آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کیف پول یکی از بنیانگذاران ریپل، به قیمت ۱۱۲ میلیون دلار هک شد!!!!

کیف پول یکی از بنیانگذاران ریپل، به قیمت ۱۱۲ میلیون دلار هک شد!!!!

به گزارش زوم ارز، در ۳۱ ژانویه، کریس لارسن، رئیس اجرایی و یکی از بنیانگذاران شرکت Ripple، اعلام کرد که چندین حساب کاربری شخصی XRP او هک شده است. او این موضوع را در یک پست در پلتفرم X اعلام کرد و گفت: “دیروز، دسترسی غیرمجاز به تعدادی از حساب‌های شخصی XRP من (نه ریپل) وجود داشت – ما به سرعت توانستیم مشکل را پیدا کنیم و به صرافی‌ها اطلاع دهیم تا آدرس‌های آسیب‌دیده را مسدود کنند. مجری قانون در حال حاضر درگیر است.”

لاستن این حادثه را “حادثه‌ای منحصر به فرد” توصیف کرد و مجدداً بر این امر تأکید کرد که کیف پول‌های Ripple ایمن هستند و به خطر نیفتاده‌اند. همچنین، براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل شرکت Ripple، نیز اظهار نظر مشابهی داشت و گفت: “با توجه به برخی گمانه‌زنی‌ها و گزارش‌های غیرمسئولانه، می‌خواهم تکرار کنم که هیچ کیف پولی با مدیریت Ripple به خطر نیفتاده است. توقف کامل.”

توماس سیلک جر، رئیس تجزیه و تحلیل و انطباق در بنیاد XRP Ledger، جزئیات بیشتری را ارائه کرد و گفت که در ۳۰ ژانویه، صرافی کریپتو WhiteBit به تیم او درباره سپرده‌های مشکوک هشدار داد. سپس تیم سیلک جر این اطلاعات را به لارسن اطلاع داد و همکاری در تحقیقات را آغاز کردند.

XRP سرقت شده احتمالاً ۱۱۲ میلیون دلار است

لاکن و دیگر افراد مرتبط با شرکت Ripple تاییدیه‌ای برای مبلغ دزدیده شده ارائه نکرده‌اند. با این حال، یک کارآگاه به نام ZachXBT قبلاً در زنجیره‌ی بلاک‌چین خود گزارش داده بود که آدرس‌های مرتبط با حادثه با قیمت ۲۱۳ میلیون XRP یا ۱۱۲.۵ میلیون دلار هک شده‌اند.

او همچنین به این اشاره کرد که وجوه دزدیده شده از طریق صرافی‌هایی مانند MEXC، Gate، Binance، Kraken، OKX، HTX و HitBTC شسته شده است.

ZachXBT حدس زده بود که کلیدهای خصوصی لارسن به خطر افتاده‌اند، اما جزئیات بیشتری درباره چگونگی وقوع این حادثه ارائه نکرد.

در ابتدا، ZachXBT پیشنهاد داد که شرکت Ripple خود مورد حمله قرار گرفته است. اما پس از بیانیه رسمی لارسن، او ادامه داد و به کم اهمیت جلوه دادن هرگونه تمایز معنی‌دار بین حساب‌های شرکتی ریپل و حساب‌های شخصی لارسن و به طعنه نوشت: “موجودات کاملاً مجزا… چشمک چشمک.”

به نظر می‌رسد که این نظر به اتهامات گذشته کمیسیون امنیت و تبادل اوراق بهادار ایالات متحده اشاره دارد. این آژانس قبلاً ادعا کرده بود که لارسن و گارلینگ هاوس در تاریخ اولیه برنامه XRP میزان ۲۰ میلیارد XRP را در اختیار داشته‌اند و در کنار فروش شرکتی ریپل، در فروش توکن‌های شخصی ثبت نشده‌ی شرکت شرکت کرده‌اند. در سال ۲۰۲۳، کمیسیون امنیت و تبادل اوراق بهادار این اتهامات را در برابر هر دو مدیر اجرایی لغو کرد و ریپل تا حدی از اتهامات مربوطه آزاد شد.


منبع: cryptoslate.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده