آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کالکشن NFT چیست؟ | بهترین کالکشن های NFT

کالکشن NFT چیست؟ | بهترین کالکشن های NFT

با توجه به تب و تاب های این روز های NFT ها، شاید به فکر سرمایه گذاری و یا خرید NFT هستید. به همین منظور قصد دارید تا به سراغ کالکشن های موجود بروید. در این مواقع، اولین سؤالی که در ذهن شما ایجاد می شود این است که بهترین کالکشن موجود کدام یک می باشد؟

اگر اطلاع داشته باشید، در حال حاضر کالکشن های بسیاری در مارکت پلیس های مختلف وجود دارد. شما می توانید به راحتی را مراجعه به مارکت پلیس هایی مثل اوپن سی Opensea و راریبل Rarible به تماشای کالکشن های بسیاری بنشینید. به همین دلیل، برخی از کاربران در هنگام انتخاب کالکشن گمراه می شوند و انتخاب درستی انجام نمی دهند. این موضوع باعث شد تا ما تصمیم بگیریم و به سراغ مقاله معرفی بهترین کالکشن های NFT برویم. با مطالعه این مقاله شما می توانید در آینده به راحتی با توجه به قوانین و همچنین استراتژی های خودتان، بهترین کالکشن را انتخاب کنید.

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم، لازم است تا ابتدا به سراغ بررسی موارد مقدماتی برویم تا در ادامه بهتر و راحت تر بتوانیم موارد مرتبط با کالکشن ها را درک کنیم. به همین منظور، در ادامه ابتدا به سراغ اینکه چگونه یک کالکشن خوب پیدا کنیم، می رویم. همراه ما باشید.

کالکشن NFT چیست؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای برخی از افراد ایجاد شود، این است که کالکشن NFT به چه معناست؟ اگر بخواهیم در کل تعریفی از کالکشن ها داشته باشیم، اینگونه باید بگوییم که کالکشن NFT مجموعه ای از دارایی های دیجیتال یا همان ان.اف.تی می باشد که توسط یک هنرمند و یا گروهی از هنرمندان منتشر می شود. معمولا تمامی ان.اف.تی هایی که در یک کالکشن قرار دارند، همگی دارای یک سبک هنری هستند و تنها تغیراتی جزئی دارند.

برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بهتر است به سراغ یک مثال برویم، اگر ان.اف.تی های معروف را بشناسید، احتمالا با کالکشن BoredApeYachtClub که یکی از محبوب ترین کالکشن های NFT به شمار می رود آشنا هستید. این مجموعه از تقریبا ۱۰ هزار توکن ان.اف.تی منحصر به فرد غیرقابل تعویض در بلاکچین اتریوم تشکیل شده است. تمامی آواتار هایی که در این کالکشن هستند نسبتا شبه به یکدیگر اند اما ویژگی های متفاوتی دارند. همانطور که اشاره شد، سبک هنری تمامی ان.اف.تی های این کالکشن مشابه یکدیگر است.

نحوه جستجوی بهترین کالکشن NFT و بررسی آن ها

نحوه جستجوی بهترین کالکشن NFT و بررسی آن ها
نحوه جستجوی بهترین کالکشن NFT و بررسی آن ها

 یکی از راه های جستجو بهترین کالکشن این است که به سراغ مارکت پلیس های مختلف بروید و NFT های برتر آن مارکت را از ابتدا تا به کنون مشاهده کنید. برای انجام این کار می توانید به سراغ مارکت پلیس های معتبر مثل اوپن سی، راریبل، سوپر ریر و… بروید. در حال حاضر NFT های معتبر بسیاری در مارکت های فوق لیست شده اند. البته به یاد داشته باشید که شما می توانید جز مارکت های فوق به سراغ دیگر مارکت های موجود نیز بروید.

اگر در همین ابتدا قصد انجام این کار را دارید، بهتر است دست نگه دارید! در ادامه برای آشنایی بیشتر ما به سراغ مارکت پلیس های فوق می رویم و بهترین کالکشن های لیست شده را از گذشته تا به امروز بررسی می کنیم.

پس از اینکه با لیست بهترین کالکشن ها آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ تحقیق درباره آن ها بروید. برای تحقیق درباره بهترین کالکشن راه های زیادی وجود دارد. برای مثال، شما می توانید ابتدا کالکشن های مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس نام هر یک از آن ها را در گوگل جسنجو کنید و سپس اطلاعات پروژه مورد نظر را بررسی کنید. برای اینکه بتوانید اطلاعات بهتری درباره هر کالکشن به دست بیاورید، بهتر است به سراغ سایت رسمی آن پروژه بروید و بخش های مختلف سایت را بررسی کنید.

جز این مورد، همان‌طور که گفتیم مواردی دیگری نیز برای بررسی یک کالکشن وجود دارد. یکی دیگر از راه های بررسی کالکشن این است که به سراغ سایت cryptoslam بروید. در این سایت، زمانی که نام یک کالکشن را جستجو کنید و یا اینکه یک کالکشن را از لیست کالکشن های موجود انتخاب کنید، اطلاعات بسیاری به شما نمایش داده می شود.

در صورتی که زمان نمایش اطلاعات را بر روی All time قرار دهید، می توانید به صورت دقیق اطلاعات مختلفی را مشاهده کنید. برای مثال ما به سراغ کالکشن معروف Bored Ape Yacht Club می رویم تا بتوانیم کمی اطلاعات نسبت به این کالکشن به دست بیاوریم.

کالکشن معروف
کالکشن معروف

همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، اطلاعات بسیاری در این بخش نمایش داده شده است. البته لازم به ذکر است که به دلیل محدودیت در تصویر، تنها بخشی از اطلاعات در این قسمت از مطلب به نمایش گذاشته شده است.

طبق تصویر فوق، شما می توانید از طریق این سایت اطلاعات مربوط به حجم معاملات کالکشن، تعداد کیف پول های فعال کالکشن، تعداد خریداران، تعداد فروشندگان، نقل انتقالات، کل مالکان، کف قیمتی برای خرید و… را مطالعه کنید. تمامی اطلاعاتی که در این بخش به شما نمایش داده می شود، داده های بسیار مهمی هستند که می توانند به شما در انتخاب بهترین کالکشن کمک کند.

شما می توانید به راحتی با مراجعه به سایت رسمی این پروژه و جستجوی نام پروژه خود، اطلاعات فوق و همچنین اطلاعات بیشتری را دریافت کنید. اگر در هنگام بررسی یک پروژه از طریق سایت cryptoslam با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

لازم به ذکر است که جز سایت فوق، مرج های دیگری نیز برای بررسی اطلاعات یک کالکشن وجود دارند. برای مثال پس از بررسی کالکشن در سایت cryptoslam، شما می توانید به سایت هایی مثل Coinmarketcap و همچنین Dappradar مراجعه کنید و اطلاعات کامل تر و یا مشابه را در سایت های فوق مورد بررسی قرار دهید. در کل از سایت های بسیاری می توانید اطلاعات مربوط به هر کالکشن را بررسی نمایید اما در این مطلب ما سعی داشتیم تا بهترین آن ها را به شما معرفی کنیم.

پس از اینکه موارد فوق را برای انتخاب بهترین کالکشن بررسی کردید، نوبت به این رسیده است که اعتبار NFT های داخل آن مجموعه را بررسی کنید. برای انجام این کار راه های بسیاری وجود دارد؛ اما ما در مقاله آموزش انتخاب NFT معتبر در سایت زوم ارز، به شما آموزش داده ایم که به چه طریق از اعتبار NFT ها مطلع شوید. البته بررسی موارد فوق برای اعتبار ان اف تی به شما کمک می کند تا به انتخاب خود درباره بهترین کالکشن نیز اطمینان پیدا کنید چراکه بررسی برخی از موارد مربوط به اعتبارسنجی کالکشن می باشد.

معرفی بهترین کالکشن های NFT در مارکت پلیس های مختلف

معرفی بهترین کالکشن های NFT در مارکت پلیس های مختلف
معرفی بهترین کالکشن های NFT در مارکت پلیس های مختلف

اگر تا به این بخش از مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید، قطعاً با اطلاعات بسیاری آشنا شده اید. در ادامه همان‌طور که مطلع هستید قصد داریم تا به سراغ بررسی بهترین کالکشن های ان اف تی در دو مارکت پلیس معروف اوپن سی Opensea و راریبل Rarible برویم.

قبل از شروع توضیحات، لازم است اشاره کنیم که برخی از کالکشن ها در رنکینگ بهترین کالکشن های هر دو پلتفرم مشترک هستند. برای مثال کالکشن Bored Ape Yacht Club در هر دو پلتفرم جزء کالکشن های معتبر و معروف شناخته می شود. به همین دلیل، برای اینکه بتوانید این موضوع را تشخیص دهید، در کنار نام هر کالکشن ما عبارت «مشترک» را نوشته ایم. هر کالکشی که چنین عبارتی داشت، یعنی در هر دو پلتفرم جزء اولین ها هستند و می توانید از آن ها برای خرید و فروش و… استفاده کنید. در صورتی که درباره هر کالکشن برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

معرفی بهترین کالکشن NFT در Opensea

معرفی بهترین کالکشن NFT در Opensea
معرفی بهترین کالکشن NFT در Opensea

برای اینکه بتوانید در پلتفرم اوپن سی رتبه تمامی کالکشن ها را مشاهده و یا با بهترین کالکشن های موجود آشنا شوید، کافی است تا ابتدا نرم افزار تغییر ای پی خود را روشن کنید و سپس عبارت Opensea را در گوگل جستجو کنید. حال، پس از بارگذاری کامل سایت با انتخاب گزینه Stats و سپس Ranking و در نهایت انتخاب تب TOP، بهترین کالکشن های موجود پلتفرم اوپن سی را مشاهده کنید.

معرفی بهترین کالکشن NFT در Opensea
معرفی بهترین کالکشن NFT در Opensea

در صفحه فوق شما می توانید فیلتر های مختلفی را فعال کنید تا بتوانید کالکشن های مختلف را مشاهده کنید. برای اینکه بتوانیم با بهترین کالکشن های ان اف تی از ابتدا تا به امروز آشنا شویم، زمان All را انتخاب کرده ایم. همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، NFT های برتر به ترتیب ذیل می باشد.

 1. معرفی کالکشن CryptoPunks:

معرفی کالکشن CryptoPunks:
معرفی کالکشن CryptoPunks:

CryptoPunks به عنوان یک مجموعه ثابت از ۱۰۰۰۰ آیتم در اواسط سال ۲۰۱۷ توسط شرکت لاروا لبز Larva Labs که یک شرکت ایجاد بازی های موبایلی و… می باشد راه اندازی شد و به یکی از مجموعه NFT های استاندارد ERC-721 تبدیل شد. کالکشن CryptoPunks از ابتدا تا به امروز در بین کاربران بسیاری به عنوان کالکشن محبوب تلقی می شود. اگر بخواهیم به سراغ اطلاع اطلاعات این پروژه در سایت اوپن سی برویم، باید بگوییم که کالکشن CryptoPunks از ۹.۸ هزار آیتم تشکیل شده است. در حال حاضر، حجم معاملات این کالکشن تقریباً ۹۹۲.۶ هزار اتریوم می باشد و ان اف تی های این مجموعه تقریباً توسط ۳.۵ هزار خریداری شده است.

همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، این مجموعه شامل ۹.۸ هزار کاراکتر منحصر به فرد می باشد. ارزش کاراکتر های کالکشن CryptoPunks را می توان به نوع های مختلف تقسیم کرد. یکی از پرطرفدار ترین نوع های موجود، پانک انسانی یا Human Punks می باشد. جز این نوع، نوع های دیگری مثل پانک های میمونی یا Ape Punks، پانک های بیگانه یا Alien Punks و همچنین پانک های زامبی Zombie Punks وجود دارد. طبق گزارش های موجود، پانک های بیگانه به عنوان ارزشمند ترین ان اف تی های این مجموعه به حساب می آیند که در یک حراجی تقریباً بیش از ۸ میلیون دلار به فروش رفته اند.

اگر بخواهیم به صورت کلی یک تعریفی از آیتم های داخل این مجموعه داشته باشیم، این‌گونه عنوان می کنیم که ان اف تی های کالکشن CryptoPunks دارای تصاویر هنری ۲۴*۲۴ پیکسل است که به صورت الگوریتمی تولید می شود. بیشتر آنها دختران و پسرانی با ظاهری بداخلاق هستند، اما چند نوع کمیاب‌تر نیز وجود دارد. در صورتی که قصد دارید تا درباره ویژگی های هر یک از پانک های فوق مطلع شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ سایت رسمی این پروژه بروید و پس از انتخاب NFT مورد نظر، اطلاعات دلخواه خود را مطالعه کنید.

 1. معرفی کالکشن Bored Ape Yacht Club: (مشترک با راریبل)

معرفی کالکشن Bored Ape Yacht Club
معرفی کالکشن Bored Ape Yacht Club

Bored Ape Yacht Club مجموعه ای از ۱۰۰۰۰ NFT Bored Ape منحصر به فرد است که در شبکه اتریوم با استاندارد ERC-721 لیست شده اند. این مجموعه که به اختصار BAYC نامیده می شود توسط یوگا لبز Yuga Labs ساخته شده است.

مجموعه BAYC شامل ۱۰ هزار کاراکتر منحصر به فرد می باشد که هیچ کدام از آن ها شبیه به یک دیگر نیست. این موضوع باعث شده است تا NFT های این مجموعه ارزش بیشتری پیدا کنند و در بین کاربران بیشتر محبوب شوند. البته در حال حاضر این کالکشن در بین کاربران مختلف محبوبیت بسیاری دارد چراکه در اکثر مارکت پلیس ها رتبه های بالایی را از آن خود کرده است.

جز موارد فوق، این مجموعه یک توکن اختصاصی نیز دارد که این موضوع باعث تمایز بین آن با دیگر رقیب ها شده است. اگر در حوزه ترید ارزهای دیجیتال فعال باشید، احتمالاً نام توکن Apecoin یا ایپ کوین را شنیده اید. این توکن مختص به مجموعه فوق می باشد. در صورتی که قصد دارید تا با توکن Apecoin بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی ارز ایپ کوین Apecoin چیست سایت زوم ارز مراجعه کنید.

اگر بخواهیم به سراغ اعداد و ارقام موجود درباره این کالکشن در سایت اوپن سی برویم، باید از حجم معاملات آن شروع کنیم. در زمان نگارش این مقاله حجم معاملات این مجموعه برابر با ۶۶۴.۲ هزار اتریوم می باشد که نسبت به کالکشن CryptoPunks کمتر است اما نسبت به آن از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد.

همان‌طور که گفتیم، تعداد آیتم های این مجموعه ۱۰ هزار عدد می باشد. در حال حاضر نیز مجموعه BAYC بیشتر از ۶.۵ هزار مالک دارد. طبق اطلاعاتی که در صفحه اوپن سی این مجموعه وجود دارد، کمترین قیمت NFT 73 اتریوم می باشد. شما می توانید با مراجعه به مارکت پلیس اختصاصی تان این مجموعه را انتخاب کنید و سپس ان اف تی مورد نظر خود را خریداری نمایید.

در صورتی که قصد خرید ان اف تی های این مجموعه را دارید، بهتر است کمی تحقیق کنید تا بتوانید اطلاعات مختلفی از آن ها به دست بیاورید. لازم به ذکر است که برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید از سایت رسمی، شبکه های اجتماعی و… استفاده کنید تا بتوانید به راحتی با این پروژه بیشتر آشنا شوید. اگر برایتان سؤالی نیز ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. معرفی کالکشن Mutant Ape Yacht Club: (مشترک با راریبل)

معرفی کالکشن Mutant Ape Yacht Club
معرفی کالکشن Mutant Ape Yacht Club

اگر تا به حال به سایت اوپن سی سر زده باشید و این مجموعه را انتخاب کرده باشید، خواهید دید که این کالکشن نیز توسط شرکت یوگا لبز Yuga Labs توسعه داده است. در اصل باید بگوییم که این مجموعه محصول دیگری از یوگالبز پس از تولید BAYC می باشد.

آیتم های این مجموعه در واقع نسخه های بهبود یافته کالکشن قبلی به حساب می آیند. به همین دلیل، ۱۰ هزار آیتم از این کالکشن، به دارندگان کالکشن قبلی یعنی BAYC در زمان توزیع اهدا شده است.

تقریباً در این مجموعه بیش از ۲۰ هزار آیتم وجود دارد که با توجه به موضوعی که پیش‌تر با آن آشنا شدید، در حال حاضر تنها ۱۰ هزار عدد از آن ها قابل خرید و فروش عمومی می باشد. در زمان نگارش این مقاله طبق اطلاعات موجود در سایت اوپن سی، حجم معاملات کالکشن فوق برابر با ۴۵۰.۷ واحد اتریوم می باشد.

ان اف تی هایی که در این مجموعه وجود دارند، نسبت به NFT های مجموعه BAYC ارزان تر هستند. اگر در خاطرتان باشد، ارزان ترین NFT در کالکشن BAYC برابر با ۷۳ واحد اتریوم بود اما در این مجموعه ارزان ترین NFT تقریباً قیمتی معادل ۱۳.۹ اتریوم دارد؛ بنابراین، اگر علاقه مند هستید تا از NFT های شرکت یوگالبز داشته باشید، می توانید به سراغ ان اف تی های این مجموعه که نسبتاً قیمت کمتری دارند بروید.

تمامی آیتم هایی که در این کالکشن مشاهده می کنید، همانند کالکشن BAYC منحصر به فرد می باشد و هر آیتم با دیگر آیتم های موجود متفاوت است. در صورتی که قصد خرید ان اف تی های این مجموعه را دارید، می توانید از طریق مارکت پلیس هایی همانند اوپن سی، راریبل، سوپر ریر و… اقدام کنید. البته قبل از انجام این کار، حتماً درباره این کالکشن بیشتر تحقیق کنید و تنها به توضیحات فوق اکتفا نکنید.

 1. معرفی کالکشن Otherdeed for Otherside: (مشترک با راریبل)

معرفی کالکشن Otherdeed for Otherside
معرفی کالکشن Otherdeed for Otherside

پروژه Otherside یک پلتفرم جهانی می باشد که محیطی هیجان انگیز را برای بازی، رقابت و… فراهم کرده است. در ابتدا کاربران Otherside از طریق یک گیم پلی جذاب و روان، روایتی (معروف به The Voyager’s Journey) که توسط Yuga Labs و Improbable توسعه داده شده و بر اساس فناوری M² ساخته شده است، تجربه خواهند کرد.

در این گیم، Otherdeed کلید مالکیت زمین در Otherside است. در این دنیای متاورسی کاربران می توانند مالک زمین های مجازی یا بهتر است بگوییم که متاورسی می باشند. کاربران در این متاورس می توانند، در بین متاورس های دیگر جا به جا شوند چرا که Otherside قابلیت همکاری دارد و این موضوع یکی از دلایل ارزش بالای ان اف تی های این مجموعه می باشد. ان اف تی های کالکشن فوق، شامل مجموعه ای از منابع می باشد که برخی از آن ها موجوداتی به نام Koda قرار دارند.

در زمان نگارش این مقاله، حجم معاملات کالکشن فوق برابر با ۳۴۵.۳ هزار واحد اتریوم می باشد. همچنین در این کالکشن تقریباً بیش از ۱۰۰ هزار آیتم برای معامله وجود دارد. در آخر، حداقل قیمت خرید ان اف تی در این کالکشن تقریباً ۱.۷۴ اتریوم می باشد. تمامی اطلاعات فوق و دیگر اطلاعات مهم را شما می توانید از صفحه رسمی کالکشن Otherside در سایت اوپن سی مشاهده کنید.

جز پلتفرم اوپن سی، اگر به سایت رسمی این پروژه مراجعه کنید، با اطلاعات بسیاری رو به رو می شوید. برای مثال، در سایت رسمی این پروژه ذکر شده است که هدف توسعه دهندگان ایجاد انگیزه، توانمند سازی و همچنین تشخیص بیان، خلاقیت جامعه شرکت کننده در Otherside می باشد.

 1. معرفی کالکشن Azuki:

معرفی کالکشن Azuki
معرفی کالکشن Azuki

این مجموعه توسط TeamAzuki در تاریخ Jan 2022 توسعه داده شده است. مجموعه Azuki شامل ۱۰ هزار آیتم است که حجم معاملات آن به ۲۶۱.۶ هزار واحد اتریوم نیز رسیده است.

این پروژه متاورسی به نام The Garden دارد. افرادی که ان اف تی های Azuki را خریداری کنند، حق عضویت در این متاورس را دریافت می کنند. به همین دلیل، از این پروژه در اوایل بسیار استقبال شد و نتیجه این استقبال فروش ۸۷۰۰ کاراکتر بود که در مجموع درآمد حاصل از این فروش ۲۹ میلیون دلار شد!

این پروژه در شبکه های اجتماعی بسیاری فعال است. شما می توانید پروژه Azuki را در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، دیسکورد، توییتر و… دنبال کنید. برای اینکه بتوانید از پروژه فوق اطلاعات بیشتری کسب کنید، لازم است تا به سایت رسمی این پروژه مراجعه کنید. برای ورود به سایت رسمی کالکشن Azuki به شما پیشنهاد می دهیم که ابتدا وارد سایت اوپن سی شوید و سپس از طریق سایت اوپن سی سایت رسمی کالکشن فوق را بارگذاری کنید چراکه به دلیل مسائل مختلفی از جمله فیشینگ، انجام این کار ضروری است.

 1. معرفی کالکشن CLONE X: (مشترک با راریبل)

معرفی کالکشن CLONE X
معرفی کالکشن CLONE X

اگر به دنبال یک پروژه هستید که بتوانید در آن اقدام به خرید آواتار های سه بعدی کنید، کالکشن CLONE X می تواند یکی از انتخاب های شما باشد. کالکشن فوق توسط یک هنرمند ژاپنی با نام Takashi Murakami و همراهی تیم RTFKTCLONEXTM در Dec 2021 ایجاد و روانه بازار NFT ها شد.

کالکشن CLONE X شامل ۲۰ هزار ان اف تی سه بعدی منحصر به فرد است که هیچ کدام از آن ها شبیه به یک دیگر نیست. با استفاده از این پروژه شما می توانید یک واقعیت افزوده را تجربه کنید. برای مثال، شما می توانید از ان اف تی های سه بعدی کتانی ها در دنیای واقعی خودتان استفاده نمایید و آن ها را ببینید. اگر به سایت رسمی این پروژه مراجعه کنید، به صورت کامل با این موضوع آشنا خواهید شد.

در این پروژه چالش های مختلفی برگزار می شود که اگر در آن ها شرکت کنید و برنده شوید، می توانید جوایزی را کسب کنید. در صورت تمایل شما می توانید با عضویت در صفحات مجازی این پروژه مثل اینستاگرام، دیسکورد، توییتر و… از زمان چالش های پیشرو با خبر شوید.

این پروژه با شرکت های بزرگی همچون آتاری ATARI و نایک NICE و همچنین شرکت های مختلف همکاری کرده است. با توجه به این موضوع تا حدودی می توان به ارزش های NFT کالکشن فوق پی برد چراکه شرکت های نام برده شده جز پرطرفدار ترین ها هستند.


معرفی بهترین کالکشن NFT در Rarible

معرفی بهترین کالکشن NFT در Rarible
معرفی بهترین کالکشن NFT در Rarible

در بخش قبل به صورت کامل با کالکشن های برتر پلتفرم اوپن سی آشنا شدید. در ادامه این بخش همان‌طور که مطلع هستید قصد داریم تا به سراغ معرفی بهترین کالکشن های پلتفرم راریبل Rarible برویم و آنها را به شما معرفی کنیم. توجه داشته باشید در این بخش از آن دسته کالکشن هایی که در رتبه با کالکشن های پلتفرم اوپن سی مشترک بودند فاکتور گرفتیم و به سراغ دیگر کالکشن های موجود رفته ایم.

برای اینکه بتوانید در پلتفرم راریبل به بهترین کالکشن های موجود دسترسی پیدا کنید، ابتدا می بایست از طریق سه نقطه سمت راست تصویر گزینه Ranking را انتخاب کنید. در صفحه جدید، شما می توانید با اعمال فیلتر های مختلف، نمایش کالکشن های فوق را تغییر دهید. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

معرفی بهترین کالکشن NFT در Rarible-1
معرفی بهترین کالکشن NFT در Rarible-1

 در این بخش ما تنها از فیلتر ۳۰Day استفاده کرده ایم چراکه قصد داریم تا بهترین کالکشن های موجود در ۳۰ روز گذشته را مشاهده کنیم. متأسفانه برعکس پلتفرم اوپن سی در این مارکت پلیس شما نمی توانید در حال All یعنی از گذشته تا به امروز را در این پلتفرم مشاهده کنید. در نتیجه در این بخش از مقاله شما با بهترین کالکشن های موجود در ۳۰ روز گذشته (در زمان نگارش این مقاله) آَشنا خواهید شد.

 1. معرفی کالکشن RENGA:

معرفی کالکشن RENGA
معرفی کالکشن RENGA

کالکشن RENGA مجموعه ای دست ساز از ۱۰۰۰۰ شخصیت که توسط هنرمند DirtyRobot ساخته شده است. هر کدام با هویت خاص خود در داستان های گسترده تر RENGA کشف می شوند. در زمان نگارش این مقاله، حجم معاملات این کالکشن در ۳۰ روز گذشته برابر با ۶.۵ هزار اتریوم می باشد. همچنین در حال حاضر این پروژه تقریباً ۲.۸ هزار مالک دارد و ارزان ترین محصول آن نیز قیمتی معادل ۱.۱۵ اتریوم دارد. در آخر لازم است اشاره کنیم که ان اف تی های کالکشن RENGA در شبکه اتریوم لانچ شده اند.

در صورتی که قصد دارید تا از این پروژه اطلاعات بیشتری کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که شبکه های اجتماعی پروژه فوق را در توییتر، اینستاگرام و دیسکورد دنبال کنید. برای عضویت در هر یک از شبکه های اجتماعی فوق می توانید به سایت راریبل مراجعه کنید و پس از جستجوی نام کالکشن فوق، رسانه اجتماعی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

 1. معرفی کالکشن DigiDaigaku Genesis:

معرفی کالکشن DigiDaigaku Genesis
معرفی کالکشن DigiDaigaku Genesis

DigiDaigaku مجموعه‌ای از شخصیت‌های منحصربه‌فرد ۲۰۲۲ است که توسط Limit Break، شرکتی که توسط طراحان بازی‌های مشهور جهان، Gabriel Leydon و Halbert Nakagawa تأسیس شده است، ساخته شده است. در حال حاضر، شخصیت‌های DigiDaigaku در دنیایی مرموز زندگی می‌کنند که برای افراد خارجی ناشناخته است، اما به مرور زمان، جزئیات هیجان‌انگیزی از دنیای آنها فاش خواهد شد.

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ دیگر توضیحات برویم، لازم است اشاره کنیم که این کالکشن نیز در شبکه اتریوم لانچ شده است. در زمان نگارش این مقاله، ارزان ترین NFT کالکشن فوق قیمتی معادل ۱۲.۱ واحد اتریوم داد. همچنین، حجم معاملات کالکشن فوق در ۳۰ روز گذشته برابر با ۹.۱ واحد اتریوم می باشد. در کل در این کالکشن ۲ هزار آیتم وجود دارد که در حال حاضر تنها ۷۶۱ آیتم های آن مالک دارند.

در صورتی که قصد خرید NFT های این مجموعه را دارید، لازم است تا به سراغ رسانه های اجتماعی آن مثل توییتر، دیسکورد و اینستاگرام بروید. برای مراجعه به تمامی پلتفرم های فوق، می توانید از سایت رسمی این پروژه اقدام کنید.

 1. معرفی کالکشن PudgyPenguins:

معرفی کالکشن PudgyPenguins
معرفی کالکشن PudgyPenguins

Pudgy Penguins مجموعه ای از ۸۸۸۸ NFT است که در وب ۳ حضور دارند. کاربران که اقدام به خرید ان اف تی های این مجموعه کنند، دسترسی انحصاری به تجربیان، رویداد ها و همچنین موارد دیگر را دریافت می کنند.

برای اینکه بیشتر با این پروژه آشنا شویم، به سایت رسمی آن مراجعه می کنیم و سپس به سراغ توسعه دهندگان کالکشن PudgyPenguins می رویم. در بخش درباره ما شما می توانید لیست توسعه دهندگان این پروژه را مشاهده کنید اما نکته ای که در این بخش قرار دارد این است که در این بخش تنها نام و سمت توسعه دهندگان نمایش داده شده است و شما نمی توانید تصویری از آن ها ببینید چراکه تصویر توسعه دهندگان تنها عکس NFT آن ها است. طبق اطلاعات موجود، مدیرعامل اصلی این پروژه LUCA NETZ می باشد. شما می توانید با ورود به حساب توییتر هر یک از افراد فوق، اطلاعات بیشتری درباره آن ها کسب کنید.

اگر بخواهیم کمی به سراغ اطلاعات اعداد ارقامی این پروژه برویم، باید بگوییم که حجم معاملات این کالکشن در ۳۰ روز گذشته برابر با ۶۴.۹ هزار واحد اتریوم می باشد. همچنین، ارزان ترین NFT این مجموعه قیمتی معادل ۲.۲۵ اتریوم دارد. از بین ۸۸۸۸ ان اف تی که در این کالکشن موجود است، ۴.۶ عدد از آن ها مالک دارند و یا اینکه بهتر است بگوییم فروخته شده اند.

در آخر لازم است اشاره کنیم که این پروژه بر روی شبکه اتریوم لانچ شده است. در صورتی که قصد خرید NFT های این مجموعه را دارید، حتماً لازم است تا کمی تحقیقات بیشتری انجام دهید. چنانچه برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. معرفی کاکشن Moonbirds: (مشترک با اوپن سی)

معرفی کاکشن Moonbirds
معرفی کاکشن Moonbirds

کالکشن Moonbirds مجموعه ای از ۱۰ هزار ان اف تی جغد مانند با قابلیت کاربردی که دارای مجموعه ای بسیار متنوع و منحصر به فرد از ویژگی های نادر است. علاوه بر این، هر Moonbird عضویت در باشگاه خصوصی و مزایای اضافی را برای شما دربر دارد.

پروژه فوق توسط PROOF collective توسعه داده شده است. عبارت PROOF collective مختص به نام یک انجمن است که اعضای آن را هزار کلکسیونر و هنرمند NFT تشکیل داده است.

در حال حاضر، ارزان ترین NFT که شما می توانید در این مجموعه خریداری کنید تقریباً ۱۰.۹۵ اتریم قیمت دارد. همچنین حجم معاملات ان اف تی های این مجموعه در ۳۰ روز گذشته برابر با ۲۱۳.۷ هزار واحد اتریوم بوده است. از بین ۱۰ هزار آیتمی که در این پروژه وجود دارد، در حال حاضر ۶.۷ هزار عدد از آن ها فروش رفته است و در اصل آن ها یک مالک اختصاصی دارند.

کالکشن Moonbirds بر روی شبکه اتریوم با استاندارد ERC-720 لانچ شده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتری به سایت رسمی این پروژه مراجعه کنید و یا اینکه در رسانه های اجتماعی کالکشن Moonbirds عضو شوید.

 1. معرفی کالکشن Black Box:

معرفی کالکشن Black Box
معرفی کالکشن Black Box

همان‌طور که از نام NFT های این مجموعه مشخص است، کالکشن Black Box شامل جعبه های سیاهی است که شما می توانید آن ها را خریداری کنید. این جعبه ها حاوی داده های مورد نیاز برای درک گذشته، حال و آینده کارخانه RENGA هستند.

همان‌طور که متوجه شدید، این پروژه با کالکشن RENGA مرتبط است و با یکدیگر همکاری دارند. اگر بخواهیم با اطلاعات اعداد و ارقامی این کالکشن کمی آشنا شویم، کمترین قیمت ان اف تی های این مجموعه ۱.۹ واحد اتریوم است. همچنین، حجم معاملات کالکشن فوق در ۳۰ روز اخیر معادل ۶.۶ هزار اتریوم بوده است.

لازم به ذکر است که ان اف تی های این کالکشن بر روی شبکه اتریوم لیست شده اند. در حال حاضر، کالکشن Black Box حدوداً ۲.۷ هزار آیتم دارد که تنها ۱.۳ هزار از آن ها فروخته شده است.

در صورتی که تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری درباره پروژه فوق کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که به سایت رسمی Black Box مراجعه کنید. همچنین شما می توانید با مراجعه به رسانه های اجتماعی کالکشن فوق، بیشتر با آن ها آشنا شوید.


معرفی معروف ترین کالکشن های NFT

معرفی معروف ترین کالکشن های NFT
معرفی معروف ترین کالکشن های NFT

اگر در حوزه NFT ها فعال باشید، احتمالاً با پروژه های معروف مثل دیسنترالند و یا سندباکس آشنا هستید. در ادامه قصد داریم تا به سراغ این دو پروژه نیز برویم و آن ها را به شما با رتبه هایشان در مارکت پلیس اوپن سی معرفی کنیم.

هر دو پروژه های فوق جزء قدرتمند ترین پروژه های NFT می باشند که خوشبختانه طرفداران بسیاری دارد. در پروژه های نام برده شده شما می توانید به راحتی زمین خریداری کنید و آواتار بسازید و در آن فعالیت کنید. اگر مشتاق به آشنایی با دو کالکشن معروف دیسنترالند و همچنین سندباکس هستید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

 1. معرفی کالکشن Decentraland:

معرفی کالکشن Decentraland
معرفی کالکشن Decentraland

Decentraland یکی از پلتفرم های معروف در حوزه متاورس و NFT ها می باشد. در این پلتفرم شما می توانید به راحتی زمین، ابزار و همچنین آیتم های مختلفی را به عنوان یک NFT خرید و فروش کنید و از آن ها درآمد داشته باشید. در حال حاضر کالکشن Decentraland در پلتفرم اوپن سی رتبه ۸ را دارد به همین دلیل تصمیم به این گرفتیم تا آن را در این بخش معرفی کنیم.

در دنیای مجازی Decentraland شما می توانید محتوا و برنامه ایجاد کنید و برای خود کارهای مختلفی انجام دهید. برای مثال در دیسنترالند شما می توانید در کنسرت شرکت کنید، به راهپیمایی بروید، خرید کنید، لباس بپوشید و کار های بسیاری دیگری انجام دهید. دقیقا همانند دنیای واقعی!

پلتفرم Decentraland کاملاً یک فضای سه بعدی است و از گرافیک بسیار بالایی برخوردار می باشد. این پروژه بر روی شبکه اتریوم لانچ شده است و شما می توانید معاملات خود را در این پلتفرم با اتریوم و یا مانا که ارز دیجیتال بومی این پلتفرم است انجام دهید.

در دنیای مجازی Decentraland شما می توانید در زمین های دیگران که در این بازی توسعه داده است بگردید و در آن ها رفت و آمد کنید. لازم به ذکر است که حتی در پلتفرم Decentraland شما می توانید زمین های خود را بسازید و آن ها را به عنوان یک NFT خرید و فروش کنید.

اگر به پلتفرم اوپن سی و یا دیگر مارکت پلیس های موجود مراجعه کنید، مشاهده می کنید که قطعه زمین های مختلفی برای فروش قرار گرفته شده است که شما می توانید آن ها را خرید و فروش کنید و از این راه کسب درآمد داشته باشید.

اگر این مقاله را به صورت کامل مطالعه کرده باشید، همان‌طور که کمی پیش‌تر گفتیم، در صورتی که بودجه شما به خرید زمین های این پلتفرم نرسد، می توانید از طریق واسطه گری بین خریداران و فروشنده، به راحتی از طریق پلتفرم دیسنترالند کسب درآمد کنید.

اگر بخواهیم نگاهی به آمار و ارقام سایت اوپن سی درباره این پلتفرم بیندازیم، این‌گونه باید بگوییم که در حال حاضر بیش از ۹۷.۸ هزار آیتم در این پلتفرم وجود دارد. همچنین، حجم معاملات این کالکشن در سایت اوپن سی از ابتدا تا به زمان نگارش این مقاله حدوداً ۱۷۲ هزار واحد اتریوم می باشد. یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که چرا حجم معاملات این کالکشن با توجه به محبوبیت آن پایین است؟ اگر اطلاع داشته باشید، پلتفرم Decentraland یک مارکت پلیس اختصاصی نیز دارد. به همین دلیل، کاربرانی که تمایل داشته باشند می توانند به جای مراجعه به پلتفرم های ثانویه از مارکت پلیس Marketplace اصلی بازی خرید خود را انجام دهد.

در صورتی که قصد دارید تا با این پروژه بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به سراغ سایت رسمی این پروژه بروید چراکه در سایت رسمی اطلاعات بسیار زیادی برای آشنایی شما با Decentraland وجود دارد. در آخر اگر برایتان سؤالی نیز ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. معرفی کالکشن Sandbox:

معرفی کالکشن Sandbox
معرفی کالکشن Sandbox

پلتفرم سندباکس، از دیگر پلتفرم و کالکشن های معروف دنیای متاورس و NFT ها است که احتمالاً نام آن را زیاد شنیده اید. این پروژه توسط سباستین بورگت Sebastien Borget ایجاد شده است. همچنین سندباکس بر روی شبکه اتریوم لانچ شده می باشد و به همین دلیل چه در داخل پلتفرم و چه در سایت های دیگر مثل اوپن سی شما باید معاملات خود را با اتریوم انجام دهید.

در حال حاضر، ان اف تی هایی که در این مجموعه خرید و فروش می شود شامل زمین های متاورسی می باشد که شما می توانید آن ها را بخرید و با ساختن و یا نگه داری آن ها سود کسب کنید.

در حال حاضر در پلتفرم اوپن سی از مجموعه سندباکس ۱۶۶.۳ هزار آیتم لیست شده است. تقریباً طبق اطلاعات موجود، حجم معاملات این کالکشن از ابتدا تا به امروز حدوداً ۱۶۰.۱ واحد اتریوم می باشد. ارزان ترین زمینی که شما می توانید در این پلتفرم خریداری کنید نیز قیمتی معادل ۱.۱۹ واحد اتریوم دارد.

همانند پلتفرم دیسنترالند این مجموعه نیز یک توکن اختصاصی با نام سند Sand دارد. شما می توانید توکن سند Sand را در صرافی های مختلف خرید و فروش و همچنین در ولت های مختلف ذخیره سازی کنید. توجه داشته باشید که در مارکت پلیس اوپن سی تمامی معاملات با اتریوم انجام می شود و توکن سند هیچ دخالتی ندارد.

یکی از سؤالاتی که ممکن است در این بخش برایتان پیش بیاید این است که چگونه می توان از NFT های این کالکشن جز خرید و فروش زمین ها کسب درآمد کرد؟

پلتفرم سندباکس راه های کسب درآمد مختلفی دارد که یکی از آن ها خرید و فروش زمین است. یکی دیگر از راه های کسب درآمد از پلتفرم سندباکس این است که ابتدا اقدام به خرید یک زمین کنید. سپس باید بر روی زمین خود یک بازی طراحی کنید. با انجام این کار می توانید بازدید کنندگان مختلفی برای تماشای بازی دریافت کنید. این کار باعث می شود تا شما از کاربرانی که وارد زمین شما می شوند هزینه دریافت نمایید و از این راه درآمد داشته باشید.

برای انجام این کار نیاز به کمی تخصص است اما اگر علاقه مند به انجام ۰ تا ۱۰۰ این کار هستید، می توانید با استفاده از آموزش هایی که در پلتفرم سندباکس منتشر شده است استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

برای اینکه بیشتر با پلتفرم سندباکس آشنا شوید، می توانید به سراغ سایت رسمی این پروژه بروید و یا اینکه در شبکه های اجتماعی این پروژه مثل توییتر، اینستاگرام، دیسکورد و… عضو شوید.


چگونه می توان از بهترین کالکشن های NFT درآمد داشت؟

چگونه می توان از بهترین کالکشن های NFT درآمد داشت؟
چگونه می توان از بهترین کالکشن های NFT درآمد داشت؟

برای اینکه بتوانید از کالکشن های ان اف تی کسب درآمد کنید، باید اقدام به خرید و فروش ان اف تی های کالکشن فوق کنید. برای مثال، شما می توانید با مواردی که پیش‌تر گفته شده و همچنین با کمک مقاله آموزش انتخاب NFT معتبر که کمی قبل تر معرفی شد، بهترین NFT های یک کالکشن را بیابید و سپس از طریق خرید و فروش آن ها کسب درآمد داشته باشید. لازم است بدانید که به تنهایی نمی توانید از خرید و فروش کالکشن کسب درآمد کنید چراکه کالکشن ها برای خرید و فروش نیستند و تنها NFT های داخلی برای خرید و فروش موجود می باشند.

یکی از سؤالاتی که معمولاً کاربران از ما می پرسند این است که اگر بودجه خرید و فروش NFT نداشته باشیم، راه دیگری برای کسب درآمد نیست؟

در این صورت، تقریباً کار شما کمی سخت می شود اما اگر تلاش کنید، می توانید با روشی که در ادامه به شما معرفی می کنیم، بدون هیچ سرمایه ای از بهترین کالکشن های NFT کسب درآمد داشته باشید.

برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، باید واسطه بین خریدار و فروشنده باشید؛ یعنی شما می بایست ابتدا علم انتخاب بهترین کالکشن و بهترین NFT را کسب کنید. پس از اینکه به صورت کامل به انجام فعالیت فوق مسلط شدید، حال می توانید برای افرادی که امکان شناسایی بهترین کالکشن و همچنین ان اف تی های معتبر را ندارند، این کار را انجام دهید و برای آن ها از بهترین کالکشن یک ان اف تی معتبر پیدا و خریداری کنید.

پس از اینکه فعالیت فوق را انجام دادید، حال می توانید از خریدار مبلغی را به عنوان حق الزحمه دریافت نمایید. با انجام این کار، شما بدون هیچ سرمایه تنها با مقداری آموزش می توانید از خرید و فروش NFT ها کسب درآمد کنید. همچنین جز خرید، شما می توانید با کسب علم فروش ان اف تی، برای افرادی که در گذشته اقدام به خرید ان اف تی کرده اند، محصولات آن ها را بفروشید و از این طریق نیز کسب درآمد کنید.

در کل چه با سرمایه و چه بی سرمایه شما می توانید از بهترین کالکشن های ان اف تی کسب درآمد کنید. انجام این کار نیز همان‌طور که مطالعه کردید بسیار راحت است و فقط لازم است تا در این باره اطلاعات خود را افزایش دهید. در صورتی که مایل به انجام فعالیت فوق هستید، می توانید سؤالات خود را در بخش نظرات از تیم زوم ارز بپرسید.


آیا می توان بر روی بهترین کالکشن های NFT سرمایه گذاری کرد؟

آیا می توان بر روی بهترین کالکشن های NFT سرمایه گذاری کرد؟
آیا می توان بر روی بهترین کالکشن های NFT سرمایه گذاری کرد؟

بله. برعکس مطلب قبل، شما این بار جز سرمایه گذاری بر روی NFT های یک کالکشن، می توانید به تنهایی بر روی کالکشن نیز سرمایه گذاری کنید. شنیدن این جمله ممکن است برایتان کمی تعجب بر انگیز باشد و برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه انجام این کار ممکن است.

برای سرمایه گذاری بر روی کالکشن NFT باید به سراغ اطلاعات پروژه بروید و از طریقه جذب سرمایه گذار پروژه فوق مطلع شوید. اگر قصد دارید تا بر روی یکی از کالکشن های NFT سرمایه گذاری کنید، می توانید سهام پروژه فوق را خریداری کنید. از این طریق می توانید به راحتی بر روی کالکشن سرمایه گذاری کنید و نه NFT های آن مجموعه.

یکی از سؤالاتی که ممکن است با شنیدن موضوع فوق برایتان ایجاد شود این است که چگونه می توان سهام یک پروژه را خریداری کرد؟

برای اینکه بتوانید از این موضوع مطلع شوید، لازم است که به سراغ سایت رسمی پروژه مورد نظر و همچنین شبکه های اجتماعی آن بروید. برای مثال، اگر قصد دارید تا با خرید سهام کالکشن Bored Ape Yacht Club بر روی آن سرمایه گذاری نیز کنید، لازم است تا به سایت رسمی آن مراجعه کنید و شبکه های اجتماعی مرتبط با این کالکشن مثل دیسکورد، توییتر، اینستاگرام و… را دنبال کنید چراکه اگر مدیران مجموعه فوق قصد انجام چنین کاری را داشته باشند، قطعاً در شبکه های اجتماعی فوق اطلاعیه منتشر می کنند.

معمولاً، اگر پروژه ها چنین کاری را انجام دهند، مبلغ سهام آن ها نسبتاً بالا پیش‌بینی می شود و با سرمایه کم نمی توان در کالکشن ها سرمایه گذاری کرد. در نتیجه اگر قصد انجام چنین کاری دارید، ابتدا حتماً به سرمایه خود دقت کنید و سپس تصمیم بگیرید.

در صورتی که سرمایه شما کمتر از آن چیزی که تصور می کردید بود، می توانید به جای سرمایه گذاری بر روی کالکشن به سراغ سرمایه گذاری بر روی NFT بروید؛ یعنی با خرید NFT های آن مجموعه، بر روی ان اف تی فوق سرمایه گذاری کنید. انجام این کار نیز تقریباً مشابه سرمایه گذاری در کالکشن می ماند چراکه خرید مجموعه های یک کالکشن باعث رشد و پیشرفت آن پروژه می شود.

در نتیجه، برای سرمایه گذاری در این حوزه ابتدا تصمیم خود را بگیرید و همان‌طور که گفتیم به مبلغی که قصد سرمایه گذاری دارید دقت کنید. در هر دو صورتی که در این بخش اشاره شد، شما می توانید در کالکشن ها و ان اف تی ها سرمایه گذاری کنید. در صورتی که برای انجام این کار نیاز به راهنمایی دارید، می توانید سؤالات خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.


چگونه می توان بهترین کالکشن های NFT را خریداری کرد؟

چگونه می توان بهترین کالکشن های NFT را خریداری کرد؟
چگونه می توان بهترین کالکشن های NFT را خریداری کرد؟

خرید کالکشن به معنای خرید NFT های داخل آن مجموعه می باشد. برای اینکه بتوانید ان اف تی های یک کالکشن را خریداری کنید، باید از مارکت پلیس های موجود استفاده کنید. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، در حال حاضر مارکت پلیس های بسیاری برای خرید و فروش ان اف تی وجود دارند. در صورتی که با پلتفرم های خرید و فروش NFT آشنا نیستید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله بهترین سایت ها برای ساخت و فروش NFT در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع مارکت پلیس های NFT را به شما معرفی کرده ایم و به بررسی هر کدام به صورت جداگانه پرداخته ایم.

پس از اینکه مارکت مورد نظر خود را انتخاب کردید، حال باید به سراغ مارکت فوق بروید و در آن کالکشن مورد نظر خود را انتخاب و سپس ان اف تی انتخاب شده را خریداری کنید. در هنگام انتخاب مارکت پلیس بسیار دقت کنید چراکه متأسفانه با توجه به گسترش حوزه NFT و فراوانی بین مارکت پلیس ها، پلتفرم های فیک و کلاه‌بردار بسیار در حال فعالیت می باشند. به همین منظور برای اینکه طعمه آن ها نشوید، بهتر است با تحقیق و بررسی های فراوان مارکت پلیس منتخب خود را انتخاب کنید. در صورتی که برای انجام این کار نیاز به راهنمایی داشتید، می توانید در بخش نظرات مشکل و یا سؤالات خود را مطرح کنید تا بتوانیم شما را در انتخاب بهترین مارکت پلیس راهنمایی کنیم.


کاربران ایرانی مجاز به خرید و فروش کدام یک از کالکشن های فوق هستند؟

کاربران ایرانی مجاز به خرید و فروش کدام یک از کالکشن های فوق هستند؟
کاربران ایرانی مجاز به خرید و فروش کدام یک از کالکشن های فوق هستند؟

فرقی نمی کند که شما ایرانی هستید یا آمریکایی، لبنانی هستید یا چینی! چراکه هر هویتی داشته باشید، می توانید اقدام به خرید ان اف کالکشن های مختلف کنید؛ اما در این بین، یکی از مشکلاتی که گریبان گیر کاربران اکثر کشور ها است، بحث تحریم ها می باشد. متأسفانه به دلیل تحریم ها، کاربران ایرانی و برخی از کشور های دیگر مجاز به ورود به برخی از پلتفرم ها مثل اوپن سی Opensea و راریبل Rarible و… نیستند. به همین دلیل، ممکن است در هنگام خرید و فروش NFT برخی از کاربران با مشکل رو به رو شوند.

شما برای اینکه بتوانید به راحتی ان اف تی بهترین کالکشن ها را خریداری کنید، ابتدا باید به فکر رفع تحریم ها باشید و سپس تصمیم خود را بگیرید. برای رفع تحریم ها راه های مختلفی وجود دارد. یکی از اصلی ترین این راه ها استفاده از نرم افزار های تغییر ای پی می باشد. شما می توانید با استفاده از نرم افزار های تغییر ای پی، به راحتی ای پی IP خود را تغییر دهید و به سراغ استفاده از پلتفرم مورد نظر بروید و کالکشن مورد نظرتان را خریداری کنید.

برای مثال، اگر قصد دارید تا یک NFT از بهترین کالکشن پلتفرم اوپن سی خریداری کنید، ابتدا باید به دنبال یک نرم افزار برای تغییر ای پی خود باشید. متأسفانه همان‌طور که اشاره کردیم، مارکت پلیس اوپن سی به کاربران ایرانی خدمات نمی دهد و به همین دلیل با ای پی ایران نمی توانید وارد پلتفرم فوق شوید.

پس از اینکه ای پی خود را تغییر دادید، نوبت به این رسیده است که وارد اوپن سی شوید و فعالیت خود را انجام دهید. توجه داشته باشید که شما برای هر بار ورود به پلتفرم اوپن سی نیاز دارید تا مجدد از نرم افزار تغییر ای پی استفاده کنید چراکه اگر این کار را انجام ندهید، نمی توانید وارد پلتفرم مورد نظر شوید.

در این بین شاید برای برخی از افراد این سؤال پیش بیاید که آیا برای این کار نیاز است تا از نرم افزار های ای پی ثابت استفاده کنیم؟ بله. برای اینکه بتوانید امنیت حساب کاربری خود را حفظ کنید، بهتر است که همانند استفاده از صرافی ها، در هنگام کار با مارکت پلیس های مختلف از ای پی های ثابت استفاده کنید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود. در صورتی که در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


سؤالات متداول

اگر مطلب فوق را تا به این بخش با دقت مطالعه کرده باشید، احتمالاً در این بخش برایتان سؤالاتی به وجود آمده است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در ادامه به برخی از سؤالات احتمالی شما پاسخ دهیم. در صورتی که سؤال و یا مشکل شما جز موارد ذیل نبود، می توانید مشکل و یا سؤال خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

 1. آیا فردی می تواند یک کالکشن ایجاد کند؟

بله. هر فردی که تمایل به ساخت NFT داشته باشد می تواند به راحتی یک کالکشن ایجاد کند و از فروش ان اف تی های داخل آن مجموعه کسب درآمد کند. برای ساخت کالکشن در هر پلتفرم می توانید پس از ثبت نام به سراغ بخش کالکشن ها بروید و از بخش هایی که مشخص شده است، کالکشن مورد نظرتان را ایجاد کنید.

 1. آیا کالکشن ها ممکن است کلاهبرداری باشند؟

بله. در هر بخشی از این دنیای دیجیتال ممکن است از شما کلاهبرداری شود. به همین دلیل، در هنگام فعالیت در این زمینه حسابی باید محتاط باشید و به موارد مختلف حساس! اگر به هر دلیلی به یک کالکشن مشکوک شدید، از خرید ان اف تی های آن مجموعه خودداری کنید و به سراغ کالکشن دیگری بروید. در کل لازم است تا اشاره کنیم که همیشه سعی کنید از کالکشن های معتبر و معروف برای خرید و فروش و سرمایه گذاری استفاده کنید.

 1. در یک کالکشن چند ان اف تی می تواند لیست شود؟

همان‌طور که مشاهده کردید، در هر مجموعه تعداد NFT های مختلفی لیست شده بود. برای این موضوع حداقلی وجود ندارد اما باید به پلتفرمی که قصد دارید تا در آن اقدام به ساخت NFT نیز کنید دقت داشته باشید. اگر در صدد ساخت کالکشن هستید و قصد دارید تا از این موضوع با خبر شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ قوانین مارکت پلیس مورد نظر بروید و آن ها را مطالعه کنید تا بتوانید به پاسخ درستی برسید.

 1. داغ ترین کالکشن های NFT کدام اند؟

در این مقاله، کالکشن های بسیاری را به شما معرفی کردیم. تمامی کالکشن های فوق، به نوعی داغ ترین کالکشن های موجود نیز هستند. به همین دلیل، اگر به دنبال کالکشن های داغ هستید می توانید به راحتی پس از انجام تحقیقات یکی از مجموعه های فوق را انتخاب کنید.


سخن آخر درباره بهترین کالکشن های NFT

دنیای NFT ها یک دنیای نوپا اما معروف است. تقریباً کمتر کسی پیدا می شود که در بازار کریپتو فعالیت می کند اما از ان اف تی ها بی خبر باشد. معروفیت بازار ان اف تی ها باعث شده است تا کاربران بسیاری به سراغ ورود به این بازار بروند. در ایران متأسفانه این روند کمی کندتر است چراکه متأسفانه با توجه به قیمت NFT کالکشن های مختلف، برای خرید ان اف تی سرمایه بسیار زیادی لازم است.

در صورتی که سرمایه اندکی دارید و با همان سرمایه قصد ورود به بازار NFT ها را دارید، می توانید بهترین و معروف ترین کالکشن هایی که در این مقاله به شما معرفی کرده ایم استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای انجام این کار حتماً نیاز به یک مشاور و همچنین مشورت دارید. در آخر با توجه به موضوعات فوق اگر نیازمند راهنمایی هستید، می توانید درخواست خود را در بخش نظرات مطرح کنید تا کارشناسان زوم ارز به صورت کاملاً رایگان اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهند.

 

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “بهترین کالکشن های NFT” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:


از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده