آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز پپه Pepe چیست؟ | آینده ارز پپه

ارز پپه Pepe چیست؟

ارز پپه Pepe چیست؟، قبل از هر چیزی باید با مفهوم Shitcoin آشنا شویم. عبارت شت کوین Shitcoin در دنیای کریپتوها به یک ارز دیجیتال با ارزش کم یا بی ‌ارزش Shitcoin  می گویند. این اصطلاح به طور عمومی برای ارزهای دیجیتالی استفاده می ‌شود که کیفیت، استحکام و ارزش واقعی ندارند و ممکن است برای فریب و جذب سرمایه ‌گذاران استفاده شوند. معمولاً شت کوین ‌ها به عنوان یک شوخی یا اشاره نسبتاً منفی به ارزهای دیجیتالی با ارزش پایین، فروش ‌های توکن ‌های ناشناخته و پروژه ‌های ضعیف و بی ‌ارزش استفاده می‌ شود. این ارزها ممکن است کیفیت و ارزش تکنولوژی ضعیفی داشته باشند و در نتیجه ممکن است سرمایه‌ گذاران را با خسارت مواجه کنند.

باید بدانید که میم کوین ها نیز شاید از نظر تکنولوژی ضعیف باشند و کاربرد آن ها تنها برای سرگرمی و پرداخت های ریز باشد اما احتمال کلاهبرداری و فریب کاربران در آن کمتر است و همچنین نوسان میم کوین ها کمتر از شت کوین ها می باشد.

در ادامه این مقاله ارز پپه Pepe را بررسی می کنیم و در می یابیم که این ارز شت کوین است و یا میم کوین، همچنین علت این که چرا این ارز چنین رشدی داشته و آیا می تواند به رشد خود ادامه دهد را جستجو می کنیم.

ارز پپه Pepe چیست؟

ارز پپه Pepe چیست؟
ارز پپه Pepe چیست؟

ارز پپه pepe در سال ۲۰۲۱ و با الگوبرداری از شخصیت Pepe the Frog روی بلاکچین اتریوم راه اندازی شد. این ارز توانست با رشد ناگهانی در ابتدای ماه May سال ۲۰۲۳ به شهرت برسد. البته صرافی بایننس نیز در این رشد بی تاثیر نبوده و با لیست کردن این ارز به این روند کمک مهمی کرده است. نکته قابل توجه آن است که در مقایسه دو صرافی بزرگ بایننس و کوین بیس متوجه می شویم، صرافی بایننس در لیست کردن ارزهای میم و شت کوین شتاب زده عمل می کند، در صورتی که کوین بیس بسیاری از میم کوین ها را لیست نکرده است. این مقایسه دو نکته دارد:

 1. کوین بیس در آمریکا مستقر است و تلاش می کند به صورت قانونی عمل کند که دولت آمریکا آن را جریمه نکند.
 2. صرافی بایننس از قبل این ارزها را خریداری می کند و از لیست کردن و پامپ شدید قیمتی این ارزهای کوچک سود دریافت می کند. حال آن که بایننس بارها به دستکاری قیمتی نیز متهم شده است.

نیم نگاهی به توکن پپه Pepe

نام اختصاری PEPE
نوع ارز  Token
عرضه کل  ۳۹۱,۷۹۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدا در گردش  ۴۲۰.۶۹T
وب سایت رسمی  www.pepe.vip
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

www.oklink.com

پیج های ارتباطی رسمی  twitter

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم پپه Pepe

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم پپه Pepe
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم پپه Pepe

همان طور که می دانید این ارز در سال ۲۰۲۱ ایجاد شد و با بررسی دقیق تر متوجه شدیم که بنیان گذاران این ارز ناشناس هستند و این موضوع بسیار جای بحث دارد. حال آن که در زمان نگارش این مقاله وب سایت رسمی این پروژه نیز از دسترس خارج شده است. تنها چند اکانت در توییتر خود را بنیان گذاران این ارز معرفی کرده اند که مشخص نیست هویت آن ها چیست. به بیان ساده این ارز نه بنیان گذار مشخصی دارد و نه سابقه قابل توجهی که در مورد آن بحث و گفت و گو کنیم.


عملکرد پلتفرم پپه Pepe

عملکرد پلتفرم پپه Pepe
عملکرد پلتفرم پپه Pepe

همان طور که گفته شد این ارز بعد از رشد ناگهانی مورد توجه کاربران قرار گرفت. این ارز با رشد زیادی که داشت باعث سودهای نجومی برای برخی کاربران شد اما پیش بینی می شود در ادامه کاربرانی که این ارز را می خرند دقیقا همان کسانی هستند که دلارهای خود را به کاربران اول می دهند و از آن ها ارز پپه pepe را در قیمت های بالا خریداری می کنند.

نکته عجیب در مورد این ارز آن است که در وب سایت رسمی کوین مارکت کپ به جای معرفی این پروژه، از آن طرفداری شده است. برای مثال مشخص نبودن بنیان گذاران این پروژه را، چیز بدهی در دنیای ارزهای دیجیتال بیان کرده است!!! ساتوشی تنها هویت پنهانی دارد وگرنه تمامی اهداف خود را مشخص کرده و وایت پیپر رسمی دارد. در صورتی که pepe هیچ هدف و یا وایت پیپری ندارد. نکته جالب دیگر این است که سایت کوین مارکت کپ اهداف این پروژه را لیست شدن در همین سایت کوین مارکت کپ و لیست شدن در صرافی های بزرگ و همچنین تبدیل شدن به یک ترند بزرگ در توییتر عنوان کرده است!!!

دقیقا کدام پروژه هدفش لیست نشدن در صرافی ها می باشد!! همه پروژه ها به دنبال لیست شدن در صرافی ها هستند و از نظر فنی این پروژه چیزی برای گفتن ندارد؟! نقشه راهی برای کاربری که قصد دارد این ارز را بخرد ندارد؟ فقط هدف لیست شدن در کوین مارکت و بایننس می باشد؟ جالب تر آن که خود کوین مارکت نیز از زیر مجموعه های بایننس است!! به شدت رویکرد صرافی بایننس در مقابل ارز پپه pepe مشکوک است.


امنیت پلتفرم پپه Pepe

امنیت پلتفرم پپه Pepe
امنیت پلتفرم پپه Pepe

متاسفانه این پروژه از نظر امنیت کد نویسی توسط هیچ نهادی ممیزی نشده است. همچنین تعداد آدرس های نهنگ این ارز نگران کننده است. با وجود عدم دسترسی به سایت رسمی و یا بنیان گذاران این پروژه، می توان از نظر امنیت این ارز را بسیار ضعیف دانست.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پپه PEPE

رمز ارز پپه ، همانطور که گفته شد با الگوبرداری از شخصیت Pepe the Frog بر روی بلاکچین اتریوم پیاده سازی شده است. این ارز دیجیتال پس از رشد ناگهانی در ابتدای ماه مِی سال ۲۰۲۳ مورد توجه بسیاری قرار گرفت که در این قسمت از مقاله قصد داریم به بررسی روند قیمت رمز ارز پپه PEPE بپردازیم.

ارز دیجیتال پپه در تاریخ ۱۷ آپریل ۲۰۲۳ با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰۰۵۷۷۸ دلار در بازار معامله می‌شد و کمتر از یک ماه بعد به اوج قیمت خود که ۰.۰۰۰۰۰۴۳۵۴ دلار بود، در تاریخ ۵ مِی رسید. در ادامه قیمت این رمز ارز کاهش یافته و در اواسط سال ۲۰۲۳ یعنی در تاریخ ۱ ژوئن قیمت آن برابر با ۰.۰۰۰۰۰۱۲۹۶ دلار بود. پس از گذشت یک ماه قیمت آن کمی افزایش یافته و اکنون در زمان نگارش مقاله یعنی در تاریخ ۹ آگوست ۲۰۲۳ قیمت ارز دیجیتال پپه PEPE برابر با ۰.۰۰۰۰۰۱۲۶۲ دلار می‌باشد. در نمودار زیر شما می‌توانید روند قیمت این رمز ارز را مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پپه PEPE
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پپه PEPE

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پپه PEPE

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پپه PEPE
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پپه PEPE

اگر بخواهیم به تعریف کوتاهی از کیف پول‌های ارز دیجیتال بپردازیم، می‌توان بیان نمود که کیف پول ارز دیجیتال سخت افزار یا نرم افزاری است که به منظور ذخیره سازی و جابجایی رمز ارزها مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربران بایستی در انتخاب کیف پول دقت نمایند تا یک کیف پول مناسب و امن برای رمز ارزهای خود انتخاب نمایند. در واقع در انتخاب کیف پول ارز دیجیتال، افراد باید موارد مختلفی از جمله قابلیت‌های کیف پول، تجربه کاربری و امنیت را در نظر بگیرند. در ادامه به معرفی کیف پول‌های پشتیبانی کننده رمز ارز پپه PEPE خواهیم پرداخت.

 • کیف پول ترزور Trezor

کیف پول ترزور یک کیف پول سخت افزاری است که امنیت پیشرفته ای را به کاربران ارائه می‌دهد. این کیف پول در دو مدل ترزور وان Trezor One و ترزور تی Trezor T وجود دارد که هر دو از ارز دیجیتال پپه پشتیبانی می‌کنند.

 • کیف پول تراست Trust

کیف پول تراست یکی از کیف پول نرم افزاری است که قابل نصب بر روی تلفن همراه در دو نسخه اندروید و ios می‌باشد. با استفاده از این کیف پول، افراد قادر خواهند بود رمز ارزهای متنوعی را در بستر شبکه‌های مختلف ارسال، دریافت و نگهداری کنند.

 • کیف پول متامسک MetaMask

کیف پول متامسک به عنوان یک افزونه بر روی مرورگرهای کروم، فایرفاکس و بریو در دسترس می‌باشد و از یک رابط کاربری مناسب برخوردار است و امکانات پیشرفته‌ای را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

 • کیف پول سیف پل SafePal

کیف پول نرم افزاری سیف پل بستری را برای ذخیره، مدیریت و معامله ارزهای دیجیتال فراهم کرده است و از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی می‌کند. کاربران قادر خواهند بود این کیف پول را بر روی تلفن همراه خود به راحتی نصب نمایند و امکانات آن استفاده کنند.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پپه PEPE

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پپه PEPE
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پپه PEPE

صرافی‌های ارز دیجیتال مکانی برای خرید و فروش و یا مبادله رمز ارزها می‌باشند. در واقع صرافی یک پلتفرم آنلاین است که افراد می‌توانند ارزهای دیجیتال را به صورت جفت ارز معامله و مبادله کنند. این پلتفرم‌ها در دو نوع متمرکز و غیرمتمرکز هستند که هر کدام دارای ویژگی‌های مخصوص به خود می‌باشند.

یکی از تفاوت‌های صرافی متمرکز با صرافی غیرمتمرکز این است که در صرافی‌های متمرکز، سازمان واسطه‌ای بر روی آنها کنترل دارد و کنترل حساب در اختیار شخص ثالثی می‌باشد. اما در صرافی های غیرمتمرکز اینگونه نیست و کنترل حساب در دست خودتان است. همچنین لازم به ذکر است که صرافی‌های غیرمتمرکز از امنیت بیشتری نسبت به صرافی‌های متمرکز برخوردار هستند. در ادامه به معرفی تعدادی از صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پپه PEPE خواهیم پرداخت.

صرافی های متمرکز پشتیبانی کننده پپه PEPE

 1. بایننس Binance
 2. کوکوین KuCoin
 3. کراکن Kraken
 4. بیترکس Bittrex

صرافی های غیرمتمرکز پشتیبانی کننده پپه PEPE

 1. یونی سواپ Uniswap

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال پپه PEPE

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال پپه PEPE
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال پپه PEPE

شما می‌توانید برای خرید و فروش ارز دیجیتال پپه، همانند خرید و فروش رمز ارزهای دیگر از صرافی‌ها استفاده نمایید. صرافی های ایرانی و خارجی بسیاری وجود دارند که خدماتی را در قالب خرید و فروش رمز ارزها به کاربران ارائه می‌دهند. در حال حاضر امکان استفاده از تعدادی از صرافی‌های خارجی به دلیل تحریمات موجود برای کاربران ایرانی وجود ندارد. به همین دلیل قبل از انتخاب صرافی، بررسی نمایید که آیا خرید و فروش ارزهای دیجیتال برای کاربران ایرانی در صرافی خارجی مورد نظر وجود دارد یا خیر؟

در صورتی که امکان استفاده از صرافی‌های خارجی وجود داشت، می‌توانید مقدار در نظر گرفته شده برای خرید به ریال را در یکی از صرافی‌های ایرانی به تتر یا یکی از استیبل کوین‌ها تبدیل نمایید. سپس آن را در صرافی خارجی به ارز دیجیتال پپه تبدیل کنید. در غیر اینصورت، می‌توانید از صرافی های داخلی یا ایرانی برای خرید و فروش رمز ارز پپه PEPE استفاده کنید.


آینده پروژه پپه Pepe

آینده پروژه پپه Pepe
آینده پروژه پپه Pepe

برخی از افراد سودجو با پامپ شدن یک شت و یا میم کوین سریعا شروع به دادن تارگت های بسیار زیاد می کنند. دوستان توجه کنید ارزش کل بازار کریپتو در زمان نگارش این مقاله $۱,۱۳۷,۵۴۰,۹۸۷,۱۳۷ می باشد. به بیان ساده پولی که در همه ی ارزهای دیجیتال وجود دارد روی هم این مبلغ می شود. حال تعداد ارزهای در گردش ارز pepe ، ۳۹۱,۷۹۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ عدد می باشد. یعنی اگر این ارز بخواهد یک دلار بشود ارزش این ارز چندین برابر کل بازار ارزهای دیجیتال‌ می شود!!!! که اصلا همچین چیزی ممکن نیست. لطفا تحت تاثیر جو روانی بازار قرار نگیرید. آینده بلند مدت این ارز با استناد به مواردی که گفته شد جالب نیست اما اگر قصد سرمایه گذاری روی این پروژه را دارید سعی کنید درصد کمی از سرمایه خود را درگیر آن کنید.


سخن پایانی درباره ارز پپه Pepe

از شما کاربر گرامی تشکر می کنیم که تا انتهای این مقاله تیم زوم ارز را همراهی کردید. این مقاله به شما کمک می کند تا با دیدگاهی بهتر در مواجه با جو روانی بازار نسبت به شت کوین ها و همچنین سرمایه گذاری روی آن ها تصمیم گیری کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز پپه PEPE” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده