آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

PayPal Ventures با استفاده از استیبل کوین خود، در پلتفرم انتقال کریپتو Mesh سرمایه‌گذاری می‌کند!😮

PayPal Ventures با استفاده از استیبل کوین خود، در پلتفرم انتقال کریپتو Mesh سرمایه‌گذاری می‌کند!

PayPal Ventures با استفاده از استیبل کوین خود، در پلتفرم انتقال کریپتو Mesh سرمایه‌گذاری می‌کند!

به گزارش زوم ارز، در ماه آگوست، شرکت PayPal با معرفی استیبل کوین جدید به نام PYUSD وارد بازار شد. این معرفی باعث ایجاد تحلیل‌ها و گمانه‌زنی‌های فراوان درباره کاربردهای این دارایی در فضای Web3 شد. در حال حاضر، توجه به کاربرد استیبل کوین در سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر متمرکز شده است.

در روز دوشنبه، PayPal سرمایه‌گذاری ۶.۵ میلیون دلاری در شرکت Mesh اعلام کرد. Mesh یک شرکت متخصص در افزایش امنیت و کارایی تراکنش‌های دیجیتال است. از این مبلغ، ۵ میلیون دلار به عنوان سرمایه‌گذاری در PYUSD پرداخت شد.

پیش از این، Mesh بخشی از گروه PayPal بوده و همکاری‌ها و ابتکارات متعددی را با هدف‌های استراتژیک PayPal در حوزه پرداخت‌های دیجیتال انجام داده است.

این سرمایه‌گذاری، اولین سرمایه‌گذاری شناخته‌شده PayPal Ventures در حوزه رمزارز است که از ماه می ۲۰۲۳ آغاز شد. در آن زمان، PayPal در Magic Labs سرمایه‌گذاری کرد، یک سرویس که بر روی ارائه راه‌حل‌های کیف پول دیجیتال ایمن و کاربرپسند تمرکز دارد.

شرکت Mesh در حال ساخت یک محصول است که به کاربران امکان جابجایی رمزنگاری بین حساب‌های مالی و کیف پول‌های مختلف را می‌دهد. یکی از سرمایه‌گذاران به نام Galaxy، Mesh را به عنوان “Plaid اما با قابلیت خواندن، نوشتن و انتقال” تشبیه کرده است.

دلیل سرمایه‌گذاری PayPal Ventures در استیبل کوین‌ها به جای فیات به طور دقیق مشخص نیست.

Bam Azizi، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل شرکت Mesh، اعلام کرد که وقتی PayPal Ventures با او درباره سرمایه‌گذاری در PYUSD تماس گرفت، او “هیجان زده” شد.

او در یک ایمیل گفت: “PYUSD در مقایسه با روش‌های پرداخت جایگزین مانند حواله‌های سیمی برتری دارد، زیرا در طول شبانه‌روز و هفت روز هفته فعالیت می‌کند و هزینه کمتری دارد. این یک فرصت عالی برای ما بود تا امنیت و قدرت Mesh API را نشان دهیم و چشم‌انداز هر دو شرکت کاملاً هماهنگ است.”

گلکسی نیز در مورد سرمایه‌گذاری PayPal در PYUSD نوشت: “این یک لحظه بزرگ برای شرکت است و گلکسی با هیجانی مشترک در آن شرکت می‌کند.”

سرمایه‌گذاری در PYUSD یک مورد جدید و پرخطر است که به طور عمده بی‌صدا بوده و به دنبال ایجاد حجم زیادی از هیاهو در زمان عرضه است. در دسامبر و ژانویه، یک پیمانکار که توسط ناشر PYUSD Paxos استخدام شده است، استقرار استیبل کوین PayPal را در پروتکل‌های DeFi Aave و Curve پیشنهاد کرده است.

به گفته CoinGecko، با وجود افزایش دو برابر ارزش بازار از اوایل دسامبر، PYUSD تنها یازدهمین استیبل کوین بزرگی است که باقی مانده است. استیبل کوین پی پال به حدی مقایسه با دارایی‌هایی مانند USDT و USDC است که به دلیل نقدینگی عمیق خود جذابیت دارند، محدود می‌شود.

علاوه بر این، مشخص نیست PYUSD در لیست اولویت‌های PayPal کجا قرار دارد. پس از اینکه الکس کریس، مدیرعامل جدید پی پال، در یک مصاحبه با شبکه CNBC اعلام کرد که با محصولات جدید پی پال جهان را شوکه خواهد کرد، برخی فرض کردند که توسعه بیشتر PYUSD در دستور کار است.

ویدئوی اعلامی نهایی بیشتر بر هوش مصنوعی تمرکز داشت و هیچ اشاره‌ای به PYUSD نداشت. هیچ درخواستی از سوی پی پال برای ارسال نظر ارسال نشده است.


منبع: blockworks.co

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده