آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز renBTC چیست؟ | آینده ارز renBTC

ارز رن بی تی سی renBTC چیست؟

ارز رن بی تی سی renBTC چیست؟، در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با ارز دیجیتال رن بی تی سی renBTC با شما عزیزان گفتگو نماییم. در یک عبارت کوتاه می توان رمز ارز رن بی تی سی renBTC را یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 معرفی نمود که قسمتی از پروژه پروتکل رن Ren Protocol است. رن بی تی سی در نظر دارد تا توکنی متکی به ارزش بیت کوین ایجاد نماید که بر روی شبکه اتریوم اجرا می شود.

رن بی تی سی renBTC همانطور که گفتیم، بر روی پلتفرم رن Ren ساخته شده است و یک پروتکل باز می باشد که به همه امکان دسترسی به نقدینگی بین بلاکچین را می دهد و به انتقال دارایی های سایر بلاکچین ها به برنامه های غیرمتمرکز اتریوم DApps کمک می کند.

نکته: کاربران گرامی شما قادر هستید برای آشنایی با کیف پول های این رمز ارز در صورت تمایل با استفاده از این لینک مقاله ی کیف پول های ارز دیجیتال رن بی تی سی renBTC را مطالعه و مورد بررسی قرار دهید.

ارز دیجیتال رن بی تی سی renBTC چیست؟

ارز دیجیتال رن بی تی سی renBTC چیست؟
ارز دیجیتال رن بی تی سی renBTC چیست؟

رن بی تی سی renBTC یک توکن بسیار منحصر به فرد است، زیرا هدف آن ایجاد توکنی است که ارزش آن به ارزش بیت کوین متصل باشد. یعنی یک رن بی تی سی معادل یک بیت کوین است، اگرچه renBTC یک توکن ERC-20 است که روی اتریوم ایجاد می شود. این ایده مانند پروژه هایی مانند WBTC است، زیرا هر دو پروژه یک هدف دارند و آن آوردن بیت کوین به دنیای اتریوم می باشد.

با این حال، در پشت رن بی تی سی renBTC تیمی قرار دارد که به انجام کارهای بسیار بیشتر از آن اختصاص دارد. این در واقع تنها بخشی از یک تلاش عظیم برای فراتر از هر چیزی است که قابلیت همکاری بلاکچین را انجام می دهد. در نتیجه، renBTC بخشی از موفقیت های پروژه ای است که نام RenVM را دریافت می کند. به همین دلیل است که قبل از توضیح دقیق اینکه renBTC چیست، کمی در مورد RenVM و نقش آن در این توکن خواهیم دانست.


نیم نگاهی به توکن رن بی تی سی renBTC

نام اختصاری RENBTC
نوع ارز Token
عرضه کل ۱۷،۹۵۰
مقدار در گردش ۱۷،۹۵۰
وب سایت رسمی renproject.io
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

blockscout.com

bscscan.com

ftmscan.com

پیج های ارتباطی رسمی medium

twitter

reddit

وایت پیپر https://renproject.io/litepaper.pdf
سورس کد https://github.com/renproject
آدرس قرارداد اتریوم ۰xeb4c2781e4eba804ce9a9803c67d0893436bb27d

معرفی RenVM، یک ماشین مجازی برای پیوستن و همکاری با بلاکچین ها

معرفی RenVM، یک ماشین مجازی برای پیوستن و همکاری با بلاکچین ها
معرفی RenVM، یک ماشین مجازی برای پیوستن و همکاری با بلاکچین ها

RenVM یک ماشین مجازی است و پلی می باشد که بلاکچین های مختلف را به گونه ای به هم متصل می کند که امکان همکاری بین آنها را فراهم می کند. یعنی می توان عملیاتی را در رن انجام داد که اثرات آن عواقبی روی دو یا چند بلاکچین به طور همزمان داشته باشد. قلب همه اینها قراردادهای هوشمندی است که RenVM قادر به مدیریت آنها است و به آنها اجازه این نوع اقدامات را می دهند.

برای مثال تصور کنید شما ۱۰ بیت کوین دارید و با استفاده RenVM با بلاکچین های اتریوم و بیت کوین کش در حال تعامل هستید. به لطف این، می توانید یک قرارداد هوشمند ببندید که تحت شرایط خاص، ۱۰ بیت کوین شما را بین ETH و BCH به روشی تقریبا بومی، بدون واسطه، با کارمزد کم و سرعتی بالاتر از آنچه که می بینید مبادله می کند.

بنابر این واضح است که هدف RenVM ایجاد شبکه عظیمی از نودها است که امکان اجرای یک ماشین مجازی را می دهد که قادر به پیوستن به بلاکچین های مختلف در یک پلتفرم است. اساسا به دنبال ایجاد زیرساختی است که امکان عملیات زنجیره ای را به روشی آسان و ساده فراهم می کند.


معرفی بنیانگذاران رن بی تی سی renBTC

معرفی بنیانگذاران رن بی تی سی renBTC
معرفی بنیانگذاران رن بی تی سی renBTC

همانطور که در این مقاله بیان شد، رن REN شرکت توسعه ای که در پشت اکوسیستم رن قرار دارد توسط Taiyang Zhang که مدیرعامل فعلی آن نیز هست، تاسیس شد. ژانگ همچنین از اعضای KeeperDAO بود و یکی از بنیانگذاران Virgil Capital است. او در واقع یک توسعه دهنده ماهر و پذیرنده اولیه ارزهای دیجیتال است.

تیم رن همچنین شامل Loong Wang، مدیر ارشد فناوری فعلی رن است. وانگ توسعه دهنده اصلی نرم افزار Neucode بو. بقیه تیم شامل سه توسعه دهنده نرم افزار دیگر، یک توسعه دهنده بلاکچین، یک محقق است و در حال حاضر بیش از ۳۰ نفر را شامل می شود.


عملکرد رن بی تی سی renBTC چگونه است؟

عملکرد رن بی تی سی renBTC چگونه است؟
عملکرد رن بی تی سی renBTC چگونه است؟

در ابتدا لازم است بیان نماییم که عملکرد رن بی تی سی renBTC بسیار ساده است. اساس کاری که این عملیات انجام می دهد ایجاد یک قرارداد هوشمند در اتریوم و یک تراکنش HTCL در بیت کوین است تا با آنها تعادل در بیت کوین و استخراج renBTC در اتریوم انجام شود و همه اینها به صورت غیرمتمرکز و بدون واسطه و با استفاده از ابزارهایی که RenVM به ما اجازه می دهد.

این فرآیند زمانی آغاز می شود که کاربر بیت کوین خود را به RenVM ارسال می کند. سپس RenVM فرآیند تولید توکن های RenBTC را آغاز می کند و همان مقدار BTC را که در شبکه اتریوم در قالب این توکن ها ارسال شده است، دریافت می کند. به این ترتیب، کاربر بیت کوین خود را به یک توکن ERC-20 در شبکه اتریوم، با همان ارزش بیت کوین تبدیل می کند. بنابراین به او اجازه می دهد در اکوسیستم اتریوم دیفای شرکت کند.

چیزی که در مورد این مدل واقعا جالب است این است که این فرآیند نه تنها با اتریوم کار می کند، بلکه امکان انجام عملیات از همان نوع با سایر بلاکچین ها مانند بیت کوین کش، پولکادات و زی کش نیز وجود دارد. شما همچنین می توانید BCH، BTC یا ZEC خود را به همان روش با استفاده از RenVM به توکن های دیگر تبدیل کنید. به عنوان مثال، می توانید BCH خود را ارسال کرده و به جای آن RenBCH دریافت کنید.


معرفی ویژگی های رن بی سی renBTC

معرفی ویژگی های رن بی سی renBTC
معرفی ویژگی های رن بی سی renBTC

در اینجا لازم است بیان نماییم که مزیت اصلی این پروژه انعطاف پذیری ارائه شده توسط پروتکل رن REN است، شما می توانید عملا توکن های خود را بدون مشکل اساسی به هر یک از توکن های پشتیبانی شده تبدیل کنید. علاوه بر این، تولید و سوزاندن این توکن ها یک فرآیند نسبتا ساده، امن و بسیار خصوصی است. در واقع، تولید renBTC شاید یکی از خصوصی ترین ابزارها برای شرکت در دنیای دیفای جدا از DAI است. دلیل این امر این است که renBTC را می توان بدون نیاز به AML یا KYC تولید کرد.

یکی دیگر از مزیت های renBTC سرعت آن است و فرآیند داخلی که توسط پروتکل رن انجام می شود به لطف پروتکل اجماع Hyperdrive آن سریع است. و در نهایت، renBTC مانند سایر توکن های پشتیبانی شده توسط پروتکل رن Ren، امکان همکاری گسترده ای را فراهم می کند که در حال حاضر پروژه های کمی می توانند به آن دست یابند.


موارد استفاده رن بی تی سی

موارد استفاده رن بی تی سی
موارد استفاده رن بی تی سی

یکی از اولین موارد استفاده از این پروژه به قابلیت ایجاد صرافی های غیرمتمرکز DEX مربوط می شود. این ارزها می توانند عملیات زنجیره ای را با برخی از ارزهای دیگر پشتیبانی شده توسط پروتکل رن انجام دهند. در این مرحله، این توکن دارای مزیت بزرگی است که عملیات بسیار امن و با سطوح بالایی از حریم خصوصی ارائه می کند.

از سوی دیگر، renBTC کمک می کند تا دارندگان بیت کوین انعطاف پذیرتر شوند و مشارکت در دنیای دیفای آسان تر شود. دارندگان می توانند به سادگی BTC خود را ارسال کنند، آن را به renBTC تبدیل کنند و در عرض چند دقیقه در دنیای دیفای شرکت کنند بدون اینکه نیازی به فرآیند KYC داشته باشند.

مورد استفاده دیگر مربوط به پلتفرم های وام دهی است، جایی که این توکن می تواند انعطاف پذیری زیادی را برای ایجاد استخرهایی که می توانند نقدینگی خود را در توکن های مختلف فراتر از بیت کوین ارائه دهند، اجازه دهد. یعنی امکان ایجاد استخر و برداشت وام از آن توسط BCH، ETH، ZEC، DAI یا همان BTC کاملا بومی و مطمئن وجود دارد.


تفاوت رن بی تی سی renBTC و رپد بیت کوین WBTC

تفاوت رن بی تی سی renBTC و رپد بیت کوین WBTC
تفاوت رن بی تی سی renBTC و رپد بیت کوین WBTC

به طور کلی می توان گفت توکن رن بی تی سی renBTC و رپد توکن WBTC از جهاتی شبیه به هم بوده و به عبارتی هر دوی آنها بیت کوین در شبکه اتریوم می باشند. اما لازم به ذکر است که این دو رمز ارز از نظر ساختار دارای تفاوت می باشند. زمانی که رپد بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد، بیت کوین توسط متولیان شبکه به Bitgo که یک Custodian متمرکز می باشد، انتقال خواهد یافت. بیت کوین های منتقل شده توسط یک نهاد متمرکز نگهداری خواهند شد.

فرآیند رن بی تی سی هم به همین شکل می باشد اما در این فرآیند شرکت های متمرکز جایی ندارند و همه چیز به صورت غیرمتمرکز انجام می پذیرد و همچنین لازم به ذکر است که این فرآیند توسط RenVM انجام می شود. در ادامه این قسمت از مقاله به بررسی تفاوت شبکه رن و رپد بیت کوین WBTC خواهیم پرداخت:

 1. همانطور که گفته شد، در شبکه رن بیت کوین ها در یک شبکه غیرمتمرکز به وسیله RenVM نگهداری می شوند اما در WBTC اینگونه نیست و در یک نهاد متمرکز نگهداری خواهند شد.
 2. رن بی تی سی به دلیل ایجاد توسط RenVM، می تواند فرآیند آن به صورت مستقیم توسط یک قرارداد هوشمند انجام شود. بیت کوین به شبکه رن توسط یک قرارداد هوشمند ارسال می شود و توکن renBTC به پلتفرمی در دیفای به وسیله شبکه رن ارسال خواهد شد، در ادامه همان توکن های renBTC به شبکه RenVM برمی گردد. در واقع این فرآیند به وسیله قراردادهای هوشمند انجام خواهد شد.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc

 ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc در تاریخ ۲۲ جولای ۲۰۲۰ به بازار ارز های دیجیتال عرضه شده است رمز ارز رن بی تی سی renbtc در فردای روز عرضه شدن خود دچار روند نزولی شده و در همان روند نزولی ATL خود را تجربه کرده است اما این روند نزولی تنها دو روز ادامه داشته است و در تاریخ ۲۴ جولای ۲۰۲۰ روند صعودی داشته است.

 این روند نزولی تا تاریخ ۱ September 2020 ادامه داشته و در این تاریخ مقداری روند نزولی داشته اما خوشبختانه دو روز بعد یعنی ۳ سپتامبر خود را احیا کرده و روند صعودی داشته و این روند صعودی را تا ۱۰ می ۲۰۲۱ یعنی ۹ ماه حفظ کرده و از تاریخ تا ۲۰ جولای ۲۰۲۱ یعنی دو ماه بعد روند نزولی داشته است.

بعد از این روند نزولی، ارز روند صعودی خوبی را تجربه کرده است و در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۲۱ توانست ATH خود را با سطح قیمتی ۹۹.۴۳۹.۳۷ دلار تجربه کند. رمز ارز رن بی تی سی renbtc در اخرین روز سال ۲۰۲۱ با سطح قیمت ۴۶.۸۱۶.۳۵ مبادله می‌شد و با این سطح قیمت سال جدید را شروع کرده است.

شما می‌توانید روند قیمتی کامل این ارز دیجیتال را در تصویر زیر مشاهده کرده و مورد بررسی قرار دهید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc

خرید و فروش ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc

خرید و فروش ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc
خرید و فروش ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc

برای خرید و فروش ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc شما باید در ابتدا در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز ثبت نام و احراز هویت انجام داده و بعد برای خرید و فروش ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc اقدام کنید. امروزه صرافی های زیادی در دنیای رمز ارز ها فعالیت میکنند و فهمیدن اینکه کدام صرافی متناسب با نیاز ها و کاربرد های شما است تا حدودی سخت شده است ولی نگران نباشید ما در انتخاب صرافی مناسب به شما کمک می‌کنیم و راهنمایی های لازم را به شما می‌کنیم.

متاسفانه به دلیل تحریم هایی که متوجه کشور عزیز ما است ما ایرانی ها نمی‌توانیم به صورت مستقیم پول ریالی خود را در صرافی های انلاین خارجی تبدیل به ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc یا دیگر رمز ارز ها کنیم، اما اصلا نگران نباشید زیرا این مشکل دارای راه حل است ما می‌توانیم در ابتدا در صرافی های داخلی ریال خود را به یکی از استیبل کوین ها مانند تتر تبدیل کنیم و بعد با استفاده از تتر در صرافی های خارجی تتر را تبدیل به ارز دیجیتال مورد نظر کنیم.

در ادامه نیز شما می‌توانید با همین روش رمز ارز های رن بی تی سی renbtc خود را در صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز به فروش برسانید و ارز های خود را تبدیل به تتر کرده و برای تبدیل تتر به ریال در صرافی های داخلی این مبادله را انجام دهید. در ادامه برای مشاهده ی لیست صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc با ما همراه باشید.


صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc
صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc

در قسمت قبل ما روش خرید و فروش ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc را به شما کاربران عزیز زوم ارزی آموزش دادیم حال در این قسمت به معرفی صرافی های پشتیبان کننده ی ارز رن بی تی سی renbtc می‌پردازیم. این نکته را فراموش نکنید در هنگام بررسی صرافی مورد نظر، امنیت آن صرافی را بطور دقیق بررسی کنید.

صرافی های پشیتبان کننده ی رمز ارز رن بی تی سی renbtc عبارتند از:

 1. صرافی Binance
 2. صرافی Gate.io
 3. صرافی Bittrex
 4. صرافی UniSwap
 5. صرافی SushiSwap
 6. صرافی HoneySwap

ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc توسط صرافی های بیشتری پشتیبانی می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به سایت کوین مارکت کپ و سرچ ارز رن بی تی سی renbtc در قسمت Market لیست کامل صرافی های پشتیبانی کننده ی این رمز ارز را مشاهده کنید.

نکته: کاربران گرامی اگر درباره ی ثبت نام و احراز هویت صرافی های بالا نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید می‌توانید از لینک صرافی ها استفاده نمایید و یا با مراجعه به سایت و با سرچ نام صرافی مورد نظر به مقاله ی اختصاصی صرافی که به مطالبی همچون آموزش ثبت نام، احراز هویت، ترید، متصل کردن کیف پول و … اشاره کرده است، دسترسی پیدا نمایید. اگر سوالی در مورد صرافی و یا ثبت نام و … داشتید می‌توانید در قسمت کامنت از ما بپرسید ما به تمامی سوالات شما پاسخ می‌دهیم.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز رن بی تی سی renbtc

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز رن بی تی سی renbtc
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز رن بی تی سی renbtc

بعد از انتخاب صرافی مناسب و خرید و فروش ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc نوبت به نگهداری و ذخیره ی رمز ارز هایتان می‌رسد. حال شما باید کیف پول دیجیتالی را که از این ارز پشتیبانی می‌کند را نصب کرده و ارز های خود را در آن ذخیره کنید، ما در این قسمت به شما کیف پول های پشتیبان کننده ی این رمز ارز را معرفی می‌کنیم با ما همراه باشید.

امروزه تعداد کیف پول های نرم افزاری بسیار زیاد شده است و این تنوع باعث سردرگمی کاربران برای انتخاب کیف پول مناسب شده است این نکته را در نظر داشته باشید در هنگام بررسی کیف پول مورد نظر توجهی ویژه به امنیت آن داشته باشید.

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc عبارتند از:

 1. کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal: کیف پول سیف پل یکی از بهترین کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رن بی تی سی renbtc است این کیف پول در تمامی سیستم عامل های موبایلی قابل استفاده است و دارای رابط کاربری آسان و مناسبی می‌باشد.
 2. کیف پول نرم افزاری تراست ولت Trust: کیف پول تراست نه تنها کیف پول مشهور و معروفی هست بلکه در بین پنج کیف پول برتر قرار دارد و کاربران این ولت به دلیل رابط کاربری مناسب می‌توانند به راحتی و به دور از حرفه ای و یا مبتدی بودن کاربران و نیاز به اطلاعات قبلی با کیف پول نرم افزاری تراست کار کنند، این کیف پول متاسفانه فقط از سیستم عامل های موبایلی پشتیبانی می‌کند.
 3. کیف پول نرم افزاری متامسک MetaMask: کیف پول نرم افزاری متامسک کیف پول رسمی اتریوم است و تمامی توکن های مبتنی بر شبکه ی اتریوم پشتیبانی می‌کند، این ولت در سیستم عامل های موبایلی و بصورت افزونه بر مرورگر ها قابل استفاده می‌باشد.

بررسی آینده ارز دیجیتال رن بی تی سی renBTC

بررسی آینده ارز دیجیتال رن بی تی سی renBTC
بررسی آینده ارز دیجیتال رن بی تی سی renBTC

به طور کلی در بازار ارزهای دیجیتال عوامل مختلفی می تواند بر آینده آنها تاثیر بگذارد. برای مثال اهدافی که رمز ارز در آینده دارد و توسعه پلتفرم و ویژگی های آن از جمله عوامل تاثیر گذار است. یکی از مزایای اصلی رن بی تی سی renBTC سرعت آن است و اینکه این رمز ارز دارای کاربردهای مختلفی می باشد.

به طور کلی هر چه پروتکل پشت این رمز و خود آن در راستای اهداف خود حرکت نمایند، می توانند از آینده خوبی برخوردار شوند. همچنین توجه نمایید که قبل از سرمایه گذاری نیاز است تا تمامی عوامل تاثیرگذار را به صورت کامل بررسی نمایید.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال رن بی تی سی renBTC

اینفوگرافیک ارز دیجیتال رن بی تی سی renBTC
اینفوگرافیک ارز دیجیتال رن بی تی سی renBTC

کلام پایانی درباره ی ارز رن بی تی سی renBTC چیست؟

در این مقاله به معرفی رمز ارز رن بی تی سی renBTC پرداختیم. این ارز دیجیتال مبتنی بر استاندارد ERC-20 می باشد که بر روی اتریوم ایجاد می شود. رن بی تی سی در نظر دارد تا توکنی ایجاد نماید که ارزش آن به ارزش بیت کوین متصل می باشد. شما می توانید از کیف پول سیف پل، تراست و متامسک برای ذخیره سازی این رمز ارز استفاده نمایید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله ی “ارز رن بی تی سی renBTC چیست؟” با ما همراه بودید.

 


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسیه
2 سال قبل

کدوم صرافی غیرمتمرکز از این ارزپشتیبانی میکنه؟

تیم محتوا
پاسخ به  اسیه
2 سال قبل

در مقاله قسمت صرافی هارو مطالعه کنید

آخرین مقالات منتشر شده