آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

افزایش نرخ ها جان تازه ای به استیبل کوین ها می دهد

افزایش نرخ ها جان تازه ای به استیبل کوین ها می دهد

افزایش نرخ ها جان تازه ای به استیبل کوین ها می دهد

به گزارش زوم ارز، اگرچه به نظر می‌رسد تورم در نهایت در مسیر کاهش است، نرخ‌های بهره همچنان در حال افزایش هستند.

این به دلایل مختلفی دردناک است، اما برای برادران رمزنگاری، اساساً به معنای دارایی‌های پرخطر مانند Bitcoin و Dogecoin است. به اندازه اوراق قرضه محافظه کار صادر شده توسط دولت ایالات متحده جذاب نیستند.

اما این یک شستشوی کامل نیست.

در واقع، بخش DeFi – به‌ویژه ارائه‌دهندگان استیبل کوین – در حال یافتن حرکت‌های منحصربه‌فردی برای استفاده حداکثری از محیط فعلی با نرخ بهره بالا است.

بله، مردم، این بازگشت استیبل کوین سودآور است. با این حال، این بار، همه چیز بسیار متفاوت از پروتکل Terra’s Anchor به نظر می رسد.

از Maker’s DAI گرفته تا Frax Finance’s sFRAX، عرصه با طعم های مختلف این نوع جدید از استیبل کوین شلوغ می شود.

کاهش بازار USDC به پایین ۲ ساله کاهش یافت – در اینجا ۴ دلیل وجود دارد

sDAI (نام نسخه بهره دار از استیبل کوین) و sFRAX هر دو سود خود را از T-Bills و سایر سرمایه گذاری های دارایی در دنیای واقعی، که چیزهایی مانند بدهی های شرکتی هستند، تولید می کنند.

و با آن بازدهی “ایمن” تا ۵% در آن دلارهای بیکار ایالات متحده، سرمایه گذاران در حال سرازیر شدن هستند.

پروتکل Spark، پروژه‌ای که نیروی sDAI Maker را تقویت می‌کند، به تازگی اعلام کرد که این توکن در مجموع به ۱ میلیارد رسیده است.

این فقط سکه دلار نیست. استیبل کوین‌های متصل به یورو مانند آن‌هایی که از Angle Protocol می‌آیند نیز وارد عمل می‌شوند. Angle’s agEUR بازدهی ۴ درصدی از دارایی های واقعی خود دارد.

پابلو ویرات، یکی از بنیان‌گذاران Angle، به Decrypt گفت: «اگر نمی‌دانید این بازدهی از کجا می‌آید، باید نگران بازده‌های ظالمانه باشید. یک استیبل کوین اگر به دارایی های وثیقه درون زا متکی باشد یک پونزی است.

در مورد agEUR، بازدهی خود را از نمایندگی نمادین اوراق قرضه دولتی اروپا ایجاد می‌کند. به عبارت دیگر: این فقط بدهی دولت خسته کننده است.

قدیمی ترین مورد استفاده Crypto دوباره در کانون توجه قرار گرفت. اما چرا اکنون؟

و در حالی که برخی از استیبل کوین‌های دیگر از طریق ETH سهامدار این بازده را ایجاد می‌کنند، ویرات می‌گوید او طرفدار نیست.

او به Decrypt گفت: «من سازوکارهای با بازده در ETH سهامدار را دوست ندارم، زیرا به سختی در آنجا ارزش ایجاد می شود. “و اغلب برای به دست آوردن دارایی دلار آمریکا با آن، بازدهی stETH را تخلیه می کنیم.”

طرح‌های جایگزین – به‌ویژه آن‌هایی که به نرخ‌های بهره متکی نیستند- ممکن است پس از شروع کاهش نرخ‌ها توسط فدرال رزرو، از افزایش برخوردار شوند.

تام وان، تحلیلگر ۲۱.co به Decrypt گفت: «در حال حاضر، استیبل کوین‌های بهره‌دار مانند sDAI، که بازدهی آن‌ها عمدتاً از خزانه‌داری آمریکا می‌آید، به موازات آن کاهش خواهند یافت. با این حال، سایرین مانند eUSD، USDe، که بازده آنها از stETH یا سایر ETH LST ها می آید، می توانند سطح علاقه ارائه شده به کاربران را حفظ کنند.

اما تا آن زمان، این محصول در حال حاضر از بالاترین سطح یکی از قدرتمندترین بانک های مرکزی جهان برخوردار است.

البته طنز کل این جایگاه این است که اکنون به نظر می رسد صنعت از دولت های متمرکز و سیاست های مالی آنها سود می برد، پویایی که طرفداران بیت کوین به دنبال جدایی از آن بودند.

این همچنین بسیاری از این استیبل کوین‌ها را در برابر هرگونه تغییر در رژیم‌های پولی آسیب‌پذیر می‌کند.

«زمانی که صادرکنندگان استیبل کوین شروع به ارائه سود می کنند، به بازار نرخ بهره برای ارزی که استیبل کوین به آن متصل است متکی می شوند. تاثیرگذارترین عامل در این بازار نرخ سود سپرده های یک شبه در بانک مرکزی است.

و اگرچه کریستیانسون نشان می‌دهد که به وضوح ریسک ذاتی بیشتری در مقایسه با انواع استیبل کوین‌های وانیلی بیشتر و بدون بازده وجود دارد، با این حال از “مزایای” آنها آگاه است.

او گفت: «یکی از مزیت‌های کلیدی شفافیت دارایی‌ها و بدهی‌های این پروتکل‌ها است که قابل حسابرسی است. از آنجایی که داده‌ها در قالب استاندارد شده روی بلاک چین وجود دارد، می‌توان ابزارهایی را برای نظارت بر سلامت پروتکل در زمان واقعی توسعه داد. این نشان دهنده بهبود قابل توجهی نسبت به گزارش های مالی سه ماهه بانک های سنتی است.”

و این نکته کلیدی است.

به جای رد کامل امور مالی سنتی، کریپتو به عنوان یک ابزار جدید نسبتاً پویا برای چگونگی کسب درآمد بهتر و شفاف‌تر بدون توجه به محیط بازار در حال ظهور است.

البته از قطعیت دور است. اما مطمئناً پیشرفت است.

رمزگشایی DeFi خبرنامه DeFi ما است که توسط این مقاله هدایت می شود. مشترکین ایمیل های ما می توانند مقاله را قبل از اینکه در سایت قرار گیرد بخوانند. در اینجا مشترک شوید.


منبع: decrypt.co

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده