموده است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

۱.دیسنترالند Decentraland

دیسنترالند از بلاکچین اتریوم استفاده می نماید و کاربران می توانند از این پلتفرم با ایجاد محتوا و برنامه های مختلف، کسب درآمد کنند. یکی از خدماتی که رندر توکن ارائه می دهد ایجاد محتوای سه بعدی است که در پلبتفرم دیسنترالند از آن استفاده شده است.

۲.سیاکوین SiaCoin

سیاکوین به عنوان شبکه ای غیرمتمرکز معرفی می شود که به منظور اشتراک گذاری حافظه سیستم های کامپیوتری بین افراد مورد استفاده قرار می گیرد. شبکه سیاکوین با شبکه رندر توکن به منظور تقویت ظرفیت شبکه، ارائه پشتیبانی از سرویس ها و اعتبارسنجی برخی از خدمات رندر توکن همکاری نموده است.

۳.الگورند Algorand

الگورند به عنوان یک بلاکچین نسل سوم معرفی می شود. این شبکه قادر به حل مشکلات مقیاس پذیری شبکه بیت کوین است. الگورند برای ایجاد یک شبکه پردازش ابری کارآمد، قدرتمند و مقیاس پذیر با رندر توکن همکاری نموده است.


روند قیمتی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

ارز دیجیتال رندر توکن RNDR در تاریخ ۱۴ ژوئن ۲۰۲۰ به بازار ارز های دیجیتال عرضه شده و با قیمت ۰.۰۴۹۴۳ دلار آمریکا خرید و فروش شده است و در حال حاضر در رتبه ی ۹۸ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد این رمز ارز در اوایل عرضه شدن تا تاریخ ۲۳ ژوئن ۲۰۲۱ روند قیمت ثابتی را تجربه کرده است.

رمز ارز رندر توکن RNDR از ۲۳ ماه ژوئن ۲۰۲۱ روند قیمت صعودی را تجربه کرده است و در آخرین روز سال ۲۰۲۱ با سطح قیمت ۴.۶۱۱۱ دلار آمریکا خرید و فروش شده و وارد سال ۲۰۲۲ شده است و از اوایل سال ۲۰۲۱ روند قیمت نزولی را تجربه کرده است.

ارز رندر توکن RNDR 16 ژوئن ۲۰۲۰ یعنی دو سال پیش با سطح قیمت ۰.۰۳۶۷۶ دلار ATL خود را تجربه کرده است و در تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۲۱ با سطح قیمت ۸.۷۶ دلار آمریکا ATH خود را تجربه کرده است. در حال حاضر حجم معاملات رمز ارز رندر توکن RNDR در ۲۴ ساعت گذشته ۸۵,۶۴۰,۰۴۷ دلار آمریکا است.

شما می‌توانید در ادامه با استفاده از نمودار روند قیمتی زیر ارز دیجیتال رندر توکن RNDR را از ابتدای عرضه شدن تا کنون را مشاهده کرده و مورد بررسی و تحلیل قرار دهید، شما می‌توانید برای مشاهده ی دقیق تر این نمودار ارز رندر توکن RNDR را در سایت کوین مارکت کپ سرچ کرده و وارد جزئیات این رمز ارز شوید.

روند قیمتی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR
روند قیمتی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

خرید و فروش ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

خرید و فروش ارز دیجیتال رندر توکن RNDR
خرید و فروش ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

اگر قصد خرید و فروش رمز ارز رندر توکن RNDR  را دارید باید در ابتدا اقدام به ثبت نام و احراز هویت در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی این ارز کنید و سپس به انجام معاملات خود بپردازید، البته این نکته را باید برای شما بگوییم که متاسفانه به دلیل تحریم هایی که متوجه ی کشور عزیزمان ایران است ما نمی‌توانیم به صورت مستقیم اقدام به معاوضه تومان به رمز ارز های مورد نظر در صرافی های خارجی کنیم، اما اصلا نگران نباشید زیرا این مشکل دارای راه حل است و ما آنرا به شما آموزش میدهیم پس با ما همراه باشید.

شما می‌توانید در یکی از صرافی های داخلی اقدام به تبدیل ریال خود به یکی از استیبل کوین ها مانند تتر کنید و بعد تتر های خود را در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی ارز رندر توکن RNDR به این ارز تبدیل کنید.

همینطور اگر شما قصد فروش این ارز را دارید شما باید ابتدا اقدام به تبدیل رمز ارز رندر توکن RNDR به تتر کنید و سپس اگر می‌خواهید تتر را به تومان تبدیل کنید باید تتر های خود را به صرافی ایرانی انتقال داده و در صرافی داخلی اقدام به تبدیل تتر به تومان کنید. در ادامه برای مشاهده ی صرافی های پشتیبان کننده ی ارز RNDR با ما همراه باشید.


صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR
صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

در قسمت قبلی ما به شما نحوه ی خرید و فروش ارز رندر توکن RNDR را آموزش دادیم، در این قسمت قصد داریم شما را با صرافی هایی که از ارز رندر توکن RNDR پشتیبانی می‌کند آشنا می‌کنیم.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کارتسی CTSI عبارتند از:

صرافی های بیشتری از ارز دیجیتال رندر توکن RNDR پشتیبانی می‌کنند شما می‌توانید در صورت تمایل همانطور که در بالا به شما آموزش دادیم وارد صفحه ی ارز رندر توکن RNDR در سایت کوین مارکت کپ شده و سپس وارد قسمت Market شده و لیست صرافی های پشتیبان کننده ی ارز کارتسی CTSI را مشاهده کنید.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

 در قسمت قبل ما به معرفی صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR پرداختیم، اما بعد از انتخاب صرافی مناسب و خرید ارز دیجیتال رندر توکن نوبت به نگهداری ارز های خریداری شده می‌رسد. امروزه با زیاد شدن تعداد و تنوع کیف پول های ارز دیجیتال انتخاب کیف پول متناسب با کاربرد و نیازهای شما کار بسیار دشواری شده است.

ما در این قسمت از مقاله کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال RNDR را برای شما معرفی می‌کنیم، شما می‌توانید کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز رندر توکن RNDR را بررسی کرده و کیف پولی را که مناسب شما است انتخاب کنید، این نکته را در نظر داشته باشید که امنیت کیف پول ها بسیار دارای اهمیت هستند زیرا پایین بودن امنیت کیف پول شما احتمال از دست رفتن سرمایه ی شما را افزایش می‌دهد.

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز رندر توکن RNDR عبارتند از:

 • کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal: این کیف پول سیف پل safepal یکی از پنج کیف پول برتر بازار ارز های دیجیتال است، این ولت دارای رابط کاربری مناسبی است و در سیستم عامل های موبایلی در دسترس است.
 • کیف پول نرم افزاری متامسک MetaMask: کیف پول متامسک از رمز ارز رندر توکن RNDR پشتیبانی می‌کند، این کیف پول قابلیت اجرا روی تمامی سیستم عامل های موبایلی را دارد و علاوه بر این رمز ارز از ارز های گوناگونی نیز پشتیبانی می‌کند.

آینده ارز دیجیتال رندر توکن RNDR چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال رندر توکن RNDR چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال رندر توکن RNDR چگونه است؟

به طور کلی می توان بیان نمود که رندر توکن Render Token به نظر می رسد موقعیت خوبی در بازار داشته باشد. طی پنج سال گذشته تقاضای زیادی برای خدمات رندر GPU وجود داشته است. قابل ذکر است که رندر توکن Render Token می تواند در هزینه های سخت افزاری صنعت صرفه جویی کند. در عین حال، این امکان را برای کاربران معمولی فراهم می کند تا پاداش هایی را کسب نمایند. به این دلایل می توان انتظار داشت که در آینده شاهد گسترش این پروژه باشیم.


بررسی وایت پیپر Render رندر

وایت پیپر Render رندر از دیدگاه فنی

دوستان قبل از بررسی ساختار شبکه Render، اجازه بدید مشکلی که این شبکه قصد دارد آن را رفع کند را بررسی کنیم:

مشکلی که شبکه Render قصد حل آن را دارد استفاده ناکارآمد از GPU (کارت گرافیک) برای رندر گرفتن از طرح های گرافیکی و تصاویر است. روش ‌های رندر گرفتن سنتی از نظر محاسباتی فشرده و پرهزینه هستند، به‌ ویژه برای کاربران کوچک ‌تر، علاوه بر این، کاربران بزرگ ‌تر و سازمانی ممکن است منابع سخت ‌افزاری غیرفعال داشته باشند که استفاده نمی ‌شوند، که منجر به استفاده ناکارآمد از منابع هم از جنبه مالی و هم از جنبه زیست محیطی می ‌شود. همچنین عدم شفافیت و امنیت در روش ‌های رندر گیری سنتی موضوع دیگری است که باعث خطر تقلب و هزینه های بالا می شود.

اما راه حل ارائه شده توسط شبکه Render یک فضای رندرگیری ابری غیرمتمرکز است که سازندگانی را که به منابع رندرگیری نیاز دارند با کسانی که GPU های بیکار دارند متصل می کند. با استفاده از فناوری بلاکچین و استفاده از یک مدل اقتصادی مبتنی بر پاداش، شبکه Render به افراد اجازه می ‌دهد تا کارهای رندرگیری مبتنی بر GPU را در شبکه انجام دهند و از طریق کارمزد باعث کسب درآمد برای ارائه دهندگان سخت افزار به شبکه می‌ شود. این رویکرد باعث استفاده کارآمدتر از منابع GPU می‌ شود و هزینه‌ ها را برای سازندگان کاهش می‌ دهد و فرآیند رندرگیری را برای طیف وسیع‌ تری از افراد و کسب ‌و کارها قابل دسترسی ‌تر می ‌کند. در نظر داشته باشید استفاده از فناوری بلاکچین بستری امن، شفاف و رمزگذاری شده را برای سازندگان محتوای دیجیتالی فراهم می ‌کند تا به خدمات رندرگیری دسترسی داشته باشند، همچنین خطر تقلب را از بین می ‌برد و هزینه ‌های مناسب مرتبط با کار را تضمین می ‌کند.

اما شبکه Render در چه حوزه ها و بخش هایی کاربرد دارد؟

 • جلوه‌ های بصری و گرافیکی

این شبکه هنرمندان و استودیوهای مستقل را قادر می ‌سازد تا جلوه‌ های بصری سه ‌بعدی در مقیاس بزرگ را بدون نیاز به هزینه های بسیار گران قیمت با استفاده از زیرساخت‌ های Render و فضای ابری GPU از پیش رزرو شده تولید کنند. این رویکرد امکان انعطاف ‌پذیری بیشتری را در فرآیند پس از تولید، مانند حرکات دوربین مجازی، ردیابی عکس ‌ها، پلن ها و جلوه‌ های دیگر فراهم می ‌کند.

 • دارایی های توکنایز شده و (NFT) ها

 شبکه Render ایجاد توکن های غیر قابل تعویض و دارایی های مجازی را تسهیل می کند. این سیاست، شامل ایجاد و توکن سازی دارایی های مجازی نسل بعدی مانند فایل های تعاملی ORBX است که امکان کسب درآمد از دارایی های مجازی سه بعدی را فراهم می کند.

 • تولید مجازی

Render از سازندگان فیلم در ارائه یک تصاویر با کیفیت بالا با امکان ایجاد محیط های سه بعدی در مقیاس بزرگ در فیلم ها همراه با اکشن زنده بازیگران پشتیبانی می کند.

 • سایر برنامه های کاربردی

فراتر از موشن گرافیک و طراحی دارایی های مجازی، شبکه Render در زمینه هایی مانند نقشه برداری و طرح ریزی، طراحی محصول، معماری، شبیه سازی و تجسم، کاربردهایی پیدا می کند. این شبکه، گرافیک سه بعدی با وضوح بالا را برای کنسرت ها فعال می کند و به نمونه سازی طرح های اولیه محصول کمک می کند. همچنین دارای پتانسیل بالا در تجسم محتوای پیچیده و شبیه سازی کار تحقیقاتی در زمینه های فیزیک و ریاضی است.

به طور خلاصه، شبکه Render در طیف وسیعی از بخش‌ ها، از جمله جلوه ‌های بصری، گرافیک متحرک، دارایی ‌های مجازی، NFT، تولید مجازی و برنامه ‌های مختلف در طراحی، معماری و تحقیقات علمی استفاده می ‌شود و از قدرت محاسباتی GPU غیرمتمرکز خود برای تولید و خلاقیت علمی و صنعتی استفاده می‌ کند.

اما فارغ از بخش هایی که به آن اشاره شد، پیشبینی می شود شبکه Render به زودی با تکنولوژی های نو ظهور مانند هوش مصنوعی و AR و بازی ها نیز ادغام شود. ادغام شبکه Render با فناوری ‌های نو ظهور نه تنها توانایی ‌های هنرمندان، مهندسان و توسعه‌ دهندگان را در ایجاد تجربیات تعاملی و همه جانبه افزایش می ‌دهد، بلکه فرصت ‌های جدیدی را برای برنامه ‌های کاربردی هوش مصنوعی باز می ‌کند و آن را به یک پلتفرم محوری در پیشرفت فناوری گرافیکی و هوش مصنوعی تبدیل می ‌کند.

حال با اطلاعات به دست آمده بهتر و بیشتر می توان ساختار شبکه Render را بررسی کرد. معماری این شبکه به دو لایه اصلی تقسیم می شود:

لایه Off-chain Rendering: این لایه شامل درخواست کنندگان فضای گرافیکی، نودها، شبکه رندرگیری و کسانی که فضای گرافیکی در اختیار شبکه می گذارند می شود. Node Operator ها نودهای GPU هستند که توان محاسباتی را برای شبکه فراهم می کنند. این لایه مسئول انجام وظایف رندرگیری با استفاده از GPU های Node Operators برای پردازش کارهای رندر که کاربران درخواست داده اند می باشد.

لایه های بلاکچین: این لایه ها، پرداخت ها و تراکنش های درون شبکه ای را با استفاده از توکن های RNDR و قراردادهای امانی انجام می دهند. بلاکچین تضمین می کند که تمام تعاملات بین درخواست کنندگان فضای گرافیکی وNode Operators شفاف و قابل تأیید باشد و امکان ردیابی و تصحیح دقیق تراکنش ها را فراهم می کند. این لایه همچنین سیستم پاداش دهی را در بر می گیرد که به Node ها برای تکمیل موفقیت ‌آمیز کارها پاداش می ‌دهد و آن ها را برای رندرهای ناموفق یا فعالیت ‌های مخرب جریمه می ‌کند و در نتیجه یکپارچگی و کارایی شبکه را حفظ می ‌کند.

خوب است بدانید شبکه Render از یک ابزار Benchmarking اختصاصی به نام OctaneBench برای اندازه گیری سرعت رندر GPU استفاده می کند که برای تعیین قیمت وظایف رندر بسیار مهم است. این ابزار تضمین می ‌کند که درخواست کنندگان فضای گرافیکی بر اساس عملکرد پردازنده‌ های گرافیکی Node  ها پول پرداخت می کنند و این گونه یک مدل قیمت ‌گذاری منصفانه و ثابت را ارائه می ‌دهد.

” Benchmarking به فرآیند سیستماتیکی اطلاق می ‌شود که در آن عملکرد یک سیستم یا مؤلفه در برابر یک استاندارد یا معیار برای ارزیابی کارایی، اثربخشی یا کیفیت آن اندازه‌ گیری می ‌شود.”

اما در ادامه با مفاهیم و اجزاء مختلف به کار گرفته شده در این شبکه را بررسی خواهیم کرد:

سیستم پاداش دهی: این سیستم به Node ها برای تکمیل به موقع و دقیق کارها، ایجاد اعتماد و اجازه دادن به آن ها برای انجام کارهای بیشتر پاداش می دهد. درخواست کنندگان فضای گرافیکی همچنین با استفاده موفقیت ‌آمیز از شبکه سیستم پاداش دهی را ایجاد می‌ کنند که بر توانایی آن‌ ها برای دسترسی به نودهای GPU بیشتر و اولویت ‌بندی مشاغلشان تأثیر می ‌گذارد.

حریم خصوصی و امنیت: برای محافظت از حریم خصوصی و درخواست کنندگان فضای گرافیکی و دارایی های آن ها، شبکه Render از رمزگذاری، هش، مجازی سازی و ذخیره سازی متمرکز ایمن استفاده می کند. این تضمین می کند که تمام داده ها، از جمله جلوه ها و خروجی های رندر شده، رمزگذاری شده و به طور ایمن ذخیره می شوند.

API  و SDK : شبکهRender  از یک API و SDK استفاده می کند که به کاربران امکان می دهد برنامه های تجاری را روی این شبکه بسازند. این رویکرد، باعث ایجاد برنامه های قابل تنظیم و ایجاد سرویس‌ ها و برنامه ‌های کاربردی جدید، از رندر دسته ‌ای خودکار گرفته تا پخش در زمان واقعی و تولید هنر مولد را امکان ‌پذیر می ‌سازد.

فایل های ORBX و استانداردها: شبکه Render از فایل های ORBX و چارچوب پخش برای پشتیبانی از رندر کاملاً توزیع شده استفاده می کند. ORBX یک فرمت کانتینری است که داده های صحنه و یک نمودار رندر XML را ضبط می کند و از بیش از ۲۰ ابزار DCC پیشرو در صنعت پشتیبانی می کند. این فرمت برای انجام کار رندر از برنامه های میزبان سه بعدی، فعال کردن رندر توزیع شده کارآمد و نرم افزاری بسیار مهم است.

پشتیبانی از چند رندر: این شبکه برای پشتیبانی از موتورهای رندر شخص ثالث جدید، از جمله Maxon’s Redshift، Arnold Render، و Blender’s Cycles در حال گسترش است تا طیف وسیع تری از گردش کار سه بعدی هنرمندان را در خود جای دهد.

ادغام با AI: شبکه Render از وظایف محاسباتی هوش مصنوعی پشتیبانی می کند، از GPU های غیرمتمرکز شبکه برای برنامه های کاربردی هوش مصنوعی، مانند فرآیندهای رندر NeRF و LightField و وظایف مولد AI استفاده می کند.

دارایی های مجازی و NFT ها: تمامی کارهای روی شبکه Render هش می شوند، از جمله فایل های ORBX، فریم های جداگانه و انیمیشن ها که می توانند این فعالیت ها را از روی زنجیره Render برداشته و در تولید NFT استفاده شود.

خوب است بدانید شبکه Render از یک طرح چند لایه برای قیمت گذاری سرویس ها بهره می برد که در ادامه آن را بررسی می کنیم:

Tier 1 Service: گران ترین گزینه است، بدون ضریب تخفیف قیمت (همیشه ۱). این طرح از یک مجموعه جداگانه از نود‌های تأیید شده استفاده می ‌کند و برای کارهایی با پیچیدگی بالا اولویت دارد و دسترسی به پردازنده ‌های گرافیکی با VRAM بالاتر را ارائه می ‌دهد.

” وقتی گفته می شود که ضریب تخفیف بین ۲ تا ۴ متغیر است، به این معنی است که هزینه استفاده از خدمات شبکه دو و یا چهار برابر کاهش می یابد برای مثال اگر سرویس Tier 2 دارای ضریب تخفیف ۲ باشد، به این معنی است که هزینه استفاده از سرویس های Tier 2  پنجاه درصد کمتر از هزینه استفاده از سرویس های Tier 1 است.”

Tier 2 Service: این سرویس بالاترین سطح رندر غیرمتمرکز است که دسترسی به بالاترین عملکرد و موازی ترین نودهای GPU را فراهم می کند. از ضریب تخفیف قیمتی بهره می برد که بسته به شرایط شبکه از ۲ تا ۴ متغیر است.

Tier 3 Service: این بخش تکمیل کامل کار را تضمین می کند اما با سرعت کمتری کار می کند و ممکن است از سخت افزار GPU پیشرفته کمتری نسبت به ردیف ۲ استفاده کند. این بخش دارای بالاترین ضریب تخفیف است که معمولاً بسته به شرایط شبکه از ۸ تا ۱۶ متغیر است.

این مدل قیمت گذاری شبیه استراتژی ‌های قیمت ‌گذاری لایه ‌ای است که توسط شرکت ‌های SaaS استفاده می‌ شود، که در آن به مشتریان چندین طرح یا بسته محصول با قیمت‌ های مختلف ارائه می‌ شود که هر کدام مجموعه ‌ای از مزایا را ارائه می ‌دهند. این مزایا می تواند شامل ویژگی ها، کاربران پشتیبانی شده، فضای ذخیره سازی و موارد دیگر باشد. رویکرد قیمت ‌گذاری لایه ‌ای برای پوشش نیازهای مشتری متعدد در یک پایگاه مشتری گسترده سودمند است و به مشتریان اجازه می ‌دهد تا از طیف وسیع‌ تری از گزینه ‌های قیمت ‌گذاری برای قابلیت‌ های مختلف اما در یک محصول یا خدمات یکسان انتخاب کنند.

به طور خلاصه، روش قیمت ‌گذاری چند لایه در شبکه یک ساختار قیمت‌ گذاری منعطف و پویا را ارائه می‌ کند که طیف وسیعی از نیازها و ترجیحات کاربر را برآورده می ‌کند و سطوح مختلف خدمات و عملکرد را در قیمت ‌های مختلف ارائه می ‌دهد.

اما برای انتهای این بخش تغییراتی که این پروژه برای بهبود عملکرد، کارایی و تجربه کاربری خود در معماری خودش اعمال کرده را بررسی خواهیم کرد:

بهبود الگوریتم های امتیاز و پاداش دهی: شبکه Render اکنون امتیازدهی پویا را هم برای درخواست و هم برای مصرف کنندگان فضای گرافیکی، اعمال کرده است. این سیستم بر اساس عملکرد انجام وظایف تنظیم شده است و درخواست کنندگان سرویس می ‌توانند کار انجام شده توسط ارائه دهندگان فضا را بررسی و تایید یا رد کنند. این بازخورد در امتیازات هر دو طرف لحاظ می شود و اساس سیستم پاداش دهی شبکه Render را تشکیل می دهد.

بهبود در عملکرد ترتیب دهی: شبکه Render فرآیند تطبیق ترتیب خود را با ترکیب تاریخچه شهرت و قدرت نود در فرآیند تخصیص خودکار خود بهبود بخشیده است. این بهبود عملکرد، امکان تطبیق مؤثرتر درخواست‌ های GPU را با ارائه ‌دهندگان، بهینه ‌سازی تکالیف شغلی بر اساس ترجیحات کاربر و شرایط شبکه فراهم می ‌کند. این سیستم از قیمت ‌گذاری چند لایه برای برآوردن نیازهای مختلف کاربران استفاده می‌ کند و تضمین می ‌کند که مشاغل به‌ طور بهینه بر اساس تقاضا مرتب می ‌شوند.

صورت ‌حساب مبتنی بر زمان: برای پشتیبانی از سرویس ‌های جدید مانند آموزش هوش مصنوعی و فعالیت های استنتاجی، شبکه Render مدل صورت ‌حساب خود را به اجاره‌ های مبتنی بر زمان گسترش داده است. این رویکرد برای ایمن سازی سخت افزار اختصاصی مورد نیاز برای این خدمات ضروری است.

مالکیت و حاکمیت: شبکه RENDER مشوق ها و حاکمیت را با استفاده از ارز RNDR را از طریق پروتکل شبکه RENDER (RNP) اجرا کرده است. این به حفظ یک مجموعه غیرمتمرکز از شرکت کنندگان و رسیدن به تعادل در شبکه کمک می کند.

بررسی اهداف شبکه RENDER

شبکه RENDER برای دستیابی به اهداف متعددی تلاش کرده است که برخی از آن ها محقق شده است در حالی که برخی دیگر در دست انجام هستند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم:

 • دموکراتیزه کردن GPU Cloud Rendering

 هدف شبکه RENDER، ایجاد یک شبکه کارآمد تر، قدرتمند تر و مقیاس پذیرتر است که رندرینگ با کیفیت بالا را برای مخاطبان وسیع تری در دسترس قرار می دهد.

 • قدرت محاسباتی GPU غیرمتمرکز

 RENDER اولین پلتفرم رندرینگ غیرمتمرکز است که هنرمندان را قادر می ‌سازد تا کارهای رندر GPU را بر اساس تقاضا به نود‌های GPU با کارایی بالا در سراسر جهان بسپارند.

 • مدیریت حقوق دیجیتال

شبکه RENDER مدیریت حقوق دیجیتال را از طریق قابلیت ردیابی زنجیره ای یک گراف رندر مبتنی بر نود فراهم می کند و از حقوق مالکیت ایمن برای رسانه های فراگیر نسل بعدی و هوش مصنوعی اطمینان حاصل می کند.

 • زیر ساخت کارآمد

با ارائه یک بازار دو طرفه برای هماهنگی موثر عرضه و تقاضای محاسبات GPU جهانی، هدف RENDER استفاده بهتر از GPU های بلااستفاده و پشتیبانی از هنرمندان و توسعه دهندگان در پردازش ابری و کار محاسباتی است.

 • استفاده بهتر از قدرت GPU

هدف این شبکه باز کردن پتانسیل GPU برای تولید محتوای سه بعدی نسل بعدی و هوش مصنوعی و همچنین جلوگیری از منابع هدر رفته در استخراج ارزهای دیجیتال است.

 • پردازش GPU توزیع شده در بلاکچین

 RENDER نسل بعدی فناوری رندرینگ و هوش مصنوعی را با استفاده از ویژگی های شبکه، مشوق ها و اعتماد به بلاکچین ارتقا می دهد.

 • Rendering Metaverse

این شبکه به گونه ای طراحی شده که نقش مهمی در توسعه و رندر در متاورس ایفا کند و از ایجاد محیط های مجازی مختلفی پشتیبانی کند.

 • ارتباط با جامعه

RENDER مشارکت جامعه را از طریق پلتفرم هایی مانند تلگرام تشویق می کند و یک اکوسیستم پر جنب و جوش و حمایتی را برای شبکه تقویت می کند.

این اهداف نشان دهنده تعهد RENDER به ایجاد انقلابی در چشم انداز ایجاد و رندرینگ محتوای سه بعدی و استفاده از فناوری بلاکچین برای ایجاد یک اکوسیستم غیرمتمرکز، کارآمد و مقیاس پذیر است.

بررسی ویژگی های شبکه RENDER

شبکه RENDER با ویژگی های منحصر به فرد خود شناخته شده است که آن را به یک پلتفرم جذاب برای رندرینگ و فناوری هوش مصنوعی تبدیل می کند که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم:

 • ایجاد شبکه غیرمتمرکز

این پروژه دارندگان GPU را در سراسر جهان به هم متصل می کند و یک پایگاه بزرگ و توزیع شده از قدرت پردازش برای ارائه وظایف ایجاد می کند.

 • بازار همتا به همتا

RENDER خدمات را بر اساس تقاضا ارائه می دهد که بر اساس نیازهای فعلی و منابع موجود مقیاس می شود.

 • اتوماسیون

این شبکه قراردادهای هوشمند را برای خودکارسازی توزیع وظایف و پرداخت ها و برداشتن واسطه ها به کار می گیرد.

 • تعادل بار

به طور هوشمند وظایف رندرینگ را به نودهایی با ظرفیت موجود اختصاص می دهد و استفاده از منابع را بهینه می کند و زمان انتظار را کاهش می دهد.

 • نوآوری و قابلیت همکاری

RENDER فناوری های جدیدی مانند هوش مصنوعی و بلاکچین را ادغام می کند و از قابلیت همکاری در متاورس پشتیبانی می کند و انتقال یکپارچه دارایی را تسهیل می کند.

این ویژگی‌ ها مجموعاً به هدف شبکه RENDER برای ایجاد یک اکوسیستم مقیاس ‌پذیر، کارآمد و غیرمتمرکز برای رندرینگ و فناوری هوش مصنوعی کمک می‌ کنند و آن را به یک پلتفرم منحصر به فرد و جذاب برای سازندگان و توسعه ‌دهندگان تبدیل می ‌کنند.

معرفی و مقایسه رقیبان پروژه RENDER

می توان گفت مهم ترین رقیبان شبکه RENDER، پلتفرم های متمرکزی هستند که در فضای رندرینگ و محاسبات ابری وجود دارند اما RENDER یک جایگزین غیرمتمرکز ارائه می دهد که از فناوری بلاکچین استفاده می کند. در ادامه به مقایسه این شبکه با رقیبان متمرکز خود می پردازیم:

 • مقایسه RenderForge با Render Network

RenderForge یک سرویس رندر ابری متمرکز است که GPU های با کارایی بالا را برای رندر وظایف ارائه می دهد. و طیف گسترده ای از موتورهای رندر را ارائه می دهد و از فرمت های مختلف پشتیبانی می کند.

اما Render Network از یک مدل غیرمتمرکز استفاده می کند که امکان استفاده کارآمدتر از منابع GPU را با اتصال GPU های بیکار در سراسر جهان، کاهش بالقوه هزینه ها و افزایش سرعت فراهم می کند. در مقابل، RenderForge به یک زیرساخت متمرکز متکی است که ممکن است مقیاس پذیری و انعطاف پذیری را محدود کند.

 • مقایسه AWS Thinkbox با Render Network

AWS Thinkbox یک سرویس رندرینگ مبتنی بر فضای ابری است که توسط خدمات وب آمازون (AWS) ارائه می شود و مجموعه ای از نرم افزارها و ابزارهای رندر را برای ایجاد جلوه های بصری و انیمیشن های با کیفیت بالا ارائه می دهد.

اما رویکرد غیرمتمرکز RENDER، یک زیرساخت رندر توزیع ‌شده و مقیاس ‌پذیر را تضمین می‌ کند و به طور بالقوه هزینه ‌های کمتر و دسترسی سریع‌ تری به پتانسیل رندرینگ ارائه می ‌دهد. AWS Thinkbox، به عنوان یک سرویس متمرکز، ممکن است عملکرد بهتری را ارائه دهد اما با هزینه بالاتر و با انعطاف پذیری کمتر از نظر منابع.

 • مقایسه RenderFarm با Render Network

RenderFarm یک سرویس رندر مبتنی بر فضای ابری است که دسترسی به شبکه ای از پردازنده های گرافیکی با کارایی بالا را برای رندرینگ فراهم می کند. این نرم افزار از انواع نرم افزارهای رندر پشتیبانی می کند و یک رابط کاربر پسند برای مدیریت کارهای رندر ارائه می دهد.

اما مدل غیرمتمرکز RENDER با هدف دموکراتیک کردن دسترسی به قدرت محاسباتی GPU، مقرون به صرفه تر و قابل دسترس تر کردن آن برای سازندگان است. در حالی که RenderFarm یک پلتفرم متمرکز با تمرکز بر سهولت استفاده را ارائه می دهد و ممکن است سطح تمرکززدایی و مقیاس پذیری RENDER را ارائه ندهد.

به طور خلاصه، در حالی که پلتفرم های متمرکز مانند RenderForge، AWS Thinkbox و RenderFarm خدمات رندرینگ قوی و قابل اعتمادی را ارائه می دهند اما رویکرد غیرمتمرکز RENDER ارزش پیشنهادی منحصر به فردی را با استفاده از فناوری بلاکچین برای ایجاد زیرساخت های رندر کارآمد، مقیاس پذیر و مقرون به صرفه ارائه می دهد. این عدم تمرکز به RENDER اجازه می دهد تا به طور بالقوه هزینه های کمتر، دسترسی سریع تر به قدرت رندر و راه حلی انعطاف پذیرتر و مقیاس پذیرتر را برای سازندگان و توسعه دهندگان ارائه دهد.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

اینفوگرافیک ارز دیجیتال رندر توکن RNDR
اینفوگرافیک ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

کلام پایانی درباره ی ارز رندر توکن RNDR چیست؟

در این مقاله تیم زوم ارز به معرفی شبکه رندر توکن Render Token و توکن آن یعنی RNDR پرداخت. همانطور که گفتیم شبکه رندر توکن برای فراهم کردن دسترسی سازندگان محتوا به سرویس های رندر GPU توزیع شده در بلاکچین ساخته شده است. توکن RNDR یک توکن ERC-20 است که در این شبکه به عنوان یک توکن ابزاری مورد استفاده قرار می گیرد. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با رمز ارز رندر توکن را دریافت کرده باشید.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز رندر توکن RNDR چیست؟” همراه ما بودید سپاس گزاریم.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

 

تیم محتوا
تیم محتوا
من حسن هستم. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه پیام نور گرایش نرم افزار سابقه ی یکسال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و فعال در حوزه ی مدیریت سایت و seo را دارا هستم علاقه مند به موسیقی و دنیای تکنولوژی هستم و به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین بوده، و بر این باور هستم صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشان خواهد داشت.

13 دیدگاه دربارهٔ «ارز رندر توکن RNDR چیست؟;

  • سلام
   دوست عزیز صرافی ها در محتوا به شما معرفی کردیم
   اما اگر سوال دیگری دارید بفرمایید
   زوم ارز در کوتاهترین زمان به شما پاسخ می دهد

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده