آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پولکادات و ۴ پروژه بزرگ بر اساس جدیدترین بلاک چین رمزارزی

پولکادات و 4 پروژه بزرگ بر اساس جدیدترین بلاک چین رمزارزی

Polkadot چشم انداز ارز منحصر به فردی در عرصه بلاک چین رمزارزی ارائه می دهد.

پروتکل بلاک چین ، یک اکوسیستم، متشکل از رمزارزهای متصل به آن ، امور مالی غیرمتمرکز (Defi) ، بازی ، بانکداری و اینترنت  اشیا ((IoT) را ایجاد کرده است. ظهور آن به عنوان هفتمین رمزارز بزرگ با سقف بازار – ارزش ۵ میلیارد دلار – به این معنی است که اتریوم ، یک رقیب سرسخت پیدا کرده است.

Polkadot  توسط Gavin Wood یکی از خالقین اتریوم بنا شده است و به عنوان خانه ای ای برای پروژه های بی شماری از  بلاکچین عمل می کند . همچنین برای ایجاد طیف وسیعی از برنامه های غیرمتمرکز ،ابزارهای زیادی را فراهم می کند. زیر ساخت هایPolkadot  از ترکیب امنیت Proof-of-Work) ، PoW) با توافق مبتنی بر توکن گرفته تا انتقال رمزها ، اقلام و داده ها از طریق بلاکچین های متفاوت،به عنوان چتری اساسی عمل می کند.

در حال حاضر تقریباً ۲۰۰ پروژه از معماری قابل تنظیم Polkadot باستفاده می کنند. در اینجا چهار مورد از مهم ترین موارد ذکر شده است.

  • MantraDAO

MantraDAO یک پلتفرم اعطای وام و سهام غیر متمرکز است که شفاف و تحت مدیریت جامعه است. مشابه  MakerDAO ی اتریوم،MantraDAO از اتصال به شبکه دارایی های مستقل و بهم پیوسته Polkadot استفاده می کند.

برخی از این دارایی ها مانند Kusama (KSM) و Polkadot (DOT) از قبل می توانند در سیستم ذخیره غیر حضوری MantraDAO مورد استفاده قرار بگیرند ، با برنامه ریزی بیشتر در آینده نزدیک. MantraDAO به زودی از طریق یک پل متقاطع به سرویس های Defi مبتنی بر Ethereum مانند Compound متصل می شود ، که به کاربران امکان می دهد تا به صورت افقی در فضای Defi حرکت کنند.

  • Moonbeam

Moonbeam بر سازگاری قرارداد هوشمند و dApp (برنامه غیرمتمرکز) با سایر بلاک چین ها از جمله مهمترین  آنها ، بیت کوین و اتریوم تمرکز دارد. نقشه راه Moonbeam ایجاد جزئیات کار برای سازگاری کامل Moonbeam با ماشین مجازی اتریوم و همچنین میزبان ابزارهای جانبی مبتنی بر اتریوم مانند Metamask و Truffle است.

دیتر فیش بیین ، رئیس توسعه اکوسیستم در بنیاد Web3 ، که نظارت بر توسعه Polkadot را بر عهده دارد ، در مورد Moonbeam گفت: “سیستم عامل هایی که استفاده از کار در شبکه ها را برای توسعه دهندگان آسان تر می کند ، برای آینده Polkadot و موفقیت فن آوری های غیرمتمرکز مهم است”

  •  Acala

در ۲۴ آگوست ، شبکه Acala  انتقال موفقیت آمیز رمزارزها را از بلاک چین  آزمایشی روکوکو (ROC) به شبکه Acala  با استفاده از ROC برای پرداخت هزینه،جشن گرفت.

این یک دستاورد بزرگ است .زیرا این بدان معناست که یک کاربر غیر فنی می تواند توکنهای مورد علاقه خود (مانند BTC) را بدون نیاز به هیچ فناوری پیچیده ای مانند بسته بندی  توکن ها یا تعویض های موقتی ، به Acala DEX ارسال کند.

هدف Acala  ایجاد “زیرساخت های مالی باز بین زنجیره ای” برای اکوسیستم Polkadot است. ویژگی اصلی آن ثبات بورس کوین غیرمتمرکز چند وثیقه ای (aUSD) است که می تواند توسط هر زنجیره ای در اکوسیستم Polkadot استفاده شود.

  • Kulupu

Kulupu امنیت زنجیره بلوک Proof-of-Work )،PoW) را باگزینه های قابلیت همکاری پروتکل زنجیره ای Polkadot  ترکیب می کند. تمایل Kulupu برای انتخاب بهترین فناوری بلاکچین موجود با استفاده از الگوریتم  RandomX برای استخراج  ، Monero  است. این الگوریتم ، Kulupu را در برابر ماشین های استخراج ASIC ، بات  نت ها و بدافزارها امن می کند ، همچنان ادامه دارد.

منبع:کریپتو دیلی


گزیده اخبار

تیم محتوا
تیم محتوا
کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده