آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز پلی دپ PLA چیست؟

ارز پلی دپ PLA چیست؟

ارز پلی دپ PLA چیست؟، امروزه مشاهده می شود که متاورس و بازی های بلاکچینی از محبوبیت خاصی بین افراد برخوردار شده اند و افراد می توانند با استفاده از آنها به کسب درآمد نیز بپردازند. در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از ارز های دیجیتال با نام PLA و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی PlayDapp بپردازیم. در یک عبارت کوتاه می توان گفت PLA توکن ارائه شده پلتفرم پِلِی دپ است.

پلتفرم پلی دپ از جمله پلتفرم هایی می باشد که کاربران قادر خواهند بود با استفاده از آن در بازی های مختلف بازی کنند و در مقابل درآمد کسب نمایند. در ادامه مطالب شما می توانید اطلاعاتی در ارتباط با ارز دیجیتال PLA چیست، معرفی پلتفرم پلی دپ PlayDapp، عملکرد و سرویس های ارائه شده توسط پلتفرم PlayDapp اطلاعاتی کسب نمایید.

همچنین در صورتی که قصد خرید و فروش ارز دیجیتال PLA را دارید و یا اینکه با کیف پول های پشتیبانی رمز ارز PLA آشنا نیستید، می توانید از این مقاله استفاده کنید.

ارز دیجیتال پلی دپ PLA چیست؟

ارز دیجیتال پلی دپ PLA چیست؟
ارز دیجیتال پلی دپ PLA چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله خدمت شما کاربران عزیز زوم ارز بیان نمودیم، PLA توکن ارائه شده پلتفرم پلی دپ PlayDapp است. این توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 است و در شبکه اتریوم و پالیگان پیاده سازی شده است. این توکن در پلتفرم پلی دپ کاربردهای مختلفی دارد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • پرداخت کارمزد شبکه
  • پاداش دهی به بازیکنان
  • خرید و فروش شخصیت های NFT

مجموع کل عرضه این توکن برابر با ۷۰۰ میلیون PLA است که ۴۵۵ میلیون واحد از آن به سرمایه گذاران و شرکای پلتفرم پلی دپ، ۱۰۰ میلیون واحد به رشد اکوسیستم پلی دپ، ۲۵ میلیون واحد به منظور امور بازیابی، ۲۵ میلیون واحد دیگر به مشاوران و توسعه دهندگان و ۹۵ میلیون واحد به تیم سازنده پلی دپ اختصاص یافت.


نیم نگاهی به توکن پلی دپ PlayDapp

نام اختصاری  PLA
نوع ارز  Token
عرضه کل  ۷۰۰،۰۰۰،۰۰۰
مقدار در گردش  ۳۰۲،۲۱۱،۸۵۲
وب سایت رسمی  playdapp.io
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

polygonscan.com

پیج های ارتباطی رسمی  medium

twitter

t.me

سورس کد  https://github.com/playdapp
آدرس قرارداد اتریوم  0x3a4f40631a4f906c2BaD353Ed06De7A5D3fCb430

معرفی پلتفرم پلی دپ PlayDapp

معرفی پلتفرم پلی دپ PlayDapp
معرفی پلتفرم پلی دپ PlayDapp

امروزه بازی های مختلفی مشاهده می شود که بر روی شبکه بلاکچین پیاده سازی شده اند. هر کدام از این بازی ها دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند و کاراکترها و استراتژی های مخصوص به خود را دارند. پلتفرم پلی دپ نیز بازی های مختلفی را به کاربران ارائه داده است. در واقع می توان گفت پلی دپ یک پلتفرم از بازی های ویدئویی مبتنی بر بلاکچین می باشد که بر روی شبکه اتریوم و پالیگان پیاده سازی شده است. کاربران قادر خواهند بود با بازی کردن در این پلتفرم درآمد کسب نمایند.

علاوه بر مواردی که گفتیم می توان بیان نمود که پلی دپ PlayDapp شبکه های مختلف بلاکچین و dAppهای بازی را ارائه می دهد تا به کاربران بیشترین اجازه را دهد تا در پلتفرم سرویس پلی دپ بازی کنند و به کاربران بازی های بلاکچینی تبدیل شوند. در واقع PlayDapp یک پورتال بازی dApp است که بازار NFT همتا به همتا را فراهم می کند. بازی های پلی دپ که با فناوری بلاکچین آغشته شدند، قابلیت همکاری دارند و به پلی دپ اجازه می دهند تا مجموعه های مختلفی از بازی ها را برای گیمرها ارائه دهد تا از توکن های غیر قابل تعویض یا NFT لذت ببرند.


بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پلی دپ PlayDapp

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پلی دپ PlayDapp
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پلی دپ PlayDapp

در اینجا لازم است بیان نماییم که تیم سازنده پلی دپ کار خود را از سال ۲۰۱۷ آغاز نمودند. این افراد در ابتدا به ساخت کیت توسعه نرم افزاری پرداختند. تیم سازنده پلی دپ از ۴۰ نفر توسعه دهنده، طراح و … تشکیل شده است که همه ی آنها در ارتباط با بازی های آنلاین و موبایل دارای تجارب زیادی می باشند. در ادامه ما به معرفی دو نفر از بنیانگذاران پلتفرم پلی دپ PlayDapp خواهیم پرداخت:

  • سانگ چانگ Sang Chung: این فرد تجربه فعالیت در حوزه بازی و فناوری اطلاعات را در کشور کره دارا می باشد. چانگ در رشته طراحی صنعتی در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده است. وی قبل از اینکه به عنوان بنیانگذار پلی دپ فعالیت نماید، سرگروه شرکت NCSOFT بوده است.
  • کیونگ چوی Kiyong Choi: از دیگر بنیانگذاران پلی دپ می توان به کیونگ چوی اشاره کرد. وی در سمت مدیرعامل شرکت نیز فعالیت می نماید. چوی در صنعت بازی دارای سابقه فعالیت بوده است و دارای مدرک کارشناسی در رشته مدیریت بازرگانی می باشد. وی قبل از پیوستن به پلی دپ به عنوان مدیرمالی شرکت Supertree فعالیت نموده است.

عملکرد پلی دپ PlayDapp چگونه است؟

عملکرد پلی دپ PlayDapp چگونه است؟
عملکرد پلی دپ PlayDapp چگونه است؟

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله بیان نمودیم، پلی دپ به عنوان یک پلتفرم برای ساخت بازی های بلاکچینی معرفی می شود که بازی های گوناگونی را به کاربران ارائه می دهد. این پلتفرم برای ساخت بازی ها از کیت توسعه نرم افزاری خود استفاده می نماید. PlayDapp SDK که همان کیت توسعه نرم افزاری است بار توسعه دهندگان بازی های ویدئویی را به منظور ساخت زیرساخت های بازی بلاکچینی کاهش می دهد. همچنین به عنوان یک کاتالیزور برای توسعه اکوسیستم بازی های بلاکچینی عمل می نماید.

به صورت ساده و صریح می توان گفت پلی دپ به عنوان یک راه حل برای بازی های بلاکچین شناخته می شود و توسعه دهندگان را در ساخت بازی های بلاکچین کمک می کند. در واقع توسعه دهندگان می توانند با کمک پلتفرم پلی دپ و بدون داشتن دانش فنی آیتم های بازی را به صورت NFT بسازند و بازی های معمولی خود را به بازی های بلاکچینی تبدیل کنند.


بررسی اهداف پلتفرم پلی دپ PlayDapp

بررسی اهداف پلتفرم پلی دپ PlayDapp
بررسی اهداف پلتفرم پلی دپ PlayDapp

 در این قسمت از مقاله شما می توانید با چند نمونه از اهداف پلتفرم پلی دپ برای آینده آشنا شوید:

  1. پلتفرم پلی دپ PlayDapp بازی های مختلفی را ساخته و به کاربران ارائه داده است. همچنین این پلتفرم در نظر دارد تا بازی های جدید و بیشتری را بسازد و در اختیار کاربران بگذارد.
  2. در واقع پلتفرم پلی دپ PlayDapp در نظر دارد تا اکوسیستمی از رمز ارزها و NFTهای گوناگون را در قالب کاراکترهای بازی ایجاد نماید.
  3. پروژه پلی دپ در نظر دارد تا بازی هایی را ارائه دهد که افراد مختلف به آن دسترسی داشته باشند و همچنین توسعه دهندگان بتوانند بازی های محبوب را به واسطه این پلتفرم به بازی های بلاکچینی تبدیل نمایند. به عبارت دیگر می توان گفت پلی دپ PlayDapp می خواهد کاربران بازی هایی که بر روی بلاکچین پیاده سازی نشده اند، به پلتفرم بازی های بلاکچینی بیاورد.

معرفی سرویس های پلی دپ

معرفی سرویس های پلی دپ
معرفی سرویس های پلی دپ

در این قسمت از مقاله شما می توانید با چند نمونه از سرویس های ارائه شده توسط پلتفرم پلی دپ PlayDapp آشنا شوید. این سرویس ها شامل موارد زیر می باشد:

۱.بازار Market Place

سرویس بازار پلی دپ در دو شبکه اتریوم و پالیگان موجود می باشد. کاربران قادر خواهند با استفاده از این سرویس به خرید و فروش کاراکترهای بازی بپردازند. آنها همچنین می توانند توکن های NFT که دارند با مبلغ دلخواه برای فروش در سرویس بازار پلتفرم قرار دهند.

۲.بازی ها

برای بازی در پلتفرم پلی دپ در ابتدا باید وارد سایت playdapp.io شوید. سپس وارد بخش بازی ها شوید. در اینجا شما می توانید بازی های ارائه شده توسط پلتفرم پلی دپ را مشاهده نمایید.

۳.بریج Bridge

با استفاده از سرویس بریج پلتفرم پلی دپ کاربران قادر خواهند  بود توکن های NFT خود را که مبتنی بر شبکه اتریوم می باشند، به شبکه پالیگان انتقال دهند و یا برعکس. این توکن ها را از شبکه پالیگان به شبکه اتریوم تبدیل نمایند.


معرفی همکاری های پلتفرم پلی دپ PlayDapp

معرفی همکاری های پلتفرم پلی دپ PlayDapp
معرفی همکاری های پلتفرم پلی دپ PlayDapp

پلتفرم پلی دپ با شرکت ها و پروژه های مختلفی همکاری نموده است که در ادامه به معرفی هر یک خواهیم پرداخت:

۱.پالیگان Polygon

شبکه پالیگان به عنوان یک پروتکل برای اتصال شبکه های بلاکچین سازگار با بلاکچین اتریوم معرفی می شود. پالیگان در نظر دارد تا برخی از محدودیت های موجود در اتریوم همچون توان عملیاتی را حل نماید.لازم به ذکر است پلتفرم پلی دپ توکن خود را بر روی این شبکه عرضه نموده است.

۲.چین لینک Chainlink

از دیگر همکاری های پلی دپ می توان به همکاری آن با چین لینک اشاره نمود. چین لینک به عنوان پلی میان دنیای واقعی و بلاکچین شناخته می شود و با این کار به رشد دنیای ارزهای دیجیتال کمک می نماید. پلی دپ برای شفاف تر شدن عملکرد NFTهای فروخته شده در مرحله پیش فروش، با چین لینک همکاری نموده است.

۳.سندباکس Sandbox

سندباکس یک بازی ویدئویی است که بر روی بلاکچین اتریوم پیاده سازی شده است و کاربران می توانند با استفاده از این پلتفرم و بازی در آن، درآمد کسب کنند. پلی دپ با سندباکس به منظور سرعت بخشیدن و گسترش بازی های بلاکچینی همکاری نموده است.

۴.سامسونگ Samsung

سامسونگ به عنوان غول تکنولوژی کره و جهان شناخته می شود و پلی دپ توانسته است با آن همکاری نماید. کمپانی سامسونگ از توکن PLA به منظور یک روش پرداخت در کیف پول Samsung Blockchain Wallet استفاده می نماید.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پلی دپ PLA

ارز دیجیتال پلی دپ PLA در تاریخ ۲۰ اکتبر سال ۲۰۲۰ به بازار ارز های دیجیتال عرضه شده است و در آن زمان با سطح قیمتی ۰.۱۷۴۶ دلار آمریکا خرید و فروش شده است این رمز ارز ارز زمان عرضه شدن تا تاریخ ۱۵ فوریه ی سال ۲۰۲۱ روند قیمتی ثابتی را تجربه کرده است این رمز ارز در آخرین روز سال ۲۰۲۰ با قیمت ۰.۱۳۳۶ دلار به خرید و فروش می‌رسید.

ارز دیجیتال پلی دپ PLA سال خوبی برای این رمز ارز بوده است و از تاریخ ۲۸ جولای تا ۲۵ نوامبر روند صعودی را تجربه کرده است و در آخرین روز سال ۲۰۲۱ با سطح قیمتی ۳.۱۷۵۶ دلار خرید و فروش می‌شد. ارز پلی دپ PLA از آغاز سال ۲۰۲۲ تا به امروز دچار روند نزولی شده است.

حجم معاملات رمز ارز پلی دپ PLA در ۲۴ ساعت اخیر برابر است با ۵۱,۹۷۷,۴۹۹ آمریکا این رمز ارز در تاریخ ۲۲ ژوئن سال ۲۰۲۱ با سطح قیمت ۰.۰۹۶۹۶ دلار ATL و در تاریخ ۳۱ اکتبر سال ۲۰۲۱ ATH خود را تجربه کرده است.

همراهان عزیز زوم ارز شما می‌توانید با استفاده از تصویر زیر که نمودار قیمتی ارز پلی دپ PLA از زمان عرضه شدن تا به امروز را نشان می‌دهد شما می‌توانید با استفاده از نمودار زیر ارز پلی دپ PLA را مطالعه و مورد بررسی و تحلیل قرار دهید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پلی دپ PLA
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پلی دپ PLA

خرید و فروش ارز دیجیتال پلی دپ PLA

خرید و فروش ارز دیجیتال پلی دپ PLA
خرید و فروش ارز دیجیتال پلی دپ PLA

در این قسمت نحوه ی خرید و فروش ارز پلی دپ PLA به شما آموزش می‌دهیم اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتال پلی دپ PLA را دارید باید در ابتدا اقدام به ثبت نام در یکی از صرافی های داخلی پشتیبان کننده ی این رمز ارز کنید و سپس به انجام معاملات خود بپردازید.

اگر صرافی داخلی از این رمز ارز پشتیبانی نمی‌کند شما باید از یک صرافی خارجی که از این ارز پشتیبانی می‌کند استفاده کنید البته این نکته را باید برای شما بازگو کنیم که متاسفانه به دلیل تحریم هایی که متوجه ی کشور عزیزمان ایران است ما نمی‌توانیم به صورت مستقیم اقدام به معاوضه تومان با رمز ارز های مورد نظر در صرافی های خارجی کنیم، اما اصلا نگران نباشید زیرا این مشکل دارای راه حل می‌باشد.

شما می‌توانید در یکی از صرافی های داخلی اقدام به تبدیل تومان خود به یکی از استیبل کوین ها مانند تتر کنید و بعد تتر خود را در یکی از صرافی های خارجی پشتیبان کننده ی ارز پلی دپ PLA به این رمز ارز تبدیل کنید.

همینطور اگر شما قصد فروش این رمز ارز را دارید باید ابتدا اقدام به تبدیل رمز ارز PLA به تتر کنید و سپس اگر می‌خواهید تتر را به تومان تبدیل کنید باید تتر ها را به صرافی داخلی انتقال داده و در صرافی داخلی اقدام به تبدیل تتر به تومان کنید. در ادامه برای مشاهده ی صرافی های پشتیبان کننده ی ارز پلی دپ با ما همراه باشید.


صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پلی دپ PLA

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پلی دپ PLA
صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پلی دپ PLA

در قسمت قبلی ما به آموزش خرید و فروش رمز ارز پلی دپ PLA پرداختیم، ما در این قسمت شما را با صرافی هایی که از ارز دیجیتال پلی دپ پشتیبانی می‌کند آشنا می‌کنیم، توجه داشته باشید صرافی را که برای انجام عملیات خود انتخاب می‌کنید باید بطور کامل در مورد امنیت آن مورد بررسی قرار دهید.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پلی دپ PLA عبارتند از:

همراهان عزیز صرافی های بیشتری از ارز دیجیتال پلی دپ PLA پشتیبانی می‌کنند شما می‌توانید وارد صفحه ی ارز پلی دپ PLA در سایت کوین مارکت کپ شده و سپس وارد قسمت Market شده و لیست صرافی های پشتیبان کننده ی ارز پلی دپ PLA را مشاهده کنید.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پلی دپ PLA

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پلی دپ PLA
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پلی دپ PLA

بعد از خرید ارز های دیجیتال نوبت به ذخیره و نگهداری از رمز ارز های ما می‌رسد ما در این قسمت به معرفی کیف پول هایی که از رمز ارز پلی دپ PLA نگهداری می‌کنند می‌پردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

  • کیف پول نرم افزار متامسک MetaMask: کیف پول متامسک کیف پول رسمی اتریوم است این کیف پول از ارز دیجیتال از تمامی رمز ارز هایی که در شبکه ی اتریوم هستند مانند ارز دیجیتال پلی دپ PLA پشتیبانی می‌کند.
  • کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal: کیف پول نرم افزاری سیف پل یکی از پنج کیف پول برتر دنیای ارز دیجیتال است کیف پول سیف پل رابط کاربری آسان و مناسبی دارد.

آینده ارز دیجیتال پلی دپ PLA چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال پلی دپ PLA چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال پلی دپ PLA چگونه است؟

به طور کلی آینده رمز ارزها می تواند به عوامل مختلفی وابسته باشد. امرزه مشاهده می شود که بازی های بلاکچینی از محبوبیت خاصی بین افراد برخوردار هستند. به طور کلی رشد و توسعه پلتفرم ارائه دهنده رمز ارز می تواند در آینده آن تاثیر گذار باشد. برای مثال پلتفرم پلی دپ در نظر دارد که بازی های جدیدی را بسازد و در اختیار کاربران قرار دهد. این پلتفرم می تواند با این کار از رشد خوبی برخوردار باشد و در آینده رمز ارز PLA بی تاثیر نیست. اما لازم است قبل از سرمایه گذاری تمامی عوامل تاثیرگذار بر قیمت را به طور کامل بررسی نمایید.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال پلی دپ PLA

اینفوگرافیک ارز دیجیتال پلی دپ PLA
اینفوگرافیک ارز دیجیتال پلی دپ PLA

کلام پایانی درباره ی ارز پلی دپ PLA چیست؟

با خواندن این مقاله شما می توانید با پلتفرم پلی دپ PlayDapp و توکن بومی آن یعنی PLA به طور کامل آشنا شوید. همانطور که گفته شد پلی دپ یک پلتفرم از بازی های ویدئویی مبتنی بر بلاکچین می باشد که بر روی شبکه اتریوم و پالیگان پیاده سازی شده است. توکن PLA در این پلتفرم دارای موارد استفاده مختلفی است که می توان به پرداخت کارمزد شبکه، پاداش دهی به بازیکنان و خرید و فروش شخصیت های NFT اشاره نمود.

در صورتی که قصد خرید و یا فروش رمز ارز پلی دپ PLA را دارید می توانید از صرافی های نام برده شده در این مقاله استفاده نمایید. همچنین ما کیف پول هایی را به شما عزیزان معرفی کردیم که برای ذخیره سازی رمز ارز PLA مورد استفاده قرار می گیرد. امیدواریم که اطلاعات کافی را دریافت کرده باشید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز پلی دپ PLA چیست؟” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
14 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نیما
نیما
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز PLA را انجام دهید.

مینا
مینا
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال PLA بهتر است؟

نفیسه
نفیسه
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال pla معتبر است؟

آرمین
آرمین
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال pla پشتیبانی می کنند؟

مهدی
مهدی
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوی شما.

امین
امین
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال pla پشتیبانی می کند؟

پرویز
پرویز
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز pla معتبرتر است؟

علیرضا
علیرضا
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز pla معتبرتر است؟

حمید
حمید
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال pla چند است؟

هانیه
هانیه
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال pla را بخرم؟

ناهید
ناهید
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

احمد
احمد
2 سال قبل

کدوم صرافی غیرمتمرکز برای این ارز بهتره؟

مرتضی
مرتضی
2 سال قبل

کدوم صرافی غیرمتمرکز برای این ارز دیجینتا بهنره؟

مرتضی
مرتضی
2 سال قبل

کدوم کیف پول برای این ارز معتبرتره؟

آخرین مقالات منتشر شده