اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

همکاری بانک کانادا با MIT برای طراحی CBDC

همکاری بانک کانادا با MIT برای طراحی CBDC

به گزارش زوم ارز، بانک مرکزی کانادا با موسسه‌ی فناوری ماساچوست (MIT)، برای کار روی پروژه‌ی تحقیقاتی 12 ماهه‌ی متمرکز بر طراحی ارز دیجیتال بانک مرکزی، آغاز به همکاری کرد.

بنا به اعلامیه‌ی روز 16 مارچ، این بانک با بخش خلاقیت ارز دیجیتال آزمایشگاه‌های رسانه‌ای MIT برای بررسی چگونگی “تاثیر فناوری‌های پیشرفته بر طراحی احتمالی CBDC” همکاری خواهد کرد.

بانک کانادا اعلام کرد که این پروژه بخشی از یک دستور العمل گسترده‌تر توسعه برای ارزهای دیجیتال، fintech و چگونگی کارکرد CBDCها در قوانین کانادا است.

این بانک اشاره کرد که “هیچ تصمیمی برای معرفی CBDC در کانادا گرفته نشده است” اما گفت که پس از تکمیل پروژه‌ی تحقیقاتی، به‌روزرسانی‌ای پیرامون این تصمیم ارائه خواهد شد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

این اولین همکاری این بخش از MIT با بانک‌ها برای تحقیق پیرامون CBDC نیست. پیش‌تر، این بخش با فدرال رزرو بوستون برای این حوزه از تحقیقات نیز همکاری کرده بود.

اخیرا، CBDCها، که توسط ریک چکان، رییس استراتژی‌های بین الملل دارایی، به عنوان “چیزی که در جهنم توسط خود شیطان ساخته شده” و هشدار ادوارد اسنودن پیرامون نقض حریم خصوصی و آزادی با وجود این ارزهای دیجیتال، سرتیتر اخبار را به خود اختصاص داده‌اند.

دستور رییس جمهور آمریکا مبنی بر اطمینان از توسعه‌ی دارایی دیجیتال نشان می‌دهد که سیاست‌های وی، تحقیقات و توسعه‌ی پیرامون طراحی و راه‌اندازی CBDC آمریکا را در صدر اولویت‌های خود قرار داده است.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا